Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

21 minutes ago, djole said:

Mislim da nisi baš ispratio priču: Pokret Dosta je bilo se posprdno naziva Dojebilo, pa su onda članovi Dojebilci i Dojebilke.

 

18 minutes ago, Cavani said:

Ustede mi tastaturu, hvala.

Ako moze jedno moze i drugo, kakve crne seksualne preferencije politicara.

 

Znam ja da se to odnosilo na DJB, ali da, posprdno tj. uvredljivo, kao kombinacija Debilke, DJB, a maštoviti mogu tu da pronađu i nešto (ne)dojebano, znači slobodna sudijska interpretacija. Dakle, nemojmo da se pravimo Toše da je u pitanju šala mala, već je uvreda. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

 

 

Znam ja da se to odnosilo na DJB, ali da, posprdno tj. uvredljivo, kao kombinacija Debilke, DJB, a maštoviti mogu tu da pronađu i nešto (ne)dojebano, znači slobodna sudijska interpretacija. Dakle, nemojmo da se pravimo Toše da je u pitanju šala mala, već je uvreda. 

Koja je razlika u Dojebilci i Dojebilka i zasto jedno moze a drugo ne moze?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Eddard said:

Ma može i jedno i drugo, gde ja rekoh da ne može?

 

Ali, onda možemo da pričamo i o tome ko je koga... mislim, ja neću, ali neću ni da kažnjavam ni jedne ni druge.

 

Ma da bre, najbolje da je isto :lol_2:

 

Pri čemu, problem sa ovim što je Hamilton napisao o Mariniki nije nekakav seksizam i slično. Problem je što ne možeš da ostaviš takve stvari iz čista mira bez ama baš ikakvih dokaza ili bar nečega što ukazuje na moguću istinitost priče, u fazonu pokazao mi drugar iz BIA-e, i da prođeš nekažnjeno. Inače bi tako mogao svako da postuje slične priče po principu čuo sam ja da vi pušite jedan drugom ispod stola svaki dan, pa da vidimo na šta bi ličio forum. To je pitanje pre svega pragmatičnosti za mene, a ne neke pristojnosti i slično.

 

A tek ne znam čemu potreba da Cavaniju prikačiš neki seksizam kad to nema veze s vezom.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

Čanak se pali na sponzoruše, ono što je Hamilton rekao je čista laž jer da tu ima gram istinu  o tome bi se šuškalo u NS. Svojevremeno se pričalo za Jerkovku za takve stvari ali ko posećuje kafane "na nivou" mogao je videti Čanka sa razno raznim sponzorušama kojima ove dve ne mogu da konkurišu. Čovek se čak ni ne krije. Jedna od tih sponzoruša je bila i akter jedne od afera u koju je Čanak bio umešan pre X godina kada je i misteriozno prestao da bude opozicija Vučiću.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da moderacija pokušava da zastupa nekakav imaginarni objektivni pristup i da iz toga sledi čitav niz, hm nesporazuma, da ne kažem slabih smernica koje guraju mnoge diskusije u pogrešnu stranu. Ja sam sebi stvari dosta pojednostavio. Možda nekome bude interesantna moja aproksimacija forumske realnosti.

 

  • na forumu imam izuzetno malo ljudi za koje bih rekao da su moji 100%tni istomišljenici (ili da sam ja njihov), čak i sa ljudima sa kojima smatram da sam prijatelj u RL imam razilaženja oko bitnih pitanja, iako se možda slažemo u 90% ostalih stvari
  • odlazak tekuće ekipe sa vlasti u Srbiji je početni uslov za bilo kakvu hipotetičku priču, makar to značilo vladu sačinjenu od Stoleta Piksija, Žike Obretkovića i Aca Pejovića
  • simpatizeri i/ili podržavači politike sns na forumu ne postoje: nijedan od egzibicionista koji su se laćali, makar implicitno, ovakvog zadatka nisu pokazali niti postojanje koherentne politike ili ideja sns a kamoli nečeg više, ergo reč je o trolovima, provokatorima ili profesionalnim zagađivačima online prostora
  • na forumu, nakon [to se usvoje ovi postulati osnovne demokratičnosti i pristojnosti, vlada suštinski tolerancija: imamo sagovornike koji zastupaju prilično ekstremno desne stavove Dveri (legitimna opcija, ma šta ja mislio o tome), imamo ljude koji naginju nekakvoj levici ili libtardizmu, ocvale punkere, imamo ljubitelje snažnog kapitalizma i slabačke države i svi koegzistiraju bez nekakvih vređanja ili maltretiranja
  • grupacija ili stranka čiji čelnici otvoreno kritikuju vakcine, osporavaju sferičnost Zemlje, mistifikuju Teslu, plaše se tragova koje mlazni avioni ostavljaju za sobom i slično, nema pravo na zaštitu moderacije ili nekog drugoga
  • 85% stanovnika Srbije sa pravom glasa ima oko 15% obrazovanja prosečnog forumaša voxb92. Imam utisak da se ovo često zaboravlja.

 

Da se izrazim arhitektonski: nije potrebno da se vrata na kući prave dovoljno široka da može da se u kuću utera osrednji avion, a nije neophodno ni da se predvidi žirafa kao kućni ljubimac. Dovoljna su jedna normalna vrata, visine i dva metra. Ona nekolicina koja je viša od dva metra će se malo sagnuti i ući i neće ništa nikome zameriti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

 

Ma da bre, najbolje da je isto :lol_2:

 

Pri čemu, problem sa ovim što je Hamilton napisao o Mariniki nije nekakav seksizam i slično. Problem je što ne možeš da ostaviš takve stvari iz čista mira bez ama baš ikakvih dokaza ili bar nečega što ukazuje na moguću istinitost priče, u fazonu pokazao mi drugar iz BIA-e, i da prođeš nekažnjeno. Inače bi tako mogao svako da postuje slične priče po principu čuo sam ja da vi pušite jedan drugom ispod stola svaki dan, pa da vidimo na šta bi ličio forum. To je pitanje pre svega pragmatičnosti za mene, a ne neke pristojnosti i slično.

 

A tek ne znam čemu potreba da Cavaniju prikačiš neki seksizam kad to nema veze s vezom.


Koristim tvoj post samo kao link. A i slazem se manje vise svim.
 

Sto bi moja keva rekla, a verovatno i vase @Hamilton malo sapuna za usta.  
 

Ja se licno nisam uvredila. Cula sam ja takvih stvari koliko hoces na mestima kojima manje prilici nego forumu. Sluzi svrsi koju je @McLeod u postu pre napisao. 

Da se ne lazemo ovako, kultura u tom smislu nam nije jaca strana, a izvestan aspekt zivota zloupotrebljen za diskvalifikaciju ljudi u istovremeno konzervativnoj i licemernoj sredini.

 

Ono sto je meni u stvari bilo tuzno je da neko u tim uslovima izlaze sebe prilicnoj opasnosti biva tracan na takav nacin.  Pri tom ne mislim na forumasa, vec izvor (dez)informacije. 

 

Ne sumnjam ja da gospoda snimatelji to rade i imaju za sve strane i da znaju koji zanr najbolje prolazi da zabavi svetinu. Politicari su tu pa odu. Oni su konstanta. To je najveci problem.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki_ft said:

grupacija ili stranka čiji čelnici otvoreno kritikuju vakcine, osporavaju sferičnost Zemlje, mistifikuju Teslu, plaše se tragova koje mlazni avioni ostavljaju za sobom i slično, nema pravo na zaštitu moderacije ili nekog drugoga

 

Ja mislim da takvih forumaša ovde nema. I slažem se sa tvojim postom u celini.

Link to comment
Share on other sites

Bojim se da je ovo vrlo važno pitanje da bude tek tako pokopano. Zamislite koliko tema se za likove slične Hamiltonu otvara sada kod na primer Vučića i njegovog privatnog života. Da ne ulazim u detalje jer i te priče smatram za laž samo ću ih ukratko pomenuti : razni razlozi razvoda, ljubavna afera sa Kurcom (prezime 🙂 ) , bljuvotine o odnosu faraona sa sopstvenom decom .... Ako se ovako nešto dozvoli odosmo mi u rasprave u stilu Kurira i Informera. No ok to je na moderaciji, mislim da ovim gledanjem kroz prste samo sebi komplilkuju život no ako mogu da nam omoguće toliku slobodu a da to ne uruši kvalitet rasprave ja sam prvi za tako nešto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je l možemo da pustimo tu priču da umre ili moramo zarad opstanka narativna da zamišljamo Čankov penis i lupanje štapom?
Ni malo me ne čudi da je Eddard lajkovao ovaj post. To je otprilike njegov modus operandi, a bogami i cele moderacije u poslednje vreme, ignorisati kritike sve dok priča ne umre.

Ali stvar ovde nije o jebenom Čanku i tome koga je on povalio, stvar je u principu. Ako je ovo ok, onda će biti ok i da ja kažem da sam čuo kako Vučić tovari Dačića u dupe po vilama na Dedinju - a ovo stvarno nisam izmislio da bih napravio poentu, svakakve se priče mogu čuti.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, djole said:

Ni malo me ne čudi da je Eddard lajkovao ovaj post. To je otprilike njegov modus operandi, a bogami i cele moderacije u poslednje vreme, ignorisati kritike sve dok priča ne umre.

 

Lajkovao je ideju da pustimo priče ko je koga povalio i slično jer sam tako razumeo post ft-a. 

 

Sa kritikom moderacije možete slobodno da nastavite. Samo ne znam šta hoćete više. U objašnjenju koje sam naveo sam i rekao da ako Hamilton ponovi ovu praksu, biće kažnjen zbog trolovanje teme (ne zbog prostakluka ili vređanja javnih ličnosti per se), tako da je tu jasno da se takve stvari neće tolerisati. Naravno da to upozorenje važi za sve, ne samo za njega. 

 

S druge strane, nisam baš siguran da bi tvoj primer izazvao sličan efekat kao i ova priča o MT, već bi se percipirao kao dobar štos i niko se ne bi bunio, brzo bi se prešlo preko toga. Ali dobro, to je već do učesnika u diskusiji i njihove percepcije toga ko sme da se vređa, a ko ne. 

Link to comment
Share on other sites

U principu nije da se ne slažem s tobom, ne volim ni ja da čitam takve stvari, ali mi nismo ovde zaduženi da pružamo kućno vaspitanje pojedincima koji ga nemaju, sve dok se to ne preliva, tj. odnosi direktno na sagovornike. Plus je poprilično subjektivno. Za mene je i onaj Cavanijev post takođe prostakluk, ali nismo hteli da ga kažnjavamo jer imamo stav da je određen vid oštrijeg tona, pa i vređanja javnih ličnosti u određenoj meri očekivan i dozvoljen. Svako ko se bavi javnim poslom mora da se suoči sa tim (ko je rekao Filip Čović ;) )... Naravno, određene granice nećemo prelaziti. Uostalom, nije Hamilton (a ni Cavani) neko ko to kontinuirano radi, u pitanju je korektan forumaš, pa jednom može valjda da se prođe i sa upozorenjem, ne?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

U principu nije da se ne slažem s tobom, ne volim ni ja da čitam takve stvari, ali mi nismo ovde zaduženi da pružamo kućno vaspitanje pojedincima koji ga nemaju, sve dok se to ne preliva, tj. odnosi direktno na sagovornike. Plus je poprilično subjektivno. Za mene je i onaj Cavanijev post takođe prostakluk, ali nismo hteli da ga kažnjavamo jer imamo stav da je određen vid oštrijeg tona, pa i vređanja javnih ličnosti u određenoj meri očekivan i dozvoljen. Svako ko se bavi javnim poslom mora da se suoči sa tim (ko je rekao Filip Čović 😉 )... Naravno, određene granice nećemo prelaziti. Uostalom, nije Hamilton (a ni Cavani) neko ko to kontinuirano radi, u pitanju je korektan forumaš, pa jednom može valjda da se prođe i sa upozorenjem, ne?

 

Lepo je primetio free... totalno ste se pogubili u nekoj svojoj imaginarnoj objektivnosti. Prvo kažeš da nećeš da kažnjavaš ni jedne ni druge, posle da je ovo poslednje upozorenje za takve stvari... pa dogovori se. 

 

A o tome kako je Hamilton korektan forumaš neću ni da trošim reči... one-line dobacivač i potpaljivač vatre.

 

 

edit: Na kraju krajeva, zabole me tačno da li ćeš da ga kazniš, kao i onog mrava što nisi kaznio zbog onoga zbog čega je trebalo... taman ni ja neću više imati problem da uklonim svaki filter koji je postojao radi boljeg funkcionisanja ovog mesta kad ni vi nemate problem da dozvoljavate ovakve gluposti.

Edited by djole
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Tek sad videh da je diskusija prebacena ovde, ne zalazim cesto na politiku pa sam mislio da je obrisana samo.

Svratih da iskomentarisem sliku Dude sa Vuckom, ali vidim da ste razbili na sto podforuma pa ne moze covek da se snadje, na starom forumu je bio Vox i cepaj. 🙂

Vece postovanje imam za Vuciceve botove nego za ovakve trojance kao ta Hana, Radule, Beli i Jankovic koje sluze da obmane narod da ima lazan privid opozicije, da gladnom i zednom daju fatamorganu oaze u pustinji, dok se oni slikaju i puce po kafanama po belom svetu ili grce po Becu gde su otisli parama tog istog naroda.

Elem, smatram da je pitanje elementarnog samopostovanja botove i trojance oznacavati i prozivati u svakoj prilici i kad god je to moguce,

sve dok se ne prelazi granica. Sta je granica moze biti podlozno diskusiji, iako ne znam koji epitet moze da uvredi nekog ko ni nema obraz.

Da skratim pricu, ok prihvatam da epitet moze imati ruzan prizvuk i nece ga vise koristiti jer i nemam potrebu da komentarisem preterano doticne, rekoh sta imam a na politiku retko i zalazim.

Generalno me politika i ne zanima i ne bavim se njome, osim u meri u kojom se ona bavi nama.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Politika ovde baštini jedan PDF, a Vox je dobio čitav jeo jedan od tri Foruma (čiji je Politika deo). 
Teme su tu da artikulišu i razviju diskusiju između učesnika koji razgovaraju o specifičnoj tematici.

Nemoj shvatiti opomenu kolege kao prepreku da se ovde slobodno i iskreno izražavaš. 
Čitaj, učestvuj i piši češće. Nema ovde profesionalnih političara. Svi su pozvani, jer su svi (voljno ili ne / aktivno ili ne) akteri u javnom životu ovog virtuelnog polisa, koji je odraz ovog našeg globalnog sela. 
Stoga, cepaj!
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi moderacija morala da pocisti srajevske svinjarije sa topika Utisak Nedelje. NIjedna zena ne zasluzuje da se o njoj pisu takve stvari, posebno s obzirom da su proizvod carsije za koje nema nikakvih dokaza osim islamsko fundamentalistickih. na kraju, ako ni zbog ceg drugog - zbog odvratnosti i primitivizma.

Edited by Denis Jasharevic
Link to comment
Share on other sites

Stvarno brišite one budalastine, ovde se ne radi o malo žešćoj kvalifikaciji, nego bukvalno o tračevima i izmišljotinama, a to je neki nivo S.Telegrafa i Informera i slično. Nemojte dozvoliti da forum padne na taj nivo sve pod izgovorom da se radi o slobodi govora,  a to je slučaj sada kod Biljane, a bukvalno ista stvar i kod Marinike.

Edited by Don Laki Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...