Jump to content

Eurocup 20/21


propolis

Recommended Posts

2 hours ago, Dropkick Murphys said:

Nadam se nekom Igokea scenariju.

 

Kako to mislis Igokea scenario?

 

Izjednacena 4 para, gledace se losa, ali neizvesna kosarka. Favoriti su Virtus, Monaco, Gran Canaria i Unics, ali daleko od toga da njihovi rivali nemaju sansi.

 

Lokomotiva - Unics, klasican VTB obracun, sa obe strane stranci sa minornim ulogama domacih igraca. U Unicsu je formula 8 USA igraca + 4 Rusa, u Lokomotivi su se odlucili na 5+2+5, u poslednjem kolu ta dvojica Litvanaca su izdominirali, a petorica Rusa zajedno 2 ili 4 poena. Kasno budjenje Lokosa, sa druge strane Unics je imao laksu grupu. Na kraju blamaza Mornara, Pavicevic umesto da prica kako su bili veoma uspesni bolje da podnese ostavku.

 

Virtus - Joventut, prvi favorit ce igrati protiv neugodne ekipe iz Badalone. Simpatije su na strani Joventuta, navijam da ucine seriju sto zanimljivijom, neka se igra i majstorica i tamo neka bolji pobedi. Realnost - resava ovo Virtus 2 meca.

 

Buducnost - Monaco, vec od starta ce biti neregularno jer Buducnost ne moze da doceka ekipu Monaca u Podgorici. Sta znam, za 2. mesto nakon TOP 16 Monaco dodje kao premija, opet ni Podgoricani ne igraju Bog zna kako dobro. Da sam na njihovom mestu fokusirao bi se na EC.

 

Gran Canaria - Metropolitans, ovde prednost dajem ekipi sa dalekih Kanarskih ostrva. Metropolitans ni sam ne zna kako je dospeo u ovakvu situaciju, ali svakako da je i cetvrtfinale za njih odlican uspeh. Gran Canaria igra lose u ACB ligi, ali su imali srece sa grupom u EC. U svakom slucaju ce i jedni i drugi biti autsajderi u polufinalu, ovo je bas los cetvrtfinalni par za EC standarde.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Zato što ni Partizan nije sinoć igrao u BG nego u Ljubljani.

Znam da nije igrao Partizan u BGD. Za Partizan sam mislio da imaju mec sa cedevitom pa da ne trose na put.

Ali ako je samo zbog toga sto sam naveo onda to stvarno nije uredu. 

Za Partizan je kasno oni su vec igrali u Parizu, a Buducnost nek zahteva da se igra u Zagrebu ili u Ljubljani revans mec sa Monakom. Nek oba tima igraju na neutralnom terenu.

Link to comment
Share on other sites

Vlada CG treba da donese odluku da sportski timovi iz CG ne mogu da putuju u Francusku zbog zdravstvene situacije. Samim tim bi Bartomeu morao da koristi isti princip i obe utakmice bi morale biti odigrane na neutralnom terenu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ali koliko srece kod onog odbitka kad je trojku postigao Cobs, pa kos Reeda iz prakticno bezizlazne situacije. Sa druge strane Monaco nepotrebno divljao, klasicna francuska ekipa. 

 

Juce Goss dao 31 poen ali nedovoljno za bas ozbiljan Unics. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...