Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

On 12/21/2019 at 10:54 AM, Eddard said:

(ne zbog prostakluka ili vređanja javnih ličnosti per se),

 

A, zašto ne zbog prostakluka ili vređanja javnih ličnosti? Ako nešto nije izričito zakonom zabranjeno, znači li da ja moram to dozvoliti i trpeti u svojoj kući, a moderaciju smatram za domaćine ove kuće, uostalom neka pravila su i uspostavljena, nije rečeno dozvoljeno je sve što nije zakonom zabranjeno. Rezultat nepotrebne tolerantnosti se već video, posle Marinike, Biljana S., i doklje tako. I nije to samo prostakluk i vređanje javnih ličnosti, to je odnos prema ženama generalno, žena se može pominjati i samo u jednom kontekstu, a mi ćemo reći, pa dobro, nije zakonom zabranjeno, sve je u redu ako se ne trolije tema.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Laki Juan said:

Stvarno brišite one budalastine, ovde se ne radi o malo žešćoj kvalifikaciji, nego bukvalno o tračevima i izmišljotinama, a to je neki nivo S.Telegrafa i Informera i slično. Nemojte dozvoliti da forum padne na taj nivo sve pod izgovorom da se radi o slobodi govora. A to je slučaj sada kod Biljane, a bukvalno ista stvar i kod Marinike.

 

Moderatori kažu da se radi samo o trolovanju teme, mogli bi onda da splituju topik, da otvore posebnu temu na kojij bismo čitali ko koga, bilo bi informacija i iz službe i iz čaršije dovoljno.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Denis Jasharevic said:

Mislim da bi moderacija morala da pocisti srajevske svinjarije sa topika Utisak Nedelje. NIjedna zena ne zasluzuje da se o njoj pisu takve stvari, posebno s obzirom da su proizvod carsije za koje nema nikakvih dokaza osim islamsko fundamentalistickih. na kraju, ako ni zbog ceg drugog - zbog odvratnosti i primitivizma.

 

2 hours ago, Don Laki Juan said:

Stvarno brišite one budalastine, ovde se ne radi o malo žešćoj kvalifikaciji, nego bukvalno o tračevima i izmišljotinama, a to je neki nivo S.Telegrafa i Informera i slično. Nemojte dozvoliti da forum padne na taj nivo sve pod izgovorom da se radi o slobodi govora,  a to je slučaj sada kod Biljane, a bukvalno ista stvar i kod Marinike.

 

Lik je banovan, to je sasvim dovoljna kazna. Vidim da se u medjuvremenu naljutio zbog toga i napustio forum. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li bi mogolo na temi SPC u Crnoj Gori da se uvede red i komentarišu aktuelni događaji, a ne da se iznose lične impresije i "reče mi jedan čovek" o veri, paganskim običajima i slično, što apsolutno nema veze sa temom. Mene crkva i običaji ne interesuju ama baš ni malo, nisam vernik, a  tema, koja je aktuelna, ponajmanje ima veze sa verom, već su u pitanju odnosi susedne države sa pripadnicima naroda koje je vladajući vrh označio kao hegemoniste i koriste crkvu da svoje ciljeve ostvare. A možda nisam u pravu ? Na starom forumu je to bila zasebna tema, čini mi se, i nema razloga da to ne bude i ovde?

 

Da ne pričam o upisima sa prostim i prostoproširenim rečenicama, koji valjda trebaju da budu duhovite doskočice tipa "neuron" i "pola neurona" koje su klasično flejmovanje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pristevac said:

Zdravo modovi, čisto principijelno pitam, zašto mi je jedan komentar obrisan, iako nije sadržavao ništa uvredljivo. To je bilo ne temi SPC u Crnoj Gori.

Unapred hvala.

 

Ne vidim nijedan tvoj post koji je izbrisan. Mozes mi poslati na pm o cemu se radi.

 

4 minutes ago, Constantin said:

Da li bi mogolo na temi SPC u Crnoj Gori da se uvede red i komentarišu aktuelni događaji, a ne da se iznose lične impresije i "reče mi jedan čovek" o veri, paganskim običajima i slično, što apsolutno nema veze sa temom. Mene crkva i običaji ne interesuju ama baš ni malo, nisam vernik, a  tema, koja je aktuelna, ponajmanje ima veze sa verom, već su u pitanju odnosi susedne države sa pripadnicima naroda koje je vladajući vrh označio kao hegemoniste i koriste crkvu da svoje ciljeve ostvare. A možda nisam u pravu ? Na starom forumu je to bila zasebna tema, čini mi se, i nema razloga da to ne bude i ovde?

 

Da ne pričam o upisima sa prostim i prostoproširenim rečenicama, koji valjda trebaju da budu duhovite doskočice tipa "neuron" i "pola neurona" koje su klasično flejmovanje. 

 

Pozabavicemo se time. Mnogi sebi previse dopustaju na toj temi i resicemo to. Ovo na sta konkretno ciljas cu dopustiti da se zavrsi rasprava, koja je imala dodirne tacke sa temom, ali naravno da se nece dozvoliti toliko rasplinjavanje teme. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, A sad said:

 

Pozabavicemo se time. Mnogi sebi previse dopustaju na toj temi i resicemo to. Ovo na sta konkretno ciljas cu dopustiti da se zavrsi rasprava, koja je imala dodirne tacke sa temom, ali naravno da se nece dozvoliti toliko rasplinjavanje teme. 

Nije problem, samo mislim neka se otvori posebna tema, pa nek pričaju o zadušnicama, ljubljenju popa u ruku i sl.....

 

A o ovim što imaju po 70-80 postova, ili neznatno više i čiji svi upisi ne mogu da se uobliče u jedan kasvetan post ne treba gubiti vreme....valjda i bez takvih forum ne može da postoji :high_five:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Mene crkva i običaji ne interesuju ama baš ni malo, nisam vernik, a  tema, koja je aktuelna, ponajmanje ima veze sa verom, već su u pitanju odnosi susedne države sa pripadnicima naroda koje je vladajući vrh označio kao hegemoniste i koriste crkvu da svoje ciljeve ostvare. A možda nisam u pravu ? Na starom forumu je to bila zasebna tema, čini mi se, i nema razloga da to ne bude i ovde?


Sto se mene tice vise ni slovo na tu temu obicaja. Uglavno se drzim teme.

 

Nego, kad je @Eddard napisao nesto manje vise slicno dobio je u fazonu sta se vi agresivni ateisti petljate u crkvene stvari iako je ovo zapravo vecim delom politika u cemu se potpuno slazem sa tobom.

 

Sad ti Constantine izgleda nisi agresivan, pa te ne opominju 👍.

Edited by Plavi Golub
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

16 hours ago, Atreid said:

Zato, sad kad sam se ogradio, molim da se ovaj upis shvati kao nastavak diskusije a ne mjesanje u moderatorske odluke jer ovo za sto si ga optuzio je krajnje nekorektno.

 

Nigdje, ali nigdje, nije negirao pravo bilo kome da se izjasnjava kako god hoce.

 

Odgovoriću ti ovde, da ne gušimo temu. Samo kratko, prvo hvala ti na uljudnom i korektnom postu i kritici. Drugo, možda je u pitanju stvar perspektive, ali ne vidimo stvari na isti način (kad kažem mi, ne mislim ti i ja, već ti i moderacija). Možemo mi za mnogo štošta da kažemo da je legitiman politički stav i da pakujemo u oblande, ali ovo: 

 

17 hours ago, mmajstor said:

   a) dovodi do podele drustva, jer se pokusava menjati identitet naroda nasilno od strane drzavnog vrha, a ne formira se prirodno i stihijski od strane samog naroda u nekom duzem vremenskom periodu na osnovu kulturnih, drustvenih, i socijalnih okolnosti u kome se taj narod nalazi  

   b) novi identitet se bazira na lazima, na laznoj demistifikaciji prethodnog identiteta preko uvodjenja nekog novog jezika, nove crkve koja nema vernike, i revizijom  istorije bez ikakve naucne potpore

 

je čist i ogoljen šovinizam. Pogrešno sam se u upozorenju izrazio, ne negira on (samo) pravo nekome da se izjašnjava kako hoće, on u ovom postu direktno negira postojanje crnogorske nacije, naziva je lažnom i faktički govori da su Crnogorci u stvari Srbi, samo ih eto političari nasilno odvajaju. Isti narativ smo slušali, i u krvi gledali, kada su i austrijski konjušari u stvari bili Srbi, o Hrvatima da i ne govorimo, oni ni ne postoje, Makedonci su Srbi sa teškata govornata manata, a u Bosni su ili pokatoličeni ili Srbi janjičari. Sad su Crnogorci na redu. Taj narativ je čitav ovaj region, ne tako davno zavio u crno u pokušaju da se svi ti zastranjeni Srbi vrate pod kapu Matice. Kao što si i sam rekao, istorija je egzaktna nauka, a istorija Crnogoraca ne počinje sa Milom Đukanovićem. 

 

Isti taj narativ je negovao i Otac Nacije kada je pisao o Albancima - znaš o čemu pričam i znaš vrlo dobro da smo zagovornike takvih teza ekspresno ispraćali sa foruma. Meni se upis mmajstora suštinski ni u čemu ne razlikuje od tog dela DĆ. Da, i to je legitiman politički stav, ali mi smo odavno rekli da nećemo baš svaki stav negovati na ovom forumu. 

 

Ali, u ovom slučaju smo ipak na blaži način tumačili, da ne kažem odstupili od Pravilnika i doneli sledeće odluke:

 

- ban @mmajstor-u se produžava na 20 dana, i predstavlja poslednje upozorenje da se ovakvi stavovi neće dopuštati. 

- javno upozorenje @laki perkos-u da na temi ne proganja one koji nisu istog političkog mišljenja kao i on. Negativan stav prema SPC, kao i ne automatski negativan stav prema MĐ jesu legitimni stavovi u ovoj diskusiji. Sabornost, ili si sa nama ili si protiv nas i slični isključivi stavovi se neće podsticati. Kao što je i zagovornicima pozicije SPC dozvoljeno svoje stavove i argumente da iskažu, dozvoljeno je i drugoj strani da brani svoj stav i to nevezano da li je neko vernik, ateista ili nešto treće jer se ova tema ne tiče samo vernika već je širi društveni problem u pitanju.

- isto upozorenje dobija i @Valensija - istrage poturica ostavite za neku drugu platformu. Takođe, kratki upisi koji se bave isključivo forumašima i pozivanjem na njihovo kažnjavanje ne doprinose diskusiji. Dobro je pa si se na kraju i setio da stisneš na Report, ali tu se priča završava. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

samo kad bi mi dragi eddard objjasnio koga sam ja to ganjao pa da prihvatim drugarsku kritiku. ako se dobro secam vodio sam jednu sasvim normalnu diskusiju sa ostalim ucesnicima. onog provokatora sam stavio na ignore a mcleoda ne komentarisem od kad sam upozoren da sam ga uvredio. svako moze da ima stav kakav hoce ali ne da ponavlja po milion puta neistine.

Edited by laki perkos
Link to comment
Share on other sites

Report je stisnut na propagiranje nedemokratskih metoda u obracunu sa narodom CG. Kakva istraga poturica, o cemu pricas?!  Zao mi je sto ne citas kako je napisano.

Ljudi su gusto posijani ali rijetko nicu.

Laku noc!

 

Edited by Valensija
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, djole said:

Policija misli ponovo napada. Učitava šta drugi misle umesto da se bavi onim što zaista jeste napisano.

 

Još malo pa će da se dobija ban ako se kaže da je Njegoš Srbin.

 

 


Ti nisi dobio ban za nazivanje forumasa i moderatora ‘debilom’, a jos dajes sebi za pravo da ovde prosipas kofe ‘pameti’. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hamilton said:


Ti nisi dobio ban za nazivanje forumasa i moderatora ‘debilom’, a jos dajes sebi za pravo da ovde prosipas kofe ‘pameti’. 

 

Pa kakve to veze ima? 

 

Evo ja da dobijem zasluženi ban za to, a Eddard da prestane da se blamira sa ovakvim glupostima.

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2020 at 6:16 PM, Eddard said:

 

 

Kao što si i sam rekao, istorija je egzaktna nauka, a istorija Crnogoraca ne počinje sa Milom Đukanovićem. 

 

 

 

@laki perkos @Valensija

 

Nisam ispratio ko je rekao da je istorija egzaktna nauka, ali ko god to misli taj blage veze sa naukama nema.

 

Istorija je deskriptivna nauka. Bavi se opisivanjem prošlosti i podložna je tumačenju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...