Jump to content

KK Partizan 20/21


uvrnuto

Recommended Posts

Ja ne znam zašto bi neki normalan trener preuzeo ovu ekipu?

 

Minimum talenta, očekivanja ogromna, pojačanja upitna u najbolju ruku. Po meni, uprava bi mogla da privuče nekoga samo ako bi mu dala slobodu da se oslobodi 2 igrača i dovede 2 nova, po svom izboru. To bi sve naravno koštalo, ali bi i pokazalo da imamo neke ambicije. A imam utisak da ima jako puno dobrih igrača bez kluba, tako da to ne bi bio problem.

 

Sve drugo je presipanje iz šupljeg u prazno.

 

****

 

ps. ajde neka još neko dođe i predloži Jakovljevića, nije već 2 posta, a odlična fora!

Edited by realno *w
  • Like 7
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Kad je već tim takav kakav jeste i sezona takva kakva jeste, kako bi izgledalo kad bi regler odvrnuli do kraja na ludilo i postavili za trenera Marinu Maljković?

 

Znam da su muška i ženska košarka praktično dva različita sporta, ali verujem da Marina ima kamaru znanja i o muškoj košarci.

 

Kad je već žurka, nek' je šizenje :64:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kad je već tim takav kakav jeste i sezona takva kakva jeste, kako bi izgledalo kad bi regler odvrnuli do kraja na ludilo i postavili za trenera Marinu Maljković?
 
Znam da su muška i ženska košarka praktično dva različita sporta, ali verujem da Marina ima kamaru znanja i o muškoj košarci.
 
Kad je već žurka, nek' je šizenje :64:
Mnogo pratis twitter[emoji16]
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Referent said:

Zlonamerno izdvajanje dela izjave. Naslov je mogao da bude i nesto drugo sto je rekao, npr:

 

Quote

Ne slažem se sa svim što u životu radi Ostoja

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

Ja ne znam zašto bi neki normalan trener preuzeo ovu ekipu?

 

Minimum talenta, očekivanja ogromna, pojačanja upitna u najbolju ruku. Po meni, uprava bi mogla da privuče nekoga samo ako bi mu dala slobodu da se oslobodi 2 igrača i dovede 2 nova, po svom izboru. To bi sve naravno koštalo, ali bi i pokazalo da imamo neke ambicije. A imam utisak da ima jako puno dobrih igrača bez kluba, tako da to ne bi bio problem.

 

Sve drugo je presipanje iz šupljeg u prazno.

 

****

 

ps. ajde neka još neko dođe i predloži Jakovljevića, nije već 2 posta, a odlična fora!

 

Kako smo od 'favorit za osvajanje EC' dosli do 'minimum talenta'?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, mfmilan said:

 

Kako smo od 'favorit za osvajanje EC' dosli do 'minimum talenta'?

 

Otisao tvorac ideje koji je imao dobru priču i punu dvoranu iza sebe. 

Scepanovic I Lazic su pokazali da ova ekipa ne može da radi na autopilotu i da će trebati iskusna glava koja će da vodi ovaj tim jer ga je sklopio iskusan trener. 

Za početnike je teško upasti na ovako selektiranu ekipu čije su mane vidljive na prvu. 

Nije da nema talenta, ali je skroman. 

 

Onaj Wiliams iz Tofasa I dalje slobodan, njega bi trebalo pojuriti da i CMM ima sa kim da igra. 

 

Mika, Angola, Stefan odma pedala i umesto njega 2,3 čist prangijas. 

 

Filipovski i pali se masina 😉

Edited by propolis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam zasto se pravite nevesti kada su u pitanju pojacanja KKP.

 

Islo sa najjeftiniju mogucu doselekciju, gde su katovani svi koji su imali izlaz iz ugovora.

 

Ispada da su doveli Miku i Dangu zato sto su procenili neke kvalitete u odnosu na skuplje alternative.

 

Sada je glavno obezbediti novac koji nije obezbedjen/dodeljen na vreme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Otisao tvorac ideje koji je imao dobru priču i punu dvoranu iza sebe. 

Scepanovic I Lazic su pokazali da ova ekipa ne može da radi na autopilotu i da će trebati iskusna glava koja će da vodi ovaj tim jer ga je sklopio iskusan trener. 

Za početnike je teško upasti na ovako selektiranu ekipu čije su mane vidljive na prvu. 

Nije da nema talenta, ali je skroman. 

 

Onaj Wiliams iz Tofasa I dalje slobodan, njega bi trebalo pojuriti da i CMM ima sa kim da igra. 

 

Mika, Angola, Stefan odma pedala i umesto njega 2,3 čist prangijas. 

 

Filipovski i pali se masina 😉

I dalje mislim da je Angola mnogo bolji igrac od Zagorca,ali je stranac pakao takav ce izvisiti.

 

Buskalja je odlicno resenje i rizik sa njim je bolji nego sa Filipovskimkoji se meni licno svidja, ali Buskalja je trener koji je totalno lud i sa viskom energije, sad kako bi se snasao u drugoj zemlji i pod imperativa pobede i da se igra protiv GSW-a je pitanje. Vama svakako treba neko long term resenje pa treba seci vise puta, ali dati ugovor do kraja sezone +jedan sa vecom platom ako zadovolji.

 

Mika je ogroman promasaj,najvise zbog same centarske linije partizana i ne uklapa se u modeltima koji moze da iznenadi u trci za neki trofej.

 

Kad bih bio skroz iskren,vama bi legao odlazak Kodija samo tako i da se dovede plej koji ce vise da se podredi ekipi i da dize ostale saigrace sto Kodi trenutno ne radi a vama je neophodno.

 

Trener,plej i centar vam trebaju mesto Kodija i Mike, eventualno zameniti i Angolu ali ne sa krilom vec nekom cetvorkom sa sutom,ada..i oterati obavezno Stefana Jankovica...lik je teska promaja u glavi :))) i sezona moze biti ok i borba za cetvrto mesto mozda moze biti dostizna..

Link to comment
Share on other sites

On 10/31/2020 at 11:26 PM, SteveFrancis#3 said:

 

Ne znam da li ima jedno ili dvoje ovde da su imali takvu vrstu ocekivanja od placeholder trenera poput Scepanovica. Zato i sva ona halabuka i kuknjava za trenerom ozbiljnog kalibra. Svima je ovde jasno da je zbog specificnosti ovog tima (konstrukcija rostera, karakteristike backcourta i frontcourta posebno i u korelaciji, godine i licnosti igraca, kontinuitet...) neophodno ozbiljno trenersko ime. I Trinki je imao ozbiljnih problema da uklopi sve, ali je na kraju uspeo. Izostala je ta prokleta doselekcija u potpunosti, ona je trebalo da bude kljuc 'odrzivog razvoja', pa ko god je sprovodio. Ovo sto su ovi indijanci doveli je ispod svake kritike, to nisu pojacanja za Borac iz Cacka, a ne za EC kontendera. 

Racionalno gledano nije se moglo očekivati isto ali, rekao bih, da je većina ljudi, s obzirom na nepromenjen tim, očekivala slične rezultate, uprkos svim sumnjama prema Šćepi. Možda ne rutiniranje u EK, ali svakako pobede u ABA.

 

On 10/31/2020 at 11:28 PM, Barkley#34 said:

Jasno je da ne može baš svako da od ovoga tima napravi jednog od kandidata za vrh EC, ali valjda postoji i nešto između toga i ovog horora koji gledamo.

U pravu si..ovaj tim realno može bolje, ali moja razmišljanja su bila da čak i sa nešto lošijim trenerom mi možemo da budemo contender za Top8 i F4 u ABA bez brige...a sad to kod sebe dovodim u sumnju..tj. dolazim do toga da nama treba trener Andreine reputacije da bismo uopšte prošli u drugi krug EK i borili se za TOP8. Možda i grešim pod svim ovim negativnim utiscima...gotovo da sam zaboravio kako smo mogli onako dobro da igramo...

 

On 11/1/2020 at 1:29 AM, goldberg said:

 

Sta je ovo, navijac Zadra koji nije zadovoljan partijama Gilberta?

 

 

Drasticno losija igra je posledica odlaska Andree.

 

Rezultati bas i ne - Partizan bi imao 5-0 da je mogao da racuna na publiku i da je imao Jaramaza i Mozlija u timu. Od 5 meceva, tri su igrana na domacem terenu, jedno gostovanje je FMP, a jedno Igokea gde bi Partizan mogao da racuna na podrsku navijaca (koliko je smisleno pustati da ti gostujuci navijaci cine 90% publike je drugo pitanje).

 

Ovde bi se pisalo kako je skor dobar, ali je igra znatno losija i kako ce vas Crvena zvezda ovako lagano dobiti u derbiju.

 

Prosto, liga je takva da se odsustvo publike i dva bitna igraca itekako oseti.

 

Ima istine i u ovome. Mi bismo na publiku možda i dobili Budućnost i Burg, plus Huventud možda ne bi nas prelomio tamo da nije bilo pritiska publike. Problemi bi ostali, ali kao što se kaže "uvek je bolje pobediti nego izgubiti"  🙂 ...možda bi i malo skočilo više samopouzdanje i treneru i igračima i samo zamaskiralo sve manjakvosti do nekog kasnijeg perioda.

Realno naši kiksevi su Boraci Burg kod kuće. Igokeu smo prošle sezone dobili trojkom Jankovića tamo, Budućnost jedva prelomili kod kuće u finišu, a Cedevitu dobili trojkom Jaramaza...tako da rezultatski je to moglo slučajno da bude i dosta bolje po nas ali sama igra je nebo i zemlja, kada se uporedi.

16 hours ago, MrTwister said:

Ja bi volio da vidim sto bi tip poput Maurizia Buscaglie uradio sa ovim vasim rosterom. Njegove ekipe Trenta su isto bile prilicno kamenjarske al uvijek fizicki i atletski mocne, cvrste u odbrani iz koje su generisali poene u tranziciji, mogao si ih dobiti samo ako si imao dobro sutersko vece. Ne vjerujem ni da bi bilo potrebno previse tumbanja u rosteru a imao bi ekipu slicnu onima koje je trenirao u Italiji.

Na stranu sad sto je long shot zbog toga sto ne prica jezik al bi volio da vjerujem da to ne bi trebalo da igra preveliku ulogu danas kad je kosarka prilicno globalizovana. Meni se on vazda dopadao kao trener i kapiram da bi mu ova vasa borbabre filozofija mogla proci i odje, plus ste vec imali lijepo iskustvo sa italijanskim trenerom (koji je doduse znao jezik) 😄

Je l' su ovi Italijani prepisali od tebe ili ste čuli glasine iz istog izvora tj. da li ima nekakvog osnova ova priča? Slažem se da bi bio zanimljivo rešenje.

13 hours ago, zoziezli fereira said:

Ako ste bar izvisili za ozbiljnije rezultate ove godine (tako vi uglavnom tvrdite), sto bar ne uzmete trenera koji je dobar u radu sa mladim igracima? 😄

zar i ti sine Brute? 🙂 Nemojte više sa Jakovljevićem...stvarno ste smorili...on da išta valja za prvog trenera bio bi do sada bar u nekom osrednjem ABA ligašu...dosta je sa eksperimentima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Patriota iz kauca said:

Izgleda ipak Filipovski.

Ako se ovo ispostavi kao tačno, ispada da je Vlada bio greška struke i predsednika koju su ovim činom i priznali. Što je ok. Takođe znači da nismo izgubili početne ambicije. Znači i da ćemo dovesti bar dva igrača.

Generalno zadovoljan.

Sve ostalo, Džile, Mile, Cile...nema veze s vezom.

Koje je ekipe Sasho vodio do sada i sa kakvim uspjehom, pa si toliko siguran u shampionske ambicije. 

Narocito ako ga uporedis sa Dziletom, Ciletom a i Miletom... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koje je ekipe Sasho vodio do sada i sa kakvim uspjehom, pa si toliko siguran u shampionske ambicije. 
Narocito ako ga uporedis sa Dziletom, Ciletom a i Miletom... 
To je jedan harizmaticni trener koji sa svojih nepunih 5 decenija ima preko 20 godina iskustva. Ja ga se secam kad je vodio Olimpiju pre 10-ak godina. Kakav je to krs od ekipe bio. Doduse nisu se ni proskavili u EL tada. Ne mogu da kazem da je on pun pogodak, ali ima nesto "trinkijerasto" u njemu zbog cega bi mogli da se nadamo. Nije ni osvojio neke bogznakakve trofeje. Ja bi voleo da mu mi budemo vrhunac karijere, vreme mu je.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

 

A gde si to gledao Angolu? Pošto u KKP ne dobija šansu, a i kad dobije nešto na kašičicu - izgleda kao amater. 

U Ostendeu i repki Kolumbije, vise puta sam ga gledao i nije amater kao sto si ti napisao. Njegov problem je uvek bila nekonstantnost, ali u ozbiljnom sistemu Ostendea je lepo isplivao. Ima on i dobar pedigre iz NCAA. Generalno je dobar u driblingu, moze da pomgne i u skoku dosta, ali ta nekonstatnost mu je problem, posebno kad se od njega ocekuje da svaki mec nesto uradi. Svakako kao i svakom igracu njemu treba vise vremena na parketu. Svakako na njegovoj poziciji nema mesta zato sto je stranac i ne moze da isporuci ono sto se od njega trazi svaki mec.

 

Mislim sta si ti to video u tri meca po par minuta na parketu da je amater...Jako svestran igrac koji moze svuda da po nesto...najveca mu je mana sto nekad pretera u driblinzima i pasovima i zna da izgubi dosta lopti, ali decko ima nesto lidersko u sebi, ali izgubio je dosta samopuzdanja.

 

Ovo mu je tek treca sezona u Evropi i za njega jeste najbolje da ode tamo gde ce igrati, ali daleko od amatera i igraca koji ne moze pomoci timu...

 

Vracamo se na problem sto je stranac i sto nije dobio sansu, da imaju poverenja u njega kao u Zagorca, mislim da bi bilo drugacije, ali svakako je sad gotovo sa njim, ali videcemo kod novog trenera koji poznaje sistem sta ce biti sa njim, sigurno ga nije Trinkijeri tek tako uzeo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...