Jump to content

Winter is coming


Arsenije Pesic

Recommended Posts

Šta znam, bolja epizoda od dosadašnjih al naravno da ima mnogo nelogičnosti i banalnih momenata. Ja sam odavno digao ruke od ove serije da će me u potpunosti zadovoljiti, sad tražim samo šou jer ništa nije ni preostalo. Inače, možda i najbolje odglumljena epizoda od strane Emilie Clark do sada, što i nije bilo preteško.

 

Jamie ostaje ključni plejer i jedini lik čiji me rasplet istinski interesuje. On je jedan od retkih koji je čovek, a ne lik iz crtanog filma.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, teskoba odrastanja said:

da li u Kings Landingu vlada medijska blokada pa se ne zna za ubitačni skok Arje Španović i kraj Ledenog Čikice

 

Kako bi inace moglo da se zna, kad Bran koristi sve gavranove da voajerise mlade djeve Vesterosa dok se kupaju? 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako serija odmice i primice se kraju moje simpatije prema Deni sve vise rastu.
Da za trenutak zaboravimo na njene poduhvate across the Narrow Sea. Otkako je stupila u Vesteros gubi svoje najblize saradnike i najvoljenije osobe. Sa velikom flotom,sa vojskom Dotrakija i Neukaljanih i sa sva tri zmaja mogla je komotno da sprzi Sersi sa Iron Throne-a.
Namesto toga snaga,moc i uticaj joj slabe i opadaju i vode u neizbeznu katastrofu. Izgubila je pola armije,dva zmaja,Dzoru i sada Missandei. 

A sve zbog tako uzvisene stvari kakva je - ljubav. Ljubav prema kompletnom strancu u koga se zaljubila na prvi pogled i zbog koje(g) je odlucila da sve stavi na kocku i sve - izgubi. Voleo bih da bude drugacije,ali se bojim da nece. Njena sudbina je resena onog momenta kada je Jon sestrama rekao istinu o svom poreklu. Pretpostavljam da ce zavrsiti slicno njenom pretku. Sa mecem zabijenim kroz srce i verovatno s ledja. Bice to mac,bodez ili noz nekog Varisa ili Tiriona. Mozda i Dzejmija,zasto da ne?

Speakin' of Varis...
Kroz celu seriju je skiciran,crtan kao jedan prilicno hladni,ali vise proracunati lik. Tipicni kalkulant. Sada,maltene na samom kraju serije,odjednom pronalazi neku savest..moral,sta li. Dvoji u autoritet Deneris,u njeno pravo na presto. Okej..mnogi se reci sa pravom..i jeste sa pravom,ali ne sa njegove strane! I Lanisteri su uzurpirali presto pa mu to nije smetalo da podigne glas iako je toga bio svestan. Uzivao je blagodeti bez moralisanja. King's Landing je napustio bezeci,bukvalno spasavajuci zivu glavu,a ne zbog ispoljenog revolta itd.
Ocekivao sam da i njegov novi prebeg bude deo kalkulantskog,oportunistickog mindseta,a ne neke moralne dvojbe u njenu vlast i njenu prirodu (njenu - Deneris). 

O Lanisterima..ne znam sta da kazem. Tirion zaista ni bleda senka onog ostroumnog lika. Ima sigurno do pomesanih osecanja prema porodici,do cinjenice da je Kraljicina desnica,ali i do onog sto je sam rekao - da nista nije povalio mesecima. Svakako ocekujem da prezivi na kraju serijala.
Dzejmi.. @Chaos Is Me ga nazvao "retkim covekom"..voleo bih da to malo obrazlozis. Pa cu se nadovezati rado.

Nacin na koji i drugi zmaj stradava mi je zaista too naive. Sto neko vec rece - leteli su visoko,prosto je nemoguce da nisu mogli ugledati flotu na vreme. Mogli su se onda bar potruditi pa napraviti scenu da se sve odvija po oblacnom vremenu,pa kao Deni nije od oblaka mogla da vidi..ako su oblaci nisko. Tako nesto. U svakom slucaju nesto smislenije.

I za kraj.
Apropo onih kukanja kako u prosloj epizodi nije poginuo "nijedan bitan lik". Ne slazem se. Jorah je bio vrlo vazan. Vazan za Deneris. To se najbolje videlo u sceni proslave pobede. Kada svi sede separatno sa svojima,u nekim svojim klanovima,a ona ostaje potpuno sama za stolom. Jer Jorah joj je bio jedini iskreni prijatelj,savetnik i lojalan do samog kraja u punom smislu i znacenju te reci. 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

ima mnogo nelogičnosti i banalnih momenata. Ja sam odavno digao ruke od ove serije da će me u potpunosti zadovoljiti, sad tražim samo šou jer ništa nije ni preostalo. Inače, možda i najbolje odglumljena epizoda od strane Emilie Clark do sada, što i nije bilo preteško.

 

Jamie ostaje ključni plejer i jedini lik čiji me rasplet istinski interesuje. On je jedan od retkih koji je čovek, a ne lik iz crtanog filma.

 

Baš tako.

 

Takođe, sve više televisapresenta momenata. Poput onog kad Džon odlazi, a na kapiji stoje Sem, divljaci i jezovuk (koji u poslednjem momentu uskače u kadar). Malo je trulo koliko vuk nije iskorišćen (bukvalno je prikazan 10 sekundi u sezoni).

 

Najveći utisak mi je ipak tehnološki razvoj Grejdžoja. Sećam se kako je Sersei pala na dupe kad je meštar-sektaš sastavio velik samostrel za zmajeve. A sad ih flota ima na svakom brodu i to 10x bolje koji skidaju zmajeve i rasturaju brodove kao od šale. 

 

Facinantno mi je koliko nema hemije između Deneris i Džona, mada je to više stvar loše glume.

 

55 minutes ago, teskoba odrastanja said:

da li u Kings Landingu vlada medijska blokada pa se ne zna za ubitačni skok Arje Španović i kraj Ledenog Čikice

 

Stanje u KL je slično kao i kod nas, kako po pitanju medijske blokade, tako i po odnosu vladara prema svom narodu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Šta znam, bolja epizoda od dosadašnjih al naravno da ima mnogo nelogičnosti i banalnih momenata. Ja sam odavno digao ruke od ove serije da će me u potpunosti zadovoljiti, sad tražim samo šou jer ništa nije ni preostalo. Inače, možda i najbolje odglumljena epizoda od strane Emilie Clark do sada, što i nije bilo preteško.

 

Jamie ostaje ključni plejer i jedini lik čiji me rasplet istinski interesuje. On je jedan od retkih koji je čovek, a ne lik iz crtanog filma.

 

jeste konacno nesto i od nje, iznela je odlicno taj slalom u madness 

 

elem mislim da se njoj ne pise dobro i imam pomesana osecanja u vezi toga, mada priznajem da me je zagolicao ovaj narativ gde one losses her shit.

Ipak je Deneris bila good guy nekih skoro 8 sezona da bi sada sa zvukom sirene ispala villain...Deluje nekako nepravedno.

 

u fejk leaku koji je izasao neposredno posle zavrsetka 7. sezone ako se dobro secam Deneris nije krenula putem ludila, vec je zavrsila kao zarobljenik i bila razapeta na zidinama KL-a, gde ju je narod koji je dosla da oslobodi od Cersei kamenovao do smrt...mocan i tuzan kraj i vise u skladu sa onim sto smo gledali 8 godina unazad + jedan narod je stoka momenat

 

Edited by Esc
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Crni Bombarder said:

..
Kroz celu seriju je skiciran,crtan kao jedan prilicno hladni,ali vise proracunati lik. Tipicni kalkulant. Sada,maltene na samom kraju serije,odjednom pronalazi neku savest..moral,sta li. Dvoji u autoritet Deneris,u njeno pravo na presto. Okej..mnogi se reci sa pravom..i jeste sa pravom,ali ne sa njegove strane! I Lanisteri su uzurpirali presto pa mu to nije smetalo da podigne glas iako je toga bio svestan. Uzivao je blagodeti bez moralisanja. King's Landing je napustio bezeci,bukvalno spasavajuci zivu glavu,a ne zbog ispoljenog revolta itd.
Ocekivao sam da i njegov novi prebeg bude deo kalkulantskog,oportunistickog mindseta,a ne neke moralne dvojbe u njenu vlast i njenu prirodu (njenu - Deneris).

On je uvek bio takav. Od Neda Starka do Deneris. Cak je i istu recenicu rekao Tirionu u ovoj i Nedu u 1 sezoni, on sluzi "realmu". I ko je najbolji za isti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Crni Bombarder said:

Nacin na koji i drugi zmaj stradava mi je zaista too naive. Sto neko vec rece - leteli su visoko,prosto je nemoguce da nisu mogli ugledati flotu na vreme. Mogli su se onda bar potruditi pa napraviti scenu da se sve odvija po oblacnom vremenu,pa kao Deni nije od oblaka mogla da vidi..ako su oblaci nisko. Tako nesto. U svakom slucaju nesto smislenije.

 

MjhBs60.png

Objasnio. :default_coffee:

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

i mi cemo kinda da forgetujemo dosta toga iz poslednjih par sezona

 

elem komisija Stark sistersa je odlucila da hejtuje Deneris for no reason at all, jos otvoreno priznaju kako im je trebala vojska a sada bi da joj vide ledja

Ned Stark se okrece u grobu

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Samo kako je mogla da zaboravi coveka koji joj je naneo najvise stete, vise i od NK. Vec im je Euron 2 puta srusio celu mornaricu i evo sada i zmaja. Jos da pozove Krakena u sledecu epizodu da rokne i 3 zmaja i eto ga pravi evil boss fuck NK.
@Esc Pa dobro imaju lose iskustva sa Juznjacima a ova je tu strana sila koja je iz njihove perspektive izigrala Jona da klekne i proda nezavisnost posle toliko prolivene krvi. Jos Deneris kroz ceo serijal skoro sve radi na sili i zmajeve, nabija na krst, pali vestice koristi hordu Huna i placenika. #teamsestre.. Tu je uloga Brana upitna sta im je rekao =/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovi gore jedva iskopase jedan rov, dok su za to vreme ovi dole napravili onolike "skorpione" pa ih jos nasadili na kule KL...

 

 

@lekoviti Kako amaterski...Sve pare sp*cali na vuka 🙂

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Crni Bombarder said:

I Lanisteri su uzurpirali presto pa mu to nije smetalo da podigne glas iako je toga bio svestan.

Nije baš tako. Varis je spasio Deneris i Viserisa tako što ih je sakrio i poslao u Esos. On je poslao Baristana Selmija da čuva Deneris. Jeste bio na dvoru Barateona i Lanistera u kraljevskom veću ali je radio njima iza leđa tako što je upravljao događajima koji će dovesti Deneris na tron. Dok nije saznao za Jona/Egona.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, lekoviti said:

Budžet po epizodi $10 miliona i dobijemo ovo...

 

cZTBxKZ.jpg

 

I Starbucks coffee cup na stolu. O pisanju smo sve manje-više rekli.

 

Da se ne lažemo, Dumb & Dumber boli patka za seriju.

 

Izgleda da imaju odlične toranjske kranove u King's Landingu 🙂

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...