Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Piksi je napravio ogroman upgrade sa reprezentacijom, ne samo rezultatski vec i u igri. Prvo mesto u teskoj grupi, ozbiljno smo dominirali u ligi nacija. Onda je došao Katar i puno povreda.

 

Međutim Piksi iako je dobar selektor, nije neki trener i sad to dolazi do izrazaja. Skautiraju nas, a nema reakcije sa klupe. Ako ovako nastavi skroz ce ispustiti ekipu. On je trenutno nas najveci problem.

 

1. Igra sa 2 spica moze biti specijal kad jurimo rezultat, ne vise od 30 minuta. Portugal je odlican primer toga. Mozemo i protiv slabijih reprezentacija koje ne prelaze centar. U svakom drugom slucaju gubimo sredinu terena. A gubimo je i jer covek ignorise svakog smislenog igraca, bilo da su to Samardzic, Ilic ili Grujic.

 

2. Covek ignorise Erakovica, jedinog stopera kome karijera ide uzlazno  putanjom i jedinog brzog stopera, a brizina je u formaciji sa 3 stopera najvaznija. Erakovica je morao da gurne jos u Kataru. 

 

3. Tadic je igrac za 30 minuta, mi moramo da se naviknemo da ne racunamo na njega u prvih 11 i da vec pocnemo da se adaptiramo na okolnost da on ima 36 godina.

 

4. Zivkovic mora sto pre da se vrati na maticnu poziciju. Radonjic je dzoker, a ne starter.

 

Imamo jos puno vremena do Eura, ali ovako nam se ne pise dobro.

On 9/8/2023 at 12:18 AM, Don Juan said:

Mi smo protiv Portugala krenuli ovako i onda je na poluvremenu menjao i ubacio Radonjića umesto Vlahovića, valjda, i to je donelo preokret.

Ne mogu danigraju zajedno Mitrović i Vlahović. Ne može Mitrović da se izvlači pozadi i po strani. Nije to njegova pozicija. Mora Mitar da počinje i mora neki igrač iza njega, Daleko su nam linije. Ne znam zašto nema Samardžića, ali recimo to je jedna od opcija......

Idemo dalje. Videćemo.

 

Igrali smo sa 2 spica ali samo drugo poluvreme. Radonja je usao 15ak min pre kraja i probio par puta. Tada je mudro ostavio Mitra na klupi i sacuvao ga za drugo poluvreme, a pojacao sredinu terena. Doktorski odradjena utakmica. Zato me i cudi sto sad fura ove gluposti i blokira nove mlade igrace.

 

PS Crnu Goru i Bugarsku cemo zgaziti, a necemo izgubiti ni u Budimpesti. Dobicemo i veceras.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

За Мађаре се вала ми не питамо ту толико колико неки можда мисле. Играмо у гостима, изгубили смо кући, највише што очекујем из те утакмице је реми. Биће пун стадион сигурно, тако да је превише очекивати тамо победу нарочито у ситуацији у којој смо ми тренутно. Иако ће Мађари обезбедити пласман на ЕУРО до те утакмице, да нам пусте 3 бода неће сигурно.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Profesor said:

Piksi je napravio ogroman upgrade sa reprezentacijom, ne samo rezultatski vec i u igri. Prvo mesto u teskoj grupi, ozbiljno smo dominirali u ligi nacija. Onda je došao Katar i puno povreda.

 

Međutim Piksi iako je dobar selektor, nije neki trener i sad to dolazi do izrazaja. Skautiraju nas, a nema reakcije sa klupe. Ako ovako nastavi skroz ce ispustiti ekipu. On je trenutno nas najveci problem.

Napravio je upgrade tj. rezultat na motivaciju i autoritet koji ima u vašem nogometu. Plus je i imao malo sreće. Ali sreću treba zaslužiti. 

Problem je što to ne prolazi na duge staze i protiv jačih protivnika. To što je trenerski tanak je trebao riješiti formiranjem stožera u koji bi birao ljude na temelju znanja, a ne na temelju kafenisanja. 

Ali kako god završi njegov mandat, napraviti će nepto što niti jedan vaš izbornik prije njega nije uspio. Vezati će SP i EURO. Uz to je ušao u elitni rang LN i omogućio reprezentaciji da igra protiv najjačih protivnika i tako skuplja jako vrijedno iskustvo. 

Ugl, Piksi je kao izbornik uspješan jer ima rezultat (u odnosu na dosadašnje izbornike), ali, ne promjeni li nešto, na EP vam se ne piše dobro (max prolazak skupine ovisno o protivnicima).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo jednu stvar da kazem, mada sam siguran da se vecina nece sloziti sa mnom.

 

Poprilicno sam siguran da je najmanji problem nase fudbalske reprezentacije trud i zalaganje na terenu. Ne moze niko da me ubedi da Vlahovic, Mitar, Tadic, Gudelj, Pavlovic, Bleki, Veljkovic, Zivkovic ne izginu kada igraju za Srbiju (SMS igra nonsalantno i u klubu, ni za njega ne vidim da se nesto stedi ovde). 

 

Problem je bukvalno sve ostalo oko reprezentacije, na zalost sve vise ukljucujuci i Piksija. Fali znanja u strucnom stabu, lepo je Bugl Khan primetio gore. Ljubinko Drulovic i Bratislav Zivkovic? Idi bre... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Utisak mi je da smo izgubili na brzini u poslednje vreme. Dosta se gubi vremena u prijemu i pasu, sa više dodira. Piksi je baš forsirao brzu igru sa malo dodira. Ovako smo potpuno bezopasni, što se i vidi po rezultatima u poslednjih par utakmica...

Edited by Issey
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bugl Khan said:

Napravio je upgrade tj. rezultat na motivaciju i autoritet koji ima u vašem nogometu. Plus je i imao malo sreće. Ali sreću treba zaslužiti. 

Problem je što to ne prolazi na duge staze i protiv jačih protivnika. To što je trenerski tanak je trebao riješiti formiranjem stožera u koji bi birao ljude na temelju znanja, a ne na temelju kafenisanja. 

Ali kako god završi njegov mandat, napraviti će nepto što niti jedan vaš izbornik prije njega nije uspio. Vezati će SP i EURO. Uz to je ušao u elitni rang LN i omogućio reprezentaciji da igra protiv najjačih protivnika i tako skuplja jako vrijedno iskustvo. 

Ugl, Piksi je kao izbornik uspješan jer ima rezultat (u odnosu na dosadašnje izbornike), ali, ne promjeni li nešto, na EP vam se ne piše dobro (max prolazak skupine ovisno o protivnicima).

Slazem se sa svim sto si napisao, jedino mi bode oci to sto si rekao da ce plasmanom na EP uraditi nesto sto njegovi prethodnici nisu. Mislim, nisi nista netacno napisao, ali nikako ne bi smelo to da mu se racuna kao neki ozbiljan plus jer ovako laganu kvalifikacionu grupu takodje njegovi prerhodnici nisu imali, a cak ce po svemu sudeci Srbija da bude drugoplasirana, iza Madjarske. Mada je po trenutnoj tabeli plasirana kao treca. Nazalost, desice se upravo suprotno i plasman na EP ce se predstaviti kao uspeh jer eto nismo ga igrali 20 godina, a pravi problemi ce se sakriti dok ne krene sam turnir. Ovo trenutno nista ne valja, a selektor nakon SP gde su veci problemi poceli prvi put da se ispoljavaju nije apsolutno nista nije radio da ih otkloni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...