Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 hours ago, Manu said:

Nakon onog prvog poluvremena PG13-a za koje komotno mogu da se naprave kvalitetni lowlightsi u rangu onih iz proslosezonskog PO-a stvarno nisam ocekivao da onako preuzme u drugom poluvremenu, ali eto, desilo se. Jako mi je drago da nije psihicki potonuo, vec da deluje kao da je spreman da se ponovo dokaze ove sezone. Duzan je svima nama kojima je godinama medju omiljenim igracima.

Imao samo onaj pas sudiji u 1 pol, inace odlicna partija. Malo je vise uzeo loptu krajem 3/4 kad je Kawhi izasao i prelomio mec svojom serijom 12 poena u zadnja 2 minuta 3/4.

U prvom je 2 puta tako izlomio Kuzmu da je bilo tuzno za gledati.

Nista novo od Wayoffa, on je regular season igrac. Na te partije mu niko ne zamjera previse ali PO je tamo gdje se raspada zadnjih godina.

2 hours ago, William said:

Odlicna utakmica  u LA, prvo poluvremene u znaku Klipersa, onda drugo poluvreme mnogo bolji Lejkersi i to je ta njihova moc i kvalitet. Dzordz za divno cudo najbolji na mecu, bas dobra partija. Klipersi su mi ostavili isto odlican utisak i mislim da ce biti mnogo bolji ove sezone, nego prosle.

 

 

Ma gdje Lejkersi bolji u 2 pol, oni su samo u 2/4 izgledali dobro sa dosta borbe a u 3/4 sve do izlaska Lebrona bio je egal ali posle toga raspad, Kuzma protiv Wayoff P-a😂😂

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, đubrivo. said:

 

pa dobro, thompson je nenadoknadiv gubitak. bilo koju ekipu da lišiš drugog igrača po važnosti (da ne nabrajam sad second fiddle za svakog contenndera) imala bi ogroman problem. još valjda i draymond nije igrao, koji je realno sada taj drugi po važnosti ili prvi među draymond, wiggins, oubre komitetom

 

curry 7-21 (2-10 za 3), oubre 3-14, wiggins 4-16: kontam da ne može gore od toga. čudo da su stigli blizu 100pts sa ovakvim pojedinačnim učinkom

i paschall sigurno može bolje od ovoga

 

daklem, prva je tekma i svi su osim klinje na centru odigrali loše a igrali protiv bruklina

ubeđen sam da će sa greenom a protiv neke primerenije ekipe to dosta bolje izgledati. 

 

Slazem se ja da je ovo i nezgodna utakmica, protiv dosta jake ekipe, a pritom i prva utakmica mnogih igraca u Kerovom sistemu, ali uopste nisam optimistican.

 

Prvo sto spejsing ne postoji, van Karija nemaju nikakav sut, treba na Ubrea da se oslanjaju kao pretnju za 3, a to je dosta tuzno. 

 

Drugo sto ovaj tim nema bbiq da igra onako kako Ker hoce da igraju. Lako je bilo igrati onaj prelep motion offense kad si imao gomilu igraca koji znaju sta rade i sta da rade na terenu. Sad imas gomilu tupavaca, to jednostavno nece da funkcionise, ljudi ne znaju gde se nalaze na terenu. Sigurno ce to da bude malo bolje kako sezona bude odmicala, ali mislim da ce i Ker morati da malo promeni nacin na koji ekipa igra.

 

Najvise bih voleo da gresim, ali sumnjam da Dubsi imaju bilo kakve sanse da se usunjaju u PO.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije da nisam ocekivao poraz od Clippersa, dobili smo ih pred zatvaranje sezone + bubble (2-2 prosle sezone) a izgubili isto na opening nightu i na christmas dayu, potom smo dobili ove 2 preseason tekme koje naravno ne znace puno, ali eto nakon 4 uzastopne pobede, pa onda ring ceremony i sve to, Klipersi i posebno PG gladniji, nekako je sve mirisalo na poraz, nisam ocekivao doduse da bude ovako lagan, ali samo polako.

 

    Pisao sam jos i pre nekoliko nedelja da mi nije jasno pustanje Dwightella za minimalac a dovodjenje nepokretnog Gasola, kao i propustanje Ibake da se uzme za iste pare koje je Harrell potpisao. Tu je zamena Danny Boy -> Schroder najveci upgrade, ali svakako da ne treba donositi hot tejkove, bice ovde puno vremena da se igraci i tim uklope, jasno je da ce LBJ poceti sezonu malo u leru posle svih trosenja koja je imao prosle sezone (a i do sada u karijeri). Ocekivao sam da KCP odigra dosta bolje, ali kao sto rekoh, polako. Cestitamo navijacima Klipersa na pobedi, PG je zaista izuo (gledao samo hajlajce) ...  Kuzminho nastavlja da bude kralj garbage timea 😄  

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Prvo sto spejsing ne postoji, van Karija nemaju nikakav sut, treba na Ubrea da se oslanjaju kao pretnju za 3, a to je dosta tuzno. 

Drugo sto ovaj tim nema bbiq da igra onako kako Ker hoce da igraju

 

treba se u startu oprostiti sa time da su to oni dubsi; koliko god curry i dicpic green bili legendarni, ovo je neka nova situacija

 

ja mislim da je ovaj setting najbolji mogući za wigginsa a možda i oubrea i neću im presuđivati pre nego što prođe cca 30-35 tekmi, pod uslovom da nisu baš u nekoj banani dotle, onda nemamo šta da sudimo. verujem da su curry i draymond i kerr dobar kombo da izvuku najbolje iz pomenutog dvojca bez kormilara i wisemana koji u budućnosti upravo može biti kormilar.

 

nije tako crno (još uvek : ))

Link to comment
Share on other sites

Uzorak je nikakav al ja nisam video da Wiggins igra išta drugačije u GSW od onoga kako je igrao u Wolvesima. Mislim na način igre. Šta ako su zapravo Wiggins i Oubre ništa drugo do Kajlovi Kuzme a ne neki mamojebi? U svakom slučaju, Netsi su za njih trenutno liga iznad, videćemo šta mogu protiv ove mid tier konkurencije.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

 Šta ako su zapravo Wiggins i Oubre ništa drugo do Kajlovi Kuzme a ne neki mamojebi? 

 

oni definitivno nisu mamojebi. juče si pisao nešto otprilike, sa'će durant da im pokaže ko je ćaća

 

postoji taj ćaća level, pa recimo tatum-grupa, pa na dnu treće klase ili početkom četvrte verovatnije - su wiggins i oubre.

oni će u najboljem mogućem scenariju nakon ove sezone biti sigurni stanovnici treće klase a u najgorem su ono što jesu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ma pisano je ovde od dobrog dela da je viginsov ugovor nuklearni otpad koga ce se dabsi tesko resiti i da je taj trejd sa minesotom mnogo nepovoljan za gsw. ostaje im nada da ce vukovi da se u svom stilu sjebu a sva je prilika da ce tako biti i ove sezone i da izvuku neki vrh pik i to bar malo izvadi stvar. sa tim pikom i vajsmanom  bi onda mozda mogli nesto da rade sl. sezone ali i to zavisi od toga koliko ce klej biti onaj stari posle ovoliko duge pauze. imo za to su sanse vrlo male.

 

ova sezona je za njihove standarde propala kao i prosla. ono sto je opste poznato da je njihova dinastija bila gotova pre dve sezone sa povredom i odlaskom durenta i da se te zlatne godine za njih vise nikad nece vratiti. ostaje secanje i uspomene na lepu igru i tri pehara e sad sto su se oni nadali da ce uzeti 7-8 trofeja i svake sezone za vreme stefa ici na trofej kao najjaca ekipa po njima ikad pa sa te strane nerealnih ocekivanja oni su razocarani jer je spustanje bilo surovo u velikoj meri i zbog povreda i prirodnog procesa father time-a te su brzo presli put od najbolje ekipe do vicesampiona pa do najgore i sada proseka ali takav je (nba) zivot. ako bi bili nelojalni tj poslovnim recnikom ulepsano  shrewd & savvy mogli bi da razmisljaju kako da zamene ostarele i ispovredjivane igrace koji su trebali da budu karijeva podrska u lovu na jos jednu titulu - dreja i kleja sa mladjim i boljim naravno uz pikove i vajsmana a ako ostanu verni uz  stare snage njihov prozor za pehare bi u tom slucaju imo ostao zauvek zatvoren za ovu generaciju ratnika.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@riviera

kapiram šta pišeš ali je ujedno to viđenje za mene fatalno. 

 

ti dubsi su bili duže nego knicksi u dubiozi (ne preterujem, proverite wiki ako ništa) i sada su u otprilike boljoj poziciji nego miami heat nakon lebrona. biće za njih leba u ovih par godina, nije titula jedina važna stavka, to vas mediji lože. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, đubrivo. said:

@riviera

kapiram šta pišeš ali je ujedno to viđenje za mene fatalno. 

 

ti dubsi su bili duže nego knicksi u dubiozi (ne preterujem, proverite wiki ako ništa) i sada su u otprilike boljoj poziciji nego miami heat nakon lebrona. biće za njih leba u ovih par godina, nije titula jedina važna stavka, to vas mediji lože. 

nisam ni pisao iz ugla da je titula jedino vazna i da se u suprotnom samoubiju samo kazem kakve su im sanse da se stave u tu poziciju u poslednjim karijevim dobrim godinams u ligi i kakve su im solucije za takav cilj. klub naravno u nba ne moze da propadne nezavisno od sportskih rezultata (videti pod nyk i sac) jer je liga (bez briga) tako finansijski uredjena. klubu kao klubu uopste ne istice vreme ali zato najbojem igracu itekako da i to treba uzeti u obzir. ipak je u pitanju trostruki sampion i dvostruki mvp. ako se budu zajebavali mogao bi i njima uskoro da se desi slucaj kavaj kao sparsima. ne verujem da ce igrac sa takvim renomeom blagonaklono da gleda na cinjenicu da je prinudjen u prajmu karijere da deli parket sa jednim viginsom, (dj)ubreom, paskalom, rukijem vajsmanom, bejzmorom, markus krisom i ostalim bezveznjacima koji nisu bili dobri ni za ekipe koje nisu cak igrale ni plejof.

 

16 minutes ago, Drakaris said:

Van Kajri/Durent i Kavaj/PG, koja je bolja ekipa?

ne mozes tako da gledas parcijalno jer ti othersi upravo sluze da pokriju mane ovih najboljih i da se sto bolje nadopune u kvalitetima sa nosiocima.

ali bolji su netsi :classic_biggrin: jer su i bez karija i durenta imali polovican ucinak prosle sezone tj pokazali su da i bez njih dvojice mogu da igraju prosecnu kosarku.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, riviera said:

 ipak je u pitanju trostruki sampion i dvostruki mvp. ako se budu zajebavali mogao bi i njima uskoro da se desi slucaj kavaj kao sparsima. 

 

ne slažem se da je nba liga bez briga, jer u suprotnom ne bismo gledali kontinuirani cirkus sa prvim pikovima minesoti, klivlendu i nju orleansu. oni bi odavno nestali kao franšize da ih nba mafija ne dotira kad zatreba a treba stalno

 

što se quotea tiče, ja zaista ne mislim da se dubsi "zajebavaju": doveli su promptno duranta. po odlasku duranta su napravili sign n trade aranžman za d'angela, jedinu viable opciju a zatim tu opciju pretvorili u wigginsa, bolju varijantu da je klay zdrav. 

 

wiseman na prvi pogled izgleda kao najsigurniji dobar pik na draftu od top3, pa se ni tu nisu zajebavali.

 

nisu prodali nikoga, kao što bi ovde voljeni celticsi na čelu sa aingeom već trejdovali nakon odlaska duranta i klaya i curryja i greena (ainge je jednom rekao bill simmonsu, pre dilovanja piercea i garnetta da nikada neće dozvoliti da mu core ekipe ostari, aludirajući na majstore sa kojima je igrao larry birda i mchalea)

 

po meni dubsi za sada rade sve što je u njihovoj moći da budu maksimalno kompetitivni i da ispoštuju svoje friške legende a usput tj sa obe stavke i fanove.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...