Jump to content

NBA 2020/2021 - Lejkersi b2b ili neko drugi???


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

E da, Stef vs KD je super zanimljivo i ima argumenata za obojicu.

 

Nesumnjivo je, pojedinačno gledano, KD kompletniji, ali Stef mi ima taj "pobedničkiji" vajb.

 

Da mora da biram jednog, stvarno ne bih znao. Možda KD za nijansu čisto zbog tog nenormalnog skilla.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Drakaris said:

Volim da se popisam na Durentov legacy i reci cu da je Kari bolji, jbg. Kari nije prelazio u ekipu koja je imala 73-9 i koja ga je izbacila. te godine. Sem svega toga, Kari je bez njega osvajao, Durent jok.

Ali je ta 73-9 ekipa izgubila u finalu posle 3-1 vodjstva. Jel Kari bio FMVP kad su osvojili 2015?

Morali su KD da dovedu da ne bi gubili od Lebrona.

Bez KD bi vrlo vjerovatno ispadali i od Hjustona narednih godina, on je bio taj tas koji ke zestoko prevaljivao na stranu Warriorsa.

KD>Steph

Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki28 said:

Ali je ta 73-9 ekipa izgubila u finalu posle 3-1 vodjstva. Jel Kari bio FMVP kad su osvojili 2015?

Morali su KD da dovedu da ne bi gubili od Lebrona.

Bez KD bi vrlo vjerovatno ispadali i od Hjustona narednih godina, on je bio taj tas koji ke zestoko prevaljivao na stranu Warriorsa.

KD>Steph

KD je bio samo sraf za osvajanje titule, nikako lider. On je bio podguzna muva Drejmondu, nije smeo da pisne, lol.

 

1 minute ago, Nicklord said:

Kari i Durant čoukuju ponekad ali Duranta još nije niko zaustavio. Karija jesu, doduše jeste to moguće samo u PO kad sudije puste tuču ali opet. Meni bitna stvar

 

 

Durenta jos niko nije zaustavio, a nikad ne bi ni osvojio titulu da nije otisao kod Stefa, lolcina. Stef zaustavljen, ali je i osvajao bez njega. Logika left the chat.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

Durenta jos niko nije zaustavio, a nikad ne bi ni osvojio titulu da nije otisao kod Stefa, lolcina. Stef zaustavljen, ali je i osvajao bez njega. Logika left the chat.

Lebron samo jednom nije odigrao seriju na svom nivou u celoj karijeri pa nije osvojio 18 titula do sad. Jedina logika koja je napustila čet je tvoja 😄

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Miki28 said:

Ali je ta 73-9 ekipa izgubila u finalu posle 3-1 vodjstva. Jel Kari bio FMVP kad su osvojili 2015?

Morali su KD da dovedu da ne bi gubili od Lebrona.

Bez KD bi vrlo vjerovatno ispadali i od Hjustona narednih godina, on je bio taj tas koji ke zestoko prevaljivao na stranu Warriorsa.

KD>Steph

 

A KD seriju prije finala upravo ispao od Stepha ispustivsi istih tih 3-1.

 

2015. je Steph trebao dobiti FMVP ako vec nisu htjeli dat igracu iz gubitnicke ekipe jer je Bron bio par dimenzija iznad svih na parketu. 

 

I da ta 73-9 ekipa je bila to sto jeste najvise zbog Stephove nenormalne sezone, daleko je to bilo od neke mega ekipe nakrcane superstar i AS igracima. 

Edited by alpaka Bereta Sida
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Uvek se ova diskusija svede na to ko je sta osvojio, ko je gde pobegao i ko je vise coukovao.

 

Brojke kazu da je Stefova igra pomogla Durentovoj vise nego obrnuto. U svakom slucaju, u pitanju su #2 i #3 igraci u prethodnoj deceniji, kojim god redosledom da ih postavite.

 

I to ne samo KDu. Stephova igra otvara abnormalan prostor svim njegovim suigracima i to ne cisto da dignu neki spot up. Meni licno savrsen moderni bek, nevjerovatno opasan i sa i bez lopte. Jedini igrac kojeg sam gledao da je sposoban kreirati tolike otvorene suteve i sa i bez lopte. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Uvek se ova diskusija svede na to ko je sta osvojio, ko je gde pobegao i ko je vise coukovao.

 

Brojke kazu da je Stefova igra pomogla Durentovoj vise nego obrnuto. U svakom slucaju, u pitanju su #2 i #3 igraci u prethodnoj deceniji, kojim god redosledom da ih postavite.

 

ja bih pre ovo gledao oko koga se moze lakse izgraditi ekipa. a odgovor na to je durant. stavis iste igrace za obojicu, i to krseve, durant bi se mnogo bolje snasao.

a ne bi trebalo ni zaboraviti odbranu gde je durant ipak za klasu ispred curryja. 

Link to comment
Share on other sites

Dajte, ne zezajte, bacam malo koske ali da, realno. Nemojmo tako koristiti termine najjači big 3 ikada. U smislu da daju puno poena kao pokojni Run TMC iz GSW? Da, možda. U smislu da su 3 igrača koji zajedno donose najviše pobeda i titula? Pa ne. Čak su i core sačinjen od Thomasa, Dumarsa i Laimbeera ispred njih, da ne pričam o drugim tripletima poput Magic, Worthy Scott/Coop, Lebron Kyrie Love, Tim, Manu, Parker itd itd. Atraktivni jesu, puno poena daju, imaju najviše glasova za All Star, ali treba da dokažu neverovatno mnogo da bi mogli u neku ovakvu priču.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, nema veze, ne pričam uopšte o tome, pričam o donetim pobedama, po mogućstvu u plejofu. Cifre mi ne znače previše u ovom diskursu.

 

Zanimljivija tema: da li postoji u NBA relativno nebitan igrač koji je svojim prelaskom toliko promenio sudbinu dve ekipe kao Set Kari? Filadelfija ove godine kida koliko vidim, Batica gađa trice 50%, freethrows je ubacio svih 25, 14 pone za skoro 30 minuta u igri, imam utisak da im baš prija za spejsing i sve. Sa druge strane, ne mogu da verujem da je Dalas toliko prsao bez njega? Ne pratim baš detaljno, verujem da je još neko otišao iz prošlogodišnjih Mavsa, ali ovakav prenos pobeda od strane jednog igrača... Ne znam.

 

(da ne budem preterano ozbiljno shvaćen, odmah da se ogradim: ne verujem da je do Seta Karija, prosto mi je neobično)

Edited by freethrow
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Ne zajebavaj, kakav crni Laimbeer. Ovaj big3 je poseban. Imaš 2 igrača koji su u top5 igrača lige+ Irving ( top 15-20 igrač lige).

 

Laimbeer je bio 4x All Star, vodeći skakač lige i u vrhu slobodnih bacanja, plus je cepao trojke. Kapiram da ga je to u to vreme kvalifikovalo u top 20tak igrača lige. Pri tome je 87,6% njegovog doprinosa bilo slabo merljivo statistikom.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, freethrow said:

Dobro, nema veze, ne pričam uopšte o tome, pričam o donetim pobedama, po mogućstvu u plejofu. Cifre mi ne znače previše u ovom diskursu.

 

Zanimljivija tema: da li postoji u NBA relativno nebitan igrač koji je svojim prelaskom toliko promenio sudbinu dve ekipe kao Set Kari? Filadelfija ove godine kida koliko vidim, Batica gađa trice 50%, freethrows je ubacio svih 25, 14 pone za skoro 30 minuta u igri, imam utisak da im baš prija za spejsing i sve. Sa druge strane, ne mogu da verujem da je Dalas toliko prsao bez njega? Ne pratim baš detaljno, verujem da je još neko otišao iz prošlogodišnjih Mavsa, ali ovakav prenos pobeda od strane jednog igrača... Ne znam.

 

(da ne budem preterano ozbiljno shvaćen, odmah da se ogradim: ne verujem da je do Seta Karija, prosto mi je neobično)

 

mozda je do richarsdona a ne do curryja :default_coffee:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jos veci hit mi je poredjenje Spurs tria sa ovim Nets triom.

Ma da su osvojili 20 titula, Parker i Ginobili ne mogu uopste ni da dobace do Duranta i Hardena.

To je kao da kazes da su Tripkovic i Marinkovic bolji od Vujanica i Rakocevica.

Ono, nece da moze.

42 minutes ago, threepwood said:

 

U redu to je lako, ali da li u deceniju racunas period od 2010. do 2019. ili 2011-20?! Da te tu vidim...

Rachuna se od 1.1.2011. do 31.12.2020.

E sad, ako si spavao na casovima matematike...onda racunas kako zelis...😄

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...