Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Svacije pisanje ovde, pa i @John Terry jevo se moze protumatici kao relativizacija, podrska nasilju, negiranje zlocina.... pitanje je samo ko odlucuje sta je sta od toga. Odavno se dijalog svodi na glasno pisanje jedne strane uz vredjanje i neretko banovanje svakoga ko ima ima drugacije misljenje od onoga sto je proglaseno za "apsolutnu istinu" na ovom delu foruma.

To je dovelo do toga da mnogi forumasi prestanu da pisu - koja je poenta raspravljati sa nekim ako ces biti najprizemnije vredjan i banovan zbog toga sto mislis drugacije od najglasnijih telala forumske misli.

Ako je to svrha postojanja ovog foruma, da bude uski klub istomisljenika - onda mu je sudbina slicna pokojnom B92.

Nedostaju i Akiro, i Vjekoslav, i Yoyogi, i Honey Badger, i Kinik, i Doc Holiday, i Helmet, i Angelia.... od njih se moglo dosta toga procitati i razmeniti po koja rec na dosta tema.

Ono sto je bila osnovna ideja pokretanja ovog foruma je iznevereno i iskrivljeno, a to je SLOBODNA DISKUSIJA uz ogranicenje prema krajnjem nacionalizmu, ma ciji bio.

Ako je doslo do toga da se @zoran59 banuje zbog svog misljenja - nesto debelo nije u redu sa ovim forumom.

Ne valja vam pos`o, rodjaci.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čovek nije ni ooravdaoa ni relativizovao terorizam hamasa. Prakticni svi svetski mediji povodom ovog dogadjaja daju siru sliku svega ovoga, govore o istorijatu sukoba... Gotovo da nema nijednog medija koji ne spominje patnju palestinskog naroda koja traje godinama, nema gde se ne pominju stradali civili. Svi ti mediji ne relativizuju hamasove zlocine.

Na N1 je govorio palestinski ambasador i govorio stvari zbog kojih bi bio visevekovno banovan ovde.

Govoriti o spirali zločina i o tome sta je sve dovelo do ovoga nije ni razmena misljenja i slobodna diskusija, vec prosto su to činjenice na koje je sasvim normalno da se ukaze kad god se zapocne razgovor o ovim desavanjima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Don Juan said:

Pročitao sam komentare i vidim da ima suprotnih mišljenja i to je ok. Ono što bode oči je da se zatvaraju oči na ovaj post i traži se razumevanje, pa i opravdanje za jedan od najvećih zločina koji se desio u poslednne vreme. 

"Ovo jeste terorizam, ali" je nešto što će i u budućnosti imati nultu toleranciju, ne samo kada je ovo u pitanju. Meni se i dalje čini da se nedovoljno razume razmera zločina Hamasa i da mete nisu bili izraelski vojnici, nego civili, mladi ljudi, žene, starci, deca. Ubijeno je preko 300 mladih ljudi na festivalu, teroristi su upadali i u kuće i ubijali i kidnapovali sve što im se našlo na putu. Nalaziti opravdanje u zapadnim medijima, položaju Paleatinaca, i slično je čist pokušaj relativizacije zločina i pokušaj pravdanja jasne terorističke organizacije koju je za ovu akciju pripremila i organizovala ne Palestina, nego Iran. Ali nije važno. Danas je i zvanično saopšteno da je pronađeno telo Mora Mihaleka, unuka Dušana Mihaleka, Novosađanina. Dečko je bio 1999. godište. 

Zbog njega, ali i sve one dece koja je zverski ubijena i za one za čija se sudbina ne zna, svaki post koji samo zazvuči da je traženje opravdanja za terorizam biće kažnjavana, a "ovo jeste terorizam, ali..." će vući i duži ban nego što je dobio Teri. Dok sam ja moderator biće tako, ako se bilo kkme ne sviđa neka slobodnl traži mkju smenu, nemam nikakav problem sa tim.

 

11 hours ago, A sad said:

Plus onaj deo kako neko moze da bude Srbin... sta nam je zapadna geopolitika i zapadna propaganda uradila... 

 

Skolski primer relativizacije i to ne samo ovog do sada nevidjenog zlocina, vec i onog sto se desavalo kod nas devedesetih. 

Smešni ste

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Don Juan said:

Neće je biti u pravdanju Hamasa, niti bilo koje terorisričke organizacije. 

 

Ovde se stalno provalace termini pravdanje i relativizacija kao neki ultimativni "gresi". A sta to konkretno znaci? Ako neko napise da razume dogadjaje koji su nastali uzrocno posledicnim vezama kroz medjusobnu interakciju razlicitih naroda/religija, iznese svoje vidjenje zasto su se odredjene stvari desile na neki nacin. Da li je to pravdanje?!

 

Navescu konkretan primer:

 

Osoba A napise da misli da se XY teroristicka organizacija pojavlila u narodu koji smatra da je ugnjetavan, koji je lisen osnovnih ljudskih potreba, ciji se pripadnici osecaju kao da su gradjani drugog ili cak treceg reda, kojima nedostaje obrazovanje i perspektiva za licni i kolektivni napredak, koji konstantno osecaju strah (teror) i kao jedini izlaz iz svog problema kao odgovor vide retaliaciju na slican nacin, ali u nedostatku velike vojne sile targetiraju civilno stanovnistvo naroda kojeg smatraju da ih nepravilno tretira. Samim tim kod svojih ugnjetavaca stvarajuci slican osecaj, da nikad i nigde nisu bezbedni i projektujuci na njih svoje strahove. 

 

Da li bi to bilo pravdanje i/ili relativizacija necega iako u osnovi osoba A zna da su stvari koje ta teroristicka organizacija radi uzasne i nikad ih sama ne podrzavala ili cinila?

 

Osnovni problem ovde je sto se skoro nikada ne diskutuje o stavovima vec se uvek nesto svede na licni nivo i banovanje suprotnog MISLJENJA. 

 

Ja bih najvise voleo da je ovo mesto gde moze da dodje rusofil/hamasofil/kinofil/izraelofil i da njegovi stavovi i argumenti budu razneseni u paramparcad civilizovano i kulturno umesto da zavrsi svoju ekskurziju na forumu uz neki saljiv komentar kako je ovde zalutao. Mozda bi u sledecoj raspravi rusofil/x/x/x promenio svoje stave ili izneo bolje argumente, ali ako nista barem bi se videla razmena misljenja.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Jurgen said:

Osnovni problem ovde je sto se skoro nikada ne diskutuje o stavovima vec se uvek nesto svede na licni nivo i banovanje suprotnog MISLJENJA. 

 

Ja bih najvise voleo da je ovo mesto gde moze da dodje rusofil/hamasofil/kinofil/izraelofil i da njegovi stavovi i argumenti budu razneseni u paramparcad civilizovano i kulturno umesto da zavrsi svoju ekskurziju na forumu uz neki saljiv komentar kako je ovde zalutao. Mozda bi u sledecoj raspravi rusofil/x/x/x promenio svoje stave ili izneo bolje argumente, ali ako nista barem bi se videla razmena misljenja.

Podrzavam. Nesto slicno sam i ja napisao juce: 

  

21 hours ago, Kooineeperk said:

Generalni utisak mi je da se stvarno ide ka nekom jednoumlju na Vox Populi. Ja sam i prestao da pisem tu jer ili mi se ucitava nesto sto nisam rekao, ili mi se nakace oni sto samo lupaju smajlije na ozbiljne postove i diskusije, ili se nekima tolerisu razne stilske figure koje, da ih ja pisem, ne bih bio 3x upozoravan da promenim stil vec bih odavno bio trajnovan (i to ne zbog svojih stavova koji nisu mnogo razliciti od jednoumlja kojem se izgleda tezi). 

 

 

U vecini tema (ne svim naravno) ne postoji samo gola istina vec postoje razlicite perspektive. Neke perspektive su malo bolje, neke losije, neke blize istini, neke dalje. Dve perspektive mogu imati dosta slicnosti sa istinom iako deluju da su te perspektive nasuprot jedna druge, a zapravo je istina negde izmedju. 

 

Pustite ljude da diskutuju ako su kulturni, ako postuju sagovornike, ako imaju nesto da ponude, nesto da podrzi te njihove tvrdnje, pa makar imali i nesto pogresniju perspektivu. Tu su da se menjaju. 

 

Naravno, ne treba dozvoliti ljudima sa ocigledno pogresnom perspektivom (tipa Nacisti nisu pocinili Holokaust i slicno) da to konstantno ponavljaju i bez argumenata (jer za neke stvari prosto i nece imati argumente). Takve treba posle prvog posta i prilike da pruzi argumente za stavove/tvrdnje uljudno zamoliti da to vise ne rade bez argumentacije, a ako ponove - ocito je neka zatucanost ili botovanje i takvima nije onda mesto ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

traženja uzroka sadašnjeg stanja u ovom slučaju.

Traženje uzroka u masakru koje su počinile životinje iz Hamasa je relativizacija zločina.

 

Znaš kako hrvatski desni nacionalisti govore o Jasenovcu i zločima ustaša generalno, recimo?  Na sličan način - zločini ustaša su posledica veliko srpskog nacionalizma. Da li da to odobrimo.

Znaš kako srpski nacionalisti nalaze opravdanje za Srebrenicu? Slično.

 

Neće biti odobreno i tačka. Ko god da je u pitanju.

Edited by Don Juan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Kronostime said:

Svacije pisanje ovde, pa i @John Terry jevo se moze protumatici kao relativizacija, podrska nasilju, negiranje zlocina.... pitanje je samo ko odlucuje sta je sta od toga. Odavno se dijalog svodi na glasno pisanje jedne strane uz vredjanje i neretko banovanje svakoga ko ima ima drugacije misljenje od onoga sto je proglaseno za "apsolutnu istinu" na ovom delu foruma.

 

 

 

21 minutes ago, Jurgen said:

Osnovni problem ovde je sto se skoro nikada ne diskutuje o stavovima vec se uvek nesto svede na licni nivo i banovanje suprotnog MISLJENJA. 

 

Odgovaram obojici jer se praktično nadovezujete.

 

Ne znam kako je došlo do pogrešnog tumačenja jer je čovek u nekoliko navrata rekao da Hamas jeste teroristička organizacija. Ne razgovaramo o piscu ili pesniku koji je mrtav nekoliko vekova i tumačenju njegovih reči, već o aktivnom forumašu koji je neke stvari sasvim jasno rekao. Ne vidim čak ni razliku u mišljenju o Hamasu. Iako se i dalje ne slažem sa Milenkovim banom, bar mogu da razumem zašto se to desilo, ali ovaj slučaj mi je potpuno nejasan – kao razlog za ban dobijamo pravdanje Hamasa, a čovek je napisao i sledeće:

 

„Nemam ni najmanju nameru da nazovem ono što se desilo pre par dana nikako drugačije nego kao odvratan teroristički napad, i to sam napisao.”

Kao i svaka teroristička organizacija, tako i Hamas ...”

„Isto tako, to skrivanje i držanje talaca je klasično terorističko delovanje.”

Hamas je, jasno, teroristička organizacija.

 

Koliko god da gledam pravilnik, ne uspevam da nađem ni najmanji prekršaj koji bi mu se mogao pripisati za ono što je rekao u navedenoj temi, a o relativizaciji da i ne govorimo. Obrazloženja bana koja sam video mi ne deluju uverljivo. Spominjanje uzroka ili istorijata nekog problema se teško može nazvati relativizacijom. U tom slučaju bi trebalo zabraniti da se prenosi ono što piše npr. BBC jer bi lako mogao da se po ovim kriterijumima klasifikuje kao medijum koji opravdava terorizam.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Juan said:

Traženje uzroka u masakru koje su počinile životinje iz Hamasa je relativizacija zločina.

 

Znaš kako hrvatski desni nacionalisti govore o Jasenovcu i zločima ustaša generalno, recimo?  Na sličan način - zločini ustaša su posledica veliko srpskog nacionalizma. Da li da to odobrimo.

Znaš kako srpski nacionalisti nalaze opravdanje za Srebrenicu? Slično.

 

Neće biti odobreno i tačka. Ko god da je u pitanju.

Ja podrzavam ovakav stav. Kad neko to napise tako. 

 

Da li ti hrvatski/srpski nacionalisti nakon toga izjave i recenice u maniru onog sto je @John Terry dalje napisao a @DJ_Vasa lepo citirao? 

 

Morate da gledate siru sliku a ne da se zadrzite na pogresno interpretirane 2 recenice (koju smatrate jednom). Ako je to tako lose zvucalo, a jasno je iz ostatka da mu nije to namera, onda ga upozorite da pripazi. Ili da razjasni. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Juan said:

Traženje uzroka u masakru koje su počinile životinje iz Hamasa je relativizacija zločina.

 

Znaš kako hrvatski desni nacionalisti govore o Jasenovcu i zločima ustaša generalno, recimo?  Na sličan način - zločini ustaša su posledica veliko srpskog nacionalizma. Da li da to odobrimo.

Znaš kako srpski nacionalisti nalaze opravdanje za Srebrenicu? Slično.

 

Neće biti odobreno i tačka. Ko god da je u pitanju.

 

Ponizis takve bljuvotine kontraargumentima. Probas da diskutujes sa nekim, mozda i da shvatis zasto tako razmislja i sta je dovelo do tih misli.

 

Najlakse je reci sebi da je za svaki zlocin kriv bolestan um i nastaviti dalje. Ja ipak mislim da su stvari dublje prirode i da se nisu jednog dana skupili pripadnici nekog naroda i rekli sebi, e ajde sada da masakriramo ove druge jer nam se moze. Cilj diskusije i jeste shvatanje uzroka i posledica odredjenih dogadjaja, barem najpribliznije sto je moguce. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Morate da gledate siru sliku

 

Mislim da je vrlo jasno kanalisao šta je mislio i na koju stranu je gledao kad je to napisao.

I u ostalim postovima na toj temi se vrlo dosledno držao te linije i pored par puta skrenute pažnje da mu je početna premisa neodrživa.

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2023 at 2:00 PM, John Terry said:

Jel možemo da se složimo ovde da ako neko napiše da Izrael teroriše Palestince godinama i decenijama to NE ZNAČI da opravdava napade od pre neki dan? Ne postoji opravdanje za ubijanje ljudi na žurci.

 

Zaboravio sam da dodam ovaj citat, pa to činim sada. Zaista ne znam šta je još potrebno dodati da bi se protumačili njegovi stavovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Zaboravio sam da dodam ovaj citat, pa to činim sada. Zaista ne znam šta je još potrebno dodati da bi se protumačili njegovi stavovi.

Ja sam te "kobne" noci procitala taj njegov post, na prvu sam se loptu zacudila, kasnije razumela sta je hteo da kaze.

Mislim da je moderacija to onako "ofrlje" procitala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Mislim da je vrlo jasno kanalisao šta je mislio i na koju stranu je gledao kad je to napisao.
I u ostalim postovima na toj temi se vrlo dosledno držao te linije i pored par puta skrenute pažnje da mu je početna premisa neodrživa.
 
 
greska...
 
Ja mislim da ovaj Banetov post ima puno više smisla nego nemušta odbrana neodbranjivog.....
Mogli ste da se dosetite i zaključate temu...nema kritike jbg...
Mislio sam da imam posla sa malo visprenijim ljudima....kad ono, sujeta na max.
Elem..dovidjenja.




  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Selina said:

Ja sam te "kobne" noci procitala taj njegov post, na prvu sam se loptu zacudila, kasnije razumela sta je hteo da kaze.

Mislim da je moderacija to onako "ofrlje" procitala.

 

Začudio sam se i ja, začudio se i Beonegro, još neki forumaši su se suprotstavili, ali posle je razjasnio šta je hteo da kaže.

 

Ako se neko drži samo jednog veznika, tj. onog famoznog 'ali', zaista je u pitanju ofrlje čitanje, ali i razumevanje.

 

Na temi o ratu u Ukrajini je više ljudi reklo da je uzrok rata to što se Ukrajina okrenula ka EU i SAD, i to upravo oni koji 100% podržavaju Ukrajinu, ali to svakako nije relativizacija niti opravdavanje. Isto važi i za ono što je pisao John Terry, koji je u više navrata objasnio sopstveno mišljenje i eksplicitno rekao šta misli o terorizmu i Hamasu. Ova nemušta objašnjenja mi deluju samo kao pokušaj da se opravda ban za prekršaj koji ne postoji.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Don Juan said:

Traženje uzroka u masakru koje su počinile životinje iz Hamasa je relativizacija zločina.

Nije se tražio uzrok masakra već uzrok celokupne, šire situacije u kojoj se nalaze izraelsko-palestinski odnosi.

 

41 minutes ago, Don Juan said:

Znaš kako hrvatski desni nacionalisti govore o Jasenovcu i zločima ustaša generalno, recimo?  Na sličan način - zločini ustaša su posledica veliko srpskog nacionalizma. Da li da to odobrimo.

Ako bi neko napisao ovo, valjalo bi videti šta je od ova dva posredi:

- zločini ustaša se opravdavaju velikosrpskim nacionalizmom / velikosrpski nacionalizam je ultimativno odgovoran za zločine ustaša - ovako nešto bi bilo neprihvatljivo, slažem se.

- velikosrpski nacionalizam je jedan od uzroka stanja u društvu iz koga su se izrodili ustaški zločini, odnosno deo istorijskog procesa koji ih je omogućio - ovakav stav bi, prema mom mišljenju, bio dopušten i o njemu bi se moglo razgovarati, iako smatram da je ovakav stav pogrešan (ili da, u "najboljem" slučaju, srpski nacionalizam ima zanemarljiv uticaj u konkretnoj stvari).

 

Da se razumemo, ne zahtevam da moderacija ima isti aršin kao ja u ovim stvarima. Mislim da ste načinili pogrešnu odluku koristeći svoje sopstvene aršine i voleo bih da to razmotrite, iz principa, što bi se reklo radi dobrobiti celog ovog podforuma.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, fancy said:

 

Mislim da je vrlo jasno kanalisao šta je mislio i na koju stranu je gledao kad je to napisao.

I u ostalim postovima na toj temi se vrlo dosledno držao te linije i pored par puta skrenute pažnje da mu je početna premisa neodrživa.

 

 

I to kazes (kazete, kao moderacija) i pored svih daljih citata koje je @DJ_Vasa izneo? 

 

OK, mozda ima nekih postova koje mi vise ne vidimo jer su obrisani, pa onda da kazem da mogu da razumem da ne gledamo istu stvar i da je onda logicno da imamo razlicito tumacenje. Ali ako je sve sto je napisao ovo sto mozemo da procitamo, onda mi zaista nije jasno kako imamo razlicito tumacenje toga. 

 

I ako je tako, da ima jos nesto, to je onda trebalo da bude citirano u postu za ban. Daj, molim te, ukazite nam gde se drzao te linije u ostalim postovima pa da naucimo da i mi ostali ne pravimo takve greske. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Forumaš ima stav da su mediji na zapadu generalno pristrasni u korist Izraela. Ovo je možda i pogrešno, diskutovalo se o istom na temi, ali je legitiman stav.
Mediji u zapadnim zemljama su moćni i itekako su u stanju da oblikuju javno mnjenje.
Kao zemlja koja je bila "protivnik" "zapada" tokom devedesetih, trebalo bi da dobro znamo koliko su ti mediji moćni.
Nigde se ne tvrdi da ti mediji nisu imali objektivan razlog da izveštavaju na način na koji su izveštavali.
 
Razumem zašto se ovo gore ipak može protumačiti kao relativizacija, ali mislim da je to nategnuto i pogrešno.
Forumaš nije napisao ništa u smislu "palestinski zločini su preuveličani, kao što su i srpski bili preuveličani" pa da bude optužen za duplu dvosmernu relativizaciju, kako je A sad shvatio.
Umesto toga, rekao bih da forumaš želi da se kada se traže uzroci sadašnjeg stanja, ne podleže trenutnom (sa razlogom izuzetno jakom) utisku. Pri čemu forumaš uopšte ne mora da bude u pravu u svojoj proceni uzroka, ali valjda taj stav nije za kaznu, jer ne opravdava terorističku akciju koja se dogodila.
 
Ukratko, mislim da bi trebalo forumašu dati benefit of a doubt.
Sto se tiče te rečenice, ne vidim kakve veze ima biti srbin sa pojmanjem neke propagande ili shvatanja načina funkcionisanja nekih medija. Što, Srbi su žrtve propagande bili 90ih? Možda miloševićeve propagande.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je potrebno da se zauzme odredjeni stav prema ovim dogadjajima koji je prosto - civilizacijski. Po mom misljenju, prica o problemima Palestinaca u ovom trenutku je jednaka pominjanju nekih bandera i ruske fabrikovane verzije onoga sto se desilo u Odesi posle Majdana kada je pocela ruska invazija na Ukrajinu.

 

Neke stvari koje su se pisale na topiku prethodnih dana bi spadale u tu oblast. Sa druge strane, ni ruski botovi na temi o Ukrajini nisu odmah banovani ovako, pogotovo dok moderacija nije zauzela odredjenu poziciju i stav prema dogadjajima koji su se odvijali.

 

To je potrebno i sada, kako bi svima bila jasna politika foruma u vezi ovih dogadjaja. Na stranu to sto treba vec da bude jasno, gde god postoji tacka umesto zareza i prostor za bilo kakvo tumacenje, nastaju problemi.

 

Ja sam odmah razumeo sta je JT hteo da kaze i apsolutno se ne slazem sa njegovim stanovistem. Sa druge strane, mislim da je dovoljno dugo ovde da cak i da nije kasnije dodatno objasnio svoju poziciju (a jeste) ne mozemo da mu prikacimo ono zbog cega je banovan.

 

Zbog toga smatram da ban treba da bude skinut ili prilagodjen, zajedno sa tom proklamacijom pravila igre na BI temi koja ce biti posecena dokle god traje ovo stanje.

 

Moja dva centa.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, shonke said:

Sto se tiče te rečenice, ne vidim kakve veze ima biti srbin sa pojmanjem neke propagande ili shvatanja načina funkcionisanja nekih medija. Što, Srbi su žrtve propagande bili 90ih? Možda miloševićeve propagande.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Pa upravo to je i poenta. Srbi su zrtve zapadne propagande devedesetih, isto tako su i Palestinci zrtve te iste zapadne propagande. 

Sve je jasno, samo je lepse da se pravimo veverice. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Zaboravio sam da dodam ovaj citat, pa to činim sada. Zaista ne znam šta je još potrebno dodati da bi se protumačili njegovi stavovi.
Pa sad, nije da ih Izrael baš teroriše a nije da su ubili samo ljude na žurci. Sve može da se napiše i ovako i onako. Geneza zločina ili podrške zločinu može da se objasni i na način bez da pola auditoriuma shvati to kao relaitivzaciju.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

Mislim da je potrebno da se zauzme odredjeni stav prema ovim dogadjajima koji je prosto - civilizacijski. Po mom misljenju, prica o problemima Palestinaca u ovom trenutku je jednaka pominjanju nekih bandera i ruske fabrikovane verzije onoga sto se desilo u Odesi posle Majdana kada je pocela ruska invazija na Ukrajinu.

 

Neke stvari koje su se pisale na topiku prethodnih dana bi spadale u tu oblast. Sa druge strane, ni ruski botovi na temi o Ukrajini nisu odmah banovani ovako, pogotovo dok moderacija nije zauzela odredjenu poziciju i stav prema dogadjajima koji su se odvijali.

 

To je potrebno i sada, kako bi svima bila jasna politika foruma u vezi ovih dogadjaja. Na stranu to sto treba vec da bude jasno, gde god postoji tacka umesto zareza i prostor za bilo kakvo tumacenje, nastaju problemi.

 

Ja sam odmah razumeo sta je JT hteo da kaze i apsolutno se ne slazem sa njegovim stanovistem. Sa druge strane, mislim da je dovoljno dugo ovde da cak i da nije kasnije dodatno objasnio svoju poziciju (a jeste) ne mozemo da mu prikacimo ono zbog cega je banovan.

 

Zbog toga smatram da ban treba da bude skinut ili prilagodjen, zajedno sa tom proklamacijom pravila igre na BI temi koja ce biti posecena dokle god traje ovo stanje.

 

Moja dva centa.

Ovo zvuci slicno onome da cekamo da Centralni Komitet izda neko saopstenje sta je stav i prihvatljivo misljenje drugova clanova.

Gde je tu razmena misli i evolucija istih?

Toga kod nametnutog stava nema i to je ono oko cega se vecina forumasa s pravom buni.

Moja dva centa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
Začudio sam se i ja, začudio se i Beonegro, još neki forumaši su se suprotstavili, ali posle je razjasnio šta je hteo da kaže.
 
Ako se neko drži samo jednog veznika, tj. onog famoznog 'ali', zaista je u pitanju ofrlje čitanje, ali i razumevanje.
 
Na temi o ratu u Ukrajini je više ljudi reklo da je uzrok rata to što se Ukrajina okrenula ka EU i SAD, i to upravo oni koji 100% podržavaju Ukrajinu, ali to svakako nije relativizacija niti opravdavanje. Isto važi i za ono što je pisao John Terry, koji je u više navrata objasnio sopstveno mišljenje i eksplicitno rekao šta misli o terorizmu i Hamasu. Ova nemušta objašnjenja mi deluju samo kao pokušaj da se opravda ban za prekršaj koji ne postoji.
Ne ne, greška. Nije uzrok rata okretanje Ukrajine ka eu nego putinova ludaka želja da tu zemlju drži pod kontrolom. Nije Ukrajina napala rusiju nakon toga što se okrenula ka eu.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nista onda, stavicemo svi zastave Izraela, pisati dobar jutric dragi prijatelji, kafica, sokic, jutric.

Onda ce tema da postane kao tema o Ukrajini gde pisu tri coveka tipa danas se front pomerio 2 lkilometra od sela A do sela B gde su jedni koristili X oruzje a drugi Y oruzje.

Moja dva dinara.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...