Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

8 hours ago, uini said:

 

cela ova moja post-teza se zasniva na tome da je loyd previše dobar da bi igrao manje od 27min. 

 

ako je tako, ne vidim motivaciju ni kluba ni waldena za tom sitnom minutažom na pg i sg.

nismo samo sa tri igrača na bekovima: tu bi trebalo da budu (nadam se) i radanov, lazić, dobrić, davidovac. u raznim formacijama i varijantama svaki od navedenih može formalno na SG a neki i na PG i SF

 

hall / walden / (davidovac)

loyd / walden / lazić / dobrić / radanov / davidovac

= navodim samo opcije na PG i SG, makar trajale i dva minuta

 

po ljudstvu gledano to nije tanko, po talentu, pojma nemam, možda i jeste.

uostalom, verovatno i loyd, kao i lazić i davidovac i radanov i dobrić mogu nešto minuta na SF

 

Pa i prosle sezone si imao sve nabrojane domace igrace + tu je bio i Stratos.

 

Nijedan minut Lazic i Dobric nisu igrali na 2, odnosno nijedan minut njih dvojica nisu provodili sa jos jednom trojkom na terenu.

 

Prosle sezone smo imali cetvoricu igraca na 1 i 2 - jedan jeste bio Covic, ali on je imao svojih urednih 10 minuta. Kasnije je doveden Punter i pored toha sto bi po tebi Brown/Jenkins + Baron/Jenkins/ Lazic / Dobric / Radanov / Davidovac bilo sasvim dovoljno.

 

Trojka Hall, Walden, Loyd je losija do trojke Brown, Baron, Jenkins. Walden i Hall su eurocup igraci koji debituju u EL. A pri tom, nema vise ni Stratosa ni imena kao sto su D.Brown i Gist.

 

Prosto, ovaj tim sada je jedan od najgorih u evroligi, uz Asvel, Albu i Zalgiris i ne vidim uopste svrhu ni pokusavati nesto bez jos jednog dobrog igraca. Tu cak nije ni pitanje da li su tu 3 beka ili cetiri, koliko sto dzaba nama 10 pomocnih igraca ako nemamo glavne opcije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odoše nam danas dva baš gotivna igrača... Došli su bez prevelike pompe, ali ostavili trag i pritom su ih zavoleli navijači. Žao mi je Lorenza što okolnosti prošle godine nisu bile drugačije. Verujem da bi i u lepše skockanom i bolje vođenom timu tek pokazao klasu, naročito u borbama za trofeje. Bili i on će zabosti ozbiljne pare, ovi ugovori bi trebali da im budu kruna karijere.

Hvala i našem Kerolu, voleo bih da nam se putevi ukrste još jednom za par godina i da uživamo u njegovoj dalekometnoj paljbi.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, goldberg said:

Nijedan minut Lazic i Dobric nisu igrali na 2, odnosno nijedan minut njih dvojica nisu provodili sa jos jednom trojkom na terenu.

 

 

Pogledaj prvih 4 minuta i 27 sekundi prve utakmice EL sezone 2019/2020 kao i prvih 3 minuta i 28 sekundi 4. utakmice iste sezone, i sve ce ti se samo kazati... :default_coffee:

 

Ne bre, ne zajebavam se 😄

 

Protiv PAO su krenuli Zo, Beron, Laza i DeDa (ali je on igrao small-ball cetvorku) i Gist. Tako da ovaj drugi deo tvoje recenice nije bas skroz tacan...

Za primer netacnog prvog dela recenice uzimam primer protiv Barse, startovali Zo, Laza, DeDa, "Spasi-Zvezdu-i-odlazi-u-NBA-Borisa", i par patika broj 59-62 (zavisno od kalupa).

 

Svakako nadam se da to necemo gledati ove sezone 😄

 

Link to comment
Share on other sites

U principu mi smo videli Lorenza u izdanjima od sjaja do očaja. Bas me zanima da li moze da odigra celu sezonu u tom sjajnom tempu u top ekipi sa vrlo dobrim trenerom. 

Može i tako da se gleda na te tri faze...prilagodjavanje...šlepanje celog tima tri meseca...i spuštanje u niže obrtaje kada smo ga upregli po 32-33 minuta do dolaska Kevina ,,neka ja ću'' Puntera...Nagledaćemo se mačorskih prodora od Zoa ali u onom grdnom dresu sa efektnih 20 minuta kod Kokoškova i uz neku taktiku za promenu. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, MetalHead said:

 

Pogledaj prvih 4 minuta i 27 sekundi prve utakmice EL sezone 2019/2020 kao i prvih 3 minuta i 28 sekundi 4. utakmice iste sezone, i sve ce ti se samo kazati... :default_coffee:

 

Ne bre, ne zajebavam se 😄

 

Protiv PAO su krenuli Zo, Beron, Laza i DeDa (ali je on igrao small-ball cetvorku) i Gist. Tako da ovaj drugi deo tvoje recenice nije bas skroz tacan...

Za primer netacnog prvog dela recenice uzimam primer protiv Barse, startovali Zo, Laza, DeDa, "Spasi-Zvezdu-i-odlazi-u-NBA-Borisa", i par patika broj 59-62 (zavisno od kalupa).

 

Svakako nadam se da to necemo gledati ove sezone 😄

 

 

Dobro, Davidovac od svih njih jos i moze nekako da krpi na 2 i na 1.

 

Ipak, to je iznudjeno resenje, dok Dobric i Lazic zaista ne mogu na 2. Mislim da smo se ogresili od Rochestog, nismo mu obezbedili kvalitetne saigrace.

 

Na 1, 2 i 3: Radicevic/Ennis, Feldeine, Davidovac, Dobric, Dangubic i Lazic - od svih njih samo Feldeine ume da igra sa loptom na vrhunskom nivou, a i on je vise suter.

Na 4 i 5: Jankovic, Bjelica, Jovanovic, Lessort, Antic - 4 rupetine u odbrani i penzioner Antic

 

Bas bas lose sastavljen tim.

 

Srecno Baronu, hvala za svu magiju koju je stvarao kada bi ga krenulo u seriji. Nije sve u rezultatu, nesto je i u utisku koje igraci pruzaju na terenu. :classic_love:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Ipak, to je iznudjeno resenje, dok Dobric i Lazic zaista ne mogu na 2.

E tu sam te cekao (ubices me, znam) 😄 prvih minut i 37 sekundi 24. runde u EL 2019/2020, Zvezda gostuje Himkiju, Laza i Dobric startuju (uz njih Zo, Simanic, Ojo) i otvaraju utakmicu sa zajednickih 5-0 🙂 (Laza 2p, Dobric 2+1). 

 

Skoro celu cetvrtinu je odradio Laza, prvo sa Dobricem pa onda sa DeDa-om (kad jos ulazi Panter a izasao je jos i Borisa - igramo dakle Zo, Panter, Laza, DeDa, Gist). Pa onda Lazu menja Stratos, verovatno DeDa i Stratos menjaju pozicije, pa onda ulazi jos i Djenka umesto Zo-a... 

 

Jebes ga ako je ovo bilo iznudjeno, da se gotovo celu prvu cetvrtinu igra sa dve trojke na pozicijama od 2 do 4. A niko nije izostao sa te utakmice, pa da kazes da je tako... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

E tu sam te cekao (ubices me, znam) 😄 prvih minut i 37 sekundi 24. runde u EL 2019/2020, Zvezda gostuje Himkiju, Laza i Dobric startuju (uz njih Zo, Simanic, Ojo) i otvaraju utakmicu sa zajednickih 5-0 🙂 (Laza 2p, Dobric 2+1). 

 

Skoro celu cetvrtinu je odradio Laza, prvo sa Dobricem pa onda sa DeDa-om (kad jos ulazi Panter a izasao je jos i Borisa - igramo dakle Zo, Panter, Laza, DeDa, Gist). Pa onda Lazu menja Stratos, verovatno DeDa i Stratos menjaju pozicije, pa onda ulazi jos i Djenka umesto Zo-a... 

 

Jebes ga ako je ovo bilo iznudjeno, da se gotovo celu prvu cetvrtinu igra sa dve trojke na pozicijama od 2 do 4. A niko nije izostao sa te utakmice, pa da kazes da je tako... 

 

Baron je izostao.

 

To je onaj mec koji su predali jer je "ABA prioritet" i tada je EL pustena niz vodu samo da se ne bi sastali sa Partizanom u polufinalu. Pa nek posle Covic prica da bismo igrali TOP 8 da se EL nastavila, ima nas koji pamtimo sta se desavalo.

Link to comment
Share on other sites

Poslednja informacija bila je pre nekih desetak dana  da pregovara sa PAO.
On bi bio isto odlicno resenje. Mislim da bi imao korektnu sezonu. Nekako mi je uvek bio simpatican, znao sam da moze mnogo bolje od onoga sto je prikazivao u prvom mandatu.
Ali obzirom na deficit pravih plejeva, izgleda da cemo morati opet da cekamo neko valjano resenje iz SAD.
Onaj mali Waters ili kako mu bese ime mi se bas svidja kao igrac, mislim da bi porobio kod nas.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

Baron je izostao.

 

E da jeste on... mozemo onda da racunamo da je zbog toga, mada je tada vec Panter bio u timu (od koga smo ocekivali da igra pleja, a konkretno u ovom primeru odigrao je dvojku dok Zo nije izasao pred kraj cetvrtine). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bili Beron je stvarno dao dosta ovom klubu. Definitivno najbolji suter kojeg sam gledao u dresu Zvezde. Bio je dosta vise od klasicnog suterskog specijalca. Resavao je meceve i preuzimao odgovornost kad je bilo gusto. Kljucna karika 2018/2019 sezone. Izuzetno simpatican lik, veliki profesionalac i pravi sportista u punom smislu te rijeci. Kao navijaci mozemo sve najbolje da mu pozelimo i da ga docekamo jakim aplauzom svaki put kad se pojavi u Beogradu.

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 29
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MetalHead said:

 

Pogledaj prvih 4 minuta i 27 sekundi prve utakmice EL sezone 2019/2020 kao i prvih 3 minuta i 28 sekundi 4. utakmice iste sezone, i sve ce ti se samo kazati... :default_coffee:

 

Ne bre, ne zajebavam se 😄

 

Protiv PAO su krenuli Zo, Beron, Laza i DeDa (ali je on igrao small-ball cetvorku) i Gist. Tako da ovaj drugi deo tvoje recenice nije bas skroz tacan...

Za primer netacnog prvog dela recenice uzimam primer protiv Barse, startovali Zo, Laza, DeDa, "Spasi-Zvezdu-i-odlazi-u-NBA-Borisa", i par patika broj 59-62 (zavisno od kalupa).

 

Svakako nadam se da to necemo gledati ove sezone 😄

 

 

Jbt kad Lorenzo pogleda ostala 4 igraca oko sebe, a ono Laza, DeDa, Borisa I Ojo. 

Jel mu se prikenja ili mu se baca pegla 🤔

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goldberg said:

 

Nijedan minut Lazic i Dobric nisu igrali na 2, odnosno nijedan minut njih dvojica nisu provodili sa jos jednom trojkom na terenu.

 

 

ne znam gde bih pogledao zvezdine 5orke a na pamćenje ne mogu da se oslanjam; 

opet, ako lazić i dobrić ni jedan minut nisu odigrali na SG, to bi značilo da ni jednog minuta nisu bili zajedno na terenu - pošto njih dvojica mogu samo na sf i sg

 

ukoliko je neko od njih dvojice u 5orci sa davidovcem a pri tome je u igri i neko ko ide na PF (pa onda davidovac nije tamo), onda opet mora neko na SG

 

razumem ja da su to nesrećna i ne baš funkcionalna rešenja. ipak, treba imati na umu i da se košarka danas igra, makar u tako kratkim vremenskim periodima, bez rigidne podele na pozicije, pa će zarad npr odbrane i/ili tranzicije, nešto minuta biti igrač na poziciji koja mu nije baš prirodna

 

živo me interesuje da li je zaista moguće da baš nijedan minut nisu gorepomenuti igrali zajedno per game

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MetalHead said:

@uini vide li moje postove? :default_coffee:

 

mislim da si mi na ignoreu. 

šalim se, video sam samo goldbergovu notifikaciju, nisam bistrio topik, izvinjavam se ako sam napisao nešto što je dokazano kao netačno i/ili nepotrebno ( :

 

edit sad vidim diskusiju na ovoj strani, my bad

Edited by uini
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...