Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

24 minutes ago, Crni Bombarder said:

Moze li podsecanje,zbog cega tacno treba suze da ronimo sto na spisku nema Nikole Maksimovica?

Ne postojii srpski fudbaler zbog kojeg bi se ronile suze,mozda Gobeljardo ali mrze ga neki koji nisu pravi zvezdaši. Mnogo ti je glupo pitanje😄

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Moram da sa slozim sa Mekom povodom Maksimovica, taj covek, njegova karijera i novac koji se vrteo oko njegovog imena je za mene jedna od vecih misterija univerzuma. Pratim njegovu karijeru jos od Slobode kada je igrao kao zadnji/centralni vezni, i u Slobodi je bilo 5,6 igraca boljih od njega a i tada je svako malo bio sklon uzasnim kiksevima. Kasnije bivstvovanje u Zvezdi je svima poznato, recimo da mu je hajlajt u CZ Bordo a i u repki je umeo da pokaze koliki je bezmozgas.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sergej je najbolji centralni vezni fudbaler Srbije po individualnom kvalitetu od kada ova reprezentacija nastupa pod imenom Srbija. To sto srpski strucnjaci ne znaju da mu nadju mesto u ekipi, ne znaju da izvuku najbolje iz njega na njegovoj prirodnoj poziciji nego moraju da ga zrtvuju da bi imali Tadica na terenu, a oni po pozicajama nemaju dodirnih tacaka, nije Sergejev problem. To bi isto bilo kao kad bi u Laciju Sergej trpeo jer igra Luis Alberto.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A večeraske na SK, u 21h, srnEća leđa & šopska. :classic_smile:

Videh najavu pre neki dan, pa juče, zatim i danas dva puta naleteh, a sve pod nazivom "Kult Reprezentacije".

Intervju sa Piksijem, ali i s Milivojevićem i Matićem. Bez dlake na jeziku, vele u najavi. Ajde i to da vidimo.

Dobro, krajnje vreme je bilo da se radi i na tome, prepišaše nas svi živi. I nema koj nas nije osmudio do danas...

Stvari treba naz(i)vati pravim imenom. Ako je Piksi u stanju da od ovakvog sastava napravi za početak jednu gledljivu ekipu, koja će se truditi i pre svega ceniti nacionalni dres, pola posla bi bilo završeno. Mislim da pisanja "nemamo nijednog top igrača" ili "niko ne igra u nekom od top klubova" ne stoje, jer samo sa rezultatima dolaze i angažmani u top klubovima. A tako se i postaje top - igrač, rešpektivno, kao što se na isti način stvara kult reprezentacije.

Iskreno sam nestrpljiv da vidim premijeru...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ćoravi je retko iritantan lik. Gosti u studiju standadno nikakvi & ničemu ne služe. Fali samo Nedić-palaca-Dejan.

 

Na onoj sunčanoj strani, ipak se konačno pokreće priča. Sutra u 23:15 ide integralni intervju sa Pixijem, Muslinom, Lukom i Matamutom, što će biti sigurno zanimljivije... I bez ćoravog, nadam se. 

Link to comment
Share on other sites

Dobra emisija. Rekao sam vec da Sport Klub od svih televizija u zemlji (iako je privatna televizija) jedini pokazuje bilo kakvu zelju da se prica vise o reprezentaciji i da se podigne svest o njenoj vaznosti. Moze to sigurno da bude i bolje i kvalitetnije i ostrije.. ali zelju da im osporim ne mogu.

 

Piksi mi deluje strasno samouvereno u svakom intervjuu koji sam gledao i slusao sa njim. Ne znam koliko je to dobro ako se uzme u obzir ipak skromniji igracki kadar reprezentacije ikada. Da li ti igraci mogu da odgovore na to sto on trazi? A druga stvar pitanje je koliko je ta njegova filozofija primenljiva, a da bude uspesna jednako, u ovom sadasnjem fudbalu koji je mnogo drugaciji nego bilo sta sa cime se on susretao do sada i kao igrac i kao trener? Vidi se jasna jaka zelja kod njega da to uspe sto je dobro, to mora da postoji. Svidja mi se kako razmislja i voleo bih da mu prodju sve zamisli.

Luka je bio odlican, iskren, razocaran.. bas je pricao otvoreno i direktno. Muslin bogami takodje. Iskreno ja nisam znao recimo da je smenjen jos pre utakmice sa Gruzijom. Kakav je to bezobrazluk. Mi smo tu utakmicu odigrali kako smo odigrali i dobili 1:0, ali mogu da zamislim kakva atmosfera je bila u svlacionici, a na stadionu navijaci koji ocekuju ponavljanje Rumunije iz kvalifikacija za SP 2010. Neverovatno.

Matic malo blazi bio, ali sam iskreno ocekivao i mnogo blazeg Matica, ipak apostrofirao je i on neke probleme kao kljucne u nasem fudbalu sa kojima se verujem dosta nas slaze. 

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

Incijativa i uopstw to što pričaju o problemima u srpskom fudbalu su za pohvalu ali sami sebe su ukopali mnogo puta u toku emisije. No posto ovo nikad nećemo videti na RTS ili Areni na primer moram da budem blag i prema ovim tipovima. Izgleda da oni imaju suguran info da kokezanija vise i ne dolazi u FSS što je naravno dobra vest a kako i gde će savez krenuti nisam bàš neki optimista. Već se gura Terza a ni Bjeka nije bez podrke. I naravno kec iz rukava u liku Branka Ružića da umiri partizanovu publiku. Muslin gospodski sve u brk, Luka emotivno a Matić prostodušno su ipak objasnili lepo gde je koren problema.

Link to comment
Share on other sites

Pa tesko da ce se vratiti Kokeza. Sad mi se otvara pitanje i da li je mozda Stojkovic dobio neka uverenja od nekih ljudi, ne mislim na vrh drzave iskljucivo, da su Kokezi dani odbrojani i da je u stvari to cekao da bi prihvatio posao? Meni je to i pre jedno mesec dana kada su krenula ta neka zatezanja dal hoce dal nece, pa onda rezimski tabloidi sa naslovima o zaradjivanju njegovom i insinuiranju da je to glavni razlog, palo na pamet da bi i to mogao da bude razlog. Sad mi je jos vise sumnjivo da se to i jeste cekalo.

 

Medjutim pad Kokeze nema veze sa fudbalom niti Piksijem naravno, stvar je ozbiljnije prirode i raznih pritisaka koje trpi ova vlast od mocnijih i jacih da se neke stvari rasciste kako znaju i umeju a neki ljudi moraju biti zrtveni jarcevi i koze da ne bi neki drugi nahebali.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam što je pričao Luka Milivojević. Kad je Kokeza bušio Muslina, nazvao je Baneta da stanu iza izbornika. To se nije desilo. A kasnije čuđenje kako Kolarov nije stao na stranu Baneta kad je došlo njegovo vrijeme da ga Kokeza izbuši. Sjebali nastup na SP da bi par likova podijelili pare od transfera koji se na kraju nije desio. Vrh.

Link to comment
Share on other sites

Ako igrači iz Francuske ne budu mogli da dođu za predstojeće utakmcie ionako tanka odbrana biće u još većem problemu, no tu je Milun da priskoči u pomoć a i i Gobeljardo čeka svojih pet minuta 

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2021 at 12:19 PM, Bugl Khan said:

Gledao sam što je pričao Luka Milivojević. Kad je Kokeza bušio Muslina, nazvao je Baneta da stanu iza izbornika. To se nije desilo. A kasnije čuđenje kako Kolarov nije stao na stranu Baneta kad je došlo njegovo vrijeme da ga Kokeza izbuši. Sjebali nastup na SP da bi par likova podijelili pare od transfera koji se na kraju nije desio. Vrh.

Pa znas kako se gleda to kod nas (mislim kod tih radnika fudbala sto oni vole da zovu). Kostarika, Svajcarska i Brazil. Imas grupu gde su objektivno gledano dve reprezentacije dosta jace od tebe i jednu sa kojom mozes igrati i gde jesi favorit. Vec si se plasirao i sad moze opusteno da krene mesetarenje. Jer realno po nekim objektivnim analizama tesko mozes do drugog mesta. E sad da je neki mufljuz predsednik ali malo namazaniji bio tu moguce da bi sve to bilo mnogo manje ljigavije, nemoralnije i amaterskije odradjeno. Ali Kokeza je klasican sibicar, obican probisvet koji je drugar ili bivsi drugar naseg nam predsednika.

 

Da je pravda bila ostrija prema nama, kad pogledamo ta desavanja iz tog perioda, mi nismo trebali da dobijemo Gruziju u toj odlucujucoj utakmici i da se plasiramo, ali znas kako kazu pravda je mozda spora ali dostizna i gle cuda desi se "neocekivano" ispadanje od Skotske na tvom terenu. xD 

Link to comment
Share on other sites

A jeste jaca Svajcarska brate pogledaj im rezultate u poslednjih nekoliko godina. Pa ne moze to bas tako da se pravi iz cista mira. Kad im pogledas tim ok nisu neka mnogo zvucna imena, ali igraju vec godinama dobro i afirmisali su se kao odlican tim. Da li bi mogli i mi tako da imamo razradjen sistem koji funkcionise, da se radi u interesu fudbala malo a ne samo u finansijskom za privatne i stranacke dzepove? Mozda i bi, ali ja ne mogu da gledam kad uporedjujem nas i njih to sta bi bilo... kad znam da nema nista od toga. Gledam reputaciju u svetu, formu, igracki kadar.. kad se sve sabere i oduzme bili su favoriti protiv nas pred mec i realno je da su ih svi neutralni posmatraci/prognozeri stavljali ispred nas u toj grupi. 1. Brazil, 2. Svajcarska, 3. Srbija, 4. Kostarika.

Link to comment
Share on other sites

sve najbolje piksetu ali on mi je onako potpuno nedorecen kao trener, smatram da ce jos vode proteci dok ne dobijemo spoj takticara i nekakvog autoriteta u jednom coveku kao sto je bio slucaj sa muslinom

Edited by SunZero
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, lajavi krelac said:

A jeste jaca Svajcarska brate pogledaj im rezultate u poslednjih nekoliko godina.

 

Ok, jedan plasman na kontinentalni/svetski šampionat je definitivno ulaz u bilo kakvu priču. Onda, proći grupu da bi se igrači prodali u ozbiljnije klubove i lige. Primera radi, u vreme SP u Južnoj Africi, tim Srbije je vredeo koliko i Hrvatske. Po klubovima u kojima su igrali reprezentativci, možda su čak bili i jači. Pričalo se o tome na starom forumu.

Link to comment
Share on other sites

Ako kaniš pobediti ne smeš izgubiti, a izgubićeš ako još pre utakmice sumnjaš u svoje mogućnosti. Odavno srpski fudbalski radnici odlazak na SP posmatraju ne kao priliku za dobar rezultat već kao izlog gde će izloziti robu i zaraditi neku lovu. Zato i nemamo rezultat. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, SunZero said:

sve najbolje piksetu ali on mi je onako potpuno nedorecen kao trener, smatram da ce jos vode proteci dok ne dobijemo spoj takticara i nekakvog autoriteta u jednom coveku kao sto je bio slucaj sa muslinom

Videcemo.
Meni npr.Zlatko Dalic deluje kao teska neznalica (koja takodje nije imala cime da se podici u trenerskoj karijeri) pa je zavrsio kao vicesampion sveta. Nije uporedivo,naravno,jer je imao dobar tim,ali mu se i poklopilo.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Barkley#34 said:

On jedino ako uspe da imenom odbrani tim od raznih uticaja a da usput pita nekog da mu sredi detalje u igri. Nadam se da će uraditi posao ali ako bude tanak sa znanjem pući će autoritet za čas.

 Pa makar ima neke osnove u smislu da zna na kojim pozicijama igra svaki od igrača. A ne da gledamo Krstajića kako stavlja Ljajića na zadnjeg veznog protiv Ukrajine. Autoritet nije zanemariva stvar, videti pod Đorđević u košarkaškoj reprezentaciji i Mateus u FK Partizan. Nijedan od pomenute dvojice nije vrhunski trener u svom sportu, ali neki rezultati su ostali iza njih. Igrači su im verovali i bespogovorno ih slušali.

 

Mene više zabrinjava ovaj raspored. Irska je pod moranje, a zna se kako igramo takve utakmice. Protiv Portugala zaista ne znam kako da odigramo bez podrške publike i sa nikad gorom odbranom. Bod bi bio kao Himalaji. Čak mislim, da će nam utakmice u gostima najesen sa ove dve reprezentacije biti lakše i ako se budu igrale pred publikom. Do tada će Pikseta (nadam se) utegnuti linije. Ne brinem ni za baraž, veći je problem dokopati ga se.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...