Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

Videcemo i Cirdana i Mithlond izgleda. Nije neka vest posto ga je realno jako tesko bilo zaobici, ali eto.

 

E sad, ukratko da prenesem bits sa terra media kanala, koje objektivno nisu bas ohrabrujuce:

 

- Amazon je imao slobodu da adaptira bilo koju pricu iz Second i Third Agea

- inicijalna ideja za seriju je zaista bila mladi Aragorn i njegova potucanja po ME pre dogadjaja iz LOTR-a

- projekat mladi Aragorn je stavljen sa strane i odustalo se od njega (u ovom trenutku, ne i definitivno)

- sledeca ideja je bila serija koja bi se vrtela oko kovanja prstenova moci (dakle sredina Second Agea), ali je i ta ideja napustena i odabralo se da se ti dogadjaji prikazu sturo, u okviru prologa, po svemu sudeci u prve 2 epizode

- odabrano je na kraju da tematika budu dekadencija i pad Numenora, te Isildur i Elendil i sve sto ide uz njih - a evo i zasto > da bi se mogli nekako ugurati hobbiti u pricu, sto je navodno od starta velika zelja (da ne kazem fiks-ideja) Amazona, tako da je bezbedno reci da oni uopste nece imati tako neznatnu ulogu kao sto se mislilo na pocetku kada je prvi put procurilo da cemo ih gledati i u seriji

 

Ovo je potencijalno vrlo problematicno jer deluje da se citav narativ i koncept krivi oko obicne fiks-ideje da se uguraju hobbiti po svaku cenu i tamo gde im mesto nije. Je li to igranje na kartu sigurno, nedostatak profesionalne hrabrosti, kreativnosti i potcenjivanje publike, imajuci u vidu da su hobbiti centar svih dosadasnjih ME filmova? Je li moguce da kreatori stavljaju znak jednakosti izmedju Tolkiena, ME i hobbita? Odgovore cemo svakako dobiti relativno brzo, ali za mene je ovo prvi bas ono ozbiljan samar (ono pickaranje sa vlastima NZ-a, odlazak Shippeya i promena nekih glumaca su iz mog ugla sustinski znatno manje znacajni).

 

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Juce je na redditu postavljen kratak opis jedne scene iz serije.

 

Ukratko, Galadriel na rucku/veceri kod Ar-Pharazona, otprilike prijem a la Voochko kod Trumpa. Vode nekakav razgovor koji se brzo pretvara u zucnu raspravu. 



 

Neko bi se zapitao sta ce, koi moi, ona u Numenoru, iz vise razloga: 

 

1) Zasto bi je Pharazon primio kad mrzi vilenjake

2) Ako se ne varam postoji i nekakva zabrana odozgo vilenjacima da odlaze tamo

3) Galadriel (bar ako se ostaje u okvirima njene persone iz knjiga i filmova) nije osoba koja bi se ponizavala odlazeci da moli za pomoc (posto to moze jedino biti razlog ovakve posete) kralja koji ne moze ocima da vidi ni nju ni njenu rasu - moguce je zamisliti Elronda, pa mozda cak i Gil-galada, ali nju jako, jako tesko

 

Mozda je fora samo u tome da se njoj da inicijativa, te da ona bude stozer te borbe protiv Saurona posto je ipak videla najvise i najdirektnije pogodjena njegovim akcijama. 

 

Ne bih skakao odmah na ovo, posto ne mora nuzno da bude losa kreativna odluka, samo je neophodno da budu dosledni u tim 'promenama' i da one imaju konkretan i vec zamisljen payoff, da ne dolazimo u situacije poput poslednjih sezona gejmotrona...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako FoF javlja, Trystan Gravelle (slika ispod) je Pharazon. U prvoj sezoni ga, prema daljim navodima, ne vidimo (bar ne odmah) kao prvu figuru u Numenoru - to je jos uvek Tar-Miriel. Dakle, prica prema ovome evidentno krece pre nego sto zvanicno uzurpira i prigrabi vlast, a sto ce reci da ce nam biti prikazano (e sad u kojoj sezoni, ostaje da se vidi) zarobljavanje Saurona, njegovo odvodjenje u Numenor i citav taj proces (koji je prilicno mracan i jeziv, kao sto sam vec pominjao, videcemo dokle su spremni da idi sa tim) u kome postepeno pusta pipke i definitivno gura kraljevstvo u propast. Ako treba da pogadjam, rekao bih da bi Nazanin Boniadi mogla biti Tar-Miriel. Videcemo...

square

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

After success with several small-scale films, Peter Jackson in 1992 told Variety he was looking for a project “that will really push me.”


Ovog meseca navrsava se tacno dvadeset godina od premijere "Druzine prstena",prvog filma u trilogiji "Gospodar prstenova" Pitera Dzeksona.

Quote

Lord of the Rings’ at 20: Why Peter Jackson’s Trilogy Was One of Hollywood’s Riskiest Projects Ever



 

Quote

In 2000, Jackson told Variety “LOTR” was “the Holy Grail of filmmaking, a once-in-a-lifetime experience.”


Tri su koraka bila kljucna za trilogiju: budzet,ogromna produkcija i reklama prema publici,jer mnogi nikada nisu ni culi za Tolkina.

Quote

The Cannes Film Festival, which attracts 10,000 press members annually, was targeted to kick off the global marketing. On May 10, 2001, New Line screened 26 minutes of footage for distributors and press, who were wildly enthusiastic.

When the screening ended, managers of the Olympia theater needed to get ready for the next festival screening, but audience members wanted to linger and talk. After standing in the aisles, they were asked to move to the lobby, then the street. This was highly unusual. With less than a half-hour of footage, it became one of the most talked-about films at the 54th Cannes Festival, which also screened “Moulin Rouge,” “Shrek” and “Mulholland Drive.”


Ceo clanak:
 

Quote

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 12/6/2021 at 12:06 AM, SteveFrancis#3 said:

Videcemo i Cirdana i Mithlond izgleda. Nije neka vest posto ga je realno jako tesko bilo zaobici, ali eto.

 

E sad, ukratko da prenesem bits sa terra media kanala, koje objektivno nisu bas ohrabrujuce:

 

- Amazon je imao slobodu da adaptira bilo koju pricu iz Second i Third Agea

- inicijalna ideja za seriju je zaista bila mladi Aragorn i njegova potucanja po ME pre dogadjaja iz LOTR-a

- projekat mladi Aragorn je stavljen sa strane i odustalo se od njega (u ovom trenutku, ne i definitivno)

- sledeca ideja je bila serija koja bi se vrtela oko kovanja prstenova moci (dakle sredina Second Agea), ali je i ta ideja napustena i odabralo se da se ti dogadjaji prikazu sturo, u okviru prologa, po svemu sudeci u prve 2 epizode

- odabrano je na kraju da tematika budu dekadencija i pad Numenora, te Isildur i Elendil i sve sto ide uz njih - a evo i zasto > da bi se mogli nekako ugurati hobbiti u pricu, sto je navodno od starta velika zelja (da ne kazem fiks-ideja) Amazona, tako da je bezbedno reci da oni uopste nece imati tako neznatnu ulogu kao sto se mislilo na pocetku kada je prvi put procurilo da cemo ih gledati i u seriji

 

Ovo je potencijalno vrlo problematicno jer deluje da se citav narativ i koncept krivi oko obicne fiks-ideje da se uguraju hobbiti po svaku cenu i tamo gde im mesto nije. Je li to igranje na kartu sigurno, nedostatak profesionalne hrabrosti, kreativnosti i potcenjivanje publike, imajuci u vidu da su hobbiti centar svih dosadasnjih ME filmova? Je li moguce da kreatori stavljaju znak jednakosti izmedju Tolkiena, ME i hobbita? Odgovore cemo svakako dobiti relativno brzo, ali za mene je ovo prvi bas ono ozbiljan samar (ono pickaranje sa vlastima NZ-a, odlazak Shippeya i promena nekih glumaca su iz mog ugla sustinski znatno manje znacajni).

 

 

 

 

Ipak je prevagnula ta ideja - po svemu sudeći ..

Link to comment
Share on other sites

Nema razloga da sumnjam u info sa tm i fof kanala - rekli su pre izvesnog vremena da cemo kovanje prstenova i epizodu sa Celebrimborom videti skraceno, samo u prologu koji obuhvata vrv prve 2 epizode. Naravno, izabrali su ovaj naziv i trejler pomalo dishonestly, ali je ocekivano jer je zelja da se sto snaznije oslone na PJaxov rad i navuku publiku. Ne znam bas koga bi (osim tolkin nerdova poput nas) privukao naziv tipa Kingdom of Numenor/Starwards/nesto trece i nekakva Isildurova tuzbalica u reklamnom videu mesto poeme o prstenovima.

 

Vrlo moguce da je Morfydd-in glas, zvuci dosta slicno, plus to R u Mordor prilicno karakteristicno izgovara, vrv upravo zbog izgovora sopstvenog imena. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to The Rings of Power

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...