Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

56 minutes ago, Dzistrou said:

ZANIMLJIVA ODLUKA CRNO-BELIH: Filijala Partizana će igrati protiv kluba iz Prištine! (FOTO)

 

KK Dunav iz Starih Banovaca će nastupiti u ENBL ligi, a to je potvrđeno i na zvaničnom sajtu Severnoevropske košarkaške lige.

Ono što je upada u oči, jeste da se u ovoj ligi takmiči i Sigal iz Prištine. To znači da će ove sezone Partizanova filijala postati prvi srpski klub koji je odmerio snage sa klubom iz takozvane države Kosovo.

 

 

 

Ako, što da ne?

Link to comment
Share on other sites

@Instinkt petokrake, pa jos crvene, dosezu mnogo dalje od jugoslovenstva. Pa cak i dalje od komunizma i socijalizma u kojima smo ziveli kada se Crvena zvezda radjala i rasla. 

 

Crvena petokraka nije isto sto i jugoslovenstvo. 

 

Isto tako, ni Partizan, odnosno partizani, nisu vezani samo za jugoslovenstvo, nije termin "rezervisan" samo za Jugu, vec i sire. Pa tako imamo Partizani u Albaniji. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

@Instinkt petokrake, pa jos crvene, dosezu mnogo dalje od jugoslovenstva. Pa cak i dalje od komunizma i socijalizma u kojima smo ziveli kada se Crvena zvezda radjala i rasla. 

 

Crvena petokraka nije isto sto i jugoslovenstvo. 

 

Isto tako, ni Partizan, odnosno partizani, nisu vezani samo za jugoslovenstvo, nije termin "rezervisan" samo za Jugu, vec i sire. Pa tako imamo Partizani u Albaniji. 

Pa i Ramuš onomad rece da je navijao za Partizan.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kooineeperk said:

@Instinkt petokrake, pa jos crvene, dosezu mnogo dalje od jugoslovenstva. Pa cak i dalje od komunizma i socijalizma u kojima smo ziveli kada se Crvena zvezda radjala i rasla. 

 

Crvena petokraka nije isto sto i jugoslovenstvo. 

 

Isto tako, ni Partizan, odnosno partizani, nisu vezani samo za jugoslovenstvo, nije termin "rezervisan" samo za Jugu, vec i sire. Pa tako imamo Partizani u Albaniji. 

 

Totalno irelevantna informacija. Ne znam čak ni zašto si je prezentovao, kad suština jednog dela mog upisa leži u komunističkim petokrakama kojima ste se dičili, a sada se perete od istog tog komunizma pod čijim ste skutima osnovani. 

Link to comment
Share on other sites

I za Vajta isto.

Za 2 igraca koji su odigrali ukupno 2 EL utakmice baciti toliku...

 

9000 manje sezonskih i bacanje ovolike love na Vajta i Adamsa, plus fin podrska za FMP i njihov neuspeli pohod na LŠ...

 

Pa posle neko priča kako su budzeti približni za Zvezdu i Partizan.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kronostime said:

Poenta?

Na tati poentu trazis? Ok, prvo daj poentu tona postova i slika koje si postavio ovde. Od onih slika stadiona na kojima je naznaceno da su na jna bili ac/dc i metalika, a na marakani ceca...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Instinkt said:

 

Totalno irelevantna informacija. Ne znam čak ni zašto si je prezentovao, kad suština jednog dela mog upisa leži u komunističkim petokrakama kojima ste se dičili, a sada se perete od istog tog komunizma pod čijim ste skutima osnovani. 

 

Prvo, moras da smanjis generalizaciju. Ko se pere? Klub? Navijaci? Ja nemam nista protiv takve istorije, jer to je to - istorija. I mi i vi smo stvoreni u komunizmu, preziveli socijalizam i mucimo se u ovoj kvazi-demokratiji. Dicili smo se petokrakama u grbovima, i vi i mi, jer tada je bilo doba komunizma/socijalizma. I takvi ce grbovi i ostati. Ne vidim nista lose u tome. 

 

A vreme ide napred. Bila SFRJugoslavija, pa SRJ pa SCG i sada je Srbija. Kad je nacionalizam preovladao i kad se videlo gde plovi (tone) brod jugoslovenstva, i da cemo ostati samo Srbija, sasvim mi je normalno da se kao klub predstavljamo kao srpski, drugu drzavu nemamo. Nema tu nikakvog pranja, vec prihvatanje aktuelnog cinjenicnog stanja. Jugoslavija, komunizam, vise ne postoje. Nadziveli smo ih.

 

Drugo, nemam nista protiv da vi nosite u nazivu "jugoslovenski" iako mi je to totalno debilno. Ne mogu pod jednakost da stavim simboliku petokraka u grbovima i cuvanje "jugoslovenski" u nazivu. Nije isto. Odrednica na zemlju koje vise nema zarad neke price o cemu? Neke kvazi tolerantnosti? 

 

I da te na kraju pitam - zasto FK Partizan vise nema "jugoslovenski" (odnosno natpis JSD vec sad ima "fudbalski klub") u svom grbu? Perete se? 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pantelia said:

 

E pa ok onda, jedan mural iz Panceva (bilo bi zanimljivo videti gde bi bio mural da je covek bio poznat kao Voja npr. Markovic, ili kako god se covek prezivai, a ne Voja Pancevac) ponistava 99 urbanih.

 

Rsb, juzni front i ostala inbred glasila su Kurir i Informer. Gtr i avamgarda su Vucelnje novosti i Ljiljana Smajlovic, blago zamaskirano 10 puta gore zlo.

Čekaj, nakon decenija suprilnog i manje suptilnog šovinističkog i kultur-fašističkog prozivanja Partizana i njegovih navijača (ne samo od neke rsb manjine kako pokušavaš da predstaviš, uostslom toga ima i na ovim stranama koliko hoćeš), zašto te je iznenadilo kada je neko sa naše strane odgovorio na isti glup način? I po čemu je to grđe od svega što mi slušamo dugo, dugo?

39 minutes ago, Kooineeperk said:

da te na kraju pitam - zasto FK Partizan vise nema "jugoslovenski" (odnosno natpis JSD vec sad ima "fudbalski klub") u svom grbu? Perete se? 

Uvek su klubovi u okviru društva imali u grbu samo naziv konkretnog kluba, još otkad smo dobili ovaj grb.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

I za Vajta isto.

Za 2 igraca koji su odigrali ukupno 2 EL utakmice baciti toliku...

 

9000 manje sezonskih i bacanje ovolike love na Vajta i Adamsa, plus fin podrska za FMP i njihov neuspeli pohod na LŠ...

 

Pa posle neko priča kako su budzeti približni za Zvezdu i Partizan.

 

 

Ma 'de priblizni, pa nek proba neko da uporedi Zvezdu sa budzetom tima koji ima Nanelija, Pantera, Papapetrua, Ledeja, Exuma, Lesora, Zeljka Obradovica... koji placa wild card za EL i misteriozno raskida ugovore sa Pejdzom, Mozlijem, Kuruksom... da ne nabrajam redom. Neuporedivo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Redstar0356 said:

Teska srca ali se slazem sa komsijama, pogotovo sa @Instinkt

 

Mada donekle je i normalno, ako je najvise ljudi navijalo za Zvezdu, prirodno je da su tu skupljalo najvise sumnjivih tipova. 

 

Islo se uvek uz dlaku, secamo se svi cuvenih suza kad je umro Tito i ja to postujem, to je bilo prekrasno za videti. Samo par godina kasnije, krecu sa nacionalistickim ispadima krajnje degutantnim. I postajalo je sve gore i gore do danas, kad je Zvezda udarila u samo dno onom ćirilica akcijom

 Ne zbog same  akcije koja jeste lepa i zanimljiva, vec zbog onoga na sta ona aludira i sa kojim ciljem je pokrenuta. 

 

Partizan, kakav god da je, ostao je donekle dosledan svojim korenima Titoizma, bratstva i jedinstva. Crvena Zvezda ce u slucaju da sutra na vlast dodju Zene u crnom, okrenuti cev onog tenka ispred stadion da gleda u zemlju i povikati ,,Ziveo natoo"

 

I ne, nije to do navijaca, to je ceo klub sada. Uprava, navijaci, igraci, svi odisu tim seljackim nacionalizmom. 

 

Jos dosta vode ce proteci dunavom dok ne shvate da Srbin nema  brata do Hrvata. 

 

Kad shvatimo da su nama Hrvati blizi od Rusa a Hrvati svate da smo im mi blizi od Nemaca..... Tad ce biti opet prosperitet, 3 derbija sezone i 10 nagaznih mina u vidu Zelje, Sarajeva, Veleza.. 

Ovako, par drzavica gledaju svoja bedna namestena prvenstva i broje krvna zrnca. 

 

 

 

ako se ti secas kako je bilo kad je umro Tito, neka me odmah pregazi voz!

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Barkley#34 said:

Uvek su klubovi u okviru društva imali u grbu samo naziv konkretnog kluba, još otkad smo dobili ovaj grb.

Netacno. 

 

Ovaj grb ste dobili krajem 50ih kad ste postali crno-beli, i sve do ranih 90ih vam je na istom ovom grbu pisalo Jugoslovensko Sportsko Drustvo, a od tada pise Fudbalski Klub. 

 

Za KK ne znam tacno, tu ste menjali grb i cesto je bio nesto sto ni ne lici na ovo danas, pa nije ni imao neke reci u njemu. 

Link to comment
Share on other sites

Dobro, nauči me...

 

Paralelno su paralelno postojali grbovi društva i kluba, potpuno isti osim natpisa. Eto, npr. još kao sasvim mali sam imao dve zastavice, jednu JSDP a drugu FKP. Isto je važilo i za ostale klubove u društvu.

I sad postoje paralelni grbovi kluba i društva.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Dobro, nauči me...

 

Paralelno su paralelno postojali grbovi društva i kluba, potpuno isti osim natpisa. Eto, npr. još kao sasvim mali sam imao dve zastavice, jednu JSDP a drugu FKP. Isto je važilo i za ostale klubove u društvu.

I sad postoje paralelni grbovi kluba i društva.

 

Dobar si lik, evo naucicu te, sta mi tesko... Mozda i drugar koji se smeje nauci nesto. 😉 

 

Malo sam guglao, nije bilo tesko. Jos je i zvanicni dokument, tj. dokument sa sajta FK (koji btw obozavam 😄 ). I period sam priblizno pogodio. 

 

https://partizan.rs/wp-content/uploads/2017/07/grb.pdf 


A evo recimo dobro poznata legenda u dresu sa grbom u kome pise JSD a ne FK:

IMG_1442743663.jpg

 

Sto se KK tice, nisam nasao bas ovako dokument ali mi deluje na ovoj slici iz vremena Divca i Paspalja da u grbu stoje tri reci. Po broju karaktera i onom sto se nazire deluje mi da na vrhu kruga stoji "JSD" a u ostalom delu "Kosarkaski klub". Dakle i tu se "jugoslovenstvo" izgubilo. 

 

divac-paspalj-krk.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Čekaj, nakon decenija suprilnog i manje suptilnog šovinističkog i kultur-fašističkog prozivanja Partizana i njegovih navijača (ne samo od neke rsb manjine kako pokušavaš da predstaviš, uostslom toga ima i na ovim stranama koliko hoćeš), zašto te je iznenadilo kada je neko sa naše strane odgovorio na isti glup način? I po čemu je to grđe od svega što mi slušamo dugo, dugo?

 

Ono sto dolazi od strane gtr-a, avangarde i satelita razasutih diljem interneta, foruma itd. je jedno 10 puta gore. Kultur-fasisticko, samo bez onog kultur. Sigutrno si nekad obisao doticne bljuvotine, znam da znas o cemu pricam.

 

Mislim, kad neko bubne da je Zvezda u SFRJ bila reakcija jer se Rajko cesljao na Kralja Petra 😁 s takvim balvanom nemas sta da pricas, samo se okrenes i odes (ili ugasis stranicu).

 

A silovanje logike sa tvrdnjama da se u zemlji u kojoj jedan covek odlucuje o apsolutno svemu i zeli da unisti Partizan, nekako uspe dovesti najbolji (slobodni) trener Evrope, pa da se par godina nakon toga dovedu 2 clana ekipe sa F4, a sve to ubogim sredstvima Branka Nordeusa bez pomoci drzave - normalno bi bilo da budalu koja u to veruje samo posaljes u Dom zdravlja. Valjda se necemo sporiti da gro navijaca Partizana veruje upravo to, eventualno bolivasnasmilionanefmpovih7miliona. 

 

Ili onaj cirkus sa skupljenom svlacionicom i nizom od 15 pobeda oba kluba koji je jedino prekinut porazom Zvezde od Vozdovca. 15 pobeda Zvezde - sudije Vucic lopovi kradja. 15 pobeda Partizana je rezultat toga sto su svi u svlacionici pevali Tango smrti (to je tek bolestina kakve nema, trazis jebenu pesmu gde se pominje Zvezda u bilo kakvom losem smislu, i evo, to je sad kao nasa navijacka - teska patologija).

 

Da ne pricam sto je potpuno iskljucena biko kakva pomisao da je neki sudija ikada igde pomogao Partizanu, to jednostavno ne postoji kao opcija, pregori licna kada se to pomene, uopste te ne razumeju o  cemu pricas, jer programator radi tako da se samo Zvezdi pomaze.

 

Kako i zbog cega se to primilo kod iole normalnih ljudi ja ne znam.

 

Edit: murali su najmanji problem, svakako bolje mural Saletu Djordjevicu nego Putinu, Mladicu i kap. Draganu. Ali jeste malo smesan taj Cane Partibrejkers momenat 😁

Edited by pantelia
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...