Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

Da, receno je za Emu Horvath da ce glumiti Isildurovu sestru. 

 

Vidi, znali smo da ce biti dosta novih, originalnih likova. To je prosto nuznost kad je vec odabran bas ovaj period. U mojoj knjizi nije nikakav problem dodati nju ili bilo koga drugog ukoliko se tacno zna zasto se to radi, ako postoji jasna ideja sta se zeli sa likom i na koji nacin on u relaciji sa ostalima doprinosi i njihovoj karakterizaciji i samoj fabuli. Kad malo covek razmisli, ako ce Isildur, Anarion i Elendil biti u fokusu, nemoguce je ispuniti vreme samo njihovim medjusobnim interakcijama - tu ce morati da se pojavljuju i brojni drugi (makar epizodni) likovi: neki njihovi ortaci, mozda i supruge/devojke, pa suprotstavljeni Numenoreanci, poput recimo Pharazonovih zapovednika ili dvorskih savetnika... 

 

Ono protiv cega jesam, jeste trpanje likova po nekom kljucu, da se zadovolji neka kvota ili jeftino pokusa prosiriti ciljna grupa. Takve adicije nikada ne zavrse dobro i samo su detriment za projekat. Cini mi se, u ovom trenutku, da je mozda najveca opasnost za seriju na samom pocetku da se upadne u klopku uvodjenjem prevelikog broja likova u kratkom intervalu. To je ozbiljan problem ne samo za film, vec i za seriju ovakvog tipa. 

 

Najveca moja rezervacija (a pominjao sam je vec u nekom od starijih postova) u vezi sa The Rings Of Power za sada je sledeca - ako prica sa Numenorom i Isildurom pocinje vec u 3. epizodi sezone 1, a showrunneri u saopstenju objavljenom uz ovaj tizer rekose da je klimaks The War Of The Last Alliance, je li moguce taj period razvuci na 5,6,7 sezona na jedan ozbiljan, kvalitetan nacin...?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije, jer nemaju književni predložak, a nimalo nemam poverenja da mogu da razvuku nešto tolkinovsko a dovoljno kreativno na toliko sezona. A treba i da im se isplati od početka da uvale tolike pare za 6-7 sezona, odlične serije su ukidane jer su koštale više nego što su donosile. Naravno ako ne bude valjalo od početka, ukidanje neće biti nikakva šteta :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Drug Crni said:

Pa,ili ce biti spektakularna ili potpuni promasaj. Ne verujem u "nesto izmedju".

 

Isto kao i Witcher, ima toliko poštovalaca knjiga da će se odmah kristalisati, top ili bottom. Witcher je potpuni promašaj u odnosu na knjige, za ovo ćemo videti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

FKrum-H8-Vc-AUprym.jpg

 

Uglavnom, nisam uopste siguran da ovde ima Celebrimbora, stavise, stavio sam mogucnost, ali kako cemo ga videti samo u prologu u prve 2 epizode, ne verujem da je iz tog razloga dobio svoj poster. Neka moja pretpostavka je da su ovde likovi sa kojima cemo se druziti malo duze od epizode ili dve.

 

Sto se tice poslednje slike, moze biti Sauron samo u jednom slucaju - da radnja nakon prologa pocinje pre nego sto Pharazon uzurpira tron i iskrca se u ME da Sauronu milosnu majku jer je prakticno samo u tom periodu Second Agea Sauron furao ovakvu estetiku. Moze biti i neki od njegovih najvidjenijih sluga, jer su prstenovi vec davno podeljeni kada Pharazon stupa na pozornicu.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, evo apdejtova i ispravki (via fellowshipoffans) za moja nagadjanja na slici iz prethodnog posta:

 

- Durin (Owain Arthur), kraljica patuljaka, Galadriel (Morfydd Clark), Gil-galad (Benjamin Walker), Pharazon (Trystan Gravelle), Isildur (Maxim Baldry), njegova sestra (Ema Horvath), Elendil (Lloyd Owen) su potvrdjeni

- za lik za koga sam pretpostavio da je neki od plavih carobnjaka (Alatar ili Pallando), stoji samo potvrda da je stize kometom/asteroidom i da je navodno "zao" (onda ne moze biti plavi carobnjak, osim ukoliko nije neka Saruman varijanta ponovo) | mozda je cak Sauron, mada mi je bas idiotski da on stize u ME na taj nacin...

- lik za koga sam napisao "neki druedain" je lik koga tumaci Ismail Cruz-Cordova i ne zna se jos ko je i sta je

- na slici za koju sam pretpostavio da mozda moze biti Tar-Palantir zapravo je Elrond (Robert Aramayo), a grad koji je na skiptaru je Gondolin (Turgonov skiptar koji je je nekako zavrsio kod njega posle pada Gondolina?)

- na slici za koju sam bio prilicno siguran da je Elrond, zapravo je Celebrimbor glavom i bradom, a igra ga Charles Edwards 

- slika za koju smo manje-vise svi mislili da je Sauron ili neka od buducih utvara prstena (Witch King ili Khamul npr) je Adar, novi lik koga igra Joseph Mawle i koji je prema ranijim rumorima verovatno "corrupted Elf"

 

@Drug Crni

Ne znam ko moderise ovaj deo, bilo bi kul da se ime topika promeni u The Rings Of Power

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ne znam ko moderise ovaj deo, bilo bi kul da se ime topika promeni u The Rings Of Power

Moderisali smo Borko i ja..obojica smo napustili moderaciju i otada mislim - niko.

Ja bih najvise voleo da to bude @alcesta,ali znam sta ce reci,pa necu da je nagovaram (iako ovaj post to nekako jeste)

Edit: sto ne bi ti,Frenso?

Edited by Drug Crni
Link to comment
Share on other sites

Quote

Another element of Amazon's adaptation is that it could be more adult than some fans have envisaged. According to TheOneRing.net, Amazon hired a well-known New Zealand intimacy coordinator – Jennifer Ward-Lealand – back in October 2020. 

Nisam ni znala da ima posao koji se zove intimacy coordinator :classic_wacko:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 @Drug Crni

 

Fan fekt, hteo sam 2015 da pitam nekog iz kosarkaske moderacije da moderisem podrum foruma posto su me bas interesovali filmovi i serije (zamalo i da konkurisem za IGN Adria u tom periodu kraj 2014 ili u toku 2015 cisto kako bih prvo prevodio neke artikle pa onda za neke stvari pisao recenzije), nije izgledala dobro tema tih godina i mislim da bih bas upropastio stvar posto vece hejtere ne bih uopste tolerisao cak i kad bi nam se poklapala misljenja. Radio bih i neke dobre i neke lose stvari, sada ne znam kako bi to protumacio. U ovakvim situacijama sa par godina razmaka se vidi gde su stvari mogle da budu bolje, ali je tesko nakon ucinjenog gledati u paralelnom univerzumu sta bi se hipoteticki desilo. Svestan sam bio toga da bi trebao da smanjim aktivnost, ali to bi na ovom mestu bilo skoro pa nemoguce. Neko bi me na NBA temi vijao zbog toga sta sam uradio dole. Bezi bre😂

 

IGN Adria, odoh u offtopic ali ce i oni sibati recenzije epizoda Gospodara Prstenova hahaha

 

Spoiler

Ne verujem da bi imao dugu epizodu na IGNu, posto ne znam kako bih istolerisao neke likove i njihov hajp. Citao sam ja globalni IGN dok sam bio srednja i to mozda za neku populaciju odgovara tom nivou, sa tim da kod nekih mozda to traje duze. Daleko od toga da sam pesimista, ali kad sam citao recenzije sam skontao da sam taj nivo preraso i to zato sto tezim da prikazujem stvari kakve jesu i da ne idem u jaci hejt. Nije moj fazon da na sve i svasta sibam ocene 8, 9 i 10. A i nisam fan da nekim stvarima dam 6, verovatno zbog fakulteta. Prosto ne bih se uklopio, ali da sam mladji bio 4-5 godina, sigurno bih citaocima isao na zivce. 

 

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

Ja se nadam da će da svedu na najmanju meru, da bi mogla da bude označena kao porodična serija, inače bi sami sebi ograničili publiku. GoT je takav kakav je i zbog književnog predloška koji je to omogućio.

11 minutes ago, Drug Crni said:

Pisalo se o mogucim nude scenes u seriji..meni se to ne dopada,ali nikako..ovo je LoTR i uopste ne treba da tezi tome da slici GoT.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to The Rings of Power

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...