Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

22 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja sutra nažalost ne vidim varijantu u kojoj nas Tavares neće unerediti.

Real nam je, pored razlike u kvalitetu rostera, nezgodan match-up na vise pozicija. Stoga, prosecna kvota na nas je 2.75.

Ne vidim ni ja kako da nas Tavares ne urnise, odbrana na low postu je svedena na Kuza, a Kuz je sveden na 1/6 nekadasnjeg Kuza. Opet, to je teorija, Sale ce imati neku zamisao....

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja sutra nažalost ne vidim varijantu u kojoj nas Tavares neće unerediti.

 

Kuridža na 5 i da šutira. Nije sjajno, ali svakako da može da bude više štete, nego sa Kuzmićem i Terijem.

 

Žalgiris se držao protiv Reala dok su Rubit i Lovernj pogađali sa distance. Pravio im je haos ovaj i u napadu, ali opet je bilo bar nešto pozitivno za njih.

 

Kako god, to je tekma koju možete da dobijete na 1-2-3. Olinjali Ljulj, Abalde, Laprovitola su svakako laški protivnici, nego sve ovo što imaju pod košem.

Link to comment
Share on other sites

Kome nije jasno da je gledanje Mr.Loyda u našem dresu kratka i dragocena privilegija- njemu nema pomoći na temu razumevanja ove divne igre.

 

Vrlo slična situacija kao sa Lorenzom, na leto kad potpiše za RM/Barsu/Cska biće jaooo jaooo kakvog smo majstora imali. S tim sto je Loyd i ekstrovertniji lik i ocigledno bolji u liderstvu.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Eto nije bilo 20:0 ali jeste 20+. Sa jedne strane dobro došla je ova utakmica za vracanje pobednickog mentaliteta protiv EL ekipa, za dodatno uigravanje, a sa druge strane mnogo nam je skraćeno vreme za pripremu utakmice sa Realom. Ipak mislim da je veći benefit od igranja i ovakve pobede u Francuskoj, te da su nam nakon utakmice nešto bolje šanse protiv Reala.


Ono sinoc je gledajući nekih 22 minuta (poslednja 2 prvog poluvremena i celo drugo) bilo dobro, ali da se ne zavaravamo Asvel je ekipa poprilicno skromnog tehnickog, pa i taktickog, kvaliteta i upravo su im najmanje šanse protiv ekipa koje će konstantno da drže nivo odbrane. Mi nikom još od Fenerbahcea nismo dozvolili da nam napravi veliku prednost i prelomi nas do 4/4, prakticno do samog kraja. Kad Asvel sinoc nije završio 1/4 sa nekom ozbiljnom razlikom šanse su im bivale sve manje i manje.

A u toj 1/4 smo ofanzivno opet bili poprilično loši, bez pametnih rešenja, bez pokušaja da se odigra nešto sto bi centrima omogucilo lakše poene, bez mnogo opasnosti po kos od drugih osim Lojda...

 

Ipak, odigrali smo generalno još jednu odličnu defanzivnu utakmicu, pa se to polako prenosilo i na drugu stranu terena, i na odličnu timsku igru. Da, timsku igru, možda se to nije ogledalo u nekom briljantnom protoku lopte ili timskim poenima iz akcija ali i kad dva igrača postignu najveći deo poena to može biti timska igra. Može biti jer svako zna svoju ulogu i šta treba da čini na terenu pa se maksimalno posveti i podredi tome, bez ikakve štednje i kalkulisanja. A kada se ni te prve i glavne napadačke opcije potpuno daju za tim, kao sto rade Lojd i Volden i u odbrani i na skoku, onda je mindset cele ekipe drugaciji. I to je zapravo ono sto je najviše narušeno dolaskom JOB u ekipu. Njegov karakter je mnogo drugaciji nego Lojdov i zato je teško stavljati znak jednakosti izmedju njihovog načine igre. I ne brine mene mnogo da li Obradovic može da nadje načina da uklopi O’Brajanta igracki u tim, svakako da takav kvalitetan pojedinac može da se iskoristi na odredjen način ali mnogo veće pitanje i izazov je da se iz njega dobije osoba koja će na utakmici delovati kao da mu je stalo do svega sto se dešava vezano za Zvezdu i saigrače. Iz mog ugla uopšte nije problem koliko će neko uzeti šuteva već kako će svojim stavom i ponašanjem zavredeti to kod saigrača.

Tu Obradovića čeka najveći izazov.

 

Sto se tiče sporednih rola sinoc su Rit i Dobric pokazali da za njih možda ima malo više mesta u rotaciji. I sam više ne vidim zašto bi Lazić bio toliko ispred Dobrica, iako igramo kvalitetnu odbranu gotovo kao pod Radonjicem to nije isti način defanzive i više Lazina odbrana nije toliko jak adut. Mislim, igra Branko idalje na visokom nivou na toj strani terena ali njegova ukljucenost u napadu je sve manja pa je možda bolje malo žrtvovati defanzivno sa Dobricem, kome Obradoviceva odbrana nesto više odgovara nego prethodnih godina, te za sada ne ispada toliko a u napadu svakako može biti mnogo ucinkovitiji. Sto se tiče Rita slična priča, s tim da je on na početku sezone imao dosta problema sa odbranom a čini mi se da, sa sve većim iskustvom na ozbiljnijem nivou koje mu je nedostajalo, postaje sasvim upotrebljiv. U napadu čak i sa niskog posta ima solidne mogucnosti, barem u rotaciji kada ostane u mimatchu.

I za kraj - Hol. Apsolutno mi se dopada kao igrač, ali ako postoji mogućnost da je Saša tražio od Voldena da bude agresivniji po kos onda bi mora to da učini i sa LH. I uopšte nije tu pitanje šta se ocekuje od prvog, drugog ili kog već pleja, prvi nisam ne bih ne bih tražio i očekivao od pravog, kvalitetnog pleja da ima velik skorerski doprinos ali jednostavno kad nemaš tendenciju da gledaš i napadnes kos to i protivnici znaju i vremenom sve više postavljaju igru prema tome pa onda i ono sto su ti primarni kvaliteti ne mogu maksimalno da budu iskorišćeni. Tako mi trenutno deluju stvari sa Holom.

 

 

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Realnim samo ne Kuridza vec Rit (i OBrajant) na pet - bar imaju neki cm i kg vise da malo zasmetaju, a na odbrani pika su jednako tragicni i na sutu spremni da pucaju.

Sasa je vec imao epizodu sa Ritom na pet u drugoj cetvrtini proti Fala. Rit je vezao dva suta za tri sa ceone pozicije bez zastajkivanja i razmisljanja (oba puta promasio, ali sta da se radi), delovalo je da je tosmisljen pritisak da se Fal izbaci iz konforne zone. I zapravo bata Parker ga je sklonio posle drugog suta.

Link to comment
Share on other sites

Cim se JOB doveo u vezu sa nama, prva pomisao mi je bila da je dobro sto se igra pred praznim tribinama, jer to nece biti pojacanje kakvog voli publika u Pioniru. Ogromna guzata telesina, nece u meso, ne voli znojava tela, nego bi brat spolja, a ako vec mora dolje, pre ce da uzima fadeaway nego da zida...

Na sve to, uzima veliki broj suteva i kad mu ide i kad mu ne ide. Igrac stvoren da poluprazan Pionir (ili vox92)na ABA tekmi glasno negoduje i pozdravlja mu familiju protiv recimo Cibone ili Krke.

Medjutim, taj JOB, sa svim pomenutim manama, je jedini igrac uz Lojda koji moze da se ravnopravno suprotstavi Realovim igracima. Ili Fenerovim, Efesovim. Cak je i za Lojda pitanje koliko dugo ce odrzavati ovaj nivo, mnogo se trosi u oba pravca, cak i kada ne ubacuje, a ne smem ni da pominjem koliko puta je bio povredjen prosle sezone.

Protivnici u EL ce retko kada biti nivo Asvela. Ona ekipa se sinoc potpuno raspala. I nemojte se zavaravati da to ima veze sa Obrajantovim izostankom. 

JOB, ce uz malu korekciju uloge, a i uz koji napad za njega (koji do sada nije ubacen), biti odlicno pojacanje. 

Cesto se treneri na pocetku sezona oslanjaju na sigurnije varijante u izgradnji poena (lakse ce Lojd da strpa 30 sada, nego u martu. Tako je i JOB-u data lopta u ruke i cekalo se da izmislja poene)u kombinaciji sa dobrom odbranom, a kako sezona odmice, napadacki repertoar se siri. Ekipa je koncipirana tako da cemo gledatu mnogo iso kosarke, uz dosta zajebanu odbranu. Kome se ne dopada, neka se navikava :)

 

Edited by zoziezli fereira
  • Like 9
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, realno *w said:

 

Kuridža na 5 i da šutira. Nije sjajno, ali svakako da može da bude više štete, nego sa Kuzmićem i Terijem.

 

Žalgiris se držao protiv Reala dok su Rubit i Lovernj pogađali sa distance. Pravio im je haos ovaj i u napadu, ali opet je bilo bar nešto pozitivno za njih.

 

Kako god, to je tekma koju možete da dobijete na 1-2-3. Olinjali Ljulj, Abalde, Laprovitola su svakako laški protivnici, nego sve ovo što imaju pod košem.

 

Abalde igra ko zmaj.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Abalde igra ko zmaj.

Godinama pricam kakva je to igracina.

Tek Pablo Laso je to izgleda shvatio letos pa su odresili kesu.

 

Ja ne mislim da ce nas Tavares razneti napadacki, nego ce nam potpuno zatvoriti prilaze kosu. Sto znaci da ce nam trebati 13/22 za 3 sutra da bismo bili u egalu.

Prosle godine u Areni, mucili smo citav mec, okrenuli ih na kraju 3/4, al nam je spustio roletnu u cetvrtoj.

Mozda i najbolji defanzivac u Evropi trenutno.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...