Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

5 minutes ago, Amigo said:

Mislim da je sistem Puzigaca pisanje totalno kontraproduktivan. Npr u mojoj Kanadi, koja je jedno demokratsko, civilno drustvo, takav nacin konverzacije nije moguc.

@Milenko Puzigaca nemoj da se ljutis, nista licno :ss:

Ne treba obracati paznju na njega, on sve mrzi. Njega mrzi i da jede, ali to radi jer mora :18: On je kao onaj Mrgud iz Strumpfova.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Ja se i ne ljutim, ali isto tako, ocekivati da se ne zajebava ideologija koja proizvodi ovakve mislioce (a tu su skoro svi mislioci od te vrste)

 

https://standard.rs/2021/09/17/klecanje-na-globalistickom-kukuruzu/

 

opsednute paranoicnim buljenjem sebi u prkno u vezi svega nije pristojno. Ljubitelji te ideologije su ti koji sve shvataju licno pa se posle ljute. Takve i treba zajebavati.

 

Kazu da su to radili onom Kalajicu svojevremeno. On dođe u udruzenje knjizevnika, i pocne da prducka nesto o glupostima o kakvima danas po ceo dan prducka 99% srbskih umnika, evo kao ovaj iz teksta, a oni pocnu da ga zajebavaju zbog belih carapa, dok ne popizdi pa pobegne. U Kanadi takvi verovatno isto prolaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dočim je stampedo kuknjava o svetskim zaverama protiv Srba produktivno pisanje, i to na svakom političkom topiku? 

 

26 minutes ago, Amigo said:

Npr u mojoj Kanadi, koja je jedno demokratsko, civilno drustvo, takav nacin konverzacije nije moguc.

 

Hajde malo objasni ovo za sve koji nemaju za tapkaroša, pls?

 

I, da pitam, otkud to da za sve te godine provedene u Kanadi srbuješ sve vreme na forumu?

Evo, nemoj ni ti da se ljutiš, ali onih "bezbroj upisa" gore ne dolaze od jednog forumaša.

 

Dolaze od patroletm koja neistomišljenike goni kao jeres. Proziva se i moderacija, normalno. 

 

Ne bi bilo zgoreg da ih kao Kanađanin malo edukuješ (osim na Muzici, from time to time), a što se forumskih pravila & politike samog foruma tiče, ovako ne ide nikad nije ni išlo, nije to moj izum ili kolektivni hir niti će biti dopuštano. Deal with it. 

Edited by Neme
  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Amigo said:

 

Ja ne mislim da srbujem i mislim da sam kulturan u konverzaciji. Trudim da se nikoga ne uvredim, niti to zelim.

 

Niko nije rekao da si nekulturan. Ja nisam do sada video tako nešto a dugo smo na forumu. Ali se srbovanja nagledah te se pitam, kako je moguće da ga iko piri sve vreme u takvom truležu od zemlje kao što je Kanada?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Ma jok, najgnusnija moguca relativizacija opsade Sarajeva i mitomanija o pravim i krivim Srbima je ono bas uljudan nacin konverzacije i bas nikakve veze nema sa srbovanjem. 


To je i bio i jeste jedan od najvećih problema prošlog i ovog foruma. Uvek se nekako očekivalo da se svi stavovi tolerišu i da je sve podložno raspravi sve dok je rasprava kulturna. A kad se caru kaže da je go, onda dreka i vriska o nekulturi dijaloga i štatijaznam. Uvek je većini forma bila važnija od suštine.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Neme said:

 

Niko nije rekao da si nekulturan. Ja nisam do sada video tako nešto a dugo smo na forumu. Ali se srbovanja nagledah te se pitam, kako je moguće da ga iko piri sve vreme u takvom truležu od zemlje kao što je Kanada?

 

Ma nema veze, svakodnevni zivot u Kanadi obrazuje ljude da budu tolerantni i nenasilni, i ja mislim da sam tu dosta naucio.

Ako mislis da srbujem, onda je to tvoje pravo, kao i sto je moje pravo da ne mislim da je tako.

 

@alpaka Bereta Sida mozes da mislis sta hoces, isto tvoje pravo. Ja bih zaista zelio da s tobom argumentovano raspravljam, ali vidim da nema zelje za tim sa tvoje strane, tako da nema veze.

5 minutes ago, Eddard said:

 Uvek je većini forma bila važnija od suštine.

 

Valjda je najvaznije istina i cinjenice.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:


To je i bio i jeste jedan od najvećih problema prošlog i ovog foruma. Uvek se nekako očekivalo da se svi stavovi tolerišu i da je sve podložno raspravi sve dok je rasprava kulturna. A kad se caru kaže da je go, onda dreka i vriska o nekulturi dijaloga i štatijaznam. Uvek je većini forma bila važnija od suštine.

 

Moderni borci za slobodu govora, za ljudska prava il sta ti ja znam. Isto kao da trpis antikoronase, antivaksere i slicne intelektualce jer eto oni bi kao kulturno argumentovali da su njihove budalestine ustvari tacne. 

@Amigo pa nisam ti ja nivo za takav tip argumentovane rasprave. Za takvo nesto bi trebao pronaci nekoga ko Oluju smatra velicanstvenom vojnom akcijom bez civilnih zrtava ili nekog kome je NDH divna zemlja. Sa takvim ljudima bi vjerujem imao mnogo prostora za divne argumentovane rasprave o vasim umobolnim stavovima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ni manje ni vise nego umobolni stavovi! Naravno bez onog " vaši" ne bi bilo ono pravo.

Ti si Perkose legenda, na temi Crne Gore cijeli jedan narod etiketiraš 'Milogorcima' i to u više navrata ali kad netko napiše nešto protiv Srba eto te u roku 5 minuta da podučiš kako se ne generalizira i lijepo izražava🙂

 

A ovaj gore što ne srbuje je, ako se dobro sjećam napisao da se u BiH vodio građanski rat a u Sarajevu se desio sukob dvije ravnopravne vojske 🙂

 

Kulturno podjebavanje je i dalje podjebavanje i u suštini nema tu nikakve kulture.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nema potrebe vise da se raspravlja o forumasima, za to ima tema Forumas forumasu,  tako da bih zelio reci moderatorima, posto je ovo i odgovarajuca tema, da je po mom misljenju potrebno uticati vise da rasprave budu razmjena misljenja i argumenata umjesto navijanja.

Prakticno u poslednje vreme imamo samo nekoliko zivahnih tema, VoxPopuli, uglavnom linkovi na neke novinske clanke, USA, Crna Gora, Evropska Unija... na ostale se samo povremeno neko javi.

Pitanje je kako da rasprave budu dinamicnije i interesantnije. Licno mislim da bi moderatori trebali vise da usmjeravaju, kao i da pokrecu nove aktuelne teme, tj da se malo vise angazuju.

 

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Budha said:

Ti si Perkose legenda, na temi Crne Gore cijeli jedan narod etiketiraš 'Milogorcima' i to u više navrata ali kad netko napiše nešto protiv Srba eto te u roku 5 minuta da podučiš kako se ne generalizira i lijepo izražava🙂

 

A ovaj gore što ne srbuje je, ako se dobro sjećam napisao da se u BiH vodio građanski rat a u Sarajevu se desio sukob dvije ravnopravne vojske 🙂

 

Kulturno podjebavanje je i dalje podjebavanje i u suštini nema tu nikakve kulture.

 

 

 

Ne nije ceo jedan narod nazvan "milogorcima" nego je to namenjeno plaćenicima mila đukanovića. Mozđa ti pokušavaš da nametneš da su u Crnoj Gori svi koji se izjašnjavaju kao Crnogorci na strani mila đukanovića ali to jednostavno nije istina. A ko izvrće istinu nema pravo da bilo kome nesto prebacuje.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, dude said:

Aha, ali je zato puzigacino mamuzanje anticivilizacijskog, ksenofobicnog otpada vredjanje celog srpskog naroda. Neki bi rekli i rasizam 😲

 

A zasto je dopusten izraz milogorac a nije svrbov?

Sta znam, meni milogorac i srbov ne moze da se poredi, mnogo je gore to srbov, barem meni a nisam Srbin. Mene to srbov asocira na Seselje i njegove horde zla, pa mi taj nadimak srbov dodje kao da su svi Seseljovci . 

Link to comment
Share on other sites

Sta znam, meni milogorac i srbov ne moze da se poredi, mnogo je gore to srbov, barem meni a nisam Srbin. Mene to srbov asocira na Seselje i njegove horde zla, pa mi taj nadimak srbov dodje kao da su svi Seseljovci . 
A šta vojvoda od kašike kaže? :)

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Tomiprunet said:

Sta znam, meni milogorac i srbov ne moze da se poredi, mnogo je gore to srbov, barem meni a nisam Srbin. Mene to srbov asocira na Seselje i njegove horde zla, pa mi taj nadimak srbov dodje kao da su svi Seseljovci . 

 

Nadimak milogorci je nastao od reci Milo (Milo Djukanovic, jelte) i Crnogorci i oznacava sve Crnogorce koji ne misle da je Crna Gora deo Srbije ili bratska zemlja sa Srbijom.

 

Imali smo priliku i u "Pioniru" da gledamo taj performans kad su u svlacionici KK Buducnost zalepili ovo:

 

image.png.c1de178bd2f3d5209a8f78433783f287.png

 

Ti koji Crnogorce zovu milogorcima su blaza verzija onih sto ljude koji su za nezavisnost Crne Gore nazivaju pripadnicima drugih naroda u toj drzavi.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Nadimak milogorci je nastao od reci Milo (Milo Djukanovic, jelte) i Crnogorci i oznacava sve Crnogorce koji ne misle da je Crna Gora deo Srbije ili bratska zemlja sa Srbijom.

 

Imali smo priliku i u "Pioniru" da gledamo taj performans kad su u svlacionici KK Buducnost zalepili ovo:

 

image.png.c1de178bd2f3d5209a8f78433783f287.png

 

Ti koji Crnogorce zovu milogorcima su blaza verzija onih sto ljude koji su za nezavisnost Crne Gore nazivaju pripadnicima drugih naroda u toj drzavi.

Znam od cega je nastao nadimak Milo gorci. 

Ne svatam ovu sliku? Nista mi nije cudno na njoj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2021 at 6:57 PM, Constantin said:

Nebitno da li si u pravu ili nisi, ovo je loš način komunikacije....koji su to oni, a koji ste to vi ? Ja se ponekad poprilično zbunim, ne znam gde da se svrstam, jer ako ne budem kod njih ili kod vas, obično najebem od svih. Eto skoro dobih etiketu "gibaničar", na temi EY YU da sam komunjara, na temi o Kini da sam ljubitelj "brata Sija" i onda tte to prati kroz čitav forum. Čak beše problem i kineska vakcina, vakcina je ustvari lutrija, bar u početku...i evo tako poslednjih dvadeset godina na forumu gledam nestrpljive komsomolce....ali šta ćeš. Uzgred, ima li koga straijeg od mene na forumu...oću akcije...:classic_biggrin:

 

Spustite bre loptu....šta će vam da je večito u vazduhu....tu je svako malo neko dohvati na volej.

Polako, sad će ekipa da ti nalepi još par etiketa. Ovde je moguće da ujedno budeš i Šešeljevac i Komunjara 😄

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Perkos2 said:

Da ne bude frke od sad ću ih zvati onako kako im i dolikuje. Milovi poslušnici!

Dobro, onda ovo drugo može da bude termin za sledbenika i poslušnika ideologije srbizma. To nisu svi Srbi. Možda većina tu voli da glasa za razne degene koji najviše žvalave u datom trenutku, ali to je zato sto su budale, a nisu svi iz te vecine sledbenici ideologije srbizma.

 

Ali zato su sledbenici, ideolozi i zagovaratelji srbizma svi doktori i filozofi, onda njihovi iskoti koje su poucili da nastave svijetlo delo dok i oni sisaju drzavnu sisu za koju su ih zakačili ćaće guzonje, i svi ostali duhovnici, ugledni građani i drugi umnici cija se mudrovanja (veoma agresivna i uglavnom zlocinacka) mogu naci na sajtovima perjanicama srbističke misli (poznatim jos i kao cyber srbisticke minhenske pivnice 21 veka). Jel može tako?

 

Mada se meni taj izraz i ne sviđa, i ne upotrebljavam ga bas nesto, nego više volim srbendetina, ali ako se već pravi rečnik...

5 hours ago, Constantin said:

Četnik i partizan...

Neko se svojevremeno na forumu serbiancafe odsek politika potpisivao kao Nikoletina Bursać, četnik komunista :lol_2: Taj je tamo stalno podebavao ove nacoše, u skladu sa potpisom, i oni su se palili, a još imam neke njegove kratke nadrealne tekstove :lol_2: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...