Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

Ali sada sve može...
Kupi bi vatru gutao samo da mu je Žoc nasmejan i da najzad uzme nešto. Ako ne sada sa ovim "1 Million" rosterom, kupiće mu navijači naredne sezone i Lejkerse od sezonskih karata ako mora, samo da najtrofejniji istera svoje.
Taj strah kada će Žoc biti zadovoljan onim što mu daju proizvodi frustraciju koja se usmerava na trenutno najveću prepreku. Da podsetim...potpis Kaline prošle sezone kod Kupera je razvio formu neke utvare koja ga je budila noću jer je za samo par dana sve objave prešaltao na njegovo vredjanje i to level dno kace. Nakon posta sa nosorogom postalo je jasno da je to jedna "veri hevi stori.'

Evo sada, najzad ravno im polje...Nema Ra-arhineprijatelja sa one strane plota gde je najjači...Alimpije Strašni je ostao u donjem univerzumu iz kojeg su utekli sa fejk ausvajsom. Utekli su i nakon neuzimanja titule i sa KLS igrališta...naravno opravdano.
Žoc ima više finala nego Dovla pobeda u trenerskoj karijeri.
Šta bi ove sezone moglo da im posluži kao opravdanje i šta će se smatrati neuspehom? Sad kuknjava da Zvezda ima pet centra a oni samo Lesora mukicu.

...jutros mi kolega grobar preti: ,, ...videćete vi kada pre derbija dovedemo babarogu na petici..." ...brate mili, dovedite ga sutra, da smirite tu ludu glavu.
I nama ciganima nie lako sa vama tolikom sirotinjom.














  • Like 4
  • Thanks 3
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

 

Interesantno je videti kad neko mora ovoliko da polomi mozak da sastavi ovakve niđe veze postove.

 

Ej, navijali starosedeoci za Zvezdu i nije im smetao Krcun koji ih je sa Udbom satirao i iseljavao iz stanova. Važi. Ne znam šta Četnici sever misle o tome, jbg. mnogo toga mora da se opere u novoj, željenoj istoriji kluba, ne može na sve da se misli.

 

Ti igrači su upravo i prekomandovani za BG jer bi verovatno druga opcija bila da stradaju od preterano revnosnih oslobodilaca. Da im je Beograd nešto zamerio ne bi se poženili i skućili u njemu.

 

Niko nije navijao za Partizan, ali to što su tribine bile pune već u prvim godinama po osnivanju to nema veze. Aha, hoće to. Rekao neko, svidelo se masi i postalo aksiom. Al' juče.

 

Screenshot-2022-11-02-22-07-29-405-edit-

 

Čuj rekao neko ...

  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, berti said:

Nista Pistolsi, Joy Division, Kleš...

Evo sta je pricao Nele:

https://www.frontal.rs/nele-karajlic-a-ko-je-za-koga-navijao-u-sarajevu/

Антипод Звезди је био Партизан. Наравно. За њега с навијала сва војна лица и добар дио полиције, без обзира на националност. Партизан је био Југословенско спортско друштво и у свим структурама, од управе преко стручног штаба и играча па до публике, он је морао да испуни тај задатак. Колики је страх комнистичке врхушке био од Црвене Звезде, показује страст којом се бранио Партизан.

Партизан је био специјални задатак, дневна заповијест, тајна лозинка, обавеза која се мора испунити. Тек касније, са појавом Гробара, Партизан се ослобађа стега својих оснивача и постаје општенародни покрет.

 

Suština.👀

Link to comment
Share on other sites

rHAtyky.jpg

 

OTKRIVENA POZADINA FOTOGRAFIJE: Evo zašto se Bjeković našao sa Vazurom! 

 

Viđamo se mi ponekad – rekao je Bjeković, a na pitanje šta je bila tema poslednjeg razgovora odgovorio je:

– Došao je da mi čestita slavu – izjavio je on.  :classic_laugh:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Standardna priča, crveni najčešći učesnici specijalne olimpijade prekrajanja istorije. Lažete sami sebe a i druge kako ste neka reakcija, uvek na pravoj strani istorije.
Ubedili sebe da je neko odvalio "ako je zvezda neka bude crvena"; da vam je osnivač kralj ili šta već, da ste kao stubovi srpstva bili ugnjetavani u periodu u kom ste imali najviše titula i uspeha; da ste terali Slobu dok ste bili njegova produžena ruka; da je Arkan bio vođa eto tako jer je voleo Zvezdu pa onda kad je pao zapevali 2 puta "čuvenu pesmu". Za to vreme nas je gurao Mirko Marjanović, u gle čuda državi Srba i Crnogoraca gde bi po svoj prilici trebalo da preuzmete "primat" kao prosrpski klub kad smo se konačno rešili okova komunizma. 

I onda držite slovo o našoj istoriji dok uporedo skidate petokrake i stavljate redenike; jer Zvezda Srbija, nikad Jugoslavija

 

Već sam jednom piskarao na temu, pa da utvrdimo gradivo.. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Teska srca ali se slazem sa komsijama, pogotovo sa @Instinkt

 

Mada donekle je i normalno, ako je najvise ljudi navijalo za Zvezdu, prirodno je da su tu skupljalo najvise sumnjivih tipova. 

 

Islo se uvek uz dlaku, secamo se svi cuvenih suza kad je umro Tito i ja to postujem, to je bilo prekrasno za videti. Samo par godina kasnije, krecu sa nacionalistickim ispadima krajnje degutantnim. I postajalo je sve gore i gore do danas, kad je Zvezda udarila u samo dno onom ćirilica akcijom

 Ne zbog same  akcije koja jeste lepa i zanimljiva, vec zbog onoga na sta ona aludira i sa kojim ciljem je pokrenuta. 

 

Partizan, kakav god da je, ostao je donekle dosledan svojim korenima Titoizma, bratstva i jedinstva. Crvena Zvezda ce u slucaju da sutra na vlast dodju Zene u crnom, okrenuti cev onog tenka ispred stadion da gleda u zemlju i povikati ,,Ziveo natoo"

 

I ne, nije to do navijaca, to je ceo klub sada. Uprava, navijaci, igraci, svi odisu tim seljackim nacionalizmom. 

 

Jos dosta vode ce proteci dunavom dok ne shvate da Srbin nema  brata do Hrvata. 

 

Kad shvatimo da su nama Hrvati blizi od Rusa a Hrvati svate da smo im mi blizi od Nemaca..... Tad ce biti opet prosperitet, 3 derbija sezone i 10 nagaznih mina u vidu Zelje, Sarajeva, Veleza.. 

Ovako, par drzavica gledaju svoja bedna namestena prvenstva i broje krvna zrnca. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ima u celoj prici dve stvari. Naravno da su oba kluba komunistička čeda. Nije Zvezda osnovana na Atosu, nisu je neki popovi osnovali, vec drzava. Druga je stvar kako su ljudi dozivljavali Zvezdu. Cinjenica je da su Srbi u Bosni i Hrvatskoj u ogromnom broju navijali za Zvezdu. Isla je zajebamcija svijevremeno da je Mirko knindza bio jedini partizanovac u Kninu. Ljudi tamo su na svoj nacin dozivljavali Zvezdu mnogo pre pojave Slobe, Arkana, ratnih sranja. Sigurno nije u tadasnjoj sfrj neko forsirao vezivanje Srba iz tih krajeva za Zvezdu. Nije Nele, kao neko ko bas i ne vari Zvezdu, ovo izmislio.

Zasto je to tako? Verovatno su ti ljudi tamo imali svoje razloge.

Danas forsirati tu pricu je besmisleno. Mada, kada vidimo kakve sve kretenizme pisu oni gtretardi, a desi se da njihove baljezgarije i ovde vidimo, onda mnogo smislenije deluju price o Zvezdi kao simbolu srpstva nego sranja o panku, avangardi, Klešu, Ediju Grantu..

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ima jedna ozbiljna razlika. Po mom iskustvu, u mitove o Zvezdi - da je Zvezda bila jedini bastion srpstva u SFRJ (hvala svim Musemicima, Reficima, Prosineckima i Elsnerima sto se pisaju na to nacionalisticko sranje), da se Rajko Mitic cesljao kao kralj Petar, da se Marakana gradila iskljucivo od prodaje ciglica, ili nesto novije tipa Prosinecki Hrvat los, a Muhinjo Jankovic dobah - veruju uglavnom pripadnici (F)RSB-a, to se obicno ne prima medju ozbiljnim osobama.

 

S druge strane, propagiranje gtr sekte i ostalih avangardi da je Partizan vecita opozicija i bastion urbanog duha Beograda (postoji li neki mural van Dorcola ili Savskog Venca), da svaki grobar slusa iskljucivo Clash, ima tviter, smatra se poznavaocem umetnosti jer gtr buljarizam okaci fotosopiranu umetnicku sliku gde X osoba iz Partizana dominira nad Y osobom iz Zvezde (za to vreme cigani smrde i slusaju samo Acu Lukasa hahahah koliko smesno), na to se primio veliki broj normalnih ljudi. Kako i zasto, ostace tajna za mene. 

 

Za Rsb se znalo sta je, mesto okupljanja cetnika i fasista iz svih delova sveta, sa malim procentom ljudi koja je tu zaista zbog Zvezde a ne zbog severa i tenka brate.

 

Ali ono sa gtr-a i avangarde, onakvo zlo i onakva mrznja (regularno se zali za "nekim" Belivukom koji bi pokazao smrdljivim ciganima, neki batica je cesto izrazavao nadu da ce pokojnog trenera Kosanovica sto pre da strefi infarkt), svi ti Bokiji Perici, to je bas ozbiljna patologija u koju je zagazio veliki broj pismenih i skolovanih.

 

Edit: ima i prakticnih primera u blizini, bas blizu, ispod negde cini mi se...

Edited by pantelia
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Internet je dosta bolje mesto za praćenje sporta od kad nema onih rsb trovača.

Ljudi su kačili na Tviteru šta se tamo pisalo. Ono je bilo strašno. Još je finansirano od strane FK i KK.

Sad je to sve dosta dobro i zezanje na nivou, kako klubovi i zaslužuju.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kronostime said:

Jes`, vala, cekam da mi ti sa pogresne strane Jastrepca objasnis sta je bilo na Autokomandi gde sam se rodio (par  ulica dalje prema Banjici) i gde su mi rodjeni majka i ujak i secaju se bare na mestu Mitica rupe i isusivanja iste i zidanja najdubljeg stadiona u SFRJ.:default_coffee:

Koliko se ja secam, Mitic rupa je na Slaviji, tamo gde je nekada postavljen suncani sat

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Decembarski said:

 

Screenshot-2022-11-02-22-07-29-405-edit-

 

Čuj rekao neko ...

Ima poduzi clanak sa velikim Ljubom Tadicem o CZ. Jedan deo:

E sad, zašto se voli Crvena zvezda. Od onog dana kada ju je osnovala antifašistička i studentska omladina, i kad nam je pristupio ogroman deo naroda tada nazivanog “reakcijom”. Voliš ženu. Lepo, ali šta još? Voliš devojku. Dobro, ali šta još? Fudbal je čudesna stvar, izlaz u svet, a igra ga Zvezda. E, onda ima da voliš i Zvezdu. Posle, kada to krene sa kolena na koleno… 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, pantelia said:

postoji li neki mural van Dorcola ili Savskog Venca

Na prvu loptu, Mance i Borota na Obilićevom vencu, Bata Mirković na Konjarniku, Voja Pančevac logično u Pančevu, Žika Todorović na Vračaru...

 

Što se tiče ostalog, logično je da tuđe govno više smrdi.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Barkley#34 said:

Na prvu loptu, Mance i Borota na Obilićevom vencu, Bata Mirković na Konjarniku, Voja Pančevac logično u Pančevu, Žika Todorović na Vračaru...

 

Što se tiče ostalog, logično je da tuđe govno više smrdi

 

Daj nemoj me jebati, Obilicev venac i Vracar Historical 😁. Urbanost, urbanost i jos urbanosti. 

Link to comment
Share on other sites

 

18 hours ago, Kronostime said:

Jes`, vala, cekam da mi ti sa pogresne strane Jastrepca objasnis sta je bilo na Autokomandi gde sam se rodio (par  ulica dalje prema Banjici) i gde su mi rodjeni majka i ujak i secaju se bare na mestu Mitica rupe i isusivanja iste i zidanja najdubljeg stadiona u SFRJ.:default_coffee:

 

1 hour ago, Inbox said:

Koliko se ja secam, Mitic rupa je na Slaviji, tamo gde je nekada postavljen suncani sat

 

@Inbox a sta ti njega ispravljas, valjda on zna, rodio se tamo. A kruzni toj je kruzni tok, da li Autokomanda ili Slavija... Falus ili Anus... kao da je bitno 😄 

 

 

 

57 minutes ago, Kronostime said:

Na rahmetli Rajka sam mislio, a preko puta ove rupe bese se mister Dejo Stankovic nameracio da nesto zida?

:classic_biggrin:

 

Klasicno Kronosovsko vadjenje kad lupi nesto. 😄 

Nisi ti mislio na Rajka jer se to nikada nije nazivala Rajk(ov)a rupa. Nekad je bolje priznati da si lupio nego da se kao vadis...  

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ZANIMLJIVA ODLUKA CRNO-BELIH: Filijala Partizana će igrati protiv kluba iz Prištine! (FOTO)

 

KK Dunav iz Starih Banovaca će nastupiti u ENBL ligi, a to je potvrđeno i na zvaničnom sajtu Severnoevropske košarkaške lige.

Ono što je upada u oči, jeste da se u ovoj ligi takmiči i Sigal iz Prištine. To znači da će ove sezone Partizanova filijala postati prvi srpski klub koji je odmerio snage sa klubom iz takozvane države Kosovo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dragan Mićić said:

Jedno pitanje samo za komsiju @Instinkt .

 

Jedan si od onih sa komsija koji odgovaraju na pitanja. Pa me zanima kako smo to saradjivali sa Slobom pre nego sto smo poceli da ga teramo?

 

 

Krajem 80tih, na severu se peva Zvezda, Zvezda, Jugoslavija, Jugoslavija, zastave sa petokrakama; otud ovo 

11 hours ago, Instinkt said:

 

I onda držite slovo o našoj istoriji dok uporedo skidate petokrake i stavljate redenike; jer Zvezda Srbija, nikad Jugoslavija

Pa sever kao vesnik svake promene, jel, sa Zvezda, Zvezda – to je srpski tim, Slobodan Milošević ponosi se s njim; Arkan vođa tribine jer je verovatno voleo Zvezdu; sever kao produžena ruka Miloševića - upravo preko Ražnatovića, te Jovica Stanišić, DB.. 

A onda u sumrak Slobinog režima i vlasti, zapevali dva puta čuvenu pesmu, 5. oktobar i Vuk Drašković jedan je od nas.. 

 

Deplasirano mi je da oponiram ovde ostrašćenim navijačima na temu, al ima ovde mlađih izdanaka rsba koji verglaju iznova i iznova o stubu srpstva, vas kao reakciji na nas, pa bar malo da im zamutim vodu.

 

@Dragan Mićić

Nisam mislio da će biti potrebe da se objašnjava, ali okej.. propaganda Zvezdinih navijača ni ne dozvoljava da budete na pogrešnoj strani istorije. 

Edited by Instinkt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Barkley#34 said:

Pitao si pa ti odgovaram. Zaboravio si na Pančevo, to je vrh urbanosti, Beograd je ionako samo predgrađe Pančeva. :classic_sleep:

 

E pa ok onda, jedan mural iz Panceva (bilo bi zanimljivo videti gde bi bio mural da je covek bio poznat kao Voja npr. Markovic, ili kako god se covek prezivai, a ne Voja Pancevac) ponistava 99 urbanih.

 

Rsb, juzni front i ostala inbred glasila su Kurir i Informer. Gtr i avamgarda su Vucelnje novosti i Ljiljana Smajlovic, blago zamaskirano 10 puta gore zlo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...