Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Dobrić je trenutno MVP finalne serije. Radonjić je očigledno u nedostatku napadačkih opcija dao njemu ključeve tima u ruke. Nije to više klasični Dobrić koji zavisi najviše od spot-up trojki, sada je mnogo agresivniji sa loptom u rukama. Uzima više šuteva iz driblinga, dobro probija odbranu onim tipičnim ulazom u lijevu stranu, ukopa se na 2-3 metra i baci flouter koji ga fino služi u ovoj seriji. Ne kažem da je ovo održivo na duže staze, ali radi posao u ovom finalu.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

Realno je da nas usere sut u trecoj i da osvojimo. Dobiti ovako dve utakmice nakon ovakvog suta sa distance je podvig sam po sebi.

 

Kako smo mi ovo dobili, ja ne znam, treca cetvrtina, ljudima ispada lopta iz ruku. Ne smeju da sutnu. Ne znam.

 

I posle neko kaze da ne postoji psihologija sporta. Pa tacno se vidi kako se igracima odseku noge. Prvo nama pa njima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast Radonji na odluci da izvede Lojda i ubaci Simona, koji je omogućio i Dobriću da ponovo proigra. Trebalo je mooda za to, bez obzira što je Lojd bio u full štetočina modu celo drugo poluvreme. Ipak od Simona nikad ne znaš šta da očekuješ... 

 

Ognjene Dobriću, i od mene veliko izvinjenje za sve kritike tokom ove sezone! Nestvarna utakmica i bravo majstore! Ogroman kredit je zaradio u ove dve utakmice...

 

Danilo Nikolić je sjajan igrač, ali ne volim ga još otkako je počeo da igra za njih. Neverovatno kako čoveku sve ulazi protiv nas već godinama. Da je ušla i ona njegova poslednja trojka preko Simona, mislim da bih razbio nov TV...

Edited by Issey
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Perkos2 said:

Danilo se razigrao pored ponovo uspavanog Davidovca 

danilo se razigrao pored sveprisutnog simona

davidovac jeste odigrao slabiju tekmu ali nije kriv za razigravanje podgorickog KD-a

deo te svoje krivice, simon jeste pokrio sa par dobrih poteza u poslednjoj cetvrtini

Link to comment
Share on other sites

Svega sam se nagledao svih ovih godinatm od Zvezde,ali se ne secam ludje utakmice..:smiley5:
U principu..ne mogu da tvrdim ko je gori - mi ili Futura?

Dobricu svaka cast,ali koliko veceras Covic da posalje prigodne poklone Kobsu,Ridu i posebno Edzimu. Ne mora ni masnu da stavli..ova trojica su nas vratila iz kanala enormnom kolicinom gresaka i gluposti u cirka tri i po minuta.. potpuno pomracenje kod njihovih Amerikanaca..nije da mi je zao,ali moram to da konstatujem.
Da,i Miloje se nije proslavio veceras..tacno se videlo da mu je zafalilo iskustva da ovakvu infarkt-utakmicu privede kraju kako treba.

Veliki,pre svega psiholoski udarac smo im zadali veceras. Ja mislim da za njih nema povratka u seriju..nema preokreta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Uzeli su mi tri godine života.

Ja ne znam,  ovo II poluvreme ma svašta sam gledao u životu ali ovako nešto. Ovo se ne zaboravlja.
Imam utisak da Miloje nije trener visoke klase, idealan za razvojne timove, zna košarke, ono što mi palo na pamet na nekih par minuta pred kraj... Bio kadar fokusra ga kamera par sekundi, izgledalo mi kao da razmišlja o III utakmici. Čudan neki utisak, deluje kao da nema ambicije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Svega sam se nagledao svih ovih godinatm od Zvezde,ali se ne secam ludje utakmice..:smiley5:
U principu..ne mogu da tvrdim ko je gori - mi ili Futura?

Dobricu svaka cast,ali koliko veceras Covic da posalje prigodne poklone Kobsu,Ridu i posebno Edzimu. Ne mora ni masnu da stavli..ova trojica su nas vratila iz kanala enormnom kolicinom gresaka i gluposti u cirka tri i po minuta.. potpuno pomracenje kod njihovih Amerikanaca..nije da mi je zao,ali moram to da konstatujem.
Da,i Miloje se nije proslavio veceras..tacno se videlo da mu je zafalilo iskustva da ovakvu infarkt-utakmicu privede kraju kako treba.

Veliki,pre svega psiholoski udarac smo im zadali veceras. Ja mislim da za njih nema povratka u seriju..nema preokreta.

Videcemo.Mada i ja isto verujem.Nije isto kad izgubis kao pre 2 godine u 2 utakmice stoka razlike.Ovde su u obe mogli da dobiju pogotovo ovu 2 a nisu.A to ipak utice psiholoski.Isto bi bilo i za nas da smo pukli ovu jer ne bi mogli da se povadimo u gostima....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

danilo se razigrao pored sveprisutnog simona

davidovac jeste odigrao slabiju tekmu ali nije kriv za razigravanje podgorickog KD-a

deo te svoje krivice, simon jeste pokrio sa par dobrih poteza u poslednjoj cetvrtini

Kad pogledamo snimak videcemo ko je u pravu, za sad mislim da je Danilo još u prvom krenuo sa trojkama kad je Simon uglavnom bio na klupi

Link to comment
Share on other sites

Potrebne su samo dve prave utakmice da zaboravimo na ovu "raspad-sezonu", da pronađemo nove heroje (Dobrić), oprostimo penzionerima (Simon, Kuzmić), da nam ceo tim uđe pod kožu i da jedva čekamo sledeću utakmicu. 🙂

 

I da...svaka čast igračima Budućnosti, na igri naravno, a posebno na korektnom ponašanju tokom obe utakmice. Čini mi se da je atmosfera među igračima ok, što je začuđujuće s obzirom na dešavanja od pre dve godine i ukupno okruženje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 12Laki said:

Videcemo.Mada i ja isto verujem.Nije isto kad izgubis kao pre 2 godine u 2 utakmice stoka razlike.Ovde su u obe mogli da dobiju pogotovo ovu 2 a nisu.A to ipak utice psiholoski.Isto bi bilo i za nas da smo pukli ovu jer ne bi mogli da se povadimo u gostima....

Upravo to.
Ovde su imali fakticki gotovu utakmicu. Mi nismo znali gde se nalazimo..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Kad pogledamo snimak videcemo ko je u pravu, za sad mislim da je Danilo još u prvom krenuo sa trojkama kad je Simon uglavnom bio na klupi

davidovac je odigrao nekih 7min u 1p

da podsetim i da je treca cetvrtina krenula trojkom danila, i njegovim polaganjem ispod ruke simona

+ standardno cigla na drugoj strani i uloga skretnicara

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovakvih utakmica ima svaki dan ... večeras je bio isti scenario Uniks - Lokomotiva, gde je Uniks prosuo 20-ak razlike i nekako dobio na kraju.

Nekad se izvučeš, nekad ne ... sve je to deo igre. Lepo je kad se pišu pohvale za Dobrića, samo što će to da traje do prve slabije utakmice,

i onda sve po starom.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posle ovakvog meca svaka analiza je manje vise nebitna, utakmica van svake logike.

 

Nasa kola nisu krenula nizbrdo nego su bila u slobodnom padu na putu ka dnu Marijanskog rova. Trebalo je zaustaviti ono i svaka cast Dobricu. I on je vecim delom drugog poluvremena promasivao kao i svi ostali, ali nas je prvo vratio u mec, a onda i realno stavio dagger onom trojkom + ukradenom u sledecem napadu.

 

Sto se tice Loyda za mene je istina negde na sredini. Tacno je da tu nije bilo mnogo opcija i da je morao da izmislja, ali je i on svakim novim promasajem uzimao sve losije suteve, u ranom napadu, bez balansa...upao je u neku nepotrebnu paniku.

 

Sto se tice Morace, mi tu ne mozemo da pobedimo sa ovakvim sutem za 3 poena. Jednostavno pred njihovim navijacima ne mozemo da napravimo toliku razliku energijom i off skokom, tako da ce to morati da se nadoknadi negde. Ne mislim da nam treba sad neko ludilo, ali sa ovih 18,19% pisi propalo.

 

I moram samo za kraj da napisem nesto o Hallu. Znaci kraj utakmice, mi dobijamo, delirijum u hali, covek dobija loptu u kontri 1 na 0. Umesto da uhvati dvokorak, zakuca i stavi tacku na mec, on se vucara kao neka babetina i tamo ga neko stize sa pola terena i lepi ga za tablu, pa jebem ti vratite ga u Promitheas ili neku Lavriu.

  • Like 23
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 12Laki said:

Vidim da je krenula pljuvacina po Lojdu.

Momak stvarno to nije zasluzio.

Jeste da se raspao veceras ali pokazace on u 3 pa ce opet da ga dizu u nebesa.

Mislim da je Jokic rekao to, da su srpski navijaci najbolji....kada sve ide dobro i kada njihov tim vodi.

 

Cim krene da gubi, jebu se majke, idu kletve, trazi se cime da ga gadjas raspalog jer, zamisli, covek ne moze da pogodi kos, iako to zeli, govnojednoraspalosmrdljivo.

  • Like 7
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LeBron said:

Ovakvo sudjenje kad bi imali u Podgorici dole uzimamo titulu.

Drago mi je i da su ove dve u Beogradu protekle relativno korektno.

Onaj pad Dobrica pred Koljensicem mi se cini posledica njegovog zapinjanja na nogu Nnoka.

 

Korake Ejima koje je Belosevic svirao ja ne vidim ni u reprizi.

 

I da, prodore koje Ivanovic radi tesko je braniti. Brz je, srlja (u pozitivnom smislu) i tu je tesko odigrati korektnu odbranu bez faul pogotovo ako igrac ima dobru kontrolu lopte i ne "zaboravi" je u driblingu. Ipak jedan faul Lazica na Ivanovicu u 1. poluvremenu nisam video, ali...

 

Sve u svemu, sudjenje je bilo u najmanju ruku dobro. Pogotovo iz nase perspektive.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...