Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

Meni je interesantnije da čitam ove insinuacije i teorije zavere oko zabrane registracije 😄

 

Random Zvezdaš 1: Povezali praznike od svetog Nikole do Srpske Nove, kolektivni godišnji

Random Zvezdaš 2: Bodiroga kriv, nema vremena za nas a gleda KKP uživo, pajser nas provereno buši; a tek šta je pričao o gazdi.. 

Random Zvezdaš 3: Španski blizanci se usrali, ugrožen im top8 na polusezoni pa koče Kampaca (ovaj mi je favorit 😄

Ransom Zvezdaš 4: Podmeću nam klipove domaći veleizdajnici, direktna pretnja po srbstvo

Random Zvezdaš 151: Svuda oko nas su neprijatelji, neprijatelji, neprija.... 

 

Choose ur fighter 😂

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ladno lik pise na njihovom topiku da je Bodiroga kriv za registraciju,da bi trebao da se zabrine kada je u Bg za svoje zdravlje,da nesto mogu da mu podmetnu ispod vozila likovi koji su prekidali mec u finalu ABA CZ-Buducnost......odose daleko jbt.....zamera mu se sto mec prati pored Savica i od toga se pravi teorija zavere...pa nece valjda da sedi pored lica koje je optuzeno za malverzacije i prebijanje Anusa.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Video sam šta moji pišu o ovoj sagi sa Facuom. Zanima me šta misle sa druge strane brda, posebno oni koji obitavaju na ovoj temi. Ako može iskreno, ako ne može, nemojte ni da pišete. Ne znam gde bih postavio ovo pitanje, ovo mi deluje kao mesto gde bi se tolerisalo, za razliku od Partizanove matične teme.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, madafaka73 said:

Video sam šta moji pišu o ovoj sagi sa Facuom. Zanima me šta misle sa druge strane brda, posebno oni koji obitavaju na ovoj temi. Ako može iskreno, ako ne može, nemojte ni da pišete. Ne znam gde bih postavio ovo pitanje, ovo mi deluje kao mesto gde bi se tolerisalo, za razliku od Partizanove matične teme.

 

Nedoslednost, zavlačenje i nepoštovanje pri izmirenju ugovornih obaveza i nekih dogovora koji su verovatno sklopljeni tek da se dotični skinu s kurca; nekom je prekipelo, dozlogrdilo i eto. Relativno skoro smo imali situaciju sa Asanom (japanac se pokupio i otišao zbog nepoštovanja ugovornih obaveza) biće sankcionisan dža bu bla bla, naravno čovek dobio čiste papire i najlaganije igra Bundes. Muljanje kao deo folklora i svakodnevnice u Srbiji.

Niti vas ko aka, niti vas ko buši, šta više u interesu svih je da igrač poput Kampaza igra Evroligu; doslovno ste epicentar dešavanja u košarkaškim krugovima i odlična promocija za EL je povratak Argentinca u Evropsku košarku. Prosto, ne mogu se doveka tolerisati Čovićeve zajebancije koliko god bio namazan, i nad popom ima pop. 

 

Elem, rešiće se u narednih 7 do 10 dana, a onda spektakl i uživanje u košarci. Momak je poezija. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Instinkt said:

Prognoze su bile da će Balšin oporavak trajati 2 do 2 ipo meseca, plus povratak u trenažni proces. 

 

U momentu potpisivanja Brodžijanskog, drugi centar je takođe povređen (Smailagić); KKP ostaje samo na Lesoru. 

 

Isto kao sto je i Efes potpisao Taylora, samo sto su se oni rastali sa njim odmah nakon sto se vratio Larkin.

 

10 hours ago, Instinkt said:

Podsetiću te da smo meč u Pireju odigrali sa 7 ili 8 igrača (6 i 7 ili 7 i 8 su bili Glas i Đorđije Ivanović) pa su nas razbili 30 razlike zbog prekratke rotacije. 

 

Igrali ste u maloj rotaciji zbog reprezentacije, to nema veze sa povredama.

 

Mislim, ako cemo tako, mogao je i Vujosevic da angazuje igrace u EL nakon svake povrede pa to nije radio. U F4 sezoni je jedno drvo zamenjivalo MVPa jednog EL kola.

 

10 hours ago, Instinkt said:

Gregor Glas je povređen. Kompletne pripreme je propustio; pozvan je na širi spisak Slovenije za Evrobasket sa kojeg je precrtan i vraćen u Beograd na lečenje leđa. Odigrao je nešto svaki put kada je bio zdrav, a opet ima povredu i nije u konkurenciji za sastav, jer ili ne trenira (ili je od skoro po posebnom programu)

 

Moje pitanje je vise sta ce uopste Glas u Partizanu ako je jasno da za njega nema mesta? Pa nije on jos tinejdzer ili totalno nesposoban za seniorsku kosarku.

 

10 hours ago, Instinkt said:

KKP ove sezone ima 16 registrovanih igrača, od kojih je jedan Aleksa Avramović - bio povređen do prošle nedelje. To znači da je Partizan u sezonu ušao sa 14 igrača (Slovak je 15, i došao je tek nakon ogromnih problema sa povredama visokih). Od tih 14, tu je Đorđije Jovanović, i Gregor Glas (koji svakako trenutno nisu za EL kao što kažeš; drugi je pored toga ušao u sezonu povređen) 

 

Kad se sve sabere i oduzme, Partizan ima optimalan broj igrača u rosteru; već je pretrpeo posledice kratke rotacije uzrokovane povredama; i potpisao je Slovaka na 3 meseca, baš onoliko koliko i treba.

 

Zalgiris takodje ima 16 registrovanih igraca od kojih su dvojica bili povredjeni veci deo sezone (veteran Kalnietis i Dovydas Giedratis), a od ostalih 14 igraca trojica su juniori koji su zajedno odigrali 10 sekundi u EL. 

 

Kod Partizana trenutno imas cak 14 igraca koji su imali minute u EL tako da dvojica svakog meca moraju da se nadju na tribinama: Exum, Madar, Punter, Andjusic, Avramovic, Nunnally, Papapetrou, Trifunovic, Smailagic, Vukcevic, Brodziansky, LeDay, Lessort, Koprivica.

 

Pritom Zalgiris ima daleko manje kvalitetne nosioce od Partizana, pa je jasno da je trenutno nevidjeno bahacenje na delu - bilo gledano iz ugla Radonjicevog tima koji je (kao sto neki vole ovde da kazu) obezbedio TOP 9 bilo iz ugla klubova sa najmanjim budzetom u EL poput pomenutog Zalgirisa.

Link to comment
Share on other sites

Coki se mnogo ususkao pored usnije....misli da moze da vara,lazunja kao sto i cini u nasem okruzenju jer ima zastitu prvorodjenog....ovde je problem oko registracije sto bi on da malo zajebava celu Evropu....e tu se zaigrao....prvo jer likovi koji vode E.L nisu Bokan i Limar a drugo i mozda bitnije je da je precenio usniju u evropskim okvirima i mnogo se oslonio na njega....tog usniju sprdaju Kurti i ambasdori raznih zemalja i on kao takav je realno nebitan lik van granica nase zemlje....

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tango said:

Ladno lik pise na njihovom topiku da je Bodiroga kriv za registraciju,da bi trebao da se zabrine kada je u Bg za svoje zdravlje,da nesto mogu da mu podmetnu ispod vozila likovi koji su prekidali mec u finalu ABA CZ-Buducnost......odose daleko jbt.....zamera mu se sto mec prati pored Savica i od toga se pravi teorija zavere...pa nece valjda da sedi pored lica koje je optuzeno za malverzacije i prebijanje Anusa.....

Ajde da ti dam plus, iako ti je vecina  upisa bez ikakve veze 

Ovo oko Bodiroge je stvarno preterivanje I nadam se da podleze nekom sankcionisanju 

A inace cela situacija je totalno glupa. S jedne strane, znajuci, ili pretpostavljajuci za sta  je sve NC sposoban veliki broj ljudi veruje da je ovo njegova muljaza. To je OK, ali meni nije neverovatno ni da su Spanci resili da povuku  malo veze pa da naude koliko mogu. Uzeli smo Vildozu, sada Fakua… Dva puta na neki nacin guramo prst u oko njihovim ekipama. Mozda je NC problem, a mozda je istina negde na sredini. PS. Ne verujem da je bas Bodiroga umesan 

PS2 I naravno, nisi bas tacno interpretirao sta je covek napisao. 

Edited by Inbox
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, goldberg said:

 

Isto kao sto je i Efes potpisao Taylora, samo sto su se oni rastali sa njim odmah nakon sto se vratio Larkin.

 

 

Igrali ste u maloj rotaciji zbog reprezentacije, to nema veze sa povredama.

 

Mislim, ako cemo tako, mogao je i Vujosevic da angazuje igrace u EL nakon svake povrede pa to nije radio. U F4 sezoni je jedno drvo zamenjivalo MVPa jednog EL kola.

 

 

Moje pitanje je vise sta ce uopste Glas u Partizanu ako je jasno da za njega nema mesta? Pa nije on jos tinejdzer ili totalno nesposoban za seniorsku kosarku.

 

 

Zalgiris takodje ima 16 registrovanih igraca od kojih su dvojica bili povredjeni veci deo sezone (veteran Kalnietis i Dovydas Giedratis), a od ostalih 14 igraca trojica su juniori koji su zajedno odigrali 10 sekundi u EL. 

 

Kod Partizana trenutno imas cak 14 igraca koji su imali minute u EL tako da dvojica svakog meca moraju da se nadju na tribinama: Exum, Madar, Punter, Andjusic, Avramovic, Nunnally, Papapetrou, Trifunovic, Smailagic, Vukcevic, Brodziansky, LeDay, Lessort, Koprivica.

 

Pritom Zalgiris ima daleko manje kvalitetne nosioce od Partizana, pa je jasno da je trenutno nevidjeno bahacenje na delu - bilo gledano iz ugla Radonjicevog tima koji je (kao sto neki vole ovde da kazu) obezbedio TOP 9 bilo iz ugla klubova sa najmanjim budzetom u EL poput pomenutog Zalgirisa.

 

1. Ne znam pod kojim uslovima su se rastali Efes i Tejlor (sporazumno ili je istekao ugovor) a svakako da će isti scenario biti i u ovom slučaju, verujem veoma brzo. 

 

2. Ne samo zbog reprezentacije, već zbog povređenih igrača u tom trenutku. Koprivica, Smailagić, Exum, Avramović, i ako nisam prevideo Vukčević (ovo uzmi sa rezervom), a 2 igrača Anđušić i Trifunović su bili sa reprezentacijom. 

 

3. Glas je došao iz Dinamika, kao potencijalni prospekt. Niko njega ne drži vezanog, dečko nije opepelio ni ABA 2 košarci pre Partizana. Kad nije povređen, uredno dobija priliku u ABA ligi. 

 

4. Partizan ima 16 registrovanih igrača, imaće ih 15 kad istekne ugovor sa gorepomenutim Slovakom, uz dva, pa praktično juniora u seniorskoj košarci (Jovanović, Glas) Ne vidim da je roster prenatrpan, 15 igrača je skroz okej za 2 fronta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kooineeperk said:

Umesto sto kacite "fore" random bezimenih likova sa tvitera (jbg, postavio "standard" drug kendrik) kako bi bilo da smislite neku foru sami? Ali dobru 😄 

Al' skoro na svakoj strani imaš kačenje ili komentarisanje raznih bezimenih crno-belih tviteraša ili forumaša sa Avangarde ili ko zna odakle i ti se sad iznenađuješ kad Kronos uradi isto to. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Al' skoro na svakoj strani imaš kačenje ili komentarisanje raznih bezimenih crno-belih tviteraša ili forumaša sa Avangarde ili ko zna odakle i ti se sad iznenađuješ kad Kronos uradi isto to. 

 

Druze Barkli, moj komentar se odnosio upravo na sve te, Kronos included. Obrati paznju da sam upotrebio mnozinu. 

 

A evo jos jedan primerak, iako simpa fora, dolazi sa jednog od bezveznijih profila (ne mislim na Losmija nego na Lukija):

 

3 hours ago, Losmi17 said:

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Inbox said:

Ajde da ti dam plus, iako ti je vecina  upisa bez ikakve veze 

Ovo oko Bodiroge je stvarno preterivanje I nadam se da podleze nekom sankcionisanju 

A inace cela situacija je totalno glupa. S jedne strane, znajuci, ili pretpostavljajuci za sta  je sve NC sposoban veliki broj ljudi veruje da je ovo njegova muljaza. To je OK, ali meni nije neverovatno ni da su Spanci resili da povuku  malo veze pa da naude koliko mogu. Uzeli smo Vildozu, sada Fakua… Dva puta na neki nacin guramo prst u oko njihovim ekipama. Mozda je NC problem, a mozda je istina negde na sredini. PS. Ne verujem da je bas Bodiroga umesan 

PS2 I naravno, nisi bas tacno interpretirao sta je covek napisao. 

Upis je bez ikakve veze ali su Spanci malo odlucili da vam naude????😀😀😀....sta nisam tacno interpretirao od onoga sto je covek rekao?zasto imate problem da priznate da je Covic jedan sibicar koji se zaigrao i ispalio ljude za ugovore?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Inbox said:

Ajde da ti dam plus, iako ti je vecina  upisa bez ikakve veze 

Ovo oko Bodiroge je stvarno preterivanje I nadam se da podleze nekom sankcionisanju 

A inace cela situacija je totalno glupa. S jedne strane, znajuci, ili pretpostavljajuci za sta  je sve NC sposoban veliki broj ljudi veruje da je ovo njegova muljaza. To je OK, ali meni nije neverovatno ni da su Spanci resili da povuku  malo veze pa da naude koliko mogu. Uzeli smo Vildozu, sada Fakua… Dva puta na neki nacin guramo prst u oko njihovim ekipama. Mozda je NC problem, a mozda je istina negde na sredini. PS. Ne verujem da je bas Bodiroga umesan 

PS2 I naravno, nisi bas tacno interpretirao sta je covek napisao. 

https://youtu.be/E2_Yc_uYsgo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, madafaka73 said:

Video sam šta moji pišu o ovoj sagi sa Facuom. Zanima me šta misle sa druge strane brda, posebno oni koji obitavaju na ovoj temi. Ako može iskreno, ako ne može, nemojte ni da pišete. Ne znam gde bih postavio ovo pitanje, ovo mi deluje kao mesto gde bi se tolerisalo, za razliku od Partizanove matične teme.

 

Kampaco vam je, za evroligu, baš neviđeno pojačanje :classic_biggrin:

 

Da je sve papirološki čisto i da se samo čeka odluka evrolige, odnosno ovih tela koje se bave slučajem, verujem da bi ceo eksel već danima brujao o tome. Dešava se, neko se malo zaigrao i preračunao, what goes around comes around jebi ga.

 

S druge strane, ne razumem previše ni konsterniranost činjenicom da blizanci imaju dugove i prave ih i dalje. Ovde niko u novijoj istoriji nije napravio konkurentan tim a da nije premašio budžet, ili drugim rečima, kašnjenje u plaćanju obaveza je potpuno uobičajeno ponašanje. I bude poneki navijač nezadovoljan time, ali to je kap u moru nezadovoljnih u slučaju da je tim nekonkurentan. Teško da neko u tom slučaju kaže bravo upravo, ne praviš dugove, ne, takva uprava je nesposobna jer joj je tim kanta.

 

Prema tome, ako velika većina navijača prećutno ili otvoreno podržava takav model poslovanja, ne bi trebala ni da bude besna kada povremeno shit hitne u fan.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Inbox said:

Ajde da ti dam plus, iako ti je vecina  upisa bez ikakve veze 

Ovo oko Bodiroge je stvarno preterivanje I nadam se da podleze nekom sankcionisanju 

A inace cela situacija je totalno glupa. S jedne strane, znajuci, ili pretpostavljajuci za sta  je sve NC sposoban veliki broj ljudi veruje da je ovo njegova muljaza. To je OK, ali meni nije neverovatno ni da su Spanci resili da povuku  malo veze pa da naude koliko mogu. Uzeli smo Vildozu, sada Fakua… Dva puta na neki nacin guramo prst u oko njihovim ekipama. Mozda je NC problem, a mozda je istina negde na sredini. PS. Ne verujem da je bas Bodiroga umesan 

PS2 I naravno, nisi bas tacno interpretirao sta je covek napisao. 

 

Zanimljivo... I kako je to "gurnut prst u oko njihovim ekipama" (kad smo vec na ovoj temi)? Da nije ponudjeno vise novca igracu nego sto su to mogli da daju Real ili Baskonia?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Tango said:

Upis je bez ikakve veze ali su Spanci malo odlucili da vam naude????😀😀😀....sta nisam tacno interpretirao od onoga sto je covek rekao?zasto imate problem da priznate da je Covic jedan sibicar koji se zaigrao i ispalio ljude za ugovore?

Ja u njegovom upisu nisam video da je naveo 'da nesto mogu da mu podmetnu ispod vozila likovi koji su prekidali mec u finalu ABA CZ-Buducnost.'

9 hours ago, goldberg said:

 

Zanimljivo... I kako je to "gurnut prst u oko njihovim ekipama" (kad smo vec na ovoj temi)? Da nije ponudjeno vise novca igracu nego sto su to mogli da daju Real ili Baskonia?

U smislu da su oba tima kukala za pare, koje igraci njima duguju, pa se provlacilo i da KKCZ ima neku ulogu u izmirivanju istih. To se na kraju ispostavilo kao netacno. Eto, u tom smislu. 

Link to comment
Share on other sites

ovde se zanemariju coviceve poluge ka kriminalcima koji mogu da ugroze bodirogine odredjene interese i biznise u beogradu. naravno da se kao svako normalan nadam da se to nece desiti ali mi pred ocima stoje likovi koji su pozdravljali igrace buducnosti kada su izlazili na teren u onom famoznom plej ofu. ta ekipa sutra moze da zapali restoran ili da digne u vazduh automobil, cisto sumnjam da nesto slicno bas nikada nisu uradili.

.........IZVOLI.....STA TI OVDE NIJE JASNO?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...