Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

18 minutes ago, Barkley#34 said:

Sad videh da nema LN 2021. a igra se 2022/23 i vezuje za EP 2024. Nama to odgovara kao što objasnih gore. Ako baš opet budemo papani pa ispadnemo u kvalifikacijama igraćemo sigurno jedan od prva dva baraža (A ili B).

 

Nisam znao da se EP 2024 igra u Nemačkoj. Super za odlazak na utakmice samo da prebrodimo tu formalnost oko plasmana.

 

Inače, ovu LN smo zvanično završili na 27. mestu.

Nema je jer jednostavno nema termina u 2021. EURO i kvale za SP 2022. S tim da kvale počinju prije EURA što je presedan ja mislim. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Juan said:

Znaš kada je krenula ona prva liga nacija mi smo bili u grupi C i bila je ista priča da ćemo sigurno da idemo na EP zato ako ne prođemo kroz grupu sigurno ćemo kroz baraž, pa se to nije desilo. Naravno, C liga je sada slabija, ali opet i toj C ligi postoje timovi koji opet mogu da budu mine poput Grčke, Severne Irske, Slovačke, A opet mi i ne znamo kako će se odvijati kvalifikacije za sledeće EP, pošto postoji velika šansa da će biti različite u odnosu na ovo.

Grupa B nam daje jače protivnike, ali i mogućnost da izborio drugi šešir za naredne kvalifikacije za EP. Da smo ispali u C ligu bili bi smo u 4. šeširu.

 

Pa jasno, ali ko zna u kom cemo mi biti sesiru za zreb za EP. Do tada mozemo da useremo sve sto se usrati moze, i u prijateljskim i u kvalifikacijama za SP, pa opet da bupnemo u cetvrti sesir. Ovako bismo bar imali dosta lakse protivnike. Verujem da bismo bili nosioci za C ligu, kao i Grcka, S. Irska i Slovacka. Grupa bi nam bila npr. Makedonija, Belorusija i Luksemburg. Kad pogledas, mnogo je lakse preskociti Grcku, S. Irsku i Slovacku na jednu, tj. dve utakmice umesto da budemo prvi u grupi sa Svajcarskom, Rusijom i Norveskom, ili kakva vec grupa moze da nam bude (plus baraz posle toga).

 

5 hours ago, Stiletto said:

 

Nekom ovde sam primetio potpis "Winning is a habit. Unfortunately, so is losing".

 

Da počnemo da stvaramo nekako taj "winning habit", a ne provlačenje na foru "da budemo što jadniji pa ko Makedonci na Evropsko". Ko da će tamo Makedonci svima da #%$*! kevu, a ne da služe za gol razliku.

 

Sa ovim se itekako slazem, ali strepnja mi je dublja od nade. Reprezentacija Srbije i wining habit ne idu zajedno. Kad je vec tako, daj bar da se ututkamo kako god mozemo, i ne propustamo vise EP na kojima ucestvuje 63 od ukupno 58 zemalja u Evropi.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vidara :Hail:
 

Quote

“Dosta više!
 

Imam potrebu da kažem ono što mi je na srcu i podelim svoje razmišljanje sa javnošću.

Ovaj sistem je destruktivan i kratkoročan. Troši fudbalske radnike, pravi fudbalere i trenere za kratku upotrebu, postavlja ljude na funkcije sa sumnjivim namerama.
 

Ceo sistem radi u interesu menadžera i funkcionera, a ne u interesu fudbala. Dozvoljava ljudima, blago rečeno sa sumnjivim biografijama, da zarađuju ogroman novac. Sistem koji smenjuje trenera koji se plasira na Svetsko prvenstvo?!
 

Fudbaleri i treneri su osuđeni da sarađuju s takvim ljudima, jer su, nažalost, oni ti koji odlučuju o njiohovoj sudbini. Uče decu da je za put do uspeha bitno ko je tvoj menadžer, a ko trener, jer kvalitet nije merilo, ni fudbalski, a ni ljudski.

Takav način funkcionisanja kreće od mlađih kategorija. Dok igrač dođe u prvi tim on je naučio sve suprotno od onoga što bi trebalo da mu stvara emociju i poštovanje prema dresu koji nosi (sportski i timski duh, fer plej, da najbolji igra...) Tek kada se to bude promenilo onda će svaki igrač da se bori da igra u takvoj reprezentaciji! Što kaže naš narod: “Kako seješ, tako i žanješ“.
 

Ovakav sistem traje već dugi niz godina. Kažu, uvek su igrači i treneri krivi, što je i logično, ali ne što nisu dobri fudbaleri, već loši ljudi, neće da igraju za reprezentaciju. Nijedan trener/selektor nije valjao u poslednjih 20 godina, čak ni kada se plasira na Svetsko prvenstvo! Ali njihov sistem je i dalje dobar!

Pa iz kog sistema je izašao taj kadar?
 

Sram vas bilo!
 

Javljaju se uvek poslušnici koji kritikuju posleidcu, a ne uzrok problema i tako brane predsednika i truli sistem od koga sami imaju koristi godinama, a ne pominju “uspehe“ koje je postigao predsednik Saveza (neregularnost prvenstv a, nesportski odnosi Zvezde i Partizana, samim tim podele u društvu, produbio nepoverenje u srpski fudbal i sudijsku organizaciju, da ne pričam o “uspesima reprezentacije“).
 

Sposobni ljudi kod nas u fudbalu su oni koji manipulišu sistemom i zakonom! Samo ih pitajte odakle im novac i kako su ga zaradili!

Dok se to ne promeni – nema napretka!
 

Baš me interesuje koji će sledeći stručnjak da se javi da brani takav sistem,“ napisao je Vidić.

 

  • Like 14
  • Love 7
  • Thanks 12
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Železničko gnomče said:

Pa jasno, ali ko zna u kom cemo mi biti sesiru za zreb za EP. Do tada mozemo da useremo sve sto se usrati moze, i u prijateljskim i u kvalifikacijama za SP, pa opet da bupnemo u cetvrti sesir.

Šeširi za kvalifikacije za EP se prave na osnovu plasmana u Ligi Nacija. To znači da bi u grupi C bili sigurno u 4.šeširu. 

Ovako imamo šansu da izborimo drugi šešir.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sport Klub se jedini isnteresuje za ovo koliko toliko. Ostali sve ono uobicajeno sto smo vec navikli. 

 

Danas ima neka emisija u 20:00 na N1 o fudbalu, gosti ce biti Mirko Poledica, Ognjen Koroman i Novakovic sa SK-a. Mislim da je za pocetak itekako bitno da mediji prave jak pritisak i da se ne zaboravi ovaj neuspeh neodlazenja na EURO tek tako. 

Link to comment
Share on other sites

Za Vidica kapa dolje, ovo sam cekao vec nekoliko godina.

Nadam se da ce se i Bane oglasiti i osuti paljbu i reci ovo sto je i Vidic a sto mi vec godinama znamo.

 

Treba drvlje i kamenje, da sve ode u k.... pa da se krene od nule i da se postave zdravi temelji. Ovo sada je sve isti k...., samo se promijeni garnitura ali sve go... do gov.. u Savezu.

 

Pantelica, treba da je sramota mada kad se sjetim sta je bilo posle Australije 2010 onda i ne cudi.

 

Vidic nas najbolji defanzivac ikada i jedan od najboljih igraca, ljudina. Uz njega uvijek

10 minutes ago, mare80 said:

Polivaj Nemanja ....

Valjalo bi i Ivanovic da kaze koju o stanju u FSS ....

 

Ima tu jos koji bi mogli ali svakako da je Bane medju njima. Madam se da nece cutati jer njemu ne treba FSS, on je ime u svetskim okvirima i ima postovanje pravih ljubitelja fudbala. Go... ga otjerala ko kriminalca, sramota

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemanja mudonja,ide glavom gde mnogi ne bi nogom, takav je bio na terenu takav je ocigledno i sada. Momcina bez mrlje u karijeri, jedan od retkih kojeg siguran sam postuju i Partizanovi navijaci zbog odnosa prema igri i protivnicima.

Sa pravom proglasavan od mnogih za najboljeg stopera u istoriji Premijer lige, gde mu neznalice osporavaju to zvanje jer ga je jedini od svih 'rasturao' Tores sa 3 gola u 15 utakmica, gde je on sam dao 2.

Ne mogu da iskazem dovoljno naklon prema njemu zbog ovoga kako je istupio kada drugi cute ko pizde, iako je znao da ce ga napadati podguzne muve kao ovaj Pantela, koji je oduvek sluzio samo za sprdnju, covek bez kicme. Pantela ocigledno ne zna da su Nemanji navijaci Mancestera gde je bio bozanstvo sa pravom spevali:

"Nemanja oooo, he comes from Serbia, he'll fucking murder ya!!" 

Bravo jos jednom.

https://imgur.com/a/LxF6ruw

Edited by Cavani
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

koliko je kratak put od brata pantele do kokezine podguzne muve. bas mi je krivo sto je nesretni pantela procitao (sa teskom mukom) ovo kokezino saopstenje jer je opste poznato da pantela ima problem i sa citanjem a kamoli sa pisanjem ovako glomaznog pribranog dela. 

sa druge strane mi je drago sto je neko konacno razbio taj zavet cutanja i rekao kolika su govna ljudi koji se pitaju u nasem fudbalu. i to jos vidic. stena, ljudina, institucija za razliku od brabonjaka naspram njega. bilo bi dobro sad kad je brat vidara otvorio vrata i drugi da se ukljuce i dokazu svojim primerom da ima nade za nas fudbal i drustvo u celini. kakav bi to sah mat bio da bankela, stankela (bas malo verovatno), muslin stanu uz vidica i pokrenu stvari sa mrtve tacke.

 

naklon do poda za brata vidaru. niko tako znacajan i uticajan pa jos kapiten zvezde, mancestera i reprezentacije nije zadao takav udarac jagnjecoj brigadi. hvala vidara

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Nemanja mudonja,ide glavom gde mnogi ne bi nogom, takav je bio na terenu takav je ocigledno i sada. Momcina bez mrlje u karijeri, jedan od retkih kojeg siguran sam postuju i Partizanovi navijaci zbog odnosa prema igri i protivnicima.

Sa pravom proglasavan od mnogih za najboljeg stopera u istoriji Premijer lige, gde mu neznalice osporavaju to zvanje jer ga je jedini od svih 'rasturao' Tores sa 3 gola u 15 utakmica, gde je on sam dao 2.

Ne mogu da iskazem dovoljno naklon prema njemu zbog ovoga kako je istupio kada drugi cute ko pizde, iako je znao da ce ga napadati podguzne muve kao ovaj Pantela, koji je oduvek sluzio samo za sprdnju, covek bez kicme. Pantela ocigledno ne zna da su Nemanji navijaci Mancestera gde je bio bozanstvo sa pravom spevali:

"Nemanja oooo, he comes from Serbia, he'll fucking murder ya!!" 

Bravo jos jednom.

 

1000 pluseva bih ti dao da mogu! Bravo💪 ali bukvalno kao i uvijek ide glavom gdje mnogi ne bi ni pomislili nogom

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...