Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

On 1/19/2022 at 8:07 PM, AgroLaki said:

Ne bih imao nista protiv da ova ekipa radi deo soundtracka za seriju.... steta sto su small independent YouTube channel. 

 

 

 

 

 

 

Izgleda da će u produkciju muzike biti uključeni Howard Shore i Bear Mc Creary - teška artiljerija. Ako sam dobro shvatio, Howard je učestvovao u pravljenju muzike za onaj tizer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.hollywoodreporter.com/tv/tv-news/amazon-lord-of-the-rings-trailer-date-super-bowl-1235088033/

 

Called it...

 

Tizer za tizer

https://www.instagram.com/tv/CZrmwlbgq8Q/?utm_medium=share_sheet

 

Ja ovde ne cujem samo kisu i grom, neko cepanje i krckanje je takodje prisutno. Dakle, Helcaraxe it is.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, to je Morfydd u ulozi Galadriel. Ovde je bas Partizanka Mara poza, tho. Imas je i na prvoj slici kako izranja iz vode (predivna je miss Clark, nema shtaTM), a nalazi se i na toj reunion fotki sa Elrondom. To je samo prijateljski susret, ne bi trebalo (ni smelo!) da bude ista vise od toga - ozenio se njenom cerkom ffs...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slozio bih se. Rezbareni drveni oklop... Neprakticno i ne narocito esteticno. Lako prolazi lore-wise je su Silvan elves da kazemo u izvesnoj meri cudaci u tom Tolkienovom vilenjackom svetu, ali jednostavno ne bas sjajan dizajn. Nesto poput onog slucaja Nilfgaard armour u prvoj sezoni Witchera.

 

Nazanin vidim vec iz ove dve fotke ce mamiti uzdahe. 

 

Generalno sam iznenadjen ovako svetlim i vedrim tonovima i koloritom, prilican kontrast u odnosu na filmsku trilogiju.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Ocekujem od LOTR i od Martina da budu ubedljivo najbolje serije ove dekade, a LOTR verovatno najbolja serija svih vremena. Od onih cudaka sam koji su to sve gledali i citali mali milion puta. Jedva cekam

Velika očekivanja obično znaju donijeti velika razočaranja. Tako su mi stari ljudi govorili. Amazon nije HBO.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa znate kako ,woke kultura, koja zabranjuje Petra Pana i Toma Sojera je našla novu žrtvu....

Prvo dekonstrukcija pa relativizacija i konačno ukalupljavanje .

Nisu crni vilenjaci problem, problem je sve ono što oni mogu da znače u budućem narativu....

Ja i dalje držim palčeve da do toga neće doći.

 

Link to comment
Share on other sites

Kanali poput ovoga, koliko sam ispratio u nekom prethodnom periodu, upravo i zive od ovih i ovakvih konflikata. Ne kazem da nijedna teza ili argument koji iznesu nisu validni, naravno, samo konstatujem da je fokus upravo na tome da se pronadje ta razdelna linija i onda cekica po njoj. Najcesce to jesu ove situacije sa diversity-em, woke prica, pravi fanovi protiv sjw-ova...

 

Da se ne pravimo naivni, jasno je da je atmosfera poslednjih godina takva da se niko ne usudjuje da napravi takvu vrstu kreativnog izbora u kome bi npr. cela glumacka postava bila da kazemo vizuelno indo-evropska. Sasvim sam siguran da PJax 2020. ne bi mogao da "brani" izbor koji je napravio 2000. jer bi kriticka recepcija bila neuporedivo slabija, sto bi neizostavno uticalo i na nagrade i priznanja.  

 

Licno se ne slazem uopste sa tim pogledom na stvari - odredjivanjem kvota pri kastinzima za uloge po tom etnickom kljucu moze samo da se kompromituje kvalitet, a taj vid "borbe" za jednakost i ukljucivanje marginalizovanih grupa je zapravo najpovrsniji moguci, zapravo sasvim lazan. Zna se gde se i na koji nacin povlace potezi koji ce zaista, istinski poboljsati polozaj i uticati na najkonkretniji moguci boljitak u svakodnevnom zivotu pripadnika tih i takvih grupa.

 

Kada je u pitanju LOTR, mogucnosti za ubacivanje pripadnika drugih etnosa su daleko vece nego recimo kod Sapkowskog. Iz mog ugla je daleko, daleko manji problem da jedan haradrim ili Easterling ima osetno drugaciju pojavu od jednog Numenoreanca, pa cak i da jedna grupa vilenjaka koja je duzi period odvojena od brace iz drugih plemena razvije drugacije fizioloske karakteristike. S te strane Ismael kao tamniji Silvan elf nije neki problem, medjutim Sophia kao kraljica patuljaka to vec jeste (pod pretpostavkom da je iz istog klana kao i Durin). U Witcheru je nonsens daleko veci jer je jedna od osnovnih tema ta mrznja ljudi prema drugim rasama poput vilenjaka i to prakticno smo zbog oblika usiju i nekih kulturnih osobenosti, a ubacili su i kod jednih i kod drugih glumce svih mogucih etnosa, pa se postavlja pitanje kako vam, zaboga, smeta sto neko ima zasiljene usi i hocete odmah da ga nabijete na kolac, a nemate problem sa drugim ljudima, pripadnicima sopstvene rase ciji je izgled jos radikalnije drugaciji od vaseg?! U Tolkienovom legendarijumu postoje mnoge grupe ljudi cije karakteristike nije bas detaljno opisivao, ali je sasvim logicno da su morale izgledati ponesto drugacije od ljudi iz Dalea recimo - Haradrimi, Easterlingsi, Dunlendingsi, Druedaini...

 

Da sumiram, ubacivanje npr. afroamerikanaca ili azijata u fantasy sadrzaj koji je kreiran od strane evropljana je uvek nategnuto, imo, jer mislim da je valjana pretpostavka da je autor zamisljao likove upravo po modelu koji mu je najcesce ispred nosa, po fizionomiji grupe kojoj i sam pripada ili po dogadjajima, likovima, motivima koji su sluzili kao direktna inspiracija, a da bi u situacijama kada to nije tako, valjda osetio potrebu da to upravo i naglasi. To je recimo meni jedino logicno, ali naravno da odsustvo nekih konkretnijih opisa ostavlja prostor i za drugacije interpretacije, pa se tako uvek moze reci "pa gde pise da je ovaj lik bio beo".

 

Slazem se sa Nicklordom, ove stvari su ipak tercijarne, mnogo je vaznije kako je sve to napisano, postoji li dobar i logican bekgraund. kakav je arc tih likova i kako ucestvuju u radnji, doprinose li kvalitetu ili su samo puki fileri ili jeftini pokusaji da se privuce publika (a i jedno i drugo smo imali prilike u Hobbitu da vidimo).

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Trejler daje generic fantasy vibe i nije preneo ni 1% ME atmosfere. Ne mora to nista da znaci, nikad ne sudim projektu na osnovu minut-dva ovakvih tizera, samo konstatujem. Ugl, vidimo da ce Galadriel biti prakticno action hero i nisam siguran da ce mi se to dopasti, bez obzira na to sto znamo da je ovde znatno mladja i aktivnija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...