Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

6 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Ova generacija će se pamtiti kao ekipa sa najtalentovanijom sredinom i napadom u zadnjih deset godina koju su s*ebali bekovi.

 

 

 

 

Hebali te bekovi vise... Miljko spasao tri cista gola. Daj ukapiraj vise da je bek ODBRANBENI igrac i to je ono sto se gleda. Njihova dva beka su kiksnula 17x (sto mi nismo znali da kaznimo), a ti si sigurno ubedjen da su bolji od nasih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Stiletto said:

Sad polako nazad u domaće blato.

Uz red pljuvanja po Kokezi a red po Zvezdanu.

 

Meni je u ovakvim utakmicama fascinantno kako prvih 15 minuta plaćamo ceh igranju potpuno drugog sporta u domaćem prvenstvu. Bukvalno se u toku meča šaltamo na brže, snažnije i pismenije protivnike pa postepeno dolazimo do egala. Imamo nekoliko igrača koji mogu da odigraju na malom prostoru, iz prve ili da povuku loptu i daju pas. Samo molimo boga da se nađu zajedno u nekoj situaciji na terenu.

 

Doduše, odbrana je danas uglavnom delovala veoma sigurno. Kao da im prija da su stalno na ispitu, u odnosu na utakmice u domaćem prvenstvu. Prekide ne komentarišem.

 

2 minutes ago, mister-no said:

Takođe mislim da bi ih Savo rešio kao onu Astanu.

Dosta je ovo jača, čvršća i organizovanija ekipa od Astane.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Alek The Great said:

Meni ovde golman stoji bas gde treba. Udarac je bio bas precizan.4ed97ec12b2debd312e678d78810f6c8.jpg

Problem je sto igrac ide frontalno na loptu i iz takvog prilaza nemoguce je da sutira u golmanov ugao a kamo li da centrira. Stojke je morao sekund ranije da krene i lako da odbrani ovo. Uzgred, njihov golman je cudesan, bukvalno im je pola tima... na svaku loptu u prostor je izasao pravovremeno, lako je igrati stopera kod njih. A lopte deli kao rukom.

Link to comment
Share on other sites

Iako jeste bivši golman, Stojke nije kriv ni za jedan gol. Za prvi su direktni krivci Sadik i Asano, otkad već trubim da mi nije jasno kako niko ne uklizava i ne baca se na lopte na šuteve u naših 16. Brdo golova smo primili tako. A toliko pljuvani Miljkon je upravo jedan gol večeras spasio na taj način. Drugi gol je majstorski šut, ne bi mogao da se brani gde god da je stajao golman.

 

Poslednjih 20 minuta regularnog dela je bila naša šansa, videlo se da im pravimo ozbiljne probleme svaki put kad napadnemo, ali je naš izbor bio da se igramo čekalice i zato smo kažnjeni.

 

Sad ide na doboš sve što vredi a možda slede i ozbiljniji lomovi u klubu.

Edited by Arsenije Pesic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dekifisher said:

Problem je sto igrac ide frontalno na loptu i iz takvog prilaza nemoguce je da sutira u golmanov ugao a kamo li da centrira. Stojke je morao sekund ranije da krene i lako da odbrani ovo. Uzgred, njihov golman je cudesan, bukvalno im je pola tima... na svaku loptu u prostor je izasao pravovremeno, lako je igrati stopera kod njih. A lopte deli kao rukom.

Nije da branim Stojkovića, ali ovo se teško brani. Realno je bio loše postavljen živi zid, i pre je trebao neko iz zida da ide na loptu, nego što je Stojković mogao da je stigne.

Kada se ovako prebaci zid i kada lopta ima putanju koju je imala, nema tu odbrane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Не бих комшије да стајем на муку али избацио вас је тренер. Прави представник српске струке. Као што смо видјели Шарлроа ништа спец али српска струка је опет спремила чекалицу или непокретну верзију 4-2-3-1. Као чекају се контре и ништа више осим позиционог фудбала. Превазиђено давно и бесмислено поготово јер је 1 меч. Да сте кренули као друго, прошли би.

Link to comment
Share on other sites

Не бих комшије да стајем на муку али избацио вас је тренер. Прави представник српске струке. Као што смо видјели Шарлроа ништа спец али српска струка је опет спремила чекалицу или непокретну верзију 4-2-3-1. Као чекају се контре и ништа више осим позиционог фудбала. Превазиђено давно и бесмислено поготово јер је 1 меч. Да сте кренули као друго, прошли би.
Ti ocigledno slabo pratis Partizan. Pa mi drugacije ne umemo. Imamo igrace u napadu kojima je hitrina jaca strana nego tehnika.
Ovi "belgijanci" nisu neka ekipa, ali ne mogu da ne primetim da su vrlo malo gresili. Deluje mi da su imali 90% tacnih pasova. U skoku su nas bukavalno oduvali sto na kraju i nije imalo neki uticaj na rezultat.
I moram da "pohvalim" nas savez koji forsira to ogranicenje stranaca navodno zbog forsiranja mladih domacih igraca, buducih reprezentativaca. Iako to pravilo ne vazi u evropskim takmicenjima ko je lud da placa strance da mu 80% vremena budu na klupi. Belgijska liga ima 60% stranaca. Veceras nas je prosla ekipa koja ima 75% stranaca. A Belgija je 8 liga u Evropi i prva repka na svetu.
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Barkley#34 said:

Ovo me najviše boli. :smiley7:

ma sta ima da te boli

to je standardna prica svake sezone, tako se klub jednostavno ne vodi

svako leto mi samo da se nekako ubacimo u tu evropu pa kako god

igrali smo prosle sezone i pavlovica prodali pa nam je pojacanje miljkovic ?!

i da smo se plasirali opet ne bi bilo nista, doveli bi neko "nase dete" koje nema gde pa se setio partizana

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dekifisher said:

Ma veze nemaju. To 6-0-0 u Belgijskom prventsvu je splet okolnosti, slicno kao i isti skor ovog naseg trenera neznalice, protiv tvog kluba.

Нисам дошао да провоцирам. Осим статистике за коју сам знао гледао сам и утакмицу а мени је то битније. Врло су стегнуто одиграли вјероватно због мањка европског искуства. Ништа специјално нису играли и са много грешака. Сигуран сам да би их избацили да сте кренули као 2П, поготово јер је један меч.

Само ти настави да подржаваш тог са свог аватара нећу ја више да ти доказујем супротно.😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Uz red pljuvanja po Kokezi a red po Zvezdanu.

 

Meni je u ovakvim utakmicama fascinantno kako prvih 15 minuta plaćamo ceh igranju potpuno drugog sporta u domaćem prvenstvu. Bukvalno se u toku meča šaltamo na brže, snažnije i pismenije protivnike pa postepeno dolazimo do egala. Imamo nekoliko igrača koji mogu da odigraju na malom prostoru, iz prve ili da povuku loptu i daju pas. Samo molimo boga da se nađu zajedno u nekoj situaciji na terenu.

 

Doduše, odbrana je danas uglavnom delovala veoma sigurno. Kao da im prija da su stalno na ispitu, u odnosu na utakmice u domaćem prvenstvu. Prekide ne komentarišem.

 

Dosta je ovo jača, čvršća i organizovanija ekipa od Astane.

 

Odbrana je delovala sigurnije jer sa daleko vise motiva igraju evropske meceve. Tu su verovatno premije, mogucnost transfera u Azerbejdzan ili Poljsku, evropski mecevi su i veci izazov za igrace. Igrali su i TSC i Vojvodina dosta bolje nego sto igraju u domacoj ligi, ali je sve to prejadno za grupe LE.

 

Realnost je da Crvena zvezda ima ubedljivo najbolje domace igrace i najduzu klupu. Partizan ima ta 4 stranca, ali samo par domacih igraca koji nesto vrede. Vojvodina ima uigran tim, ali nema kvalitet, slicno vazi i za TSC.

 

Partizan jednostavno nije smeo da prodaje svoje talente dok ne nadje dobru domacu zamenu. Sad su se sveli na to da su im golmani skloni kiksovima, svi igraci u odbrani ne bi odskakali ni u 8. ekipi LLSL, jedino sto vredi je sredina i krilne pozicije, koje su zaista kvalitetne.

Link to comment
Share on other sites

Zelim samo da kazem da je Savo sa onim sto je imao, igrao bas lep i dobar fudbal. Partizan ima otprilike 7-8 igraca za velika dela, svi ostali su mnogo losi i cesto sve padne u vodu. Od lose uprave, jedino je losiji Stanoje, i taj covek je svestan da nije tu da vadi kestenje iz vatre, nego da zabode jos amlo kesa. Veceras baceno prvo poluvreme, potpuni fijasko. Drugo poluvreme Partizan je bio sa Sumom drugi tim i mogao da resi Sarlou. Ono sto treba da plasi Grobare je to sto Natho i Sadik deluju kao izdusen balon. Slede teski dani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako nekog zanima zasto Suma nije igrao :

"Suma nije bio u ritmu do sada i to je bio naš dogovor. Utakmica traje 120 minuta, da je igrao od starta, možda ne bi posle bilo dovoljno dobro. Mislim da smo sa tim pogodili, dobili smo ono što smo zamislili sa tom promenom. Okrećemo se Superligi, naravno. Pokušavačemo da rešavamo određene probleme. Pokazaće vreme da li je ovo dobro sa te strane, za nastupe u ligi."

 

Ne zelim da vam stajem na muku veceras ali izgleda da gospodin Pantic nije bez razloga napao Stanoja.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sir Alex Ferguson said:

E moj Stojkovicu, deset punih godina nas terorises. Pa jebem mu, idi u penziju vise

Gde nadje 10?! Ako racunas i onih 3 u Zvezdi, to ste mu valjda oprostili, tako da ostaje samo ovih 6 i po u Partizanu 🙂

 

Ima Stojke svoje bisere ali ne bih ga krivio ni kod jednog od ova dva gola. Mozda je kod tog slobodnjaka samo dodatno motivisao Rezaei-a da sutira direktno, ali je ono bas bilo precizno. Kod prvog gola je imao najpre dobru odbranu a onda nije mogao mnogo bolje da reaguje jer je bio pokriven a saigraci su pustili sut... 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poraz nije na dusu Stanojevica ali suvise sam nervozan da bi detaljno objasnio zasto. Ukratko, igrali smo protiv ozbiljne ekipe koja igra moderan fudbal sa extremno brzim igracima po bokovima, odbranom koja je uigrana do perfekcije... valjda 6 godina stoperi igraju zajedno.

Mi im nismo dali da igraju! Kao sto prosle godine nismo dali Jang bojsima isto.

Ovo je Savina ekipa, nije Stanojeviceva i kritike na AS-ov racun mogu da shvatim ili kao provokaciju ili kao nepoznavanje elementarnih stvari vezanih za ovu igru.

I da smo prosli to bi bila zasluga Save Milosevica, koji je napravio ovaj tim a prosecne igrace ucinio odlicnim za nase standarde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ipak su mi bolji ovi sto pisu kako je kriv trener koji je dosao pre 10 dana i sto je izveo Bata Djora defanzivnu postavu sa Zdjelarom, Nathom, Lazarom, Stevanovicem, Asanom i Sadikom protiv ofanzivnih Belgijanaca koji su imali 5 defanzivaca i 2 zadnja vezna.

 

Ili mozda ovi sto misle da je kriv Stojke zbog gola od stative preko zida sa 20ak metara.

 

Dajte jos malo ovako zanimljive analize...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dekifisher said:

Poraz nije na dusu Stanojevica

Druže moj, dok god je tebi 6-0-0 (5-0-1 u stvari) protiv Zvezde bitnije od njegovih nastupa u Evropi, biće nam ovako kako jeste. Dovoljno je videti tadašnji sastav Zvezde i činjenicu da nas je iz Evrope izbacivao svako ko je hteo, pa da se dođe do zaključka da taj skor i nije poseban uspeh.

 

Kao da čitam upis prosečnog člana RSB-a. Samo je bitno da smo ispred Partizana, a uopšte nije bitno to što nas je izbacila jebena Omonija. U situaciji gde uzimaš ozbiljne pare od LE i prodaje Pavlovića dolazi se do toga da se kao jedino pojačanje dovodi štoper koji je Olimpiju koštao titule u Sloveniji. I ne samo to, verovatno su finansijski problemi u klubu ogromni i pored činjenice da nisu uložili ni centa u pojačanja. Ne bih da ti rušim sneška, ali igra vam je goli kurac. Ko god priča da se bez para ne može napraviti igra neka pogleda ekipu Bodo/Glimt, ljudi rastavili Milan (najjači sastav samo bez Ibre) igraju savršen fudbal, a budžet im je 5 puta manje od budžeta Partizana. Doduše, treba biti iskren pa reći da slab rad vaše uprave i sportskog dela traje duži vremenski period i da se to ne može ispraviti za dva meseca, ali ni taj nesretni Stanojević nema ideju šta predstavlja moderan fudbal i dobar je samo u domaćem blatu od lige/čekalica fudbal. Ne vodi ekipu Bodo/Glimta genijalac poput Bielse već običan lokalni lik, ali izgleda da čovek ima šlifa i da zna ponešto o modernom fudbalu.

 

Da ne bude zablude, sve napisano vredi i za našu stranu brda. Struka ne postoji, a situaciju dodatno otežava lopovska uprava koja ima podršku i vlasti i "najvernijih".

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...