Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

9 minutes ago, Vamos Laki said:

A kako to nemate za EC? Sa top5 rosterom u EC i sa trenerom koji sad dolazi nakon trece ponude? 👀

Kao što se moglo videti iz mog pisanja ja postavljam pitanja a ne pravim se da znam naše finansije. Da li se u tvoju priču uklapaju Šćepa i dosadašnje kupovine?

Link to comment
Share on other sites

Poenta je da nismo napravili upgrade u odnosu na proslu sezonu, a to moze da se vidi i po budzetu. Otisli Trinkijeri i Volden, za te pare dovedeni Dangubic, Mika, CMM i Scepanovic. Manji budzet u odnosu na proslu sezonu se primecuje po Birci, Parahovskom i Pejnersu. To je tih 30-ak % manje u odnosu na proslu sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cinjenica da smo se mi unazadlili (Scepa, Mika, Stefon), a oni upgradovali kao nikada do sada, speaks volumes.

8 minutes ago, Jakob Aman said:

Mora da proba sa promenom igračkog kadra, bar sa dvojicom. Šuter i petica ovom timu trebaju kao hleb nasušni. 

 

Jankovica dva bih najurio momentalno, ali problem je sto su kvalitetniji igraci ovog sastava pokazali daleko vece nezalaganje u zadnje dve.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Barkley#34 said:

Kao što se moglo videti iz mog pisanja ja postavljam pitanja a ne pravim se da znam naše finansije. Da li se u tvoju priču uklapaju Šćepa i dosadašnje kupovine?

Scepa se uklapa iz vise razloga. Dugogodisnji Trinkijev pomocnik, sa jednim izletom kao head coach gde je to delovalo pristojno. Napravljene mini korekcije, ideja je bila da se jase na tom pozitivnom naboju i efektu sinergije uspostavljenom prosle sezone.

Da kosarka nije jednostavan sport, pokazalo se bas kod ovog primera. Minimalne promene u rosteru, njegovo odsustvo autoriteta su dovele do toga da izgledate duplo losije.

Dangubic je precenjeno pojacanje. Zasto ste tu lovu dali impotentom igracu u napadu? To je vise pokazatelj neadekvatnog trosenja resursa nego nemanja resursa.

CMM, slicna prica po meni, iako ima neverivatne % za 3.

Da se trener dugo trazi, to je sigurno. Zasto je Filipovski prihvatio trecu ponudu?

I koliko timova ima kvalitetniji roster od vas u EC?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@Takeshi_KovacsTim, sa sve trenerom je jeftiniji u odnosu na prošlu sezonu. To je fakat, jbg. Koliko u novcima jeftiniji ne znam. Tako je za sada. Da li će se uz Saša više pljusnuti i na igrače videćemo.

 

Mogući razlozi za dosadašnje stanje:

a) više se lapa,

b) prošle sezone smo se isprsili više nego što smo mogli pa se sad vraćamo u realne okvire,

c) manji su prihodi pa nismo želeli da se zalećemo (a zašto su manji i da li su svima sa iste sise manji),

d) kao racionalni smo na početku dok ne vidimo šta će biti od sezone pa ako se bude igralo i zaškripi (a škripi) dodaće se evara i doloresa,

e) nešto peto,

f) sve po malo.

 

Ne bavim se sad patkometrijom sada, kažem, postavljam pitanja. Zanima me šta je i kako.

 

@Vamos Laki ok, mogući odgovori. Fala.

Edited by Barkley#34
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:


 

 


A Partizanov iste sezone?

 

Pa to je prva Trinkijeva sezona, što znači da nije baš toliko siromašan budžet bio. 

 

Ja ne znam za kolike pare je zakupljena Arena, ali da li je to bilo toliko neophodno? 

 

I naravno da EL donosi veći budžet. Pobede u EL + TV prava + broj prodatih sezonskih po ceni od 100+€. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Barkley#34 said:

@Takeshi_KovacsTim, sa sve trenerom je jeftiniji u odnosu na prošlu sezonu. To je fakat, jbg. Koliko u novcima jeftiniji ne znam. Tako je za sada. Da li će se uz Saša više pljusnuti i na igrače videćemo.

 

Mogući razlozi za dosadašnje stanje:

a) više se lapa,

b) prošle sezone smo se isprsili više nego što smo mogli pa se sad vraćamo u realne okvire,

c) manji su prihodi pa nismo želeli da se zalećemo (a zašto su manji i da li su svima sa iste sise manji),

d) kao racionalni smo na početku dok ne vidimo šta će biti od sezone pa ako se bude igralo i zaškripi (a škripi) dodaće se evara i doloresa,

e) nešto peto,

f) sve po malo.

 

Ne bavim se sad patkometrijom sada, kažem, postavljam pitanja. Zanima me šta je i kako.

 

@Vamos Laki ok, mogući odgovori. Fala.

ovo sto si ovde naveo je nesto sasvim drugo u odnosu na koncept vezivanja i nogu i ruku

 

sto se kkcz tice, ja sam siguran da smo se isprsili vise nego sto mozemo

koji je razlog ne znam, mozda coki stvarno misli da moze da peca licencu

u svakom slucaju, verujem da cemo vise znati za god-dve kad krenu BAT-ovi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja ne verujem da ima komsija koji, u ovom trenutku, sa ovim sastavima, mogu da dodju i pricaju kako su nam budzeti tu negde. Na stranu razlozi (vezane ruke, noge, ko je na kojoj sisi i slicno), samo ako pogledate sastave i trenere... ne znam koje je to rezonovanje kojim se dodje do istih (pa i pribliznih) budzeta?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Isiah said:

Virtusovi igraci stupili u strajk jer nisu placeni od pocetka sezone. Braca po nemastini, ni oni nemaju neogranicena sredstva. Cast izuzecima.

Aha. Ti zapravo zelis neogranicena sredstva.

Pa vasi igraci nisu u strajku, a i bivsi trener vam odjednom hvali upravu i prica o velikim ulaganjima i naporima.

Cini se da su zaostale stipendije legle.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Vamos Laki said:

Aha. Ti zapravo zelis neogranicena sredstva.

Pa vasi igraci nisu u strajku, a i bivsi trener vam odjednom hvali upravu i prica o velikim ulaganjima i naporima.

Cini se da su zaostale stipendije legle.

Pa ne znamo dal da zelimo neogranicena sredstva, ne znamo kako je to. Mozda da nam malo pomognete, da docarate kako to izgleda? 🤔

Edited by mfmilan
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...