Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

19 hours ago, Neme said:

 

Ok, jedan plasman na kontinentalni/svetski šampionat je definitivno ulaz u bilo kakvu priču. Onda, proći grupu da bi se igrači prodali u ozbiljnije klubove i lige. Primera radi, u vreme SP u Južnoj Africi, tim Srbije je vredeo koliko i Hrvatske. Po klubovima u kojima su igrali reprezentativci, možda su čak bili i jači. Pričalo se o tome na starom forumu.

Pa Srbija i sad vrijedi više od Hrvatske po Transfermarktu. U biti nisam siguran da je trenutno tako, ali negdje u 2019. je bila takva situacija. Al na cijenu igrača utječe dosta faktora, godine su jedan od najbitnijih. SMS vrijedi 2x više od Modrića. Da li je bolji?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Pa Srbija i sad vrijedi više od Hrvatske po Transfermarktu. U biti nisam siguran da je trenutno tako, ali negdje u 2019. je bila takva situacija. Al na cijenu igrača utječe dosta faktora, godine su jedan od najbitnijih. SMS vrijedi 2x više od Modrića. Da li je bolji?

 

Jos nakon SP sam verovao da cemo vas u bliskoj buducnosti preteci jer smo imali mladji tim od vaseg(a i vasi nosioci blizu 30te ili su vec zagazili), samo sam ocekivao da ce Gacinovic, Zivkovic, Veljkovic i delimicno Grujic i Nemanja Maksimovic imati bolje karijere, a niko od tih mladjih nije napravio znacajno veci pomak u odnosu na prethodne dve godine. Uz to i Sergej je doziveo prvo pad nakon 2018 i do jesenas se uopste nije mogao svrstati u jednog od lidera reprezentacije. 

 

Imali smo mozda u par navrata tokom 2019, ali mislim da je neki bitniji igrac od vasih se nije odazvao zbog povrede pa je razlika bila i veca u nasu korist. Jesmo bili skuplja ekipa, ali ni u jednom trenutku nismo izveli nasih najboljih 11. Naravno tu je faktor stalnog rotiranja tako da jedna od glavnih mana neuigranost. Gomila potrosenih utakmica gde sistem nije postojao, pa onda sa Tumbom malo igramo takmicarski, a neke utakmice rekreativno.

 

Nasa generacija '95 i '96 se bolje pozicionirala od vase pre par godina, a neki od njih su clanovi sampionske u-19 reprezentacije. Istina nakon Jovica se stvorila velika rupa, ali '00 i mladji obecavaju vise. Reko bih da smo vise mladjih igraca od vas izbacili u A tim i da prosecno su hrvatski igraci dve godine stariji. Stvar koja mi sada upada u oko je da ste vi pozvali samo 24 igraca. Toliko igraca kod nas mozes da vidis samo pre objavljivanja konacnih spiskova za prvenstvo ako i tad. Uglavnom bude izmedju 28 i 30.

 

Samo  sta taj talenat vredi kada u odredjenom sportskom ambijentu vezes neuspehe, iz takvih situacija samo odredjeni selektori mogu da iscupaju ekipu. Mada opet i kada vidis za koje klubove igraju nasi reprezentativci, ko se tu bori za titulu u sampionatu i koje su te lige? Nemamo par takvih igraca koji ce da prodrmaju ekipu. Od Modrica ce retko koji fudbaler sa ovih prostora da bude uspesniji, uspesne klupske sezone se neretko preliju i na reprezentativna takmicenja. Koliko samo znaci za ekipu prisutvo takvog fudbalera i ne samo njega. Hrvatska ce kratkorocno da bude na gubitku kada on ode, ne bi me iznenadilo i da propuste to prvenstvo.

 

Dok god igraju Perisic i Modric bez obzira na vrednosti timova, Hrvatska ce biti favorit. Kada se njih dvojica oproste od reprezentacije, mozda bi u potencijalnom duelu mogli ozbiljno da vas ugrozimo. Vec neko vreme broj igraca koji igraju u klubovima sa najvisim ambicijama ili se bore za sam vrh u ozbiljnoj ligi je znatno veci od naseg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na transfermakt cene uticu i godine, ali i liga u kojoj fudbaler igra. Mi imamo slidan broj igraca u tim nekim top 5 ligama. Ali zato nemamo u top klubovima.

 

Problem sa nama je mentalitet taj defanzivni kad i nema potrebe za tim kao i stalni unutrasnji problemi u savezu koji ne mogu a da ne uticu na celokupnu atmosferu u timu. Pa gde ces boljeg primera od toga sta se kod nas radi od ovoga skorasnjeg sa Muslinom. Znaci posle par godina opet igras kao neki fudbal, dosao si u situaciju da sa prvog mesta u grupi ides na SP, imas najvazniju utakmicu kuci protiv Gruzije za plasman i ti pred takvu utakmicu smenjujes trenera? Pa koji manijaci jos to tako rade? Ajde dajte mi neki primer takve situacije negde jos? Jel realno to? 

Umesto da su igraci fokusirani na tu utakmicu i prolaz njima kroz glavu prolaze svakakve neke gluposti, od premisljanja da li da igraju na SP ako se plasiraju, da li da stanu iza selektora, da li da ga puste niz vodu, da li da pokazu da se ne slazu sa takvim potezom saveza, ali da ipak ostanu uz tim... Gde moze da se stvori neko poverenje, neko zajednistvo koje je krucijalno u timskim sportovima, u takvom (ne)sistemu? U takvom rasulu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/20/2021 at 6:26 PM, Bugl Khan said:

Pa Srbija i sad vrijedi više od Hrvatske po Transfermarktu. U biti nisam siguran da je trenutno tako, ali negdje u 2019. je bila takva situacija. Al na cijenu igrača utječe dosta faktora, godine su jedan od najbitnijih. SMS vrijedi 2x više od Modrića. Da li je bolji?

 

Ma kakvi bolji... Samo sam hteo reći da plasmani na velika takmičenja (SP i EP), zatim i iskoraci u klupskim takmičenjima, poput ovog istorijskog dvomeča Dinama u LE, određuju vrednost igrača i reprezentacija. 

 

Da bi reprezentacija Srbije bila konkurentna u bilo kakvom smislu, a uvek je nekako guramo na poređenje sa Hrvatima, potrebno bi bilo da se plasira na SP u Kataru a zatim i na sledeće EP, zaboravih gde će to biti. Ako sa Piksijem uspeju da odigraju kvalifikacije i recimo prođu grupu na SP, onda i kvalifikacije i makar se plasiraju na sledeće EP, tek tada će biti u ravni sa reprezentacijom Hrvatske. A govorimo o "danas", koje će se eventualno desiti za nas za 2 - 4 godine, a Hrvatska je već tamo. 

 

Kontinuitet i dometi, Hrvatska je takođe za dva koplja iznad Srbije. I u klupskom i u reprezenativnom fuzbalu. Za mene bi model po kome rade Hrvati bio uzor, ali bih sigurno imao neprijatnosti da to izgovorim u punom autobusu. Sećam se da je još '02. Otto Barić rekao za tadašnju repku Jugoslavije "Nedisciplina, točka.", a u toj reprezentaciji imena jaka kao i u Rrvata.

 

Super je bila reklama za pivo na SP '02., "Karloooo-vaćkooo", lik koji gura štapiće u kosu i pravi facu samuraja. :classic_biggrin:

 

edit: Ja sedeo na kauću.

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neme said:

sledeće EP, zaboravih gde će to biti.

Nemačka, 2024. Bilo bi lepo plasirati se konačno, odlična destinacija za navijački odlazak. :classic_smile:

 

On 3/20/2021 at 3:20 PM, drgnk said:

 Pa makar ima neke osnove u smislu da zna na kojim pozicijama igra svaki od igrača. A ne da gledamo Krstajića kako stavlja Ljajića na zadnjeg veznog protiv Ukrajine. Autoritet nije zanemariva stvar, videti pod Đorđević u košarkaškoj reprezentaciji i Mateus u FK Partizan. Nijedan od pomenute dvojice nije vrhunski trener u svom sportu, ali neki rezultati su ostali iza njih. Igrači su im verovali i bespogovorno ih slušali.

 

Mene više zabrinjava ovaj raspored. Irska je pod moranje, a zna se kako igramo takve utakmice. Protiv Portugala zaista ne znam kako da odigramo bez podrške publike i sa nikad gorom odbranom. Bod bi bio kao Himalaji. Čak mislim, da će nam utakmice u gostima najesen sa ove dve reprezentacije biti lakše i ako se budu igrale pred publikom. Do tada će Pikseta (nadam se) utegnuti linije. Ne brinem ni za baraž, veći je problem dokopati ga se.

Matori, bezveze je da uopšte poredimo njih dvojicu. Koliko god da je imao ograničenu karijeru, Piksi ju je barem imao pre klupe reprezentacije. Isto mi je Sale Đorđević pao na pamet, a dobro si ukazao na Mateusa. Naravno, trebalo bi nešto i znati oko tehničko-taktičkih stvari, ali ako uspe da uvede red u tim i naprži ih, dobar deo posla bi bio urađen.

 

Zajeban je raspored, bilo bi loše da kiksnemo na početku pa da posle to vučemo kao teg, plus što bi uticalo na atmosferu. Opet, svi će biti u istoj situaciji, tako da očekujem iznenađenja na pojedinim utakmicama u grupi.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je glavna razlika taj odnos prema reprezentaciji. I tu igrači očekuju opušteniji atmosferu nego u klubovima (zato Kovač nije prošao sa svojom stegom). Ali nema šanse da bi se desila Škotska. Ne u smislu rezultata, izgubi se, sport je jbg. Nego u smislu predstave na terenu i kurcobolje poslije. 

U mlađim kategorijama imate rezultate, tako da problem nije tu. Kvaliteta igrača znamo da nije nikad bila problem. Pa i ta vrijednost igrača to pokazuje. Nisam pametan. 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Bugl Khan said:

Mislim da je glavna razlika taj odnos prema reprezentaciji. I tu igrači očekuju opušteniji atmosferu nego u klubovima (zato Kovač nije prošao sa svojom stegom). Ali nema šanse da bi se desila Škotska. Ne u smislu rezultata, izgubi se, sport je jbg. Nego u smislu predstave na terenu i kurcobolje poslije. 

U mlađim kategorijama imate rezultate, tako da problem nije tu. Kvaliteta igrača znamo da nije nikad bila problem. Pa i ta vrijednost igrača to pokazuje. Nisam pametan. 

Nema sreće dok nema autoritetana klupi, kada nema autoriteta na terenu. Takođe, nema sreće kada zbog raznih menadžerskih kombinacija moraš da probaš što više igrača i menjaš formaciju svaki meč.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Stiletto said:

Po Večernjim novostima, postava protiv Irske:

 

Rajković - Milenković, S. Mitrović, Spajić - Lazović, Gudelj, Maksimović, Kostić (Mladenović) - Tadić, Vlahović, SMS (Đuričić).

 

Da, 3-4-3, dobro ste videli...

Isto kao Tumba samo nema Mitra

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stiletto said:

Jedino pitanje u vezi Kostića (i ne samo njega) je kondicija, treba odigrati tri utakmice u sedam dana.

To stoji,ali Kostic,Tadic i verovatno SMS treba da budu osovina repke. Ja se nadam da ce Piksi uspeti da napravi sto prethodnici nisu - da pronadje hemiju izmedju njih trojice tako da konacno pocnu i u reprezentaciji da prikaziju ono sto i u klubovima..sva trojica zajedno,a ne samo jedan od njih..

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Stiletto said:

Jedino pitanje u vezi Kostića (i ne samo njega) je kondicija, treba odigrati tri utakmice u sedam dana.

U klubu gde igra takvo pitanje se ne postavlja. Najbolji igrači iz najboljih liga nemaju problem da igraju svaki treći dan

Link to comment
Share on other sites

Ma nema nista od toga sto pisu ni Vecernje novosti ni Ruznal. Uostalom celo njihovo novinarstvo svelo se na nagadjanje, lupetanje i senzacionalizam i kopiraju ove Telegrafe i Informere i ostalu gamad. Kako da ne! Znaju oni postavu i ko ce da igra. Da ne znaju mozda i ko ce biti zamenjen i u kom minutu?

 

Sto se tice medija nista im vise ne verujem, ne samo to, nego su svi do jednog pokazali sta su i kakvi su. I kad se jednog dana bude nesto promenilo zaista na bolje i kad im se sefovi pozatvaraju i sklone i na njihova mesta dodju neki bolji ljudi svi ti novinari za mene ostace jedna obicna gamad bilo sportski, informativni ili ovi ko fol istrazivacki sa ultra rezimskih medija kojih je verovatno 90% u zemlji. 

 

Kako ih bre nije sramota, napadaju igrace, selektore, bivse igrace, a sada u sklucaju Kokeze kao oni kritikuju nesto, cude se? Kao da Kokeza i svi oni nisu transparentni pa svi ti olosi od novinara ne znaju ko su ti ljudi. Treba ovaj egocentrik od predsednika da im kaze sta treba da pisu i sta smeju da pisu. Ma svi do jednog su teske ljige, propalice i sitne duse. Svima ce im se vratiti jednog dana, svima, na ovaj ili onaj nacin. Kad tad.

Edited by lajavi krelac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...