Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ma ko ce da nam brani je najmanji problem, ali svakako VMS treba da ima prednost zbog kontinuiteta i sto predstavlja najveci aerial presence u timu, a to moze da bude jako bitno. U shot stoppingu je slabiji malo od drugih, ali to su nijanse.

 

Najvece sranje je sto Lazovica nema pa cemo gledati Zivkovica na RWB opet.

 

Legit bih pre gledao Mijailovica tu, potpuno bez sprdnje.

 

Zivkovic kao zamena za krilo je okej, u dobroj je formi, slab je igrac, ali nemamo bolje objektivno.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Ma ko ce da nam brani je najmanji problem, ali svakako VMS treba da ima prednost zbog kontinuiteta i sto predstavlja najveci aerial presence u timu, a to moze da bude jako bitno. U shot stoppingu je slabiji malo od drugih, ali to su nijanse.

 

Najvece sranje je sto Lazovica nema pa cemo gledati Zivkovica na RWB opet.

 

Legit bih pre gledao Mijailovica tu, potpuno bez sprdnje.

 

Zivkovic kao zamena za krilo je okej, u dobroj je formi, slab je igrac, ali nemamo bolje objektivno.

 

Pixyjevo forsiranje Zivkovica naustrb Meklisinih zivaca - zlocin koji traje. 

 

Bez sale, cak si sad malo ublazio stavove apropo njegovih nekvaliteta (sok!), te stoga ocekujem da nas po toj strani Foden izbusi ko svajcarski sir. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam uvek pricao da je Zivkovic krs igrac, ali objektivno kao krilo ima mesto u reprezentaciji. To jeste tuzno naravno, ali mi nemamo Fodene, on objektivno zasluzuje mesto. Zlocin koji traje je forsiranje njega na kontra strani uz ozbiljan workload u odbrani, koja mu je uvek bila slaba tacka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vise ni ne moze da bude opravdanje za nakaradnu formaciju i sastav kako nemamo bekove, jer sve vise ekipe pocinju da igraju bez klasicnih bekova, tj neke varijante sa 3 stopera i bekom, ili cak 4 stopera. Samo sto naravno to naseg selektora ne zanima i nema sanse da ce bilo sta da menja.

 

Zivkovic na desnoj strani, kao rwb, nema sta da trazi. On svakako jeste solidan igrac koji ima mesta u reprezentaciji, verovatno ne za startera, ali na ovoj poziciji je bas promasaj. Objasnio je lepo forumas McLeoad iznad. 

 

Jel neko gledao Birmancevica, da li on moze da odigra kao rwb?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
10 minutes ago, McLeod said:

Ja sam uvek pricao da je Zivkovic krs igrac, ali objektivno kao krilo ima mesto u reprezentaciji. To jeste tuzno naravno, ali mi nemamo Fodene, on objektivno zasluzuje mesto. Zlocin koji traje je forsiranje njega na kontra strani uz ozbiljan workload u odbrani, koja mu je uvek bila slaba tacka.

 

Ja razumem da krilo ima inverted varijantu, ali bek pa pa jos i wingback? Meni to totalno neprirodno.

 

Samo ne znam sto se uopste vise i cudim. 

 

@СтелаРоса On ti je klasicno krilo i to radi sasvim dobro za svoj nivo, ne treba od njega ocekivati disciplinu u odbrani i "izlazenje iz opanaka" kad coveku to nije (nikad bio) zadatak. 

 

Edited by Jataganac
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jataganac said:

 

Ja razumem da krilo ima inverted varijantu, ali bek pa pa jos i wingback? Meni to totalno neprirodno.

 

Samo ne znam sto se uopste vise i cudim. 

 

 

 

Fiks ideja jbg. Na pocetku ajde i da razumes pa da probas to, Pep style. Menjanje pozicija igracima je tako in. A mi stvarno nismo imali tu negde neke opcije.

 

Ali onda posle prvih kritika Piksijeva sujeta je proradila i sad imamo ovo sto imamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, diego said:

Mijailovic i Spajic

Mislim da Spajić ne može u istu rečenicu sa Mijailovićem. Spajić je do povrede bio standardan reprezntativac i dobro je odigrao proleće. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

 

 

Jel neko gledao Birmancevica, da li on moze da odigra kao rwb?

 

 

Igrao je LWB i RWB u Sparti, kako kad.

Odgovor je da, može to da igra i igra to.

Link to comment
Share on other sites

Ko da je bitno ko ce igrati dok nas vodi ova moralana gromada od covjeka.Da ima u sebi ista ljudsko, vec posle blamaze na SP bi dao ostavku.Sve posle toga je bilo jos gore.Atmosfera konstantno narusena a o igri da ne pricam.Mi ne mozemo protiv Kipra da dominiramo a Rusi nas razmontiraju s pola snage.Ljudi bez casti i morala ti cak i reprezentaciju ogade.Da je bar neko prosjecno inteligentan, pa da i prihvatim ali ovako stvarno ne mogu.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Birmančević nikada nije igrao wing-backa.

Sparta igra u formaciji 3-4-3 gde Veljko igra na krilu.

 

Da u pravu si igrao je krilo, obe strane.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kaže Danas da košarkaši Partizana igraju utakmicu u hali Aleksandar Mitrović 🤣

 

Quote

Crno-beli, međutim, neće biti domaćini u Beogradskoj areni, gde su dočekivali protivnike cele ove sezone, nego u hali „Aleksandar Mitrović“, nekadašnjem „Pioniru“, budući da je najveća dvorana u gradu zauzeta.

 

Link to comment
Share on other sites

Mijailovic je grozan igrac na beku i mislim da ga prizivaju samo ovi sto nisu gledali Zvezdu prosle sezone. Covek je bio liability u Superligi na toj poziciji, a da ne pricam o Evropi. Mislim da je 50 posto golova palo preko njega i to direktno 1 na 1 da ga igrac izvoza, on okrene dupe, i ovaj pogodi ugao.

 

Ali opusteno, ni Piksi ga verovatno nije gledao.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ma ko ce da nam brani je najmanji problem, ali svakako VMS treba da ima prednost zbog kontinuiteta i sto predstavlja najveci aerial presence u timu, a to moze da bude jako bitno. U shot stoppingu je slabiji malo od drugih, ali to su nijanse.

 

Najvece sranje je sto Lazovica nema pa cemo gledati Zivkovica na RWB opet.

 

Legit bih pre gledao Mijailovica tu, potpuno bez sprdnje.

 

Zivkovic kao zamena za krilo je okej, u dobroj je formi, slab je igrac, ali nemamo bolje objektivno.

 

Slažem se da nije drama oko toga ko brani, kada malo razmislim, možda je u opticaju da vidimo i VMS i Petrovića u grupnoj fazi. VMS je veći linijaš od Petrovića, u teoriji protiv Engleza je bolji fit od Petrovića, ali dobro, tu su slatke muke.

 

2 hours ago, Jataganac said:

Ja razumem da krilo ima inverted varijantu, ali bek pa pa jos i wingback? Meni to totalno neprirodno.

 

Svrha inverted krila je da seče u sredinu, da li zbog jače suprotne noge, da li zbog napadanja prostora između protivničkog beka i štopera... dok inverted wingback/fullback u odbrani drži poziciju, a u posedu useca u sredinu gde otvara opciju više za pas. Zato sam poprilično siguran da će Mijailović početi protiv Engleske, jer Živković se ponaša kao inverted krilo i troši kao wingback, što mu nikada nije bila jača strana, to trčanje gore-dole. U teoriji i Birmančević i Gaćinović to mogu da pokriju ali su i oni krilni igrači. Gaćinović je tu i "najstameniji".

 

30 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Birmančević nikada nije igrao wing-backa.

Sparta igra u formaciji 3-4-3 gde Veljko igra na krilu.

 

Ako igraju 3-4-3 onda je sigurno igrao nešto slično što bi bilo u repki. Nisam ga gledao dugo, ne znam šta je Sparta igrala, ali 3-4-3 je uglavnom lazy way da opišeš neku postavku gde tim igra sa trojicom pozadi, a postoji dosta varijacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Sparta je osvojila duplu krunu u Češkoj, a najbolji igrač kluba iz Praga je Veljko Birmančević:

•47 mečeva 🏟️
•22 gola
•12 asistencija 🎯

Zasluženo na Piksijevom spisku 💪

 

Dobro je uopšte dospeo na Piksijev spisak... 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Markoss said:

Mijailovic je grozan igrac na beku i mislim da ga prizivaju samo ovi sto nisu gledali Zvezdu prosle sezone. Covek je bio liability u Superligi na toj poziciji, a da ne pricam o Evropi. Mislim da je 50 posto golova palo preko njega i to direktno 1 na 1 da ga igrac izvoza, on okrene dupe, i ovaj pogodi ugao.

 

Ali opusteno, ni Piksi ga verovatno nije gledao.

 

Pa ono, to ga samo stavlja u istu recenicu sa Zivkovicem. Posto bi i TSL vedete punile bilo koji klub preko njega. Ja bih recimo uzivao da gledam Gluscevica kako mu lomi kicmu pet puta po utakmici.

 

Birmancevic mislim da nije igrao RWB, vec krilo/krilnog napadaca u toj formaciji. Ali ono, mozda je moguce da on igra to, sve je bolje od Zivkovica.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Birmancevic je kao sto rekoh, najgore defanzivno krilo koje imamo. On moze samo iza spica da igra, ono sto igraju Tadic ili Samardzic, on da cuva stranu, sanse nema. 

 

Meni je na toj RWB poziciji najbolji utisak ostavio Gacinovic ono malo sto je igrao kod Muslina valjda. Odgovoran, trkac, ne palamudi mnogo, korektan centarsut.

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jeste, samo sto je i on propao kao zeton. Bukvalno je na zilet da upadne u 26, ne verujem da ce imati neke minute ovde. Nisam dovoljno gledao Birmancevica, ali i meni tako deluje, da je bas busan pozadi, napred je dobar.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Mene kod Piksija i ovog spiska najviše nervira što bukvalno telefonira kako ćemo da igramo. A već smo pročitani kao bukvar. Čak i tradicionalne 352 reprezentacije ostavljaju prostora za neku rokadu sa 4 pozadi. Ovaj naš jok, kao vo kroz tarabu jedan sistem i ni makac od toga. Sigurno najnepismeniji taktičar od svih naših selektora ikada. Na to je i uspeo da okupi još veće taktičke dunstere od sebe. Al' šta ga izbole, njemu najvažnije da je izvukao novi ugovor, da ne bude uzaludno onoliko plivanje u Vučićevom rektumu. 

Edited by Molina23
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Birmančević je na spisku da ima ko da menja Kostića na levom krilu, a da mu Pavlović čuva leđa. Da protrči koju pored aut linije, izvoza beka i pogodi centaršutom u trepavicu Mitra ili Duću, za to jeste sposoban.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ko će Živkovića desno da menja kad se ovaj umori, a hoće?

 

Lazović je morao biti pozvan. Ne mogu da verujem da Piksi - čovek koji je odrastao uz fudbalsku loptu, uzeo titulu u Japanu, vodi reprezentaciju već 40 utakmica, ne vidi te neke osnovne "to se ne radi" fudbalske stvari.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stiletto said:

Birmančević je na spisku da ima ko da menja Kostića na levom krilu, a da mu Pavlović čuva leđa. Da protrči koju pored aut linije, izvoza beka i pogodi centaršutom u trepavicu Mitra ili Duću, za to jeste sposoban.

 

Ali on je bas suprotan igrac od toga. On je bukvalno krilo koje ulazi u sredinu i zavrsava, stvarno ne mogu da ga zamislim da sparta po boku i centrira. 

 

Meni bi btw Vlahovic igrao pre Mitrovica, a ne bi mi ni Sergej pocinjao, ali sumnjam da ce Piksi radikalne rezove da pravi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...