Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

4 hours ago, Kronostime said:

Nismo mogli da izdvojimo jednog igraca iz plejade zasluznih pa da nazovemo rupu po njemu, a pre toga se pretenciozno nazaivala "Marakanom". :default_coffee:

 

Ako vec ne znas da koristiš Google.com,  pitaj starije, pre promene imena u "Rajko Mitić" kako se zvao stadion FKCZ i zbog cega "Marakana" ...  dosadni ste vise sa ovim i sličnim glupostima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Fat Zadd said:

 

Ako vec ne znas da koristiš Google.com,  pitaj starije, pre promepcane imena u "Rajko Mitić" kako se zvao stadion FKCZ i zbog cega "Marakana" ...  dosadni ste vise sa ovim i sličnim glupostima.

Jes`, vala, cekam da mi ti sa pogresne strane Jastrepca objasnis sta je bilo na Autokomandi gde sam se rodio (par  ulica dalje prema Banjici) i gde su mi rodjeni majka i ujak i secaju se bare na mestu Mitica rupe i isusivanja iste i zidanja najdubljeg stadiona u SFRJ.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Cooper said:

Pomešao si ti sve oko nagrada, kada se dodeljuje i za šta.

To ko će šta osvojiti nisu mogli da znaju krajem aprila.

Ali su bar isukao patku oko budžeta, koji je non faktor oko ovih nagrada. Još nije ni tačan.

 

Pa krajem aprila, sto se ABA lige tice, Zoc sa onakvim timom je bio drugi iza Radonjica sa 2 pobede manje.

Sto je valjda bio dovoljan razlog medijima, trenerima i navijacima da proglase Zoca za trenera godine 😄 Razumljivo, trebalo je ipak nekog ko je prethodnu sezonu zavrsio na dalekom 7. mestu dogurati do 2. mesta. Nije uspeh na tronu opstati. 

 

p.s.

Da ne pominjemo prasenje u Kupu u februaru, ali ajde, to nije deo ABA.

Eh da su samo glasaci znali kako ce Zoc da pobegne sa crte u KLS... 

  • Like 2
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

S tim da je Radonja do 1. mesta doveo tim koji je i prethodne bio prvi i imao najsiru rotaciju i najkvalitetniji roster.

 

Sa druge strane činjenica je da je Željko sa svojom ekipom napravio najveci skok u odnosu na prethodnu.

Bilo kako bilo Željko je i bio u top2 trenera, bilo kako da se okrene.

 

Najskandalozniji je upravo izbor za MVP.

Kalina ni po jednom individualnom parametru nije bio u prvih 5.

 

Sve u svemu, testirajte svoj obejektivni sud, napravite top3 kandidata za MVP, trenera i defanzivca na kraju ligaškog dela i samo ce vam se kazti koja nagrada je bila najmanje zaslužena.

 

Ali razumem zašto najviše smeta Željkova.

Pozzz

 

 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cooper said:

S tim da je Radonja do 1. mesta doveo tim koji je i prethodne bio prvi i imao najsiru rotaciju i najkvalitetniji roster.

 

 

Pa to ti i ja pricam. Najlakse je ostati na tronu. Aham. 

 

Dakle onaj ko jedne godine osvoji titulu, taj sledece sezone ako opet vodi tim do prvog mesta, nema sanse da bude trener sezone. Potpuno razumljivo. Aham.

 

Poyyy!

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ni jedan primer da je trener dobio nagradu za trenera sezone tako sto je ekipu koja je imala skor 23-3 doveo do 24-2.

Izuzetan napredak i podvig vredan divljenja svih kolega.

 

Malo prosaltaj po ligama ko dobija nagrade i zbog čega i koliko njih dobija za makabizaciju...

Edited by Cooper
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znači... Žoc nije bio baš prvi ali jeste u Top2 trenera kategoriji...?
Ne postoji priznanje Top 2 najbolji trener sezone ni u Moldaviji.
Ali zato tvoja noćna mora Kalina nije ni u Top5 emvipija?
...ili kako si već osmislio te kategorije.

Možeš ti da nas nasmeješ i sa manje rečenica. Ne trudi se ovoliko.


  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Cooper said:

S tim da je Radonja do 1. mesta doveo tim koji je i prethodne bio prvi i imao najsiru rotaciju i najkvalitetniji roster.

 

Sa druge strane činjenica je da je Željko sa svojom ekipom napravio najveci skok u odnosu na prethodnu.

Bilo kako bilo Željko je i bio u top2 trenera, bilo kako da se okrene.

 

Najskandalozniji je upravo izbor za MVP.

Kalina ni po jednom individualnom parametru nije bio u prvih 5.

 

Sve u svemu, testirajte svoj obejektivni sud, napravite top3 kandidata za MVP, trenera i defanzivca na kraju ligaškog dela i samo ce vam se kazti koja nagrada je bila najmanje zaslužena.

 

Ali razumem zašto najviše smeta Željkova.

Pozzz

 

 

Да, то би пило воду да је он скоро исту екипу довео са 7. на 2. место али то није случај.

Од старе екипе остали Загорац и Дангубић, сви остали играчи су доведени као бољи играчи у односу на играче из те екипе, букв на свакој позицији појачање.

 

Признао ти или не екипа која је склопљена је по свима била фаворит за прво место у Аби (да не помињем ЕК пошто нема везе са овом причом), а била је друга у регуларном делу (и на крају, што није битно за ову причу) са 2 или 3 пораза више од првопласиране. Тако да је Жељко подбацио са том екипом. 

 

Што би ти рекао поззззззз

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Kronostime said:

Jes`, vala, cekam da mi ti sa pogresne strane Jastrepca objasnis sta je bilo na Autokomandi gde sam se rodio (par  ulica dalje prema Banjici) i gde su mi rodjeni majka i ujak i secaju se bare na mestu Mitica rupe i isusivanja iste i zidanja najdubljeg stadiona u SFRJ.:default_coffee:

Pa ocito da ti treba objasniti, dzabe gdje ti je familija rodjena....

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Wingwalker said:

Znači... Žoc nije bio baš prvi ali jeste u Top2 trenera kategoriji...?
Ne postoji priznanje Top 2 najbolji trener sezone ni u Moldaviji.
Ali zato tvoja noćna mora Kalina nije ni u Top5 emvipija?
...ili kako si već osmislio te kategorije.

Možeš ti da nas nasmeješ i sa manje rečenica. Ne trudi se ovoliko.

 

Jel ima pehar za top2?

Pošto ima za finale KEŠ-a iz 66.

Pitam za komšiju.

Link to comment
Share on other sites

Jos kad bi znali ko je bio trener godine u EL i koje mesto je njegova ekipa zauzela na kraju ligaskog dela, jos mu se i ekipa pojacala u odnosu na prethodnu godinu.

 

To sto vam smeta je zato sto je  mozda tako bilo izmedju 45 i 55 dok se kosarka igrala na sljaci, daj sve nagrade prvoplasiranom.

Ili mozda vas izjeda mrznja prema najvecem...

 

Nije moje da sudim, moje je da vam oprostim...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

hbQRC7q.jpg

Dajte nekog sa vase strane, komsijje.

 

Da skupe sve trenere od osnivanja do gašenja i saberu njihove trofeje (do 2012; jel 😄) , opet bi Želimir bio uspešniji 😎

 

Još im tu Dule Vujošević najviše poboljšava krvnu sliku 🙃

Edited by Instinkt
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jao bre Kupice. Ti i tvoji "napadi" iz praznog oružja.

 

Zašto bi me boleo Željko? 

 

Ja Željka poštujem i cenim, bio je velik trener, verovatno i najveći u Evropi svih vremena. Pravio je stvarno uspehe za respekt, i to više decenija.

 

Zato može samo još draže da mi bude kad Radonja napravi onakve uspehe, uzme tripletu pored takvog trenera kao što je Željko Obradović. I to ga je školovao. 

 

Ne znam da li postoji Partizanovac koji će ti reći da Željko nije podbacio prošle sezone. I to na svim frontovima. Partizan je pre samog početka sezone bio glavni favorit za osvajanje ABA lige (po kladionicama) i nije došao do glavnog cilja. Sa takvim budžetom su i igra i uspesi morali da budu veći - što u Evropi, što u domaćim prvenstvima. Neću da gledam u dinar kada su budžeti u pitanju, ali ako ništa drugo, sve i da su jednaki, Željko je trebao da bude prevaga kao trener takvog renomea. Na kraju kao prevaga ispade - Radonja. Tu nagradu što je uzeo Željko, neka je. I nek bude da je nivelisano MVP nagradom za Kalinu, nije problem.

 

Ne cvetaju Partizanu ruže ni ove sezone, barem na ovom početku, ali ista je duga, tako da ima vremena da sudimo. Možda drastično krene na bolje pa dođe do nekog očekivanog nivoa sa ovakvim igračima.

 

Tako da ne vidim zbog čega bih mrzeo Željka, samo nam je ulepšao slavlje triplete prošle sezone, a meni je stvarno fascinantno sa kojom dozom mržnje ti pristupaš svakom postu koji napišeš. I takva mržnja usmerena prema Zvezdi i svemu što je povezano sa njom može samo da nam laska.

Edited by Troteri
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Kuper je rekorder, jedno 100 puta sam mu postavio legit pitanje, na koje nije odgovorio....valjda zato sto je ili procitan ili nema pojma o cemu ga pitam. Or both.

 

Lepo kaze Carls Barkli - 'Sta ulazis u frku kad si slabiji' ♥️

Edited by Kosta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

Jos kad bi znali ko je bio trener godine u EL i koje mesto je njegova ekipa zauzela na kraju ligaskog dela, jos mu se i ekipa pojacala u odnosu na prethodnu godinu.

 

To sto vam smeta je zato sto je  mozda tako bilo izmedju 45 i 55 dok se kosarka igrala na sljaci, daj sve nagrade prvoplasiranom.

Ili mozda vas izjeda mrznja prema najvecem...

 

Nije moje da sudim, moje je da vam oprostim...

Још кад би знао да је тренер године изабран зато што је био 2. на крају лигашког дела и прошао на Ф4 са екипом која није била међу топ 5 фаворита, а не зато што је са најјачом екипом или као фаворит завршио други.

Edited by Урош19
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Константин said:

 

Па по тим ђубретарским романтизмима са које и овде неки и скидају те неке мимове, Крцун се управо тако и описивао, већег зла било није, гори од усташа. Са играчима као играчима никакав проблем али неким културним радницима рецимо се усрало у живот јер су играли окупатору, а вама костур екипе након оснивања бивши репрезентативци НДХ без икаквих проблема, у оноликом Београду:classic_cool:

 

6 hours ago, Plant said:

U tom Beogradu i nije bilo skoro nikoga da navija za njih ( by Bata Stojkovic ) ... dok nisu doselili gomilu, uglavnom od posledica rata, nesrecnih ljudi i dodelili im stanove i poslove ... kao i klub za koji treba da navijaju.

Zato su najveca uporista navijaca Partizana bila mesta sa najvise doseljenika. Jednom i Dzikic rece da je Fontana sa sve paviljonima njihovo mesto ... a zna se sta je 50-tih godina taj kraj bio.

I nema nista lose u tome ... takvo je vreme bilo. Lose je kad 'divlji' probaju da isteraju 'pitome'.

A ono vreme makabizacije srpskog sporta s kraja proslog i pocetka ovog veka me asocira na tako nesto. 

 

 

Interesantno je videti kad neko mora ovoliko da polomi mozak da sastavi ovakve niđe veze postove.

 

Ej, navijali starosedeoci za Zvezdu i nije im smetao Krcun koji ih je sa Udbom satirao i iseljavao iz stanova. Važi. Ne znam šta Četnici sever misle o tome, jbg. mnogo toga mora da se opere u novoj, željenoj istoriji kluba, ne može na sve da se misli.

 

Ti igrači su upravo i prekomandovani za BG jer bi verovatno druga opcija bila da stradaju od preterano revnosnih oslobodilaca. Da im je Beograd nešto zamerio ne bi se poženili i skućili u njemu.

 

Niko nije navijao za Partizan, ali to što su tribine bile pune već u prvim godinama po osnivanju to nema veze. Aha, hoće to. Rekao neko, svidelo se masi i postalo aksiom. Al' juče.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...