Jump to content

Premier League 2020/2021


Shunsuke Nakamura

Recommended Posts

30 minutes ago, Darth Steva said:

 

Mislim da nema sanse da je to po sezoni... mozda je 100m za svih 6 sezona?

To mi nekako deluje realnija cena a opet dovoljno visoka da SBB ne moze da isprati (ako su oni placali 10-12m po sezoni kao sto se prica)

Opet uzmi ovo sa rezervom jer ce najrealnija neka cifra tek izaci na videlo, ali ja kako sam prcitao radi se o 30 milki po sezoni.

 

I dalje je to vise nego sto je Sky nemacki platio recimo, a tadkoje prava za Premier ligu placena su vise nego sto su placena zajedno prava za Primeru, Serie A + Bundesligu (Sport Klub). :classic_laugh:

 

Nema sile da ne pojacaju pretplatu jos ako ne dobiju zeljeni odziv prelaska korisnika sa SBB-a, bice veselo.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

Nije uopšte nerealna cifra od 25-30 milki po sezoni za prava za EPL za njemačko govorno područje. Zapravo Sky De ima vrlo malo pretplatnika u odnosu na broj domaćinstava i njihovu platežnu moć. Kvaka je u psihologiji Nijemaca koji jednostavno ne žele ništa posebno plaćati, pogotovo ne Tv prenose. Krene li se Evropom - što južnije, to tužnije, odnosno "hljeba i igara", pa mislim da EPL puno više zarađuje u Španiji i Italiji, a vidimo vrlo vjerovatno i u ex-yu.

 

Znam da su u martu ovi sa Sky de svršavali od sreće, kada je nakon odustajanja RTL-a, prvu trku F1 koja nije bila free tv u Njemačkoj gledalo "rekordnih " 800.000 gledalaca. Fudbal je dio istog paketa kao i F1 i ne mislim da je puno drugačije. Matori Ecclestone dok je vladao F1 uvijek je govorio da je  Njemačka "vrlo specifična" i 30 godina nije uspio skontati kako da im uzme više novca od tv prava.

 

Edited by Chico Serra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Ne, 600 miliona za 6 sezona. Pise i da je SK znacajno podigao svoju ponudu, ali ne moze se protiv drzave.

600 miliona znaci pola vrednosti cele firme,mozda koji procenat manje,SBB je placao 12 miliona po sezoni,kojih crnih 100 po sezoni.

Edited by Gaga
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBender said:

Kvalitet komentarisanja na našim prostorima je skandalozan i jedan od glavnih razloga što ljudi kod nas i ne znaju fudbal, niti ga kapiraju. Slušaju se svakojaki izgovori od komentatora...
Od ovih što kod nas nešto MALO znaju, oni su cinični (Lončarević, Plavšić i Novaković), često lenji i puni agendi, pa se poseru po tome što nešto više znaju od nekih drugih.

 

Istina. Pogotovo su loši ovi s Arene. Od kako su nam na Telemachu za novu godinu isključili Arene, dobra stvar je što čovjek ima mogućnost izbora sa strimovima i uživati u utakmicama s njemačkim ili engleskim komentatorima umjesto onih naturščika s Arene.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gaga said:

600 miliona znaci pola vrednosti cele firme,mozda koji procenat manje,SBB je placao 12 miliona po sezoni,kojih crnih 100 po sezoni.

Vrednost drzavne firme kod nas je relevantna stvar. Telekom placa 8 miliona evra za LingLong ligu, nemoj da potcenjujemo njihov lopovluk i zelju da se unisti konkurencija.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Barkley#34 said:

Koliko je ljudi uopšte spremno da zbog ovog promeni operatera? 

Realno verovatno mnogo.

 

SK vise nije konkurent Areni sa ovim, niti verujem da je SBB-u sada glavni adut Sport Klub. Sada ce fokus prebaciti na N1 i Novu S. A ponudu ce morati da koriguju i to znatno najverovatnije u vidu cena i interneta.

Link to comment
Share on other sites

Koliko ljudi prati te lige u meri da mora da ih gleda, a da ne ćeli da se cima sa strimovima i slično? Koliko su gledane lige u odnosu na ukupno stanovništvo?

 

Mnogi žive u zajednici, pa se nešto pitaju i supružnik/partner ili roditelji.  

 

Kad se tome dodaju oni koji su potpisali/obnovili ugovore u poslednjih tipa godinu dana pa će morati da čekićaju dok ovi ne isteknu, nisam siguran da će efekat prelaska biti veliki, a na stranu što mislim da je za pravdanje onakve uložene cifre potrebno da bude baš, baš dosta novih korisnika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Trebaju da otvore jos 5 kanala, nego su problem komentatori. Moraju da angazuju jos prilican broj.

 

Sport Klub je verovatno takodje sve prenosio. Neke utakmice su isle na onim kanalima 5,6,7 koliko sam uspeo da pohvatam.

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dropkick Murphys said:

s pola mozga sam sad gledao i slušao reklamu na areni i ako nisam nešto loše čuo, planiraju da prenose "svih 380 utakmica u sezoni".

 

koliko je sport klub prenosio? 

To je svih 10 utakmica 38 kola. Da se igraju u isto vrijeme mogu na svaki kanal stavit 1 😁

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

Koliko ljudi prati te lige u meri da mora da ih gleda, a da ne ćeli da se cima sa strimovima i slično? Koliko su gledane lige u odnosu na ukupno stanovništvo?

 

Mnogi žive u zajednici, pa se nešto pitaju i supružnik/partner ili roditelji.  

 

Kad se tome dodaju oni koji su potpisali/obnovili ugovore u poslednjih tipa godinu dana pa će morati da čekićaju dok ovi ne isteknu, nisam siguran da će efekat prelaska biti veliki, a na stranu što mislim da je za pravdanje onakve uložene cifre potrebno da bude baš, baš dosta novih korisnika.

Verovali ili ne, F1 i Moto GP su gledaniji od bilo kog sporta van Đokovića na SK kanalima.

9 hours ago, Dropkick Murphys said:

s pola mozga sam sad gledao i slušao reklamu na areni i ako nisam nešto loše čuo, planiraju da prenose "svih 380 utakmica u sezoni".

 

koliko je sport klub prenosio? 

I sport klub je sve utakmice prenosio.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Green23 said:

Verovali ili ne, F1 i Moto GP su gledaniji od bilo kog sporta van Đokovića na SK kanalima.

I sport klub je sve utakmice prenosio.

Pa da i SK je prenosio sve, posebno ako se uzme u obzir da su promenjeni termini odigravanja utakmica, baš zbog tv prenosa.

 

Link to comment
Share on other sites

Leba ne bih jeo, samo da gledam fudbal. Ali ako je cena da se uradi ono sto je kreten ovim hteo da postigne, a to je smanjenje gledanosti n1 i nove, neka hvala...  Strimovi i aplikacije ce bagovati, kidati zivce...  Nema veze, izgurace se i to. Nece degenerik vecno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne vredi ti SBB ako ne platiš struju. :classic_biggrin:

 

Šalu na stranu. Potpuno, ali potpuno se slažem sa Bertijem i njegovim postom. Ok, poštujem ko odluči da pređe, lična stvar svakoga, nikom reč neću prigovoriti. Ali to je u suštini gest kojim se pomaže Psiho i ekipa, ma koliko kvantitativno malo to bilo. 

Mislio sam još nešto na tu temu, ali ovo ne bi bilo mesto za tako nešto. Ipak je ovo tema na kojoj treba da pišemo o tome kako je WHU sada targetovao Rikarda Pereiru pošto MUTD za Lingarda traži nenormalno veliku sumu. 

 

EDIT: Greška, Mateus Pereira iz WBA, kakav crni Rikardo Pereira. 

Edited by de Havilland Mosquito
Link to comment
Share on other sites

Mene interesuje koji paket je sportklub otkupio za englesko prvenstvo? Mislim da nije paket koji podrazumeva sve meceve uzivo?  100 miliona po sezoni je ogromna cifra. Sta ga znam... Ex Yu podrucje ce moci iskljucivo preko Arene da gleda englesko prvenstvo. Koliko je Arena platila Primeru? Da uporedimo cifre.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...