Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

16 minutes ago, freethrow said:

Čestitke i Karmelu na bušenju File. Nisam odgledao, ali po statsima deluje kao impresivna partija.

 

kažu da je nakon tekme furkan korkmaz išao ulicom i mrmljao sebi u bradu:

 

I was bruised and battered
I couldn't tell what I felt
I was unrecognizable to myself
Saw my reflection in a window
And didn't know my own face
Oh brother are you gonna leave me wastin' away
On the streets of Philadelphia?

 

giphy.gif

 

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drakaris said:

Gledao malo, Jokic bio nemocan potpuno, njegova najslabija utakmica u sezoni, ali ipak LAL ima najbolju odbranu u ligi, cini se da se nece osetiti odlazak Dvajta Hauarda.

Ma delgi zapeo za Dwighta i drzi se toga ko pijan plota😁 Bice to dobro i sa Marcom

 

Opet moram reci da je steta sta su Nugetlije uradile ove ofsezone, ostavili su Jokica na cjedilu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 said:

Ma delgi zapeo za Dwighta i drzi se toga ko pijan plota😁 Bice to dobro i sa Marcom

 

Opet moram reci da je steta sta su Nugetlije uradile ove ofsezone, ostavili su Jokica na cjedilu.

Nije mi bas najjasnije sto su pustili Kreiga kad je imao neku mizernu platu, znacio bi im za ovu njihovu bednu rotaciju.

Dovodjenje Kampaca koji je jedan od najboljih p/r igraca u poslednjoj deceniji i ne dati mu loptu nego od njega praviti coskara koji samo pripaljuje za 3 mi je isto wtf potez.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nije loše za baticu koji je na koledžu imao prosek od 3.8 poena, 3.0 skoka i bogami 1.0 asistencija, ali je zato cepao slobodna bacanja skoro pa 60%...

 

They all want to play with him.

“The thing I like about Juan is: It doesn’t matter who he plays with,” Kerr said. “He’s a guy who just makes the group better. I would think right now that he’s headed for a lot of minutes. This is one of the reasons we deactivated him for the past four games, because we knew there would come a time that he would play a bigger role.

“That time is now.”

Edited by freethrow
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Upravo sam shvatio da se nalazimo na 7. mestu WC i na pola utakmice od 4. mesta. Kerr je definitivno u top 5 trenera poslednjih nekoliko godina, cedi suvu drenovinu. Ako uspe i da poenterski probudi Drejmonda i da održi nivo pažnje Ubrea i Viginsa na duge staze, ja ću biti oduševljen. 

Link to comment
Share on other sites

U suštini, ovo je LBJ dobio sam, nekih 32-33 minuta je ostatak tima izgledao kao grupa nemača pojma koji mu samo smetaju. Da ne mora da kalkuliše sa snagom zbog godina dao bi 50+ iz zezanja. Posle su malo sredili skok (upropasti ih Denver u 1/2, belmalo duplo više skokova su imali) i zategli odbranu, počeli da pogađaju iz ćoška i ćao. AD je u većem delu meča igrao na poziciji gledaoca sa najboljim pogledom na utakmicu. Ostali toplo-hladno. Ali, nekako izmore protivnika dužinom klupe i telesinama koje poseduju, pa ga pridave na kraju. Ok, jeste da LBJ igra kao kiborg i verovatno će usporiti u nekom trenutku, ali postoji rezerva u Dejvisu. Ekipa koja hoće da im parira mora da uspe da izdrži u reketu a da spoljna linija potpuno nadigra ipak slabiji deo Lejkersa.

 

Pomogao im je i Denver, jer iako su vodili, nisu igrali ništa posebno. Tačnije, u 1/4 su odigrali prilično fino u napadu (uobičajeno šuplja odbrana, ali je skok radio), a u 2/4 su rezerve fino zaustavile LAL zonom. Bez zezanja, da nije bilo LBJ moglo je da ode na +25. Međutim, igra im se usporila, dosta je išlo na silu, puno faulova na obe strane, bacanja... Bolji je bio rezultat od igre, a čim su se protivnici malo sabrali otišlo je sve u propast 3-4 minute pred kraj 3/4 (kad je Jokić dobio mislim četvrti faul) je počeo potpuni raspad, povratak je bio nemoguć. Fali im dubine i kreacije, malo više mesa i visine za LAL, kao i pregleda ko je u boljoj poziciji, što je čudno jer ponekad izgleda da im baš dobro kruži lopta a onda u drugoj situaciji biraju čudna rešenja. Marej dok ubacuje teške šuteve to lažno deluje vau, ali mnogo je tu drvljenja i IL.

 

Jokić nije bio loš koliko sugeriše statistika. 4-5 njegovih promašaja je iz drugog pokušaja završilo u košu ili je osvojen novi napad, a par šuteva mu je iscurelo iz obruča. Više je bio pasivan, opet oteran dalje od koša. 1na1 ga je možda najbolje čuvao Heris, Gasola je na početku par puta lagano rešio, ali kao što sam napisao pre meča, snaga LAL je u kolektivnoj odbrani reketa. U odbrani je bio ispodprosečan, a nekoliko puta je čuvao Brona i to je ovaj lagano koristio.

 

Od zanimljivih detalja, Bron je imao erbol sa bacanja, na iznenađenje svih na terenu :classic_smile: ali i par baš lepih asistencija, a Marej odlično kucanje.

Edited by Barkley#34
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, freethrow said:

Upravo sam shvatio da se nalazimo na 7. mestu WC i na pola utakmice od 4. mesta. Kerr je definitivno u top 5 trenera poslednjih nekoliko godina, cedi suvu drenovinu. Ako uspe i da poenterski probudi Drejmonda i da održi nivo pažnje Ubrea i Viginsa na duge staze, ja ću biti oduševljen. 

 

slušao sam sinoć bill simmonsa pa sam se uspavao nakon 15ak min

..ali sam uspeo da čujem taj početni deo, pošto je zagovarao trejd minny pik + wiseman + oubre za beala, gde je izrazio sumnju da to uopšte ima smisla ako draymond green igra ovako kako igra, te da je možda najbolje sačekati uspon wisemanov

 

bio valjda i makoluma ekskluzivno u podcastu

 

..dok ovo pišem, vidim da je draymond odigrao statistički najbolju partiju sezone, mada kontam da je tih 15 ast u korelaciji sa jako visokim procentima šuta svih koji su kročili na parket

Link to comment
Share on other sites

Stefen zrači procentnošću moje Đubrivo, da ga dovedemo u Školu imali bismo preko 50% za tri i ti i ja. Ne znam, ja ne bih razjebavao ekipu zarad Bila koji mi je nekako nedokazan... Kapiram da se užasno dvoume i oni. Zapravo jedan deo mene želi da vidi Stefa u šampionskoj ekipi u finalu barem Zapada, a drugi, normalniji deo mene kaže zajebi, već je dokazao da je Junenimus, uzeo je titule, čak i bez Kejdija, daj da vidimo koliko mogu on i Kerr da osveštju ovu ekipu outcasta i koliko mogu da porastu.

 

edit: Ja bih radije nekog bangera pod košem koji ume da bije i lupa blokove ala Zaza ili Bogut (Bejns) ili možda nekoga ko pegla strašnu lockdown odbranu 

Edited by freethrow
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledao samo prvo poluvreme Mavs - Dubs i odoh na spavanja, kao rešiće ih Dallas već nekako, još su Brunson i Hardaway bili raspucani, Wiggins bio u kamikaza modu sa nešto tipa 1-11 iz igre kad ono međutim. Josh Richardson ispade opak ciglar, a umesto da se spuste dole da ih urnišu u reketu ušlo se u napucavanje. Vrlo simptomatično je da Dubsima nije bila potrebna neka svemirska Stephova partija da budu u igri. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

da, verovatno nema smisla sada praviti odluke. najranije to treba uraditi na dan drafta a možda ni tada, sve zavisi od mogućnosti, naravno.

 

@freethrow

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 Wiggins bio u kamikaza modu sa nešto tipa 1-11 iz igre kad ono međutim.

 

piše da je završio sa 7-18 iz igre, doduše 1-5 za 3pts

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Sjeb'o se Wood, izvrnuo isti clanak po drugi put ove sezone. Ovog puta ce propustiti mnogo vise od 3 meca, predvidja se.

Jedva ga izbacise sa terena 😂, stao brat da sutira bacanja,hoce da nastavi mec..

Link to comment
Share on other sites

Draymond je i dalje odličan igrač. Ne možeš tražiti od njega neki skorerski doprinos, on nikad nije imao neki potez u napadu, ali zato sve ostalo radi na visokom nivou. Fantastičan je u distribuciji lopte i čitanju situacija na terenu. U odbrani full packet. Ne bi definitivno mogao da uštopuje par igrača, ali kao timski defanzivac, savršen zaista.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Draymond je i dalje odličan igrač. Ne možeš tražiti od njega neki skorerski doprinos, on nikad nije imao neki potez u napadu, ali zato sve ostalo radi na visokom nivou. Fantastičan je u distribuciji lopte i čitanju situacija na terenu. U odbrani full packet. Ne bi definitivno mogao da uštopuje par igrača, ali kao timski defanzivac, savršen zaista.

 

Vidi, ne tražim ja mnogo od njega u skorerskom departmentu... Jednostavno baja ima ove godine prosek od 5poena po utakmici. Nalazi se na 235 mestu po poenima na 48min, ili po minutu, zajedno sa Igoudalom, igra 28 minuta po meču u ekipi koja ima problema sa pojenima, gađa trojke ispod 20% (ne gađa ih, srećom), izvodi u proseku jedno slobodno bacanje po utakmici (!!) i koliko god meni bila sjajna ta uloga dodavača i skakača i defanzivca i mentora i pomoćnog trenera i udarača ritma u odbrani i napadu, ne mogu da opravdam toliku rupetinu u napadu. Makar 10 poena i makar 4 slobodna bacanja po meču bi ekipi značilo neverovatno mnogo u ovom trenutku, a stvarno mislim da ne tražim previše od nekoga ko je jedan od 5 6 igrača koji imali tripl dabl u finalu NBA i ko je bio i fucking all star. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

U suštini, ovo je LBJ dobio sam, nekih 32-33 minuta je ostatak tima izgledao kao grupa nemača pojma koji mu samo smetaju. Da ne mora da kalkuliše sa snagom zbog godina dao bi 50+ iz zezanja. Posle su malo sredili skok (upropasti ih Denver u 1/2, belmalo duplo više skokova su imali) i zategli odbranu, počeli da pogađaju iz ćoška i ćao. AD je u većem delu meča igrao na poziciji gledaoca sa najboljim pogledom na utakmicu. Ostali toplo-hladno. Ali, nekako izmore protivnika dužinom klupe i telesinama koje poseduju, pa ga pridave na kraju. Ok, jeste da LBJ igra kao kiborg i verovatno će usporiti u nekom trenutku, ali postoji rezerva u Dejvisu. Ekipa koja hoće da im parira mora da uspe da izdrži u reketu a da spoljna linija potpuno nadigra ipak slabiji deo Lejkersa.

 

Pomogao im je i Denver, jer iako su vodili, nisu igrali ništa posebno. Tačnije, u 1/4 su odigrali prilično fino u napadu (uobičajeno šuplja odbrana, ali je skok radio), a u 2/4 su rezerve fino zaustavile LAL zonom. Bez zezanja, da nije bilo LBJ moglo je da ode na +25. Međutim, igra im se usporila, dosta je išlo na silu, puno faulova na obe strane, bacanja... Bolji je bio rezultat od igre, a čim su se protivnici malo sabrali otišlo je sve u propast 3-4 minute pred kraj 3/4 (kad je Jokić dobio mislim četvrti faul) je počeo potpuni raspad, povratak je bio nemoguć. Fali im dubine i kreacije, malo više mesa i visine za LAL, kao i pregleda ko je u boljoj poziciji, što je čudno jer ponekad izgleda da im baš dobro kruži lopta a onda u drugoj situaciji biraju čudna rešenja. Marej dok ubacuje teške šuteve to lažno deluje vau, ali mnogo je tu drvljenja i IL.

 

Jokić nije bio loš koliko sugeriše statistika. 4-5 njegovih promašaja je iz drugog pokušaja završilo u košu ili je osvojen novi napad, a par šuteva mu je iscurelo iz obruča. Više je bio pasivan, opet oteran dalje od koša. 1na1 ga je možda najbolje čuvao Heris, Gasola je na početku par puta lagano rešio, ali kao što sam napisao pre meča, snaga LAL je u kolektivnoj odbrani reketa. U odbrani je bio ispodprosečan, a nekoliko puta je čuvao Brona i to je ovaj lagano koristio.

 

Od zanimljivih detalja, Bron je imao erbol sa bacanja, na iznenađenje svih na terenu :classic_smile: ali i par baš lepih asistencija, a Marej odlično kucanje.

Pa ne bih rekao da je dobio Lebron sam jer je bio odlican doprinos Srodera i klupe, posebno u 2 pol a i odbrana je odradila svoj dio posla nakon primljenih sramnih 58 poena na pol. U drugom su sveli Denver na 35 poena.

AD mozda u poenterskom smislu nije bio prisutan ali sigurno da nije bio posmatrac jer on je taj vodja u defanzivi a u napadu je dosta igrao ulogu mamca, da odigra pravovremen pas koji otvara stvari na terenu.

Ubitacna je kombinacija kad je on u cosku a Sroder mu postavlja blok a Lebron je sa loptom, koliko to samo dobrih stvari donosi Lejkersima.

Malo me nervira sto se vise ne koristi p&r Lebron/AD jer je i to ubitacna kombinacija ali mozda u 2 dijelu sezone porade na tome kao i prosle sezone.

 

Ovi Lejkersi po meni imaju tijela da igraju jos bolju odbranu nego prosle godine u plejofu a mnogo potentniji napad i ovo nije ni blizu njihovih max mogucnosti. Cak bi rekao da igraju sa 50%.

 

Jokic protiv njih mora da je non stop u attack modu a to je jako tesko jer bacaju mnogo tijela na njega, od Gasola koji hoce kontakt pa do Dejvisa, Harrella, Lebrona a po potrebi Morrisa kad zatreba.

 

Dobar mi je Sroder bio u 4/4 kad je udvajao sa Mareja, auu kako je tad AD prso. U fazonu, druze sta udvajas dok ga ja cuvam. Otezacu mu sut koliko mogu ali nemoj udvajati i to dok cuvas Mareja😂😂

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, freethrow said:

 

Vidi, ne tražim ja mnogo od njega u skorerskom departmentu... Jednostavno baja ima ove godine prosek od 5poena po utakmici. Nalazi se na 235 mestu po poenima na 48min, ili po minutu, zajedno sa Igoudalom, igra 28 minuta po meču u ekipi koja ima problema sa pojenima, gađa trojke ispod 20% (ne gađa ih, srećom), izvodi u proseku jedno slobodno bacanje po utakmici (!!) i koliko god meni bila sjajna ta uloga dodavača i skakača i defanzivca i mentora i pomoćnog trenera i udarača ritma u odbrani i napadu, ne mogu da opravdam toliku rupetinu u napadu. Makar 10 poena i makar 4 slobodna bacanja po meču bi ekipi značilo neverovatno mnogo u ovom trenutku, a stvarno mislim da ne tražim previše od nekoga ko je jedan od 5 6 igrača koji imali tripl dabl u finalu NBA i ko je bio i fucking all star. 

Jeste užasno malo 5 poena po tekmi. Problem je što mu šut za tri opada iz sezone u sezonu, nekada se moglo računati da će bljesnuti po neki meč i zatrpati nekog. Promijenio je mehaniku šuta, nije ni prije toga bio neki šuter, ali imao je nekih 33-35% za tri. Pored svih tih limita, ja ostajem pri tezi da je on izuzetno koristan lik u ekipama koje imaju spolja dobar napadački potencijal. Može da poveže ekipu+ daje dobar defanzivni impuls i diže timsku odbranu na level više.

Link to comment
Share on other sites

Probudio sam se negde oko pola 6 i vidim denver vodi, i onda malo po malo skrcasmo ih i upalih stream kad smo ih vec resili sa sagledam do kraja, danas bi trebalo.celu da pogledam. 

 

  Drago mi je da king u direktnoj borbi sa mvp kandidatima pokazuje ko je caca

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...