Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

25 minutes ago, Martin Mystere said:

Poslednju četvrtinu Bajern nas je uništio jednim jedinim napadom - ulaz, mi skupljamo, lopta se vraća samom igraču na trojci... Za to vreme naša igra u napadu bez ikakvog smisla.

 

zapravo veći deo tekme su to radili ali slažem se, prosto i jednostavno 

Link to comment
Share on other sites

Loyd i O'Bryant kombinovano uzeli 29 šuteva i izveli 9 slobodnih bacanja za 28 datih poena. Ostatak ekipe (10 igrača) ukupno šutnuo 25 puta. Zajedno su izgubili 6 lopti i napravili 4 asistencija. O odbrani da ne pričam.
 
Ako neko ne vidi problem u ovome ja stvarno nemam šta drugo da diskutujem sa tom osobom. Da su Jokić i Marej lično pa je previše za standarde Evrolige.
To samo dokazujr da je Bajern los tim a da mi ne mozemo gore od ovoga.

Sent from my MI 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, đubrivo. said:

 

aha, lučić baš ima kompleks od zvezde, tipa nije izgubio nikada. 

 

sve ste napisali za iso, mislim da ispod radara prolazi to da su nas razmontirali u odbrani - višak se pravio na trećem pasu u proseku i uvek je neko ostajao sam na spotup trici. jedino što se u rezultatu nije primecivalo jer su puno toga promašili do pred kraj. 

 

solidna odbrana ali zapravo nedovoljno dobra. mada, ko će pored ovakvog napada o tome. 

ocigledno si mlad pa nisi upucen kakva je krvnicka udaranja imao na rakocu, skotu itd..:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ove 2 poslednje tekme su ogolile sve mane ovog tima a ima ih dosta.

Ukratko o mecu. Kraj 2., 3  i 4.cetvrtine, serija 7-0, 6-2 pa 13-0, znaci 26-2.

Skandalozno finisiramo i ocajni smo kad se lomi u svakom mecu sem protiv Cska.

Na neki nacin je uspeh nakrcati 16 igraca a imati rupetine u rosteru. Hol nam je prvi plej al decko nema kvalitet za vise od drugog pleja.

Centra nemamo. Kuz je bivsi igrac a Teri zna samo vertikalni pik.

Nisam siguran ni da li imamo trojku u timu, reko bih da ne.

Sasa je tvrdoglav ko mazga i neverovatno da je dopustio ISO kosarku. A za JOB necu da se ponavljam.

Rocesti je verovatno tu jos par nedelja, to je i Sasi jasno.

Postoje odredjeni dobri postulati ovde, al nema dzebane. Vrlo moguce da ce nas zabetonirati u sledeca 4 kola, pa cemo eto da rvemo sa Asvelom i Alba kako bismo izbegli Fenjer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, John Terry said:

Je li Cigani, jel menjamo Obradovica?

 

Mislim da je pravi trenutak, Kari i Dejo su slobodni 🙂

 

@Slavisa iz Tavankuta E hvala brate, trudim se. Ziv bio.

 

U svako doba dana i noći.

Za sledeću bih na odmor poslao Davidovca i Lazića, u 12 ubacio Radanova i Borišu. S tim da Radanov nema samo epizodnu ulogu. Mora se prodrmati ekipa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, n4l1m said:

ocigledno si mlad pa nisi upucen kakva je krvnicka udaranja imao na rakocu, skotu itd..:default_coffee:

Istina. Doduse, bio je mlad, ali imam cak i personal video tog faula na Igoru.

Just now, leki bg said:

Istina. Doduse, bio je mlad, ali imam cak i personal video tog faula na Igoru.

Strpljenje oko tima.

Roster je sklopljen prosle nedelje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, đubrivo. said:

 

aha, lučić baš ima kompleks od zvezde, tipa nije izgubio nikada. 

 

sve ste napisali za iso, mislim da ispod radara prolazi to da su nas razmontirali u odbrani - višak se pravio na trećem pasu u proseku i uvek je neko ostajao sam na spotup trici. jedino što se u rezultatu nije primecivalo jer su puno toga promašili do pred kraj. 

 

solidna odbrana ali zapravo nedovoljno dobra. mada, ko će pored ovakvog napada o tome. 

 

Daleko smo od tima i još uvek je ovo samo skup fantasticnih pojedinaca i zato tako izgledamo.

Mnogo utakmica će proći dok ne bude to leglo kako treba. Samo ma je nervoze, a više strpljenja kako trenera tako igraca i nas navijača. 

 

Ne treba zaboraviti da je ova ista ekipa razmontirala Baskoniju i pobedila Cska. 

 

 

Dzoni nije privatnik već vadi kestenje iz vatre. 

 

 

Moram da pohvalim Kuridzu, jedini ispunjava sve zadatke i igra iznad očekivanja!!! 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nema ovde, nažalost, mnogo šta da se priča. 

Čist poraz našeg trenera, Saše Obradovića. 1/1.

Ne ume da organizuje napad svojih igrača protiv odbrane protivničkog trenera.

Takođe, izmene. Prvo forsira Brajanta i onda kad ga krene, izvlači ga i dugo ne vraća. Lojda ništa ne ide, a on ga ne izvlači kao da ne sme po pravilima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Majak said:

 

Takođe, izmene. Prvo forsira Brajanta i onda kad ga krene, izvlači ga i dugo ne vraća. Lojda ništa ne ide, a on ga ne izvlači kao da ne sme po pravilima. 

Dzoni nije fizicki spreman. Ozbiljne padove u igri ima vec posle par minuta bez izmene. I vcras i protiv Kurtinaitisovih pulena.

 

Roch ima snage za vise od 3 minuta. Kad poradjamo poene, ne vidim sta on tu moze dodatno ofanzivno da uzjebe.

Edited by leki bg
Link to comment
Share on other sites

Dosta ovo lici na Radonjinu filozofiju. Forsira se jaka odbrana, tranzicija, a napad stagnira. Jedina (ali ogromna) razlika je da je Radonja uvek imao pleja na koga bi oslanjao napad.

Trenutno nemamo pleja. Hall ocigledno ostao na osrednjem EC nivou i misli da je ovo sto igra dovoljno i ne trudi se da preuzme inicijativu. Za sada posle Simonovica najveci promasaj. Walden ne moze na 1, Roc ne moze jos. Sasa dozvoljava ispucavanja, nemamo jednu napadacku akciju, pozicioni napad ne postoji. Prevede se lopta, dribla se 5-6 sekundi i daje lopta Lojdu ili Brajantu da sutnu na silu. Za to nam ne treba plej, to moze i Borisa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

U EVROLIGI MORATE PAMETNIJE, OVO JE DRUGI NIVO KOŠARKE:

 

"Okom ste mogli da vidite koliko su iskusniji od nas", rekao je trener crveno-belih

 

Trener Crvene zvezde Saša Obradović govorio je posle poraza u Minhenu o propustima svog tima.

Kao i u mečevima protiv Žalgirisa i Himkija, njegov tim je u završnici ispustio šansu da i ostao bez ritma i rešenja kada je bilo najvažnije.

Epilog u Audi domu bila je na kraju ubedljiva pobeda tima Andree Trinkijerija, rezultatom 74:69.

 

"Kao prvo, čestitam Bajernu, zaslužili su da pobede. Nažalost, imali smo svoje šanse, ali kao u mnogim utakmicama Evrolige, morate da bude pametniji.

Protiv Himkija smo ispustili utakmicu, protiv Žalgirisa da li je bio faul ili ne... Čak i sada smo izgubili 'momentum' u tom trenutku", rekao je Obradović.

"U poslednjoj četvrtini nismo igrali precizno u napadu, a sa druge strane u odbrani nismo koristili faulove pre bonusa. Iskusan tim kao Bajern učini da ta razlika u iskustvu bude vidljiva. Kada moraju da pogode oni ne šutiraju spolja, već idu na liniju penala, ulaze u reket, nalaze slobodne igrače u tim pozicijama. Ovo je proces učenja i ljudi moraju da se naviknu na drugačiji nivo košarke".

Šta je bila prelomna tačka?

"Tri faula pre bonusa u poslednjoj četvrtini nismo dobro iskoristili i uz to su odlučile naše odluke u napadu. Iako smo se dobro pripremili za napad, nismo to poštovali. Pripremili smo njihova preuzimanja, ali nismo se adaptirali. Šutirali smo brzopleto, to je Bajernu omogućavalo da trči u kontre i da preuzme kontrolu. Bilo je teško vratiti se iz te situacije".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ok su kritike, ali ovde se stvarno ide od sjaja do ocaja. Posle Fenera se isto ovo pisalo, onda dobijemo nekog, pa smo realno tim za top 8, pa se onda izgubi pa opet ne valja nista, pa onda opet dobijemo pa smo vrh.

 

Ko sto mora kontinuitet u igri da bude, mora i u misljenju, ali ovde stvarno sve zavisi od poslednje utakmice. Ako je odigramo dobro najbolji smo, ako je odigramo lose katastrofa, smisljanje nadimaka, teranje.

  • Like 14
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

Ok su kritike, ali ovde se stvarno ide od sjaja do ocaja. Posle Fenera se isto ovo pisalo, onda dobijemo nekog, pa smo realno tim za top 8, pa se onda izgubi pa opet ne valja nista, pa onda opet dobijemo pa smo vrh.

 

Ko sto mora kontinuitet u igri da bude, mora i u misljenju, ali ovde stvarno sve zavisi od poslednje utakmice. Ako je odigramo dobro najbolji smo, ako je odigramo lose katastrofa, smisljanje nadimaka, teranje.

Markose zar nisi vec navikao na to? :))

Link to comment
Share on other sites

Nema nista od nas ni ove sezone sto se tice Evrolige, kao sto sam i pretpostavio, bice to neki plasman od 9-12 mesta verovatno. Neki su se smejali ovde kada sam rekao da je Obradovic za nas pogresan potez. Vidim da mu je najveci kvalitet da besni i da se dere na igrace, mase rukama i preti. Gazda Cova je morao malo da se spusti na zemlju i pobedi svoj ego i sujetu, jer Radonjic nam se bukvalno nudio. I ajde da ponovim jos jednom, Radonjic nije najbolji trener u Evropi, nije ni u TOP10, ali je najbolji za Zvezdu. Slicno kao Vujosevic i Partizan.

 

Sto se tice ove utakmice, verovatno je kljucni momenat bio na 61-59 kad su oni promasili sut pa je bila mrtva lopta i podbacivanje, tu su nam uzeli loptu i iz tog drugog napada dali kos, i onda krece serija od 13-0. Sramota zaista. Bajern nije nikakva strasna ekipa, cist prosek, buvalno nisu ni za TOP8, to sto su drugi bili na tabeli je samo trenutno stanje koje nije realno i nece potrajati.

 

Izgledamo kao neka banda, Lojd je previse uzeo ekipu pod svoje, samo cekam kad ce uci u neki zestok sukob sa Obradovicem pa ce biti opet 'silbovanja'. Mi mozemo svakog da pobedimo, ali mozemo i od svakog da izgubimo, takve ekipe uglavnom ne naprave nista veliko. Skrckali smo 15 miliona eura za dve sezone da bi opet bili ikebane u Evroligi. Za nas je pocela da vazi ona izreka 'nije vazno pobediti, vazno je ucestvovati'. Interesovanje za KK je realno nestvarno palo u zadnje tri godine i preti da bude jos gore. To boli iskreno, nema vise one energije koja je bila oko kluba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno ja uopste nisam primetio te amplitude od sjaja do ocaja. Vise je bilo od umerenog optimizma do pesimizma.

Ja zagovaram realizam, stoga treba komentarisati kako jeste u datom trenutku sa osvrtom na kraju ciklusa za neki overall ucinak.

Da li sam zadovoljan sezonom do sad? Ne. Kompozicija tima, reagovanje na pritisak, dramaticno lose zavrsnice. Ne deluje dobro.

Vrlo verovatno dovoljno za aba, a za EL bih rekao da je ispod ocekivanja svih u klubu za sada. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uzasno izgledamo, ali bukvalno.Cak i kad smo bili u egalu smo izgledali uzasno, a u egalu smo bili jer smo igrali protiv jedne zaista prosecne ekipe, koju trener cini boljom nego sto jeste.Upravo suprotno od onoga sto nas trenutno radi.

Cinjenica je da su nama pojacanja umesto da nas pojacaju, zapravo rasturila timski duh i unistila svaku hijerarhiju u ekipi.Previse slobode za Lojda i O'Brajanta i dok za prvog i postoji neko opravdanje jer je lider od pocetka sezone, za ovog drugog, crnu rupu za loptu, nema nikakvog opravdanja za ovoliku privatizaciju nakon 10 dana u ekipi.Sasa mora da poradi na timu kao celini, i da primiri privatizaciju ekipe, a cini se da je u ovom trenutku daleko od kontrolisanja situacije. Vreme ce pokazati...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, BojanaCZV said:

Ja bih samo da upisem, da ne dodje slucajno do menjanja boja, jos dve Zvezdasice na ovoj temi 😄

 

Tek kad dobijes bliznakinje, shvatis koliko ti zapravo znaci i leva ruka 😄

 

Tri cerke, jedna majka 🥰

 

Cestitke, da su zive i zdrave male princeze 😍

Eto nesto da popravi vece, ciji je utisak da nismo izgubili jer je Bajern kvalitetnija ekipa vec ima boljeg i iskusnijeg trenera. 
Ustvari, ova utakmica ima 2 pobednika i jednog porazenog, Bajern i O'Brajant su pobedili u svojim utakmicama koje su igrali, Zvezda je izgubila. 
Nadao sam se da cemo pobediti pa da ne ispada da iznosim misljenje nakon i zbog poraza, ali sve i da smo trijumfalno napustili Mihnen pisao bih o tome kako Zvezda imam ozbiljnih problema, igra poprilicno lose, a da je ovo bila (jos) jedna katastrofalna utakmica. 

Odbrana je uglavnom stvarno vrhunska i to ce tako manje vise biti tokom cele sezone pa zaista mislim da nema potrebe da se mnogo ponavljamo oko toga. Medjutim napad... To ne lici ni na sta protiv ozbiljnih ekipa. Na pocetku sezone smo imali problema jer je Obradovic pokusavao da beskonacnim i prebrzim rotacijama odrzi neki nivo agresivnosti i da iz toga gradi i napad. Medjutim to se nije pokazalo dobro jer ni sami igraci nisu uspevali da se priviknu ko je kada i sa kim na parketu, a kamoli da uhvate neki ritam i uspostave timsku igru. Nakon toga je raspodelom minutaze na koliko toliko nosice pocela da se kristalise neka igra, neki kontinuitet a samim tim i da igraci pocinju da se uklapaju u odredjene ulogu i funcije u timu. 'Povratak' Terija posle korone, pa donekle i dovodjenje Roca je jos malo uspelo da pogura neku timsku hemiju i timsku igru. Ali uvodjenje JOB u ekipu je napravilo 3 koraka nazad. 
O'Brajant i jeste i nije kriv za to, nije jer se Obradovic opredelio da mu prepusti ovakvu ulogu i da Zvezda igra iso kosarku, a sa druge strane jeste kriv jer nije problem da igrac uzme puno suteva, da postize veci deo poena, da od njega sve zavisi, problem je kada igra i ponasa se kao da nista oko njega ne postoji, da je njegovo samo da postigne 15ak - 20 koseva, da krajnji rezultat utakmice nije bitan... A bas tako za sada JOB deluje i igra na terenu.

No i van O'Brajanta previse je ofanzivnih problema sa kojima se ova ekipa za sada susrece. Protok lopte gotovo ne postoji, kretnje su ili minimalne ili spore... Veceras imamo prvi posed u 3/4 i od 24 sekundi 17-18 je lopta bila u rukama Hola, koji je bezidejno driblao, da bi nam na kraju istekao napad. Prvi napad nakon poluvremena!!
Obradovic trazi tajmaut na 2 minuta do kraja 3/4, krecemo u napad i u 5oj sekundi Hol baca lop pas u bunar/aut bez ikakvog razumevanja sa Lojdom... Bolji indikatori ocajnog napada i organizacije nisu potrebni. 
A ponajgore je sto je ovaj roster sacinjen od poprilicno kvalitetnih pojedinaca i ima izuzetan potencijal. 

Sezona je duga i ima vremena da se stvari u napadu poprave ali bojim se da smo vec propustili nekoliko bitnih prilika u EL. 
Da li se to odustaje od Rocestog? 

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo postali divlja ekipa sto se tice napada. Uvedes Dobrica, uzme sut i klupiras ga, a Lazica guras besomucno. Lojd i O' Brajant bezobrazno ignorisu kolege. Koliko je bezobrazno ono sto su radili veceras, to nije Zvezda, delujemo kao oni fenjerasi u regularnom delu NBA, OB prenosi loptu  zalece se, ok brate nek izadju ostali i ti igraj sam, a sve to Obradovic gleda i curi ko p**** Mozda je razocarao Volden u predhodnoj, ali sada se borio muski, Kuridza je od pocetka najkonstantniji igrac. Mislim da je Trinki stvarno majstor da napravio pitu od govana, dok Obradovicu nisu dovoljne ni kore, jaja, sira...

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...