Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

20 hours ago, Krava kaze mu said:

Konacno odgledah sezonu i ovo je sve jako skromno...prve dve epizode su imale to nesto got-ovsko, nakon kojih ide konstantan pad

Mozda napisem nesto vise kasnije, but I've seen no sign of greatness here.

 

Meni su 4. 5. 6. 7. i 8. epizoda bile dosta dobre i baš su mi imale taj GOT vibe.

 

Poslednje dve onako.

 

Ali mislim da nijedna Westeros priča neće moći da dođe do tog nivoa hajpa kao originalni GOT. Jednostavno jer je su te stvari da nijedan lik nije siguran + dosta eksplicitnih scena u tom trenutku bile inovacija koja je na neki način promenila pravila u televiziji.

 

Ali jednom kada imaš to stolu onda ti šokantni momenti sami po sebi više ne mogu da budu ono što će učiniti da serija baš odskoči. Npr u poslednjoj epizodi se iz aviona videlo u kom pravcu sve ide i kako će se završiti po onog malog.

 

Ali i pored svega toga meni je ovo dosta dobar TV. Pratio sam iz epizode u epizodu, komentarisao sa prijateljima. Sasvim pristojno je sve izgledalo, a naredne sezone će verujem imati i bolji budžet, a i sama priča će se dosta pomeriti i ubrzati tako da mislim da su iz HBO-a vrlo zadovoljni

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nemoguce je ne porediti sa prvom sezonom originala, gde je plotting and scheaming zbog kojeg smo zavoleli GOT bio na vrhuncu.

Ovde je to dosta mlako, neubedljivo...Replay value je jako skroman, nema mnogo momenata na koje bih se vratio, pogledao ponovo...meni je je ovo mediocre, neka 5-ta, 6-ta sezonea nivo kvaliteta. Moze da se gleda, ali nije to to.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
10 hours ago, AgroLaki said:

Da li ce kroz ovu seriju pokusati malo da pokrpe rupe iz poslednje GoT sezone, ili ce sve biti skroz novo? Dal ce matori da ima uticaja?

Ja se plašim da za tri godine, nikoga neće više biti briga ni za Martina ni za GoT. Prave ogromne pauze, i to ne može da ne ostavi posledice. Ovde mislim i na seriju i na knjigu. Posebno na knjigu, koja kako stvari stoje neće biti završena ni sledeće godine..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2022 at 10:44 PM, AgroLaki said:

Da li ce kroz ovu seriju pokusati malo da pokrpe rupe iz poslednje GoT sezone, ili ce sve biti skroz novo? Dal ce matori da ima uticaja?

 

Peglace verovatno WW i njihovu origin pricu. S druge strane, kao sto je John Snowa ozivela jedna Crvena svestenica, ko kaze da se isto nece desiti i sa Deneris?

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam tokom prošle nedelje tek pogledao seriju. Čitao sam ovde šta ste pisali zato što sam pročitao i Fire & Blood i The World of Ice & Fire pa sam znao šta se dešava. Inače, jaaako toplo preporučujem ovu drugu knjigu, ima jako puno zanimljivih stvari da se pročita uz mnogo lepih ilustracija. 

 

Meni se svidela serija, mislim da je falilo dve epizode da bude zaista odlično. Malo je sve blago zbrzano. Nekoliko puta se dešavalo da sa jednom ili dve scene žele da pokažu kompletnu promenu ličnosti jer nemaju vremena za više što dovodi do toga da se ne vežeš za lika i da likovi ne deluju realno. Primer - Renira ide jednom sa ujkom u javnu kuću - odjednom joj je seks 80% sveta 😄 Tako je bilo sa dosta likova, kad god bi dali vremena nekom liku da diše bilo bi očigledno koliko se dobije na kvalitetu lika. Kralj Viseris je tu dobar primer, na početku se nikom nije svideo a do kraja su svi oduševljeni bili i glumcem i likom.

 

Ako planiraju za ovu priču da potroše još 3 sezone (ako sam dobro razumeo) ovakvih stvari više neće biti i zaista mislim da serija može postati vrhunska.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

HBO razmatra novu GoT prikvel seriju,o Egonu I Targarijanu koji je sa svojom armijom,zmajevima i sestrama pokorio 6 od 7 kraljevstava Vesterosa i postao prvi koji je zaseo na Gvozdeni presto.

Verovatno ste pročitali vest,ali eto nije zgoreg preneti ovde.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče, više bih volio da Martin završi i objavi preostale dvije knjige iz serijala A Song of Ice and Fire, nego što se zamajava učestvovanjem u drugim projektima, uključujući razne prednastavke serija iz tog svijeta. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Najvise bi volio seriju o razdoblju Blackfyre rebelliona Dunku, Eggu i najboljem Aong of ice and fire liku Brynden Riversu bloodravenu.... al jok oni siluju sa jon snowom......

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2023 at 9:28 AM, Klotzen said:

Mene čudi da to nije bila prva posle GoT. O tome ima mnogo manje detalja u knjigama i daje im mnogo veću slobodu da kreiraju radnje oko samog rata a da ih ne poklope fanovi sa "to nije bilo tako ...."

 

 

IMO, bas suprotno... posto je fransiza bila gotovo mrtva i da bi se ozivela, trebao je neki novi veliki projekat a koji se u isto vreme moze osloniti na Martinovo pisanje jer su tako mnogo manje sanse za novi tezak fail. Sto se samih HC fanova knjiga tice, koga realno briga za njih, oni svakako nisu ciljna grupa za WB niti su bitni u bilo kom pogledu za uspeh samog projekta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/7/2023 at 9:28 AM, Klotzen said:

Mene čudi da to nije bila prva posle GoT. O tome ima mnogo manje detalja u knjigama i daje im mnogo veću slobodu da kreiraju radnje oko samog rata a da ih ne poklope fanovi sa "to nije bilo tako ...."

 

 

Kad su u GoT ostali bez Martinovog teksta i morali nešto sami da smisle, zajebali su do koske. HotD su se držali Martinovog teksta što su igda mogli i nisu baš sve upropastili. Ergo, što veća "sloboda da kreiraju radnje", to veći chicken shit.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...