Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Gledam Lukića u Fulamu i ne mogu se oteti utisku da nam većina veznjaka izgleda baš ovako. Bezlično, ziheraški, alibi igra, dodaj vruć krompir (loptu) najbližem igraču do sebe. Istu smo igru imali i dok su nam igrali Matić i Milivojević. Takvi su i Maksimović, Gudelj, Ilić, Grujić, vrlo često i SMS... U tom smislu, mislim da nam je Samardžić kapitalno pojačanje, pre svega jer nje prošao našu "fudbalsku školu", iako ni on još uvek nije gotov proizvod.

 

Igra nam žestoko zavisi od trenutne forme Tadića, Kostića, i dvojca Mitrović - Vlahović (u zavisnosti da li igramo sa dva špica ili jednim).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Samardzić bi trebalo prvo da se nametne u klubu da bude standardan i ako baš toliko nešto očekujemo od njega (lično ja i ne iskreno al ok) onda je red da se bar nametne u klubu ranga Udineze zar ne?

 

Sergej jedini nije ziheršaki veznjak a da ima veze sa Srbijom. On i igra napred i asistira i bitan je za protok lopte jer kada mu se igra onda je igrač od koga sve počenje što u klubu što i u reprezentaciji od kada je počeo da igra. Jedini veznjak srpski koji zna da igra fudbal na prvu i to ne čisto samo da šutne loptu već već da ta lopta ima nekog smisla. 

 

On je koliko se ne varam rođen u Španiji i bio u nekim mlađim danima u njihovim nekim školama, sada koliko ima to veze sa tim nek sam proceni ko želi. Prilično rano je i došao u Srbiju, vidim da je u Novom Sadu od neke 15,16 godine ako se ne varam? Nisam siguran za to, ali mislim da jeste počeo fudbal da trenira u Španiji.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2023 at 7:44 PM, Problem sa licnim greskama said:


Nikola Jurcevic je bio fantastican napadac. Secam se coveka iz one epizode tog velikog Salcburga koji je igrao finale Kupa UEFA pod kultnim Otom Baricem, bilo je tu milion nekih Hrvata u toj ekipi, Mladen Mladenovic neki, pa Dean Racunica, Tomislav Kocijan, imena se dobro secam. Ali Jurcevic je bas razbijao i imao je odlicnu epizodu sredinom 90ih, da nije bilo tog Suker, Boksic tandema bi imao sigurno vise od tih 19 nastupa za selekciju.
 

Za reprezentaciju je 1996. na EP igrao desnog beka. 1998. je istu poziciju igrao Stanić.
Mladen Mladenović je igrao za Rijeku i Dinamo. čak mislim da je imao i neku neuspješnu epizodu u Hajduku pred kraj karijere. Računica nije bio dio te momčadi koja je igrala finale protiv Intera. Mislim da su samo Jurević i Damir Mužek igrali od Hrvata. Inače, to je bilo prvi put da neka austrijska momčad izbaci njemačku. A Salzburg je izbacio prvo Einracht, pa Karslruhe. prije toga Sporting i Antwerpen. otto barić je dosta podcjenjen trener bio kod nas. U Austriji je legenda. Igrao je 2 finala Euro kupova s 2 različita austrijska kluba. Salzburg do njegovog dolaska nikad nije bio prvak. On je uzeo 2 naslova u nizu. S najgorom hrvatskom reprezentacijom ikad je skoro prošao skupinu na EURU s Francuskom i Engleskom. Prošao bi da nije bio brutalno pokraden.

Ispričavam se na offu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bugl Khan said:

Za reprezentaciju je 1996. na EP igrao desnog beka. 1998. je istu poziciju igrao Stanić.
Mladen Mladenović je igrao za Rijeku i Dinamo. čak mislim da je imao i neku neuspješnu epizodu u Hajduku pred kraj karijere. Računica nije bio dio te momčadi koja je igrala finale protiv Intera. Mislim da su samo Jurević i Damir Mužek igrali od Hrvata. Inače, to je bilo prvi put da neka austrijska momčad izbaci njemačku. A Salzburg je izbacio prvo Einracht, pa Karslruhe. prije toga Sporting i Antwerpen. otto barić je dosta podcjenjen trener bio kod nas. U Austriji je legenda. Igrao je 2 finala Euro kupova s 2 različita austrijska kluba. Salzburg do njegovog dolaska nikad nije bio prvak. On je uzeo 2 naslova u nizu. S najgorom hrvatskom reprezentacijom ikad je skoro prošao skupinu na EURU s Francuskom i Engleskom. Prošao bi da nije bio brutalno pokraden.

Ispričavam se na offu.


Znam, imas na tom fudbalskom podcastu s onim vasim poznatim smaracem voditeljem koji izgleda kao Neno Belan sa naocarima tu pricu Jurcevica. Kada je Jurcevic ubedjivao Ciru da igra beka jer je znao da ne moze pored Boksica i Sukera 😄 Prilicno nadrealno legendarna prica. 

Sve ostalo odlicno sklopljeno. Tu se vidi koliko je jaka ta baza Hrvatske bila 90ih. Moglo se laganini sklopiti dve reprezentacije koje bi bile konkurentne i bas dobrih igraca je bilo van spiska. Narocito u ofanzivnom delu ekipe.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Znam, imas na tom fudbalskom podcastu s onim vasim poznatim smaracem voditeljem koji izgleda kao Neno Belan sa naocarima tu pricu Jurcevica. Kada je Jurcevic ubedjivao Ciru da igra beka jer je znao da ne moze pored Boksica i Sukera 😄 Prilicno nadrealno legendarna prica. 

Sve ostalo odlicno sklopljeno. Tu se vidi koliko je jaka ta baza Hrvatske bila 90ih. Moglo se laganini sklopiti dve reprezentacije koje bi bile konkurentne i bas dobrih igraca je bilo van spiska. Narocito u ofanzivnom delu ekipe.

Ne vodi više on. Vodi jedan drugi novinar. Suvoditelj je često Silvio Marić. I dolaze baš jaka imena sad.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2023 at 7:54 PM, dzoneee said:

Samardzić bi trebalo prvo da se nametne u klubu da bude standardan i ako baš toliko nešto očekujemo od njega (lično ja i ne iskreno al ok) onda je red da se bar nametne u klubu ranga Udineze zar ne?

 

Sergej jedini nije ziheršaki veznjak a da ima veze sa Srbijom. On i igra napred i asistira i bitan je za protok lopte jer kada mu se igra onda je igrač od koga sve počenje što u klubu što i u reprezentaciji od kada je počeo da igra. Jedini veznjak srpski koji zna da igra fudbal na prvu i to ne čisto samo da šutne loptu već već da ta lopta ima nekog smisla. 

 

On je koliko se ne varam rođen u Španiji i bio u nekim mlađim danima u njihovim nekim školama, sada koliko ima to veze sa tim nek sam proceni ko želi. Prilično rano je i došao u Srbiju, vidim da je u Novom Sadu od neke 15,16 godine ako se ne varam? Nisam siguran za to, ali mislim da jeste počeo fudbal da trenira u Španiji.

 

 

Tako je, rodjen u Spaniji a fudbalski krenuo u Portugaliji (Sporting), pa posle Austrija (Gak)... ali je brzo dosao u Srbiju sa nekih 11 godina

Edited by sassha
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2023 at 7:54 PM, dzoneee said:

Samardzić bi trebalo prvo da se nametne u klubu da bude standardan i ako baš toliko nešto očekujemo od njega (lično ja i ne iskreno al ok) onda je red da se bar nametne u klubu ranga Udineze zar ne?

 

Ako bi se nametnuo, ne bi ni razmisljao verovatno o Srbiji, sto je tuzno.. 

 

Ali zar nije dovoljno da ga traze 2 najbolje ekipe u Italiji(Napoli i Milan). 

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2023 at 7:54 PM, dzoneee said:

Sergej jedini nije ziheršaki veznjak a da ima veze sa Srbijom. On i igra napred i asistira i bitan je za protok lopte jer kada mu se igra onda je igrač od koga sve počenje što u klubu što i u reprezentaciji od kada je počeo da igra. Jedini veznjak srpski koji zna da igra fudbal na prvu i to ne čisto samo da šutne loptu već već da ta lopta ima nekog smisla.

Tadića ne računaš u veznjake?

Link to comment
Share on other sites

A drugo je on, više je bliže golu. Kod nas dok je igrao on je bio krilo, ali su naravno Holanđani prepoznali šta treba najviše da igra i profilisali ga u igrača koji je bliže golu i koji ima taj free role momenat u igri. 

 

Ja sam više mislio na prave centralne veznjake. Pre svega igrači u sredini koji su odlični sa loptom u nogama bilo da treba da je zadrže ili da odigraju tačne pasove da lopta sigurno cirkuliše na tom delu terena. A onda takođe i da taktički/defanzivno budu obazrivi i spretni.  Mi tu padamo strašno kad je reč o tim tipovima igrača a oni su motor bukvalno svakog uspešnog tima. 

Kod nas se tačno vidi i to ne samo sada već uvek, bar od kada ja pratim fudbal, da su teške muke preneti loptu od odbrane do protivničkog gola nekom konstantnom pas igrom iz tog dela terena. Da tu imaš kontrolu, tačnije mi je nemamo. Uvek kada nam neka ekipa tu radi presing bude problem, a to je zato jer nemamo dovoljno kvalitetne centralne veznjake. 

 

Šta mi tu imamo: Milinković-Savića, Gudelja, Lukića, Grujića, Ilića, Maksimovića i ajde sad Samradžića nek bude. To je tanko za neke više ciljeve. Npr. prolazak grupe na SP. 

 

Sviđa mi se što je Lukić prešao u PL jer tu je prosta stvar ili će da nauči i da digne svoju igru na viši nivo, ili će ostati na proseku. Grujić je krenuo da igra u Portu. Nisam ga gledao iskreno, ali vidim da ga pre svega Portugalci hvale. Sad da li je to trenutno ili je stvarno pronašao neku igru dovoljnu za klub renomea i stila kakav je Porto videćemo. Gudelj, takođe na moje iznenađenje moram da priznam, igra u Sevilji, ali je tamo više u defanzivi nego taj tip igrača. A i plus Sevilja sada kakva je ubi bože. On tu može da bude dobar možda kada se igra sa trojicom u vezi pa on da bude taj defanzivniji, mi zbog nedostatka bekova nemamo taj luksuz. Maksimović jednostavno nije napravio neki bog zna kakav skok u kvalitetu kroz karijeru, dok su ova dvojica Ilić i Samardžić neke nade ali još to nije ništa dokazano i dovoljno pokazano da budemo pošteni. I ja mislim za njih dvojicu da imaju još dosta da uče da bi dostigli neki odgovarajući nivo.

 

Nije loše, po meni, u odnosu gde smo bili prethodnih nekih sezona i godina nije ovo loše, ali mislim da nije ni dovoljno da nas odvede tamo gde bi mi želeli i gde treba da je cilj a to je taj krug oko top 10 u Evropi i to malo konstantnije da bude, onako da se zadržimo koji ciklus tu, da nam upadaju i nama malo lakše grupe kroz kvalifikacije razne itd. 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Bugl Khan said:

 

https://www.transfermarkt.com/serbia-u19_croatia-u19/index/spielbericht/3765513

 

Evo zasto ne izlaze Srbiji igraci

 

Ovu utakmicu razbio Kabic 2004,

pre toga razbio Francuze(koji vec sada igraju standardno za PSG,Bajern....)

 

On u slabasnoj ekipi(Vojvodini),slabasnoj ekipi ne igra....

A vidimo godinu dana stariji Baturina igra,i mnogi drugi kod vas.

 

Dzabe sto si talentovan,ovde u Srbiji nema gde da igras kad postanes punoletan,

tako je u svakom sportu

 

I onda ,za Czv i Part ne postoje mladi igraci u ligi,samo povratnici

Dinamo pokupi sve najbolje iz svoje zemlje

 

Ovde ocekuju da neko napravi igraca za nas,

primer Vlahovica,Ilica,Samardzica(NEm).

cak je i Sergej mogao da igra za Spaniju,i nudili su mu pasos Italije,da igra za njih

i tek kad ode u veliki klub onda ga primete....e pa onda i yemlja gde igra, mogu da ga primeti

Edited by vlaDixXx
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, dzoneee said:

.Gudelj, takođe na moje iznenađenje moram da priznam, igra u Sevilji, ali je tamo više u defanzivi nego taj tip igrača. A i plus Sevilja sada kakva je ubi bože. On tu može da bude dobar možda kada se igra sa trojicom u vezi pa on da bude taj defanzivniji, mi zbog nedostatka bekova nemamo taj luksuz.

Mislim da je on kod vas dosta podcjenjen i, koliko sam uspio vidjeti, (možda sam u krivu) često dežurni krivac kada izostane rezultat, ili utakmica ne ide u smjeru u kojem bi vi htjeli. Koliko je dobar ili loš, bitan ili nebitan, se vidjelo protiv Brazila kada je izašao. Nastala je šetnja oko i u vaših 16 metara., a s loptom u nogama ste bili 100% sigurni u sebe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, pantelia said:

imamo jos sanse, sad ce Dzaja da krene u diplomatsku aktivnost

Džaja mora da ispravlja kuk, Nedimović će morati da vodi sada pregovore. Možda mu ponudi mesto u partiji pa se okrene na našu vodenicu? :smiley33: 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vlaDixXx said:

https://www.transfermarkt.com/serbia-u19_croatia-u19/index/spielbericht/3765513

 

Evo zasto ne izlaze Srbiji igraci

 

Ovu utakmicu razbio Kabic 2004,

pre toga razbio Francuze(koji vec sada igraju standardno za PSG,Bajern....)

 

On u slabasnoj ekipi(Vojvodini),slabasnoj ekipi ne igra....

A vidimo godinu dana stariji Baturina igra,i mnogi drugi kod vas.

 

Dzabe sto si talentovan,ovde u Srbiji nema gde da igras kad postanes punoletan,

tako je u svakom sportu

 

I onda ,za Czv i Part ne postoje mladi igraci u ligi,samo povratnici

Dinamo pokupi sve najbolje iz svoje zemlje

 

Ovde ocekuju da neko napravi igraca za nas,

primer Vlahovica,Ilica,Samardzica(NEm).

cak je i Sergej mogao da igra za Spaniju,i nudili su mu pasos Italije,da igra za njih

i tek kad ode u veliki klub onda ga primete....e pa onda i yemlja gde igra, mogu da ga primeti

Rezultati mladih selekcija su potpuno nebitni (da me se krivo ne shvati, očito je vaša selekcija bila bolja i zasluženo slavila visokim rezultatom). Mlade selekcije trebaju služiti da po generaciji izbace barem 1 igrača za A selekciju. Nekad je to 1, nekad 2, a nekad, ako imaš puno sreće, te posere njih 4-5.

Igrači 2004. godište moraju igrati. Ako ne igra u Vojvodini, nek ide na posudbu u manji klub u Srbiji, nek ide u BiH, nek ide u Sloveniju.... Ako stvarno vrijedi, nek ode kod Jakira u Rijeku. Dobit će vrlo brzo taktičku odgovornost u igri, bez da mu se guši talent koji ima. U biti, saznati će vrlo brzo je li spreman za seniorski nogomet.
Btw, Baturina igra jer je ogroman talent. Pas, trk s loptom u nogama, "lopte s očima", biranje pravih rješenja usprkos mladoj dobi, manjak bilo kakve treme....ako ga zaobiđu ozljede, očekujem ga (naravno s vremenom, korak po korak) u nekom od najvećih klubova jednog dana.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...