Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ovo gore je bukvalno školski primer faula u napadu, vidljivo iz aviona.

 

Još par zapažanja...

 

Teri je Mozli za baš ekstemno siromašne. Čovk bukvalno ne zna ništa sem da prikuca,  operisan od košarke. Po meni ubedljivo zadnji centar u rotaciji.

 

Džoni se već stesao za par kila (????? (nek pošalje recept)) i mnogo bolje deluje na terenu. Jedina zamerka, poludistanca FA mu je za cirkus, ne za teren, pod hitno odustati od tih pokušaja...

 

Ročesti non faktor, apsolutno nikakva uloga na terenu u bilo kom smislu...

 

Simonović je jednostavno bivši košarkaš, Dobrić je jedno dve stotine hiljada milajdi triliona puta korisniji, kao i Rit...

 

Počeću Obradovića da shvatam kao neozbiljnog za bilo kakvo njegovo guranje u 12 nauštr bilo koga, makar i Uskokovića... To što on radi po terenu mogu i ja kao i bilo koji random rekreativni košarkaš.

 

Počeli smo i malo brže da se oslobađamo lopte pri udvajanju, no na drugom pasu i dalje nestvaramo prednost, fali kretnja ostalih igrača, nije to uvežbano ni blizu...

Edited by Laki21
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

fali kretnja ostalih igrača, nije to uvežbano ni blizu...

 

Што се у нападу савршено види и кошатло нас је и коштаће још неке побједе у ЕЛ.

Ја такође послије почетног задовољства са прикуцачем мислим да се Тери тренутно најслабије уклапа у тим, као мува без главе на федерима. Али једно је чињеница, нови тренер и нови играчи требају још неко вријеме.

п.с. кад видим Симоновића и Лазића ја добијем пеге

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Што се у нападу савршено види и кошатло нас је и коштаће још неке побједе у ЕЛ.
Ја такође послије почетног задовољства са прикуцачем мислим да се Тери тренутно најслабије уклапа у тим, као мува без главе на федерима. Али једно је чињеница, нови тренер и нови играчи требају још неко вријеме.
п.с. кад видим Симоновића и Лазића ја добијем пеге
Lazic igra van mojih ocekivanja, on jw bar u odbrani neki faktor, maksimalno se trudi i solidno igra odbranu za sada, doj Simonovic ne postoji nigde, on mora van 12.

Sto se tice Terry-ja, nije da nismo ocekivali nesto drugacije od njega. On u napadu zna da prikucava , ali to nije nesto toliko lose ako se dobro uvezba i ako se integrise u odbranu sto je veci problem od njegovog napadackog ucinka.

JOB-u se mora odmah zabraniti da sutira iz okreta i licem prodire ka kosu, za pocetak je dovoljno da se spusta na niski post i tu da poentira jer mu je to trenutno najveci kvalitet, ajde kada udje u formu da mu se da veca sloboda u napadu, trenutno ti njegovi orodori i ispucavanje samo steti timu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Laki21 said:

Ovo gore je bukvalno školski primer faula u napadu, vidljivo iz aviona.

 

Još par zapažanja...

 

Teri je Mozli za baš ekstemno siromašne. Čovk bukvalno ne zna ništa sem da prikuca,  operisan od košarke. Po meni ubedljivo zadnji centar u rotaciji.

 

Džoni se već stesao za par kila (????? (nek pošalje recept)) i mnogo bolje deluje na terenu. Jedina zamerka, poludistanca FA mu je za cirkus, ne za teren, pod hitno odustati od tih pokušaja...

 

Ročesti non faktor, apsolutno nikakva uloga na terenu u bilo kom smislu...

 

Simonović je jednostavno bivši košarkaš, Dobrić je jedno dve stotine hiljada milajdi triliona puta korisniji, kao i Rit...

 

Počeću Obradovića da shvatam kao neozbiljnog za bilo kakvo njegovo guranje u 12 nauštr bilo koga, makar i Uskokovića... To što on radi po terenu mogu i ja kao i bilo koji random rekreativni košarkaš.

 

Počeli smo i malo brže da se oslobađamo lopte pri udvajanju, no na drugom pasu i dalje nestvaramo prednost, fali kretnja ostalih igrača, nije to uvežbano ni blizu...

Nije ni Mosli mnogo vise znao od toga, dok se Belorus nije pokazao kao ispusena mustikla.Veoma su slican tip igraca, napadacki potpuno limitirani, ali veoma brze noge i skocnost. Teriju fali odbrambena artikulisanost, i onda ces od njega imati to sto treba, switch u odbrani, da pokupi skok i isprati bekove, a u napadu da prikuca nakon pika i brzog rola, sasvim dovoljno.

Simon-slazem se, ne vidim njegovu funkciju na terenu, ako imas Lazica i Dobrica, suvise je to igraca na krilu koji ne mogu da spuste loptu na parket. U odbrani je smesan, jer vise nikoga ne moze da isprati, a ispod kosa je non faktor.Nema smisla njegovo bivstvovanje u rosteru pre Rita, koji takodje moze solidno da pogodi za 3, moze da lupi blokadu, i da nesto uhvati u reketu, a u odbrani nije nekorisniji od Simona, iako mu rotiranje nije jaca strana i cesto se pogubi.

Jedino ako se ne ide na balans stranci-domaci, ali bar u EL to nema nikakvog smisla.

Roch-i meni se cini da je bivsi i da ne donosi nista, volim ja ono sto ume sa loptom, ali jedno je umeti, a drugo moci, meni je fascinantno sto ni on vise izgleda ne veruje u ono sto je najbolje znao, i sto igra neku alibi kosarku, u fazonu -neka, da ne pokvarim. Tako se ne odradjuje tesko zaradjeni dvomesecni ugovor.

Ima jos par utakmica fora da demantuje, ali sumnjam da ce ostati posle ova 2 meseca, osim ako ne planiramo da spustimo kriterijume, a samim tim i da odustanemo od ozbiljnijih ambicija

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

JOB-u se mora odmah zabraniti da sutira iz okreta i licem prodire ka kosu, za pocetak je dovoljno da se spusta na niski post i tu da poentira jer mu je to trenutno najveci kvalitet, ajde kada udje u formu da mu se da veca sloboda u napadu, trenutno ti njegovi orodori i ispucavanje samo steti timu.

 

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

 

 

To je bar za sada transparentno jasan presek pros&cons za Džonija. Trenutno ne više od 3-4 četvorke u EL mogu snagom i kvalitetom da mu odgovore na igru ledjima sa niskog posta bez udvajanja i bez faula ali većina je brža i spretnija da ga zaustavi u tim nepotrebnim prodorima za koje nema ni dribling ni osećaj a i besmisleno je pokušavati šleper da provučeš kroz pun reket...dug je to put i zauzima obe trake. Pored pravovremenog spuštanja lopte na njega čim zagradi bitno je da uvek imamo demarkiranog šutera sa te strane za povratnu jer tek kada savlada tu finu kalkulaciju ići na koš ili asistirati povratnom, postaće bitan u baznoj igri tima... (Kuridža mi se sasvim slučajno pojavio ovde baš na kraju prethodne rečenice ...).

 

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Laki21 said:

Gle ovog bezobrazluka, šta se svira...

 

 

To je bio faul, usao je u njega...Mislim da generalno bespotrebno probao zaobici taj blok i usao u protivnickog igraca. Mogao se svirati faul u napadu, ali generalno mislim da Volden nepotrebno iskocio.

 

Mislio sam da je prefinjeniji od Djenke, dosta rizikuje kao i on sa intezivnom odbranom,posebno telom. Svidja mi se kako koristi ruke da isceprka loptu i tu je odlican...

Edited by LosmiSK
Link to comment
Share on other sites

 
 
 

 
To je bar za sada transparentno jasan presek pros&cons za Džonija. Trenutno ne više od 3-4 četvorke u EL mogu snagom i kvalitetom da mu odgovore na igru ledjima sa niskog posta bez udvajanja i bez faula ali većina je brža i spretnija da ga zaustavi u tim nepotrebnim prodorima za koje nema ni dribling ni osećaj a i besmisleno je pokušavati šleper da provučeš kroz pun reket...dug je to put i zauzima obe trake. Pored pravovremenog spuštanja lopte na njega čim zagradi bitno je da uvek imamo demarkiranog šutera sa te strane za povratnu jer tek kada savlada tu finu kalkulaciju ići na koš ili asistirati povratnom, postaće bitan u baznoj igri tima... (Kuridža mi se sasvim slučajno pojavio ovde baš na kraju prethodne rečenice ...).
 
Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 
 
 
Meni se bas svidja JOB, donosi nam novu dimenziju u napadu, samo mu se mora sugerisati da forsira igru ledjima jer je tu dominantan u EL, ali sto ti kazes mora se uvezbati povratan pas kada ga udvoje.
Dosta nam je bitna ova utakmica sa Bajernom, ne znam zasto, ali ja s veci optimista tu nego sto sam bio za Himki, osecam da smo kvalitetniji igracki, samo treba da budemo znatno disciplinovaniji nego u Rusiji.
Uveren sam da ce JOB da se uklopi, ali me Rocesti brine, mada smatram da on ovo radi na Obradovicev zahtev dok se ne dovede u red, i za njega sam uveren da istaje do kraja sa nama i da ce dizati formu postepeno. Obradovic gresi, trebao je da pusti Rocestija da se ispucava, a ne JOB-a.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Laki, sta kazes za Rocestija?

Ja verujem da nece trajati duze od 2 meseca ova avantura s njim.

Po meni problem cak i nije nepripremljenost, covek je apsolutno potpuno trokirao kad je u pitanju decision making. Za igraca te inteligencije, on donosi nadrealan broj losih odluka, koje cesto lice i na alibi odluke.

Vise bih cenio promasaj trojke sa 8 metara nego ono zabijanje u cosak gde ga udvajaju a on zatim uvali vruc krompir nekome na isteku napada. Bezmalo 20 takvih situacija je bilo do sada.

Iako je on surovi pro, i cak se i trudi u odbrani, jednostavno deluje da nam je neko uvalio kineskog rocestija.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, 12Laki said:

A mozemo malo da sacekamo 10 utakmica pre nego sto sudimo o nekome kako se snasao kod nas?

Ako nas neko zna i ako neko nema problem za adaptacijom onda je to Roch. Poznaje klub i atmosferu u istom, poznaje mnoge saigrace, saradjivao je sa trenerom i zna njegov stil i zahteve. Fizicki je mnogo limitiraniji nego u proslom mandatu,a reklo bi se i da je stanje samopouzdanja problematicno. Licno ne vidim da se tu moze desiti nesta mnogo vise, ali hajde. E sad sama cinjenica da se insistiralo na dva meseca ugovora, a jos vise cinjenica da je on to prihvatio mi govore da necemo mnogo toga vise videti. Za vise je potrebno mnogo treninga, pre svega individualnog, a nisam siguran da u 36 godini on ima motiv za tako sta.

Edited by kokodakalo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, kokodakalo said:

trebalo je pokusati sa nekim igracem iz ncaa na dve tri godine ugovora pre nego sa Rocestijem

 

ima tu nekoliko barijera:

draft tek treba da se obavi za nedelju dana. cca 50 ili više ncaa igrača se nadaju da će biti draftovani. a zatim će još neki broj njih pokušati sa g league, da budu na oku nba timovima. ako krene sezona, kako nekoga za'vati korona, biće prilike za gleague igrače da potpisuju 10odnevne ugovore, pa cele sezone ćivi nada da će doći i tovjih 5min. na sve to, sezona se igrala koliko se igrala, nije baš lako skautirati igrače, pogotovo bez march madnessa i ostalih turnira

 

i ti klinci sigurno ne mogu da se odluče sada tako lako za evropu i pogotovo srbiju u ovakvim okolnostima

 

ne očekujem neki ludi protok igrača iz ncaa u evropu ove sezone ako je i bude

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...