Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, leki bg said:

Kriv je novac. 

Edit: nerealno je da tim iz top 3 najsiromasnijih zemalja Evrope jurisa na TOP8 ili F4 EL. To prvo moramo da resimo u svojim glavama.

 

Mene je sramota i ove kolicine novca koju je drzava dala Zvezdi, dok decu lecimo SMS porukama, a kultura postaje statisticka greska u budzetu.

 

Ako ce pare od cz i kkp da iskorijene siromastvo u srbiji neka se ugase oba kluba u svim sportovima sto se mene tice. 

 

Ali nesto se ne sjecam da je Radonja imao superstarove kad smo bili u borbi za 8 do zadnjeg kola. Nekako nam je uvijek novac kriv kad ne ide kako treba. Evo Simon recimo, cemu? Bacene pare. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Sector said:

 

Ako ce pare od cz i kkp da iskorijene siromastvo u srbiji neka se ugase oba kluba u svim sportovima sto se mene tice. 

 

Ali nesto se ne sjecam da je Radonja imao superstarove kad smo bili u borbi za 8 do zadnjeg kola. Nekako nam je uvijek novac kriv kad ne ide kako treba. Evo Simon recimo, cemu? Bacene pare. 

Od drzave dobijaju enormne pare oba kluba, jer donose glasove. Njihove "navijacke grupe" dobijaju poslove od drzave i time je neki 5.oktobar odmah eliminisan kao opcija. Pozorisna predstava ne donosi glasove. Tacka na tu temu.

 

Slazem se da smo nagomilali na 4, kvantitet umesto kvaliteta, ali je opet isto: Zvezda je zeleno svetlo (citaj: pare i pare na dodjem ti sigurno) dobila pred sam pocetak EL. Naravno da Sale Obradovic nije imao ideju nagomilavanja cetvorki bez EL kvaliteta. Simketa je doveo Covic. 

 

Desio se top 8, desice se nekad opet kad se bas kockice sloze, ali to je izuzetak, a ne pravilo. Malo strpljenja za Saleta.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Malo se precenjuje nasa ekipa. Za nase uslove je to prilicno dobar sastav, ali i dalje prosecan u EL okvirima.

 

Mi treba da se borimo za top8 sa Valensijom kojoj je nas najbolji igrac bio sedma opcija u ekipi, ili Fenerom koji nam je uzeo najboljeg igraca. Ili sa Himkijem sa Shvedom, Jovicem, Mekolumom, Monrooom, Bukerom, Jerebkom, Timom, itd.? Plus na to nemamo domaci teren na koji se izvuce dosta pobeda tokom sezone.

 

I da dodam da mi se ne svidja smer u kojem ide nasa igra, rano je jos, ali nije prijatno videti koliko su bolji od nas bili timovi sa skromnijim sastavom kao sto su Bayern i Zalgiris.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Laki21 said:

BTW, Čovara je ove naše busom poslao za Koper. :roflmao::Hail::18:

 

Evo i ja jednom da se složim s Precednikom, sledeći put kad se posvađaju čija je lopta bicikle da im podeli.

To je planirano pre utakmice u Minhenu, nije moglo drugačije ... dok ne kupi avion. :classic_biggrin:

Quote

Odmah nakon meča u Kopru, crveno-beli se autobusom vraćaju za Beograd, gde će u ponedeljak imati vremena samo da odrade trening, a već u utorak sledi put u Lion na zaostalu utakmicu Evrolige sa ASVEL-om.

 

Edited by Kankkunen
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, VoodooDerina said:

Očajnički nam treba osovina plej-centar i to domaća, da se razbije malo ovaj sindikat.

 

Recimo Čović i Štimac bi nas pokrpili, makar uz nešto lošiju odbranu, ali bi napad prodisao. Ovako više ne vredi ako ne mislimo da se rastajemo.

lNUh0uV.gif

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Malo se precenjuje nasa ekipa. Za nase uslove je to prilicno dobar sastav, ali i dalje prosecan u EL okvirima.

 

Mi treba da se borimo za top8 sa Valensijom kojoj je nas najbolji igrac bio sedma opcija u ekipi, ili Fenerom koji nam je uzeo najboljeg igraca. Ili sa Himkijem sa Shvedom, Jovicem, Mekolumom, Monrooom, Bukerom, Jerebkom, Timom, itd.? Plus na to nemamo domaci teren na koji se izvuce dosta pobeda tokom sezone.

 

I da dodam da mi se ne svidja smer u kojem ide nasa igra, rano je jos, ali nije prijatno videti koliko su bolji od nas bili timovi sa skromnijim sastavom kao sto su Bayern i Zalgiris.

Loyd je bio deseta opcija u Valensiji, stvarno svasta pises..niko ne moze pre Dubija, ali sedma opcija 😄

 

Cak ni ovo nije najgore, vec kako Brajant imao probleme pa nije igrao kosarku :roflmao: pola godine itd...nisi ti napisao,al ngde sam vec procitao.

 

Mi kad bi doveli te igrace iz Himkija, isto bi isle price, ovaj nije igrao nista, hrkljus,ciglar, ne igra odbranu i nece ga niko, ovo mu je prilika da  odigra top sezonu i negde uzme bolji ugovor itd..

 

Kad malo bolje pogledas neke igrace, neki cak ne dolaze ni iz EC u EL timove. Ta Valensija je tonu igraca dovela iz prosecnih klubova...malo su se razmahali sa Vilijamsom i Kalinicem, ali ovo ostalo je pokupljeno iz skromnijih timova nego sto su nasi EC igraci itd...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, leki bg said:

Kriv je novac. 

Edit: nerealno je da tim iz top 3 najsiromasnijih zemalja Evrope jurisa na TOP8 ili F4 EL. To prvo moramo da resimo u svojim glavama.

 

Mene je sramota i ove kolicine novca koju je drzava dala Zvezdi, dok decu lecimo SMS porukama, a kultura postaje statisticka greska u budzetu.

 

Sve je to u redu, ali daj onda da Crvena zvezda ima budzet kao 5.-6. klub u Srbiji, a ne ni tamo ni ovamo.

 

Ako se vec ulaze u klupsku kosarku, da se ne ulaze samo u tih par derbija u sezoni gde ce masa da vice "ua, sudija", "opet nas pokrase", "drze sudijsku organizaciju u saci". Znaci, ili donekle ravnopravna borba sa najjacim EL klubovima ili prvenstvo kao u odbojci ili vaterpolu gde 6-7 klubova imaju priblizno isti budzet.

 

Sto se tice meca:

 

1. Tesko je uklopiti ekipu u kojoj zajedno igraju Jordan i Bryant. :classic_biggrin:

 

2. Loyd je daleko od "najboljeg stranca ikada u Crvenoj zvezdi", a daleko je i O'Bryant, to je bio Quincy Miller u onoj sezoni sa monstruoznim fizikalijama, onom visinom i rukom i kretanjem beka. Loyd je samo jos jedan bek trpac tipa Erick Green za bogatije, Miller je te sezone bio prevara godine i tada je bila najbolja mogucnost da se napadne F4 (a nije, zbog nekih jako glupih poraza).

3. O'Bryant uopste ne igra korisno za ekipu i tu je trener najvise odgovoran. Nije slucajno sto treneri poput Dzikica, Mute i slicnih vole da imaju jednu napadacku opciju (Capin, Markovic, Gordic, Hatcher) i da se najbolje snalaze sa takvim ekipama, jer je tesko voditi ekipe sa 2 ili vise napadackih oruzja. Zato Obradovic mora da se sabere, da ne postanemo siromasnija verzija Khimkija.

4. Od 16 igraca ostalo je 10, odnosno 9, Obradovic maksimalno skratio minutazu. Prezaljenim Radanovu, Uskokovicu, Simanicu, Simonovicu, pridruzili su se i Reath i Dobric, pa imamo 2 pleja (Hall i Rochestie), dva beka (Walden i Loyd), dva krila (Lazic i Davidovac), 2 krilna centra (J.O'B i MaJK) i dve petice (Kuzmic i Terry). 

 

5. Veliki problem je sto nemamo doprinos od velikog broja igraca. To se ogledalo i u broju poena: 17, 12, 9, 8, 7, 6, jos vise u broju uzetih suteva: 15, 14, 8, 7, pa sledi 3 i manje suteva. Da se ne zavaravamo, Hall i Terry nisu materijali za prve opcije na svojim pozicijama, ta mesta je trebalo da popune Pangos i Nnoko.

 

6. Nadam se i da ce ABA da se shvati manje ozbiljno i da ce se vazni igraci odmarati. Nema nikakvog smisla da Loyd opet cepa po 30 minuta.

 

On 11/6/2020 at 6:43 PM, BojanaCZV said:

Ja bih samo da upisem, da ne dodje slucajno do menjanja boja, jos dve Zvezdasice na ovoj temi 😄

 

Tek kad dobijes bliznakinje, shvatis koliko ti zapravo znaci i leva ruka 😄

 

Tri cerke, jedna majka 🥰

 

:heart::heart:

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Del Piero said:

Malo se precenjuje nasa ekipa.

 

Zasto? Zato sto kada izgube, kako da drugacije pobegnemo od priznanja da ne izgledaju kao tim, nego da oni nisu krivi nego smo mi ipak previse ocekivali od njih? Utakmica sa Zalgirisom i Himkijem je trebalo da se dobije...ne zato sto smo ih mi nerealno precenili vec zato sto smo bolji (od zdravog i oporavljenog Himkija verovatno nismo) i zato sto su nam se nudli nekoliko puta a mi to nismo uspeli da iskoristimo. Prosto ne daju svoj maksimum koliki bi mogli da daju. Da li je to zato sto su neuigrani i nisu imali vremena da naprave hemiju, ne znam....to nam ostaje da vidimo.

 

Ne znam da li je neko primetio fenomen Davidovac. Kada god igra na svojoj poziciji trojke on ode ispod proseka, a kada ga god stave na neku sekundarnu poziciju (cetvorka ili plejmejker) on prosto bljesne? Dolaskom Obrajanta on je zakucan za poziciju 3 i opet nemamo sta da vidimo od njega. Da li nam je trebalo ovoliko pomerena hijerarhija u timu takodje ne znam, sto ce i za to pokazati vreme da li ce uspeti da se vrati timska hemija ili cemo da nastavimo da izgledamo kao neki balkanski Himki za siromasne gde pojedini strani igraci uglavnom jure svoju statistiku.

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sector said:

 

Ako ce pare od cz i kkp da iskorijene siromastvo u srbiji neka se ugase oba kluba u svim sportovima sto se mene tice. 

 

Ali nesto se ne sjecam da je Radonja imao superstarove kad smo bili u borbi za 8 do zadnjeg kola. Nekako nam je uvijek novac kriv kad ne ide kako treba. Evo FMP Simon recimo, cemu? Bacene pare. 

 

FTFY.

 

Od 16 igraca, 6 su stranci, jedan je stranac iz FMP koji ne znam ni zasto je "presao" kod nas, a u 12 su jos cetvorica domacih sa preko 30 godina i dvojica koji su tu vec 3-4 sezone.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Takeshi_Kovacs said:


koliko godina je radonja tada bio u klubu?
inace, ko se seca radonjine prve, pa i druge sezone - imali smo dosta ovakvih tekmi
odbrana solidna do vrlo dobra, ali u napadu tezak hrkljus
 

Samo sto je Radonja dosao iz Buducnosti, bez neke velike reputacije i karijere, znali smo samo da ce forsirati jaku odbranu...

Sasa je dosao ka trener sa prilicnim evropskim iskustvom i solidnim rezultatima, dosao je na vreme, seletirao celu ekipu. 

Ok, pogresi se sa igracem, nista novo, ali ovo nepostojanje bilo kaakve taktike i oragnizovanosti u napadu ni u najgorem snu nisam mogao da ocekujem od njega i za to ne mogu da nadjem jedno jedino opravdanje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Rajon Rondo said:

Samo sto je Radonja dosao iz Buducnosti, bez neke velike reputacije i karijere, znali smo samo da ce forsirati jaku odbranu...

Sasa je dosao ka trener sa prilicnim evropskim iskustvom i solidnim rezultatima, dosao je na vreme, seletirao celu ekipu. 

Ok, pogresi se sa igracem, nista novo, ali ovo nepostojanje bilo kaakve taktike i oragnizovanosti u napadu ni u najgorem snu nisam mogao da ocekujem od njega i za to ne mogu da nadjem jedno jedino opravdanje.

Uh bre ... kako smo onda bili egal do sredine 4/4 i pored jako lošeg procenta šuta.

Preteruje se, al mnooogo ...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kankkunen said:

Uh bre ... kako smo onda bili egal do sredine 4/4 i pored jako lošeg procenta šuta.

Preteruje se, al mnooogo ...

A sta ocekujes kad se dobije mi smo najbolji, Sale rastura i sl.A kad izgubimo nista ne valja, Sale prepotetni celavko itd. :))

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...