Jump to content

KK Crvena Zvezda - prelazni rok 2020/2021


Gudura

Recommended Posts

KK Crvena zvezda mts i narednih dana oglašavaće se isključivo na svojim zvaničnim platformama oko svih konretnih poteza vezanih za dolaske novih igrača.

 

Mozda nam Sunturlic nesto najavljuje a mozda i ne. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Haggard said:

to sto su oni jurili pangosa ne mora da znaci da sada nuzno jure neki takav profil, posebno ako ga nema. uostalom, hall je potpisan nakon sto je pangos propao. pa su se mozda odlucili da idu sa hallom i waldenom na 1 + loyd koji moze da odigra nesto i na kecu, a da se sada trazi neki cistokrvni pucac, mozda cak i swingman, igrac 2/3, sto bi nas dovelo u mogucnost da igramo sa 3 amera spolja u petorci.

Meni to zvuci logicno. Dovoditi treceg pleja mi deluje neralno, ma koliko mi se cinilo da je tandem hall/walden tanak za EL. Walden mi je bio skroz ok kao backup za pangosa. Mozda je struka procenila da cemo tesko naci slicnog igraca u okviru nasih mogucnosti i odlucila se za jednog pre svega sigurnog i iskusnog igraca.

O tom suteru smo juce diskutovali. Cini minse da je lakse i da se za manje novca moze dobiti veci kvalitet na pozociji 2 nego 1.

Postoji jos jedno pitanje koje je otvoreno i po meni jako bitno. Pitanje rezervnog centra. Do sad nisam cuo pouzdane informacije o kuzmicevom stanju. Sve je to na nivou rekla-kazala. Zelim da verujem da bi zdrav kuz na 80% onoga sto je pruzio u prvom mandatu bio ogromno pojacanje i resio nam problem petice. Realno od nesrece je proslo godinu dana. Za to vreme mogao se oporaviti i fizicki i psihicki. Ako se ne varam posednja njegova utakmica je bila 1/4 finale kupa protiv partizana i tu je sasvim ok izgledao i igrao vise od 20 minuta. Ma koliko bili zadovoljni potpisom nnoka, decko ima svoja ogranicenja i bez dobrog bakapa ne bih ulazio u sezonu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

to sto nama hall i walden deluju tanko, ne mora da znaci da tako misli i sasa. pretpoostavljam da on tu zeli timske igrace koji se podredjuju ekipi, a ne zderace lopte. kada pogledamo sta je imao na pleju u svojim prethodnim ekipama, to takodje nije bilo nista impresivno. u lokomotivi je zamalo uzeo ec sa raglandom kao glavnim plejom, a prosle godine je bio u top8 i vodeci u francuskoj sa clemmonsom i bostom, opet nista impresivno na papiru, ali timski su delovali jako dobro. kada je tu ozbiljan trener, uopste se ne sekiram. imali smo prethodnih sezona rocestija i lorenza, a igra nije bila ni za kurac.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

cela ova moja post-teza se zasniva na tome da je loyd previše dobar da bi igrao manje od 27min. 

 

ako je tako, ne vidim motivaciju ni kluba ni waldena za tom sitnom minutažom na pg i sg.

nismo samo sa tri igrača na bekovima: tu bi trebalo da budu (nadam se) i radanov, lazić, dobrić, davidovac. u raznim formacijama i varijantama svaki od navedenih može formalno na SG a neki i na PG i SF

 

hall / walden / (davidovac)

loyd / walden / lazić / dobrić / radanov / davidovac

= navodim samo opcije na PG i SG, makar trajale i dva minuta

 

po ljudstvu gledano to nije tanko, po talentu, pojma nemam, možda i jeste.

uostalom, verovatno i loyd, kao i lazić i davidovac i radanov i dobrić mogu nešto minuta na SF

 

Uh, uh...

Imaš od mene veliko poštovanje kao poznavaoca košarke, ali poslednja 2-3 tvoja posta (vezano za spoljnu liniju Zvezde) su mi baš onako čudna.

Prvo, oko Loyda. Na papiru je on možda i najbolje pojačanje do sada i hajde da se svi složimo da će on biti neprikosnoven na poziciji beka šutera. Da li će to značiti oko 30 min po meču? Ne mora da znači, posebno ako se ima u vidu Saletov način igre i rotacije spoljnih igrača, zarad držanja tempa svih 40 minuta. Ali nema veze, hajde i to da uzmemo kao tačnu pretpostavku. U tom slučaju, jasno je da se neće juriti neki SG, jer to može da pokrpi Walden bez problema (npr. Loyd 25-30 min, Walden 10-15 min) i da mu ostane još bar 10 min na pleju. Hall će, kao backup plej, na toj poziciji imati 15-20 min, što ostavlja rupu od 10-15 minuta na kecu, koju neko mora pokriti. Taj neko je novi igrač i ubeđen sam da ćemo dosvesti još jednog koji je primarno organizator igre ili dobar dodavač, a tek sekundarno skorer. Taj četvrti je neophodan i po još jednoj stavci koju sam malo pre izneo - rotacija igrača na spoljnim linijama, duga sezona (mnogo utakmica) i trenerov stil. Pošto vidimo da dobri igrači na toj poziciji polako cure iz našeg dometa, vrlo je verovatno da ćemo dovesti nekog sličnog Hallu i da će on dobijati tih 10-15 minuta. Možda će taj novi igrač biti recimo defanzivni ball handler sa dobrim fizikalijama, od kojeg nećemo tražiti poene osim onih iz tranzicije, već pre svega odbranu na perimetru i distribuciju lopte, kretnje bez iste itd. Ako kojim slučajem dovedemo neku zver na kecu, onda cela rasprava gubi smisao, jer će biti kao uklesano u kamenu kako će izgledati minutaža našeg backcourta, sa sitnim nivelacijama u zavisnosti od meča do meča. Ne verujem u to, ali se nadam da će biti 🙂

 

Dobrić, Davidovac i Lazić ne mogu pokrivati SG ni na par minuta (osim u teškoj uslovljenosti zbog povreda ili problema sa ličnim greškama), jer bi to bilo spuštanje za po jednu poziciju na dole, suprotno trendu small balla gde pozicije idu za po jednu na gore, ali i najavljenoj filozofiji igre od strane našeg trenera koju je definisao kao modernu i brzu košarku sa tranzicionom igrom. Ni jednog od ova tri igrača na mogu da zamislim kako sa uspehom igraju SG u takvoj koncepciji naše igre, a Davidovca vidim mnogo jasnije kao 4, nego kao 2, ako već mora da klizi sa trojke na neku od strana. Kod Radanova sam i ranije pisao da ga vidim kao SG (mora da popravi šut), a ne kao SF, ali je pitanje koliko (i da li će uopšte) da se nametne novom treneru kroz ovaj trenažni/pripremni proces. Ja bih voleo da ga vidim u rosteru, ali teško da od njega možemo očekivati neki protagonizam u ovoj sezoni, odnosno neke ozbiljnije minute, posebno u EL. Njegova realnost je da uđe u roster kao treći SG, da napreduje tokom sezone i da se dokaže na više od par mečeva u ABA ligi.

 

Treće, kao što sam pisao u prošlom svom postu, mislim da će Sale igrati određeni broj minuta sa tri beka u petorci. Možda kao taktičko rešenje od početka meča, ako skauting pokaže da protivniku ne odgovara brža igra, možda kao kec iz rukava u određenim delovima meča kada se želi ubrzati igra, juriti rezultat ili šutirati više za tri. Šta god bio razlog, mi ne možemo sebi dopusiti da igramo sa tri spoljna ako ih ukupno imamo tri. Velika potrošnja i akumuliran umor nam se mogu osvetiti. Još jedan razlog koji ide u prilog činjenici da ćemo dovesti još jednog igrača spolja. Možda ne sada i ne odmah, ali kasnije, kako se početak sezone bude približavao (kad god da bude) sigurno.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Vjerujem da ste više gledali Saletove ekipe od mene i otud ova priča o više ballhandlera na terenu u isto vrijeme. Ako je to zaista tako, ne vidim Dobrića i Lazića nigdje osim na 3. Dakle, ne vjerujem da ćemo dopuštati scene iz ove sezone gdje nam napad stagnira, a Zo, Punter ili ne daj Bože Filip moraju da izmišljaju nešto pa na kraju Lazić i Dobrić moraju da napadaju obruč driblingom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teško da će Sale sa timom koji selektuje promeniti sistem igre koji specijalizuje godinama. Brza izmena pozicija u napadu uz pomoć serije blokova i dosta katovanja zahteva pismenu ball handler spoljnu liniju. Nama je u pozicionom napadu kada nas ozbiljnije ekipe brane presingom lopta uvek stala čim stigne do Lazića...pa i Dobrića...ako je još i istek napada onda je to bilo jako teško gledati. Neće njih dvojica biti dugo na parketu kada jurimo rezultat.. džaba škripa flomastera.

 

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Wingwalker said:

lopta uvek stala čim stigne do Lazića...Dobrića

 

Bas tako. Lazic iskusno "stane na loptu", onda se odbrana konsoliduje, onda ostane 3 sekunde do kraja napada i onda uvali loptu nekom drugom ili sutne sa zemlje frljoku.

 

Kad se zavrti napad, sa sve katovanjem i distribucijom lopte, nema umirivanja napada, to MORA biti brzo i tecno. Postoje naravno i sporiji setovi, ali koja je korist kad ti protokom dodjes do otvorenog igraca a on onda saceka da mu dodje defanzivac?

Link to comment
Share on other sites

Igrali su kod njega Vargas i King...nije on imun na radnike ali voli najvise two way igrace. U Albi je jedne godine imao cak 4pg..koja su imali svi solidnu minutazu.Lowery, Taylor,oaj Turcin i jos jedan zaboravih sad.

 

Timska igra je uglavnom trademark i kruzenje lopte, ali u principu najbitnije za njega je da zna da tempira formu posto je u proslosti imao problema sa tim, posebno u Albi.. Uglavnom mu timovi padnu u drugom delu sampionata.

 

Sigurno dolazi plejmejker,a nije nemoguce i jedna cetvorka.. Od mladjih ne znam koga je izbacio..eventualno Gifaj, mada me ne bi cudilo da je on preporucio bombasa iz Dombasa posto ga je i trenirao u Donjecku kao i Radenovica.

Link to comment
Share on other sites

Srecno Lorenzo! Zao mi je sto nisi mogao da dovrsis sezonu kod nas. Ostajemo ti sigurno u dobrom pamcenju i licno a posebno profesionalno jer verujem da si zabo dobar ugovor kod Turaka.

 

Srecno i sve najbolje u zivotu!

 

Nama je, kakve li ironije, na ovaj roster samo trebalo da Lorenzo ostane 🙂 i to bi bilo to. Sad nam treba zamena za njega.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Real, Barsa , cska, Fener, Efes su verovatno u prvih pet. Od 6-7se bore Makabi  i Armani, a za to osmo konkurisemo mi, Baskonija, Panata , Oli, Himki, Zenit.

Vrlo je moguce da iz prvih 7 ispadnu 1-2 tima, ali je moguce i da neko od preostalih ( Bajern, Asvel, Valensija) bude iznad ocekivanja.

Sto ovo pisem, iz razloga sto se stvorila atmosfera da smo puni ko brod i da moramo u top 8. Slazem se da to mora biti cilj, ali isto tako mora biti naznaceno da bi ostvarivanje tog cilja bio enorman uspeh, a ne nesto podrazumevano.

 

Kako to ostvariti u konkurenciji pobrojanih timova. Jedini nama dostupan nacin je da igraci, a bogami i trener naprave iskorak u odnosu na ono sto su do sada prikazali. Zato mi se dopadaju sva pojacanja. Mislim da niko nije udario u plafon i mislim da svi imaju prostora za napredak. Mozda Hol najmanje, ali on treba samo da pokaze da moze da odigra 15 minuta el basketa sto je mislim realno. 

Zato mislim da nema razloga za kuknjavom sto dovodimo ec igrace jer je to jedino sto bi trebali da radimo i sto je ok ako biramo igrace koji nisu dostigli svoj maksimum.

Uvek pravimo poredjenja sa Radonjicevom erom i zaboravljamo koliko je npr.Jovic napredovao, koliko je sam Radonjic napredovao tokom godina. Zaboravili smo kuknjavu sto na centru krecemo sa Bobanom i Miskovim kusurom( cini mi se za Dangubu).

 

Za sad sam zadovoljan i bio bih zadovoljan plasmanom u top 10 uz igru koja ima glavu i rep ,ako bi se pokazalo da imamo trenera na duze staze i ako bi neki igraci napredovali.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ja bas sumnjam da cemo mi i pleja i cetvorku dovesi. Mislim samo kec i to je to. Potom ce da se ceka ako se pojavi nesto bas ispod cene ili ako Simanic stvarno ode u NBA, ali sumnjam da ce ista od toga da budem, tako da cenim da je to to. Jos plej i sklopili smo tim.

 

Jes da smo tanki na 3 i 4 u teoriji, ali bice to sve ok ako Obradovic poslozi odbranu i ova pojacanja se pokazu u skladu sa renomeom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sutra u 12:00 na malom Kalemegdanu, poneti na protest po jedan cvet za Brauna i ostaviti na vratima uprave.

Cilj protesta - da nam vrati Brauna, Jovića, ili već pass-first pleja koji igra i odbranu.

Slogan na transparentu-

SVAKO ZA LORENZA

NIKO ZA ŠTIMCA

 

Upozorenje - Ako izađe Lazić, #sedi dole. Čuvajte se i onih sa desne strane, što navijaju za Štimca, #nenasedajte na njihove provokacije.

Edited by Majak
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...