Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Minesota 3-0 protiv Jute. Izuzetno dostignuće Džezera, najviše bih se obradovao da ispadnu u prvoj rundi. Sada je pitanje, da li tankuju sa željom da izbegnu Lejkerse u drugoj rundi ili su jednostavno lupili u plafon. Raspadaju se šuterski već neko vreme. Finiks može da napadne prvo mesto, pitanje je da li se isplati, ali bilo bi kruna ove vrhunske sezone. Malo je igrača koje manje volim od Pola, znam da će naći način da se usere u plejofu, ali kapa dole za sve što radi poslednje dve sezone. Denver skoro da nema šansi da stigne Kliperse, teži raspored + im gostuju. Opet, mogu da izvrše pritisak ako dobiju sledeće dve doma, a Klipani recimo izgube od Finiksa. 

 

Lejkersi su prebrodili period bez Džejmsa i Dejvisa, peglali su vrhunsku odbranu u tom periodu (#2 u ligi) i stvarno kapa dole Vogelu. Imaju neke teške utakmice do kraja, ali trebalo bi da im je 5. mesto osigurano, naročito posle novog kiksa Dalasa. Kad smo kod njih, baš razočaravajuća sezona, skroz nekonstantni. Dobiješ dve protiv Lejkersa, blizu si pete pozicije i onda te odvale Kingsi bez Foksa. Portland se strovalio u formi, ne liče ni na šta već par nedelja. Mislim da je trejd Mekoluma skroz realan po završetku sezone, moraju nešto da menjaju. Memfis se kompletirao, njima predstoje neke teške odluke, moraće da se odreknu nekih igrača, imaju širok roster solidnih igrača za rotaciju, ali bez "suvog" kvaliteta. Dženkins često koristi 11 igrača u rotaciji, i često mu se to obije o glavu.

 

Jutros sam obratio pažnju na situaciju u Golden Stejtu, pa oni u naredne 2-3 sezone nemaju šanse da sklepaju ništa bolje od ovog rostera. Niti se Vajsman pokazao da bi se neko posebno zainteresovao, Viginsa je nemoguće trejdovati bez da dodaš i neke pikove, Drejmond će biti sve lošiji, o Kleju da ne pričamo, a obojica imaju ugovore na još 3 sezone posle ove. Sparsi se nekako drže iznad 50% i verovatno su i oni i Voriorsi dovoljno odmakli Pelikanima. Može biti dobrih tekmi u plej in-u, Lilard na Karija bi bilo baš zabavno. 

 

Što se Istoka tiče, posle prve 3 ekipe je provalija i tamo se zaista isplati juriti pol poziciju, nije isto kada ti u drugom krugu dolazi Djana ili Niksi/Atlanta/emo Boston. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Kosta said:

Bogdan przi.

Ako ne dobije Most improved player nagradu, prestajem pratiti NBA.

 

2019/20  

Ppg 15.1

Rbs 3.4

Ass 3.4

 

2020/21

Ppg 15.2

Rbs 3.6

Ass 3.2

 

Jel moze neki statisticar da nam nadje da li je ikada u Nba neki igrac ovoliko napredovao iz godine u godinu?

 

Svrati deder malo na PDF Politika, daj neke pohvale za Vucica, kako je top, kako ce da vlada 300 godina i tako nesto kezual... 😄

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/26/2021 at 10:04 AM, Chaos Is Me said:

Btw, kakva je Nash cava, ubacio KD tek sredinom druge četvrtine i posle ga maltene nije ni vadio. Sunsi mogli samo da gledaju. I dalje su imho Sunsi vrlo poželjan rival u prvoj rundi, svakako poželjniji od Clippersa, Jazza, Nuggetsa, pa i Mavsa jer Luka medžik. Dobro igraju ali nemaju tu dodatnu brzinu koju imaju pravi contenderi i potpuno je ludilo da nisu nabavili nekog pristojnijeg back up centra jer kad Ayton izađe to je pomor, a takođe ja ne verujem baš ništa tandemu Payne-Carter koji jedu dobre minute kao back up na spoljnim pozicijama, ne bih im verovao ni da su u ABA ligi, kamo li ovde.

 

Ostao sam duzan da prokomentarisem - vrhunski si ovo sumirao. Ne slazem se jedino utoliko sto nemam poverenje u Jazz iz istog razloga - timski su scary u vakuumu, ali PO je druga zivotinja i tu ni oni nemaju realno cime da odgovore na hipotetska ukazanja plejof Giorgia, Kawhia, Brona, Unibrowa ili onamo Durantule, Hardena... Sanse takvih ekipa za veliki proboj ostaju u domenu poklapanja svih kockica - igra na max obrtajima i konstantno isporucivanje svih rotacijskih igraca u skladu sa ulogom + choke bar nekog protivnickog superstara i/ili problemi sa hemijom, povredama... Za mene je druga runda vise nego zadovoljavajuci rezultat, nisam u frci za rezultat odmah, ali je problem sto nam je prvi plej igrac pred penzijom, dok na vidiku nema nekog ko bi ga zamenio i uskocio u njegove gilje, a sat otkucava. Uopste se ne bih sokirao da se ovo ispostavi kao najbolja sezona Sunsa za Paulovog mandata. Stavise. Utoliko mi je optimizam going forward na nekakvom minimumu.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da je to uradio u znak protesta prema sudijama nakon što je nekažnjeno gurnut s leđa malo pre toga.

 

Pa onda odlučiš da malo ukopaš svoju ekipu u momentu kada se tekma lomi...

 

24 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

If i had a dime for every time...

 

Ne brini, biće toga sve više i više...

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Utoliko mi je optimizam going forward na nekakvom minimumu.

Ima li minimuma kod tebe? :classic_biggrin:

 

15 minutes ago, realno *w said:

Pa onda odlučiš da malo ukopaš svoju ekipu u momentu kada se tekma lomi...

Ne kažem da je napravio pametan potez.

Link to comment
Share on other sites

@ mamina ljubav

 

Ako me ikad nesto nerviralo na basketu (a tek u ozbiljnoj kosarci) je kad neko igra preko qrca.

I umesto da padne samaranje od strane saigraca, dobice otkup ugovora ili trejd u nekog contentdera. Nek jedu govna on i njemu slicni

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

A ko ce da mu daje samare, Leri Nens mozda

 

Jedno je sigurno, a to je da ce dobiti otpust u sledecoj sezoni, jer niko ne zeli njegov ugovor, a Klivlend vec dve godine pokusava da ga trejduje.

 

Moze se ocekivati da predje kod svog dobrog drugara Brona

Link to comment
Share on other sites

 

 

  Lepa pobeda sinoc protiv Okikija, i Dejvis se malo razigrao, sad protiv Vasingtona apsolutno pobediva utakmica jer imamo dobre odbrambene bekove za Beala i Russa, a pod kosem cemo ih satrati nadam se. Samo da se ocuva ovo peto mesto, razigrava u laganom ritmu Obrvan, a King da se prikljuci ekipi kad oseti da je 100% spreman i osvezen. Mislio sam da ce biti mnogo gore, ovako Denver u prvoj rundi pakuj samo da nas ne pretekne Dallas za taj #5, a nadam se da nece. Posle WSH igramo sa Kingsima i Raptorsima, aposlutno dve pobedive utakmice.... 

Edited by delgado
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

Pokuševski postaje merna jedinica za "ne je*em živu silu" 😄

 

Išlo, ne išlo, on ispali svoju dozu, što je naravno moguće zahvaljujući treneru, ali opet. Recimo ova trojka na 1:25 sa 8 metara :hail:

 

I strašno je bitno što su počeli da ga shvataju kao opasnost sa trojke, jer mu to otvara dobre spotup pozicije i prodore, koji mu u stvari i jesu najbolje oružje. Recimo ova prva asistencija sa snimka.

Edited by realno *w
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...