Jump to content

UEFA Europa League '20/21.


Lobotomija

Recommended Posts

1 minute ago, Joki said:

Da bi sto posto videli da li je ofsajd ugao mora biti u ravni sa linijom koja je povučena. 

Na primer:

Ofsajd.jpg

 

Igrac sa brojem 10 je celom podlakticom u ofsajdu za razliku od igraca sa brojem 30, kome je samo pola podlaktice preslo zamisljenu liniju.

:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Joki said:

Da bi sto posto videli da li je ofsajd ugao mora biti u ravni sa linijom koja je povučena. 

Na primer:

Ofsajd.jpg

 

Pa to i govorim. Bitan je 1 ugao, ne 20. I obrati pažnju kada je zaustavljena slika, u trenutku kada crveni upućuje loptu, ne u trenutku kada mu je noga udaljena od lopte 10 cm.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

Ali mi takav ugao nismo videli sinoć. Pa eto i danas ceo dan ljudi analiziraju snimak da li jeste ili nije ofsajd, po meni jeste no to je nebitno svakako je milimetar u pitanju i svakako su Jakić i Gvardiol veći problem od ovog milimetra.

Link to comment
Share on other sites

Ma nije problem u uglu, nego u trenutku u kojem su oni zamrzli sliku. I da je bio ofsajd par cm, i da je priznat gol, nema veze. Dešava se. Al pokaži situaciju koja je bila. Na Areni su sinoć pokazali pravu situaciju i čini se da je ofsajd. Netko spominje nije bilo namjere. Pa zar su greške moguće samo ako postoji namjera? Ponavljam, to nije razlog poraza, Villarreal je bio bolji. Ali ovaj gol je sumnjiv. U Zagrebu je u sličnoj situaciji Dinamu poništen gol.

Nebitno, vrtimo se u krug. Očito drugačije shvaćamo neke detalje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Joki said:

Pa ono na tv ti zamrzava režiser, uopšte ne mora da znači da su oni na osnovu tog zamrzavanja odlučili da je ofsajd. 

E to ne znam. Nama je to prikazano kao dokaz da nema zaleđa. Samo kažem da slika koju su oni postavili nije ispravna jer igrač još nije u dodiru s loptom. Ali zašto bi režiser sam proizvoljno zaustavljao sliku i crtao linije.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Na ova slika koju sam postavio je oficijelna VAR snimka na osnovu koje su utvrdili da nije bilo ofsajda. To je van svake pameti jer niti je lopta upucena u ovom trenutku niti su linije izvucene kako treba. VAR linije dakako, nikako neke bijele i praskaste.

Kako misliš oficijelna? Pa ovo je prikaz iz TV prenosa, nije svaka televizija to ubacivala u prenos.

 

Evo vam tačan trenutak sa UEFA sajta, meni i dalje deluje da je ofsajd ali iz ovog ugla ja ne bih mogao da se zakunem da li jeste ili nije.

dinamovillareal.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pa video sam odmah da nije taj trenutak uhvaćen ali te linije nisu povlačili oni, kod mene u prenosu je bilo samo dole u ćošku VAR Onside, nikakvih linija nije bilo, ovo je neko docrtao da li neko na netu da li televizija koja je radila prenos.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Joki said:

Evo vam tačan trenutak sa UEFA sajta, meni i dalje deluje da je ofsajd ali iz ovog ugla ja ne bih mogao da se zakunem da li jeste ili nije.

Sad tek primećujem da je razlika u odnosu na Alpakinu sliku. Ovo jeste pravi trenutak udarca, što se vidi i na klipu. Sramota je da je slika koju je Alpaka postavio uvažena kao zvanična.

 

Meni deluje da su u liniji (ili je neki milimetar tamo-vamo), ali ne može da se zaključi bez nacrtanih linija. Problem je što je slika u dve dimenzije i mi ne možemo da odredimo paralelu ni sa linijom trave niti sa linijom kaznenog. Nije naše oko merodavno jer se teren ''sužava'' ka vrhu ekrana. Kao što je napisano, potreban je isti ugao ili da se komjuterski izračuna i nacrta.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jednostavno se vidi razlika u kvalitetu i intezitetu. Ne samo reakcije, vec i govor tela, igrači Rome ne znaju sta da rade kad ih napadne United u presing. Bisaka i Rashford kad stisnu kao da profi tim igra protiv rekreativaca. Udju sami u svoj gol aut, pa je jedva ispucaju na 40m od svog gola.

Leveli pre svega na fizickom nivou. 

Ne nazire se nikakva rutina u reagovanju na to.

McTominay ih olako natera na greške. 

Protiv Shaw-a cim izadju malo vise, tu Pogba-Bruno-Shaw lagano se usetaku i naprave da Shaw skroz probije i od iza ledja odbrane.

 

Pre povrede golmana, Roma niheogla do centra da dodje, kamoli da ga predju. Kao mučeni se bore da je izbije negde ka Dzeku, bez ikakve konkretnosti.

2 povrede koje su im se desile, jeste greota za njih, ali tad su umrtvili malo tekmu, 4,5 minuta se nije igralo, došli do daha.

 

Da nisu igrali sa  3 pozadi, Rashford-Cavani-Pogba-Bruno bi bušili šesnest kao puter.

 

Da budu oni srećni sa onim rezultatom juče.

Da se igralo još 10 minuta, barem još 3 bi primili.

 

 

Link to comment
Share on other sites

I dalje je to jedna utakmica. Koliko god ju ti raščlanio na detalje. Ne možeš na osnovu jedne utakmice između 7. momčadi talijanske lige i 2. momčadi engleske lige zaključiti kako je jedna liga baš toliko sranje i toliko lošija od 2. da bi Inter bio u sredini tablice. Svi znamo da Serie A nije više što je bila, ali je i dalje top 5 u Europi na osnovu rezultata protiv klubova iz drugih europskih liga.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...