Jump to content

ABA liga


Knipex

Recommended Posts

1 hour ago, Sharp said:

https://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2021&mm=05&dd=27&nav_id=1864878

 

 

 

 

U zemlji seljaka, na brdovitom Balkanu... 


Kakva tužba?
Protiv koga? Kome?

 

Ili oni u svom sopstvenom obrazloženju/saopstenju, organa koji predstavlja i zastupa ligu, navode Bokanove pretnje, samim tim priznaju da su stvarne i da znaju za njih, a sve to kao razlog za neku bednu novčanu kaznu?! Pa ko koga ovde zajebava?


I šta sad stvarno mi treba da se sutra pravimo Englezi i da kao pokušamo da budemo bolji na terenu za 20 razlike kako bi (možda) mogli da dobijemo utakmicu i titulu? 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Ridji said:

Mislim da ce nakon pete utakmice, bez obzira na pobednika, krenuti kampanja u Srbiji o istupanju iz ABA liga. Ne verujem ni da ce se to raditi zbog zastite interesa Srpske kosarke vec opet zbog nekih pojedinacnih, privatnih interesa. 

 

Moguće, samo što ja ne mislim da je Zvezda u nekoj sporednoj ulozi u tom procesu. Nego nebitno, kao da je potrebna ne znam kakva kampanja za rasturanje ovakve lige. Ko će uopšte da plače za njom? 90% sranja koja se dešavaju u ligi dolaze od dva oka u glavi, odnosno na liniji Bg-Pg. Od kada je Partizan postao rezultatski nebitan, većina pizdarija se svela samo na Budućnost i Zvezdu. Koji tačno interes imaju hrvatski i slovenački klubovi da igraju ovu cirkus ligu kada do EL ionako ne mogu da dođu u neravnopravnoj borbi između koliko-toliko uređenog finansiranja i privatnog kapitala s jedne, i državno-mafijaških projekata s druge strane? Sada je i EC off the table i ja stvarno ne vidim šta će njima ovo.

 

Ali sada ćemo kao uvređeni da napuštamo ligu, kakva smejurija. Situacija otprilike kao kada godinama ideš u istu kafanu, tamo svako veče razbijaš inventar, lomiš čaše, maltretiraš konobare, ne plaćaš ništa, biješ se sa bajama sa susednog stola i onda na kraju kažeš kakva je bre ovo kafana, ja sam gospodin čovek, neću više da ulazim ovde.

 

 

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Srpsku ligu će neko i da gleda, čisto zbog popularnosti sporta, te će se i sastaviti kakvo-takvo tkamičenje, dok za ostale i nisam toliko siguran. U određenim državama regiona čak ni lokalni meidji ne izveštavaju o ishodu prvenstva, da ne pričamo o nekom punjenju dvorane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Koji tačno interes imaju hrvatski i slovenački klubovi da igraju ovu cirkus ligu kada do EL ionako ne mogu da dođu u neravnopravnoj borbi između koliko-toliko uređenog finansiranja i privatnog kapitala s jedne, i državno-mafijaških projekata s druge strane?

S tim da se ni oni nisu proslavili (konkretno Cedevita), i kad su ulupavali novce uludo. Ispade taj privatni kapital neefikasan. 

 

Drugo, nisam siguran ni da bi ulagali mnogo više i pokušavali da budu konkurentniji ni da je s ove strane sve čisto. Tj, bili bi konkurentniji zato što bi ukupan kvalitet bio na mnogo nižem nivou.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cedeviti je problem bio u Hrv sto nisu imali navijace,bukvalno bilo kakve,pa ni one slucajne. Sa Olimpijom bi mogli to da imaju i samim tim  bi mogli imati veca ulaganja po potrebi. Manje vise svi imaju neke budzete u okviru snage drzave sem CG i Srbije. 

 

Ovde imas od prva cetiri tima ove sezone, cak tri koja vodi drzava. ABA liga je nesto najbolje na Balkanu stopostoji i kakvi smomi ovde to cemo prvo sjebati. Ono stoje bitno da se ojacaju mali klubovi, da PO krece od 1/4 da bi i ostali timovi imali svhu a ovistoigraju u Evropu dase ba ne napinju kad imje Evropa najbitnija.

 

Samo na ovim prostorima je narod takav kakav je..da kazem podvodljiv, da ne ubacujem teze epitete. Zamisljami neki rumunski,bugarski i madjarski tim da drzava stoji iza njih i da imaju 7-10m budzet.

 

Po meni jedino neko resenje da se upravljanje da ECA ili FIBA jer dok god ne pljuste ozbiljne kazne,bice ovako. Privatizacija je samo korak napred za velike timove,ali znamo politicki pozadinu svega. Stim da bi neki Zika sa NBGD mislio da to sad nije njegov tim,ako je vlasnik tipa Zepter..Resenja su laka,ali tu ih niko ne zeli.Ko god izgubi veceras,imace alibi,mrznja raste anjih boli patka.....cak sam ubedjen da im se odnosi nisu pogorsali, stavise..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vrh EL, tacnije jedan covek, moze vrlo brzo da resi sve naizgled neresive i nagomilane probleme ABA lige. Samo garantovanim stalnim mestom za prvaka, ali iskljucivo prvaka ABA lige. Uvodjenjem iskljucivo stranih sudija za plej of, slanjem delegata na svaku bitnu utakmicu, kaznama za svaki prekrsaj. Ultimatum sa ovim pravilima se postavi celnicima ABA lige. Ukoliko se bilo sta ne ispostuje, zbogom EL. To bi valjda jarčeve na ABA brvnu barem malo nateralo da misle.

Treba li nama ABA liga. Treba, cak i ovakva skrnava je bolja od samo domace lige. Ukine li se ABA liga, Zvezda i Partizan ce se poklati u domacem prvenstvu. Sto manje bitno takmicenje, sto slabiji nivo i kvalitet, to je krv uzavrelija. Sve sto vredi ce se razbezati, nista vredno nece doci. Ostace samo razni Gobeljici.

 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, berti said:

Samo garantovanim stalnim mestom za prvaka, ali iskljucivo prvaka ABA lige.

 

Premalo. 6 drzava, 1 predstavnik. PRE MA LO. ABA liga mora da ima barem dva predstavnika u Evroligi. Finaliste, ili pobednika (finalistu) i prvog nakon regularnog dela. Da li liga zavredjuje 2 predstavnika, moze da se diskutuje, ali tenzije ce splasnuti tek kada nestane situacija mala bara puno krokodila.

 

8 minutes ago, berti said:

Uvodjenjem iskljucivo stranih sudija za plej of

 

Slazem se, nisam ponosan i to je prihvatanje poraza ali slazem se. Ovo sto su radili u Podgorici ovi Slovenci je bruka i sramota.

 

9 minutes ago, berti said:

kaznama za svaki prekrsaj.

 

Da su ovo uradili odmah nakon trece utakmice finala 2018, problem bi nestao. Neodlucnost celnika aba lige je dovela do haosa. Nakon finala 2019. je verovatno trebalo izbaciti i Buducnost i Zvezdu u aba 2. Bolno ali neophodno. Pa nek se smire. Ali je problem sto su Zvezda i Partizan prakticno veci od celel lige.

 

11 minutes ago, berti said:

Treba li nama ABA liga. Treba, cak i ovakva skrnava je bolja od samo domace lige.

 

Vise treba Slovencima, Hrvatima i Crnogorcima, pa je opet ruse. Jedino Srbija bi i sama imala kakvu takvu domacu ligu. Ja sam za ABA ligu, ali videcu jos koliko. Ovo ponasanje Bokanovaca je katastrofalno.

 

12 minutes ago, berti said:

Ukine li se ABA liga, Zvezda i Partizan ce se poklati u domacem prvenstvu.

 

Koja je razlika? Sad se koljemo u aba ligi. Odavno u Srbiji sport nije primaran.

 

13 minutes ago, berti said:

Ostace samo razni Gobeljici.

 

Ovo nam je zagarantovano, izmedju ostalog i ponasanjem Bartomeua prema ovom regionu.

Link to comment
Share on other sites

Kakve žvake !

Zvezda prvo ove "poštene" naterala da uđu u ABA ligu.

Sada ooet na silu rastura Aba ligu kada se "poštenima" ona baš dopala.

Jednostavno, ako ne postoji prohodnost u EL, ako se u EC ide preko pozivnica ili licenci i uz trenutni nedostatak bilo kakvog kvaliteta hrvatskih i slovenačkih klubova, ABA gubi smisao. To ne znači nužno njeno gašenje, ali sve vodi ka tome.

Domaće prvenstvo će biti nekvalitetno isto kao i fudbalsko i rukometno.

 

 

Edited by pavijan2
Link to comment
Share on other sites

Može, ali ga zabole za naše probleme, što je i normalno. Druga opcija je da to reše političke strukture, u dogovoru sa upravama saveza, tj. da prestanu da koriste tenzije u takmičenju za rasplamsavanje drugih interesa.

 

Međutim, nijedna od opcija nije izgledna. Kao što rekoh, ECA zabole za stanje u košarci u ovom delu Evrope. Niti su su krovna organizacija niti smo mi nešto profitabilni. Političari su takvi kakvi jesu, žive od tenzija a ne od rešavanja problema, a u našem savezu jača struktura koja bi da se igra samo u svom dvorištu. 

 

Ništa, za neke stvari mora vreme da prođe i da dođe sve na svoje. Pet, deset, petnaest ili sto godina, videćemo.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Onog momenta kad (ako) Aba liga izgubi prohodnost u EL,liga nece vise postojati.

Dalje korake treba planirati vec sad,a ne zapomagati kad (ako) do toga dodje,vratiti se nacionalnim takmicenjima,a moje licno misljenje je da ce Fiba jedva cekati takav razvoj situacije i pokusati da prigrli sve ove pojedinačne saveze i klubove u svoja takmicenja. 

Mislim da je toga i Bartomeu svestan,i da bi izgubio ii jake klubove za Evrokup,inace odavno bi on sve nas na gomili oterao u 3 lepe.

Kari je juce predlozio 20 timova u Prvoj Kls ,podeljenu na 2x10  pa polufinale i finale plej ofa zbog budjenja sto vise centara kojima mnogo znace te utakmice pre svega sa nama i Partizanom.

Za mene mozda previse,vise sam za 14 do 16 timova ali dobro,mozda i ima logike dugorocno.

Tako da,da je bitno jeste,ali kako god da se zavrsi ovaj duel,igrace se kosarka i dalje,samo je pitanje u kom formatu i kom takmicenju.

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Hugo Punch said:

 

Premalo. 6 drzava, 1 predstavnik. PRE MA LO. ABA liga mora da ima barem dva predstavnika u Evroligi. Finaliste, ili pobednika (finalistu) i prvog nakon regularnog dela. Da li liga zavredjuje 2 predstavnika, moze da se diskutuje, ali tenzije ce splasnuti tek kada nestane situacija mala bara puno krokodila.

 

 

Slazem se, nisam ponosan i to je prihvatanje poraza ali slazem se. Ovo sto su radili u Podgorici ovi Slovenci je bruka i sramota.

 

 

Da su ovo uradili odmah nakon trece utakmice finala 2018, problem bi nestao. Neodlucnost celnika aba lige je dovela do haosa. Nakon finala 2019. je verovatno trebalo izbaciti i Buducnost i Zvezdu u aba 2. Bolno ali neophodno. Pa nek se smire. Ali je problem sto su Zvezda i Partizan prakticno veci od celel lige.

 

 

Vise treba Slovencima, Hrvatima i Crnogorcima, pa je opet ruse. Jedino Srbija bi i sama imala kakvu takvu domacu ligu. Ja sam za ABA ligu, ali videcu jos koliko. Ovo ponasanje Bokanovaca je katastrofalno.

 

 

Koja je razlika? Sad se koljemo u aba ligi. Odavno u Srbiji sport nije primaran.

 

 

Ovo nam je zagarantovano, izmedju ostalog i ponasanjem Bartomeua prema ovom regionu.

Lepo je da ABA ima vise predstavnika, ali u  situaciji kada moze da se ocekuje da neki kk psž ili kk mancester siti preko noci uleti u EL, jedno mesto je puna, puna kapa.

Bez propisanih, ali postovanih kazni, nema takmicenja. Zato aba mora da ima to.

Ako ostane samo domace prvenstvo, ZVezda i Partizan imaju sve vreme ovoga sveta da se kolju na terenu, u medijima svim mogucim, da satima slusamo plakanja... U aba, ako nista drugo, ima mnogo zajednickih "neprijatelja", pa se fokus malo rasiri, a i ostane nesto i od same kosarke. Tesko da ce jedan Lojd ili jedan Pepreroglu da zaigraju samo u domacici.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Lepo je da ABA ima vise predstavnika, ali u  situaciji kada moze da se ocekuje da neki kk psž ili kk mancester siti preko noci uleti u EL, jedno mesto je puna, puna kapa.

 

Jasno, samo ti kazem da ce tenzija biti dokle god sa realno 5 veoma ambiciozna tima bije za samo jedno mesto. Zvezda, Partizan, Cedevita, Buducnost a sada sve vise i Mornar, zele evroligu. Jedno mesto na 5 krokodila znaci samo ovo sto sad gledamo, klanje.

6 minutes ago, berti said:

Ako ostane samo domace prvenstvo, ZVezda i Partizan imaju sve vreme ovoga sveta da se kolju na terenu, u medijima svim mogucim, da satima slusamo plakanja

 

I ovo zavisi iskljucivo od volje saveza da ih dovede u red. Interesantno je da najvise na nefer tretman kukaju Zvezda i Partizan a de facto jedino njima drzava pomaze, nekad vise Zvezdi nekad Partizanu. Uglavnom kukaju oni koji bi morali da drze jezik za zubima.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, berti said:

Vrh EL, tacnije jedan covek, moze vrlo brzo da resi sve naizgled neresive i nagomilane probleme ABA lige. Samo garantovanim stalnim mestom za prvaka, ali iskljucivo prvaka ABA lige. Uvodjenjem iskljucivo stranih sudija za plej of, slanjem delegata na svaku bitnu utakmicu, kaznama za svaki prekrsaj. Ultimatum sa ovim pravilima se postavi celnicima ABA lige. Ukoliko se bilo sta ne ispostuje, zbogom EL. To bi valjda jarčeve na ABA brvnu barem malo nateralo da misle.

Treba li nama ABA liga. Treba, cak i ovakva skrnava je bolja od samo domace lige. Ukine li se ABA liga, Zvezda i Partizan ce se poklati u domacem prvenstvu. Sto manje bitno takmicenje, sto slabiji nivo i kvalitet, to je krv uzavrelija. Sve sto vredi ce se razbezati, nista vredno nece doci. Ostace samo razni Gobeljici.

 

 

Još jednostavnije, Đordi bi problem mogao da riješi tako što bi nekome, bilo kome, iz regiona dodijelio stalnu licencu za EL i još nekoliko licenci za EK. Ko hoće može da se kolje u ABA, ali pitanje bi tada bilo čemu sve to. ABA kao organizacija je pokazala da nije sposobna da dobro organizuje takmičenje u kome je glavna nagrada plasman u EL.

Da sam Đordi, o toj EL licenci bih pričao samo sa Cedevitom, iza koje stoji privatan kapital i ljudi koji nisu ogrezli u balkanskoj močvari. Ako Tedeski ne može da stvori korektan EL budžet kad mu se licenca pruži na tacni, druga varijanta bi bila da se EL sasvim zatvori za ekipe iz regiona, na pet ili deset godina, pa da se vidi ima li kakvg napretka, više u glavama nego u smislu budžeta.   

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...