Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

36 minutes ago, Barkley#34 said:

Šta je tu neprihvatljivo? Sam Dule kaže da ne može regularno da vodi Kluž nego imaju neki aranžman gde je on više u ulozi profe Nikolića. 

Eto ideje, neka bude Nikolic Scepi. 

 

Mada, svakako ovaj srpski sportski mulj a posebno kosarkaski ne bi prijao njegovom zdravlju, a on ne bi mogao da odoli, da ne ulazi u to kolo... 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Stvarno bi voleo da saznam sta je bilo sa trinkijem, ja stvrano verujem da je jednostavno dosla dobra ponuda i cao zdravo vidimo se, sa jedne strane bajern sa druge limar i - nije bilo tesko za odluciti... 

 

Slazem se za miloja, obozavao sam ga kao igraca, bas ono legenda kluba i za taj dolazak tada bas je ispao grobarcina sve super ali sto se tice trenera ipak ne, jos je on zelen da bi seo na klupu kkp-a, pojela je ta klupa i mnogo tvrdje i iskusnije nego sto je on, ono bivstovanje u megi ipak se ne moze uzimati za ozbiljno jbg tipican menadzerski klub za nabijanje statistike.

Neko sa kakvim takvim evropskim iskustvom nam treba da ima iza sebe neke evrokup timove ako je bila i neka el super jos bolje

 

Edited by ranzo
Link to comment
Share on other sites

Jbg...naslućivalo se ovo od samog početka ali premudra uprava na čelu sa Ostojom je genijalno zaključila kako će imati sve isto od prošle godine samo jeftinije, a još i možda čak malo bolji tim..pa kud ćeš bolje...trener koji radi za 3, 4, 5 puta manju platu, bio pomoćnik Trinkiju, zna sve akcije, zna igrače, partizanovac itd. itd...igrači iskusniji za jednu godinu, timska hemija uspostavljena...idealno? Je l' da? Ali hoće to u jednom u 50 slučajeva da prođe. Našima izgleda nisu bile dovoljne epizode sa Božićem i Čankom da se nauče lekciji. Sto puta se ponavljalo i ovde i na drugim mestima - bolje da pukneš na dobrog trenera 300, 400, 500k evra i uskratiš sebe za recimo jedno ili dva dobra pojačanja u rosteru na konto toga nego da solidan tim daješ u ruke početniku. Sad kad je sranje napravljeno u dilemi sam da li da podržim smenu jer mi je stalo da gledam ovaj tim u izdanju od prošle sezone ili da želim da jedu govna do kraja jer mi je iskreno žao Šćepe i ne želim da šaljemo lošu poruku svim budućim trenerima, da klub neće stajati iza njih i u dobru i u zlu...

 

Naši klubovi moraju da se nauče da ta priča koja je nekada prošla sa Žocom (pritom imao prof. Nikolića kao mentora) možda će da upali u 1 od 50 puta. Ne može početnik da vodi jedan ogroman klub kao što je KKP sa velikim očekivanjima. Vodiš klince, pa budeš pomoćnik, pa onda neki osrednji domaći klub kao prvi trener, pa neki osrednji strani u bogatijoj ligi pa onda posle niza godina iskustva možeš da dođeš u obzir sa prvog trenera KKP-a. Da, to će da košta. Kao što i dobar gotov igrač košta. Mladog igrača možeš i da čekaš da se razvije dok je na kraju klupe. Mladog trenera ne možeš da čekaš godinama da ti donese nešto osim ako si klub bez prevelikih ambicija. Spominjalo se da smo ranije bili zainteresovani za trenera španskog Burgosa. To bi recimo bio OK potez. Trener koji je osvojio FIBA LŠ, igrao dobro španski plejof...KKP bi njemu bio sledeći iskorak, a mi bismo dobili trenera koji već ima iskustvo od skoro 15 godina vodeći Andoru, Manresu, Burgos...

Da se razumemo - danas u košarci nema previše tajni. Verujem da jedan Aca Matović ima sve akcije u malom prstu ALI ono što izdvaja prvog trenera od pomoćnih je upravo to iskustvo, harizma, sposobnost da se odredi prava petorka u datom trenutku, da se igraču "uđe u glavu", da se prepozna u sekundi situacija na terenu i izmeni napad/odbrana, da se uspostavi odlična atmosfera, da taj autoritet izbija prosto iz njega, da ima poštovanje celog rostera, da zna kad je dobra situacija da podvkine, kada da opusti ekipu, da odaje utisak čoveka koji zna šta radi i siguran je u sebe itd itd...

Malo oko rostera - već se pričalo da smo od spominjanih Rejnlodsa i Vilijamsa spali na Miku koji je američka verzija N. Jankovića. Solidan igrač za trećeg centra i to je to. Imamo jednog drugog i dva treća centra. Prosto je neverovatno da su tu uštedeli kada se videlo da nam je to bila boljka prošle sezone. Da li je on došao kao Šćepin pik, kao što jedna strana priča, ili mu je nametnut kao što neki drugi pričaju nije ni bitno. Dodatno me nervira ako je tačno, kao što se priča, da smo imali ozbiljne šanse da dovedemo Petruševa. Mi smo opušteno mogli da ga gurnemo na startnu peticu (kao DV nekad) i da mu Mozli i Janković služe tu kao "korektori". Pretpostavljam da bi Mišku to bio glavni uslov (minutaža). Verovatno bi bilo i sporenja oko ugovora ali i tu bi mogao da se nađe neki kompromis jer on je igrač koji donosi instant kvalitet, iako je mlad. Zatim, ono što se takođe ponavlja, nama je izuzetno potreban neki skorer pored Pejdža. Ako su već nakrcali bekovske pozicije i ako šilje onu stvar na Angoli, mogli su da dovedu nekog point forwarda (što reče i Frensis, čini mi se) poput Redinga sa stabilnim šutem i osećajem za organizaciju. Jasno je bilo da je naš tim prilično limitiran, iako prilično dubokog rostera, i da je Trinkijeri bio taj koji je to izvlačio iznad proseka i znao kako da raspodeli uloge. Sad se to nekako sve raspalo i, ne računajući pojedine pozitivne deonice,  kao da smo se resetovali na onaj trenutak sa Čankom i tekmu i sa Zadrom.

 

Šćepa je očigledno izgubio kontrolu nad ekipom ali srećom vremena za ispravke ima. U EK nije toliko teško da doguramo do prva 4 u prvoj fazi, a u ABA, ako ne bude publike, takođe neće biti neke razlike na kojem od prva 4 mesta se završi. Tu 5 timova konkuriše za 4 pozicije. Ostali su daleko iza. Dakle, treba biti ispred jednog konkurenta što takođe, čak i pored gomile kikseva, ne deluje kao nemoguća misija. Samo je bitno da konačno krenu stvari nabolje.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ja nisam uopste optimista. Na stranu neizvesnost oko sezone i cinjenica da niko ne zna hoce li se i kako/pod kojim uslovima uopste zavrsiti. Mislim da je nemoguce ispraviti sve idiotizme i propuste koji su napravljeni pocev od rastanka sa Trinkijem. Za to jednostavno nema dovoljno vremena, a evidentno ni operativno-finansijskih mogucnosti. Naravno, teoretski jos uvek se moze reagovati nakon drafta recimo i uz neki out of the box thinking napraviti kvalitativni skok. Problem je sto ovako los start cak i tako nesto ozbiljno dovodi u pitanje. 

 

A i ova prica sa Vladinim statusom mi ide na ganglije opasno. Kao zahvalice mu se ako izgubi od FMP. Svi znamo da nece izgubiti i to je znaci jos jedno prolongiranje neminovnog. Gubimo tako citave nedelje u glupavom samozavaravanju, bas sad kad nam je svaki dan od ogromnog znacaja da se nadoknadi propusteno i eventualno spasi sezona. Nek se nose bre vise i limar i sporCki direktor i Vlado u tri picke materine, muke mi je vise...

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ranzo said:

Stvarno bi voleo da saznam sta je bilo sa trinkijem, ja stvrano verujem da je jednostavno dosla dobra ponuda i cao zdravo vidimo se, sa jedne strane bajern sa druge limar i - nije bilo tesko za odluciti... 

 

 

Partizan i Zvezda su Naprdnjačke prćije, ljudi to često zaboravljaju i potiskuju. To se možda ne vidi na prvu, malo je zamaskirano, ali čovek od integriteta kad tad u tom sistemu mora da se susretne sa raznoraznim radostima Naprdnjačkog mentaliteta i inžinjeringa.

 

Tako da što se mene lično tiče uopšte mi nije misterija što je Trinkijeri zapalio - kad s jedne strane imaš ovo što sam gore naveo, a s druge strane jedan relativno uređen sistem, jbg, nije teško odlučiti se.

 

Ja se recimo plašim da će i Saša slično postupiti, kad provede godinicu u sličnoj situaciji...

Edited by Laki21
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ja nisam uopste optimista.

Stvarno? :classic_biggrin:

 

5 hours ago, MetalHead said:

Eto ideje, neka bude Nikolic Scepi. 

 

Mada, svakako ovaj srpski sportski mulj a posebno kosarkaski ne bi prijao njegovom zdravlju, a on ne bi mogao da odoli, da ne ulazi u to kolo... 

Au, bre, metalni, kao da si pao s Marsa. Čak i da to žele Dule i Šćepa, šta misliš koje su šanse da on zaigra u Ostojinom naprednjačkom kolu? 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Barkley#34 said:

Au, bre, metalni, kao da si pao s Marsa. Čak i da to žele Dule i Šćepa, šta misliš koje su šanse da on zaigra u Ostojinom naprednjačkom kolu? 

Znam da su nikakve, ali dozvoli mi da mastam da je sve super i da to moze da se desi... :59:

 

p.s. moze i Zoc ako nece Dule. Pominjalo se vec ovde.

 

p.p.s. Eh sta ja tek mastam za KKCZ... 😄 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Laki21 said:

 

Partizan i Zvezda su Naprdnjačke prćije, ljudi to često zaboravljaju i potiskuju. To se možda ne vidi na prvu, malo je zamaskirano, ali čovek od integriteta kad tad u tom sistemu mora da se susretne sa raznoraznim radostima Naprdnjačkog mentaliteta i inžinjeringa.

 

Tako da što se mene lično tiče uopšte mi nije misterija što je Trinkijeri zapalio - kad s jedne strane imaš ovo što sam gore naveo, a s druge strane jedan relativno uređen sistem, jbg, nije teško odlučiti se.

 

Ja se recimo plašim da će i Saša slično postupiti, kad provede godinicu u sličnoj situaciji...

Mislim da je problem u Srbiji mnogo dublji od Naprednjaka. Ovo je jedna potpuno neuredjena zemlja, gde nista nije stabilno i izvesno. Trinkijerijev odlazak nije iznenadjenje, mnogo vece iznenadjenje je njegov dolazak uopste. Dovodjenje Trinkijerija je najveci uspeh jednog predsednika u poslednjih 10 godina. Veci uspeh je bio samo dovodjenje Karija u KKCZ, koji je bio veliko ime kada je dosao. Trinki nije takvo i toliko ime ali je stranac, bez obzira sto govori nas jezik. Covek odrastao i ziveo u uredjenim sistemima oduvek i sigurno da je i kad je doazio u planu imao kratkorocno ostajanje, tako da mislim da se Ostoji po tom pitanju nema sta zameriti.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, SteveFrancis#3 said:

A i ova prica sa Vladinim statusom mi ide na ganglije opasno. Kao zahvalice mu se ako izgubi od FMP. Svi znamo da nece izgubiti i to je znaci jos jedno prolongiranje neminovnog. Gubimo tako citave nedelje u glupavom samozavaravanju, bas sad kad nam je svaki dan od ogromnog znacaja da se nadoknadi propusteno i eventualno spasi sezona. Nek se nose bre vise i limar i sporCki direktor i Vlado u tri picke materine, muke mi je vise...

 

Ovo je najgore od svega. Ne znam kako pobeda nad onim polovnjacima iz FMPa, te isto tako pobeda iz trećeg pokuašaja u ABA ligi, mogu da budu znak da nešto kreće nabolje?

Link to comment
Share on other sites

Trinkijev jedini "greh" je što vas je preterano slatkorečivo ložio da je ovde zbog tradicije kluba, navijača, Beograda, bla bla - na to se mogao primiti samo onaj koji se primao na Duletove tirade o aparthejdu pa potom sekao MTS kartice. I Trinkiju je KKP bio dobra odskočna daska nakon što mu je malo pala EL relevantnost posle neuspeha sa Bambergom, nakon prve dobre sezone je logično pojurio za sistemom, uređenom Evropom, Minhenom, EL A licencom i ne verujem da se tu limar išta pitao sve i da je podebljao ugovor Talijanu i sve da je tekao med i mleko na relaciji Trinki - klub. Vreme je najbolji sudija i sad se vidi koliko je on bio dobar trener i koliko je upgrade-ovao klub nakon lutanja posle odlaska Duloa. 

 

Ne znam da li je Vlado rešenje, verovatno nije, ali nama je prosto u genima da od svakog mladog trenera očekujemo da može da bude Željko, a od svakog mladog igrača da može da bude Dončić. To se u 99,9% slučajeva ne dešava, ali u 100% slučajeva se ne dešava preko noći. Imate solidan tim i finu osnovu, tu po meni fali jedan (mnogo) bolji centar od Mike i jedan polivalentan napadač dobrog šuta na 2, 3 ili 4 plus malo mešanja uloga jer Dangubić ne može biti starter ako u petorci već imaš šuterski upitne CMMa i Jaramaza, niti Stefan Janković može biti igrač za KKP i klubove tog tipa (iako je zamenio možda i goreg košarkaša ali boljeg za svlačionicu Birtszchu). U tom smislu možda je Filipovski na duže staze sasvim ok rešenje, ne vidim da on ima išta manju reputaciju ili pedigre od Saše Obradovića npr.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

na to se mogao primiti samo onaj koji se primao na Duletove tirade

 

Pa to ti je otprilike 95% navijača Partizana, ako ćemo realno. Isto kao i kod komšija 80% navijača zvezde puši Čovićevu priču. Nema tu neke velike razlike, samo je boja drugačija. 

Edited by K.Dot
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Haose,

 

prvi pasus (Trinki) ti je svaka na mestu i tu se nema šta dodati (samo nisi trebao Duleta tu utrpavati).

 

Za Miku se svi slažemo da je promašaj i da je tu morao biti mnogo bolji centar.

Za Dangu se slažem, nije za startera (u smislu da igra 25-30min) ali može biti dobar specijalac, naravno mislim na odbranu.

 

Ne slažem se da je Jaramaz šuterski upitan, a bio je... Postao je vrlo zajeban napadač, ima odličan prodor i ume da pogodi šut.

Još uvek mu nedostaje malo veći luk prilikom izbačaja, mnogo je teže pogoditi kad lopta ide tako oštro, ali ipak pogađa.

Pristojno pegla odbranu. Nedostaje mu asistencija još uvek. 

 

Birču bih uvek i svakako želeo u timu pre S. Jankovića.

 

A što se Vlade Šćepanovića tiče... ili odmah rastanak ili neka ga još tri meseca.

A ne - ako izgubi sledeću, oterati ga. To je tek glupost.

 

 

Edited by goofy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba nam drugi trener.

 

Trebaju nam Jaramaz, Kodi, Zagorac, Pejdž, Tomas i Mozli sa 25+ minuta.

 

Trebaju nam Gordić i Danga sa do 15 minuta.

 

Trebaju nam Mika i Janković sa ne više od 10 minuta.

 

Trebaju nam Angola i Novica sa minutima.

 

I trebaju nam Trifa i Janković S. bez minuta ili sa minutima na +20 pred kraj.

 

To dok se "povadimo" par utakmica sa novim trenerom, posle doselekcija pa mogu da se smanje minutu ovima u prvom redu.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Samo ”trojka Bertansa, tajmaut Radonjic” ovaj Partizan spasava.

 

Toliko smo ljudi izveli na pravi put, red je da i Deji omogucimo ostvarenje decackih snova. A i videlo se brate da mu je neprijatno dok je ranije sljakao u Bg, ovo je prava prilika da spoji biznis i plezr.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...