Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ma na SP je najvi[e problem bio fizička sprema nekih glavnih igrača. Kostić do povrede je bio odličan u Juventusu, možda i najspremniji njihov igrač i onda nje igrao nekoliko nedelja pred SP i nije otišao spreman tamo, Vlahović i Mitrović još gore. Dodaj tu još Tadića koji polako gubi korak sa ozbiljnijim fudbalom što se vidi posle SP-a u ovoj sezoni i dođeš do toga da je previše nepsremnih bilo. A da smo krenuli u Katar bez dvojice od ove trojice povređenih bila bi havarija u medijima i javnosti. 

 

Svakako da slabija odbrana utiče na krajnji rezultat tima, ali mi i ovako više obraćamo pažnju na taj ofanzivniji deo a sa ovom četvoricom u ovakvim stanjima taj deo nije isti kao što je bio u kvalifikacijama ili u Ligi nacija.

 

Voleo bih da vidim ovog Samardžića protiv Litvanije od starta. Nikada ga nisam gledao onako pažljivo i pojma nemam koji je tip igrača, kakav veznjak, koje su mu prednosti i mane? U reprezentaciji će to bolje da se vidi.

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, drgnk said:

Meni spisak ukazuje na to da se Piksi neće odreći formacije sa 3 štopera (izostavljanje Terzića), što bi u ovakvoj grupi bilo dovoljno za prolazak. Međutim, već na EP, ista će predstavljati priličnu slabost ovog tima koju će svi maksimalno eksploatisati.

 

Kad je Gudelj na terenu, on se spušta na četvrtog štopera kad protivnik napada. Pisao sam već o tome na SP temi. Problem je kad umesto Gudelja igra neko drugi, tad pozadi duuuvaaa...

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Stiletto said:

 

Kad je Gudelj na terenu, on se spušta na četvrtog štopera kad protivnik napada. Pisao sam već o tome na SP temi. Problem je kad umesto Gudelja igra neko drugi, tad pozadi duuuvaaa...

Pa sad, nisam siguran da je četvrti štoper ili rotacija, u smislu da kada jedan od štopera zatvara bočnu stranu, on se stušta niže. U svakom slučaju nije baš najsrećnije rešenje i mnogo bi bila bolja varijanta da imamo igrače koji će levo/desno igrati i napred i nazad, ali šta je tu je.

Link to comment
Share on other sites

Ne mozes da igras protiv ozbiljne reprezentacije sa trojicom stopera i dva ving beka kao Kostic i Zivkovic (koji su 90% ving i 10% bek) bez ozbiljnog stabilizatora na sredini terena koji ce da krpi rupe u sredini i koji ce cesto da se spusti na nivou stopera dok levi i desni stoper daju podrsku ving bekovima da ne moraju sami da krpe celu levu odnosno desnu stranu terena. Protiv Kameruna smo imali Maksimovica koji bas taj posao odlicno odradio i na kraju krajeva smo i razbili Kamerun dok nismo imali pet crnih minuta gde smo pravili greske koji su bili rezultat lose koncentracije, a ne formacije. Dok imamo bekove kakve imamo, ne moramo ni da razmisljamo o drugoj formaciji.

Link to comment
Share on other sites

Posle dugo vremena napravimo rezultat, koji pritom prati dobra, a na momente odlična igra. Plasiramo se direktno na SP, a u Ligi nacija maltene isponizavamo neke veoma pristojne repke koje su nas ranije redovno drale.

 

Dodju 2 lose utakmice kao posledica niza faktora i odmah krenu komentari - hajde da promenimo formaciju sa kojom smo igrali najbolji fudbal i da vratimo onu sa kojom nikad nista nismo uradili od 2012. godine.

 

Sreća pa je Piksi ostao selektor. Nadam  se da će samo malo vise paznje da posveti taktickoj pripremljenosti, jer formacija koju igramo zahteva mnogo koncentracije i jako dobru komunikaciju na terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Profesor said:

Posle dugo vremena napravimo rezultat, koji pritom prati dobra, a na momente odlična igra. Plasiramo se direktno na SP, a u Ligi nacija maltene isponizavamo neke veoma pristojne repke koje su nas ranije redovno drale.

 

Dodju 2 lose utakmice kao posledica niza faktora i odmah krenu komentari - hajde da promenimo formaciju sa kojom smo igrali najbolji fudbal i da vratimo onu sa kojom nikad nista nismo uradili od 2012. godine.

 

Sreća pa je Piksi ostao selektor. Nadam  se da će samo malo vise paznje da posveti taktickoj pripremljenosti, jer formacija koju igramo zahteva mnogo koncentracije i jako dobru komunikaciju na terenu.

 

Nismo igrali najbolji fudbal tamo gde je bilo potrebno. Samo treba da nauci na svojim greskama i da poradi na defanzivnom aspektu. A gresaka je bilo, verujem da se i ti slazes. Ja bih licno voleo da igramo sa 4 pozadi ali se slazem da trenutno nemamo igrace za to kao i da ih po svemu sudeci necemo imati u narednih nekoliko godina. Zato guraj napres onim sto imas i adaptiraj igru prema igracima koje posedujes. Niko Piksija ne gura sa mesta selektora i verujem da ima plebiscitarno poverenje publike. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Stiletto said:

 

Kad je Gudelj na terenu, on se spušta na četvrtog štopera kad protivnik napada. Pisao sam već o tome na SP temi. Problem je kad umesto Gudelja igra neko drugi, tad pozadi duuuvaaa...

kad je Gudelj na terenu on se često spušta i kad vi napadate. On prenosi loptu iz zadnje linije do sredine terena.

Link to comment
Share on other sites

Gudelj igra češće sad u Sevilji nego pre, isto kao i Grujić u Portu. Iskreno nisam ih gledao nešto preterano, za Gudelja sam samo video da je davao neke lude golove a Grujića baš nisam gledao. Ali svakako je dobro što su se izborili za minute u svojim timovima. 

 

Nemamo bekove za 4 pozadi ni trenutno ni na vidiku. Ajde Terzić možda ali to je samo možda. Ja mislim da on i dalje nije standardan u Fiorentini. Ja mislim da bi Piksi voleo da igra 4-3-3 ali džabe kada bi morao da improvizuje i ko zna na šta bi tek to ličilo. 

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

 

Nismo igrali najbolji fudbal tamo gde je bilo potrebno. Samo treba da nauci na svojim greskama i da poradi na defanzivnom aspektu. A gresaka je bilo, verujem da se i ti slazes. Ja bih licno voleo da igramo sa 4 pozadi ali se slazem da trenutno nemamo igrace za to kao i da ih po svemu sudeci necemo imati u narednih nekoliko godina. Zato guraj napres onim sto imas i adaptiraj igru prema igracima koje posedujes. Niko Piksija ne gura sa mesta selektora i verujem da ima plebiscitarno poverenje publike. 

 

Vodeci igraci su nam bili roviti. Mi smo reprezentacija koja ne moze da izdrzi luksuz da joj glavne vedete budu van forme. 

 

Gresaka je bilo puno. Prvo forsiranje Zivkovica je ogroman promasaj. Momak je preslab i spor na deonice duze od 20 metara i na sve to desna noga mu sluzi samo da se oslanja na nju. To ne moze da prodje. I onda recimo on ispadne na centru i umesto da Bleki napadne visoko, on se povlaci nazad i krilo Svajcarske lagano od centra stigne na rog kaznenog. To ne sme tako. Desni stoper mora visoko da napadne, njegovo mesto da popuni centralni stoper, levi da udje u sredinu, ako je levo krilo visoko da se vrati nazad zadnji vezni... ili neka druga kombinacija, ali ne sme da bude tracanja unazad, ne sme da postoje ogromni prostori izmedju linija.

 

Erakovic treba sto pre da zauzme mesto desnog stopera, Bleki da stane na centralnog, amo hocemo da ubrzamo odbranu. 

 

Igra sa 2 spica je ok kao opcija ili plan B, ali ne kao osnovni sistem igre. Anomalije koje donosi formacija sa 2 spica mogu da se izdrze 20-30 minuta. Celu utakmicu ne mozemo da izdrzimo ako je protivnik iz top 10 repki na svetu. Protiv slabijih nije problem.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda da je Bajcetic izabrao Spaniju

 

Alvaro,Niko Paz,Brahim Diaz ,majke Spanjolke pa nisu izabrali Spaniju

Garnacho obrnuta situacija

 

Ali kod nas Srba,cim jedan od roditelja nije Srbin,on uglavnom i ne razmislja da igra za nas,a kamoli vise

 

Milenkovic za Fiorentinu,dva puta klupiran,odmah svanulo Violi

PObeda nad MIlanom

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, vlaDixXx said:

Izgleda da je Bajcetic izabrao Spaniju

 

Alvaro,Niko Paz,Brahim Diaz ,majke Spanjolke pa nisu izabrali Spaniju

Garnacho obrnuta situacija

 

Ali kod nas Srba,cim jedan od roditelja nije Srbin,on uglavnom i ne razmislja da igra za nas,a kamoli vise

 

Milenkovic za Fiorentinu,dva puta klupiran,odmah svanulo Violi

PObeda nad MIlanom

Pa ti igrači su se uglavnom rodili i proveli ceo život u zemlji drugog roditelja. Kad ti na jednoj strani imaš oca ili majku iz Srbije, a na drugoj strani sve ostalo, onda je logično da ćeš da se odlučiš za drugu reprezentaciju ako si u prilici da biraš. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ocekivano Bajcetic. Tajming se takodje poklopio da ga Spanija pozove vec u ovom prozoru, ozbiljno razmisljaju i prezentuju planove za mladje igrace, jebiga.

 

Inace, razumem odluku, ne razumem ljude koji kukaju. Momak je rodjen u Spaniji, ziveo u Spaniji sa ocem iz Srbije i majkom iz Spanije, oseca se kao Spanac a takvi su mu i ostali prijatelji i rodbina. Jedini nacin na koji smo mogli da ga privolimo jeste da je ostao u drugom planu Spanije nekoliko prozora zaredom, uz ozbiljno lobiranje sa nase strane.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Po meni je važnije da smo dobili Samardžića, jer smo tanki sa kreativnim, ofanzivnim veznim igračima a poziciju zadnjeg veznog smo uvek nekako lakše rešavali. Nije nam ista nikad bila nešto problematična (barem ne u poređenju sa nekim drugim pozicijama). Da ga Klop nije preselio u vezni red sa štoperske pozicije, imam utisak da se ne bi toliko ni dizala prašina oko još jednog, "tamo nekog" štopera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Bojdo said:

Pokusavam da se sjetim ima li neki primjer kod Hrvata da je neko megatalenat, polutan a da nije izabrao Hrvatsku?

Ovako na prvu, iz glave, Viduka. Samo nije polutan ja mislim. 100% Hrvat je.

EDIT: Ibrahimović

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bugl Khan said:

Ovako na prvu, iz glave, Viduka. Samo nije polutan ja mislim. 100% Hrvat je.

EDIT: Ibrahimović

Što se tiče Ibrahimovica, to je malo specifičnija stvar , on zajebana kombinacija, mama mu je ako se ne varam Bosnjakinja i na dosta veci nož bi njena familija bila dočekana u BIH zbog odabira Hrvatske, nego što bi Španci dočekali Bajčetića. Mislim da se Ibrahimović ne osjeca u tolikoj mjeri Svedjaninom koliko je njegov izbor bio motivisan "mirom u kući". 

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

No, treba sačekati i vidjeti šta će biti. Zasad su to medijske poruke i špekulacije. Mediji u Španiji su slični kao i kod nas. Dok god ne bude u A selekciji nije gotovo. Koliko znam, njegov otac je nedavno rekao da će igrati za U21 a da je rano da još donese odluku o A selekciji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...