Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

7 minutes ago, 12Laki said:

Vidim da je krenula pljuvacina po Lojdu.

Momak stvarno to nije zasluzio.

Jeste da se raspao veceras ali pokazace on u 3 pa ce opet da ga dizu u nebesa.

Slazem se. Raspao se jeste, ali pljuvanje nije zasluzio. Mada, da smo izgubili, pitanje je kako bismo bili velikodusni sa razumevanjem za masakr u napadu u 3. cetvrtini.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Knipex said:

giphy.gif 

ovu akciju da mi je neko najavio pre pola godine gde Dobri koristeći blok probija unutra driblingom...i dodaje Simketu kroz uši Rida, Danila i Kobsa a ovaj polaže o tablu bez da su i videli odakle se pojavio...ja bi prešo kod njegovog dilera na kazan...detalja bez.

  • Like 2
  • Love 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, drakon1 said:

Onaj pad Dobrica pred Koljensicem mi se cini posledica njegovog zapinjanja na nogu Nnoka.

 

Korake Ejima koje je Belosevic svirao ja ne vidim ni u reprizi.

 

I da, prodore koje Ivanovic radi tesko je braniti. Brz je, srlja (u pozitivnom smislu) i tu je tesko odigrati korektnu odbranu bez faul pogotovo ako igrac ima dobru kontrolu lopte i ne "zaboravi" je u driblingu. Ipak jedan faul Lazica na Ivanovicu u 1. poluvremenu nisam video, ali...

 

Sve u svemu, sudjenje je bilo u najmanju ruku dobro. Pogotovo iz nase perspektive.

Dodao bih samo da nisu svirali ni čist faul za 2+1 na Kobsu kad je ušao kroz sredinu do obruča u zadnjim minutima utakmice. Generalno dobro suđenje što se nas tiče. Možda je bilo 2-3 diskutabilna faula kad smo vodili 15 razlike jer kontakta nije ni bilo ili je bio minimalan.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, drakon1 said:

Sve u svemu, sudjenje je bilo u najmanju ruku dobro. Pogotovo iz nase perspektive.

slazem se da je uglavnom bilo solidno sudjenje

bilo je na pocetku malo neuskladjenog kriterijuma pod kosem jedne i druge strane, ali se to kasnije izbalansiralo

meni je najvise smetao onaj faul dobrica u napadu negde pred kraj

cist faul odbrane. mislim da je ivanovic bio

Edited by Takeshi_Kovacs
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, drakon1 said:

Slazem se. Raspao se jeste, ali pljuvanje nije zasluzio. Mada, da smo izgubili, pitanje je kako bismo bili velikodusni sa razumevanjem za masakr u napadu u 3. cetvrtini.

Loyd je u trećoj četvrtini promašio 4 vezana šuta, pa je dao 2 i onda je promašio još 2 u četvrtoj.

 

Dobrivoje je promašio sva 3 šuta u trećoj i prva dva u četvrtoj. Posle je odigrao vrhunski.

 

Generalno, ušla je voda u uši svima, od igrača do trenera i svi su gledali u Loyda, da on napravi nešto i sve se podredilo njemu. A to je, naravno, znala i Budućnost i sav fokus je bio na njemu, pa je od ovih 6 šuteva bar 5 imao van balansa. Ume on takve šuteve i inače da uzima, ali sad mu je baš bio sužen prostor da odradi šut onako kako treba, pa, po mom mišljenju, nema govora o nekoj njegovoj uplašenosti, da su se skupila muda i slično, već je takva situacija bila na terenu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, 12Laki said:

Vidim da je krenula pljuvacina po Lojdu.

Momak stvarno to nije zasluzio.

Jeste da se raspao veceras ali pokazace on u 3 pa ce opet da ga dizu u nebesa.

Lojd je naš ubedljivo najbolji igrač i jedino što mu se moze zameriti je da često ide u kontakt a faula dobiti neće sigurno pošto ga aba sudije ne doživljavaju kao belog medveda. Samo to da ukapira i ide direktno na realizaciju i sve će biti OK.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Drakone utisak mi je da su im u prvom poluvremenu sudije držale glavu iznad vode. Sudili su sve pa i najblaže kontakte. U drugom već nije bilo potrebe. Ja bih potpisao ovakvo suđenje da imamo dole. Iz obe utakmice. Koga guja ujede i guštera se plaši.. Kad se samo setim one sekire Šehovića na Feldinu.. Umesto namernu ni faul nisu sudili jbt
No, samo mirno i ići na pobedu, pametno, iz odbrane graditi.. Ne ulaziti u paniku, doći će i šut..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

За 3п смо имали у 2 меча 9/48 и водимо 2-0!? Ипак смо били осим очекиване одбране и фанатично борбени али посебно данас смо испоручили и нешто у нападу. 36п из рекета, 16п из контри и 20 асистенција то такође потврђује.

Браво момци, браво Радоња!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Takeshi_Kovacs said:

slazem se da je uglavnom bilo dobro

bilo je na pocetku malo neuskladjenog kriterijuma pod kosem jedne i druge strane, ali se to kasnije izbalansiralo

meni je najvise smetao onaj faul dobrica u napadu negde pred kraj

cist faul odbrane. mislim da je ivanovic bio

Pre je bilo da ja Ivanovic kasno zauzeo stav, ali... forget it. Neka Radovic, Boltauzer, Javor i Petek budu na 75% od ovoga, meni puno srce.

 

Inace Javor u nedelju mislim bio u St. Petersburgu na Zenit - CSKA. Na koju to foru idu te sudije u 10 razlicitih liga da sude. S druge strane, mozda ostane tamo pa ga ne bude u Podgorici...:)

Link to comment
Share on other sites

Retko gledam košarku u poslednje vreme, pa imam pitanje. Jer za naš KK ne važe zakoni ove države ili o čemu se radi? 

Ako se jedan zivot izgubi zbog ove zajebancije sa publikom, ova titula, ako do nje dođe biće svakako preskupa.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, 12Laki said:

Videcemo.Mada i ja isto verujem.Nije isto kad izgubis kao pre 2 godine u 2 utakmice stoka razlike.Ovde su u obe mogli da dobiju pogotovo ovu 2 a nisu.A to ipak utice psiholoski.Isto bi bilo i za nas da smo pukli ovu jer ne bi mogli da se povadimo u gostima....

Da, ali nam fale dva izuzetno bitna igraca u rotaciji, pogotovo Volden uz ocajnu realizaciju sutra za 3. Izvukli smo ove dve utakmice na nestvarnu borbenost i fanaticnost.

 

Valjda ce se Volden spremiti sto pre, u ovakvim utakmicama igrac takvih karakteristik je zlato. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

slazem se da je uglavnom bilo solidno sudjenje

bilo je na pocetku malo neuskladjenog kriterijuma pod kosem jedne i druge strane, ali se to kasnije izbalansiralo

meni je najvise smetao onaj faul dobrica u napadu negde pred kraj

cist faul odbrane. mislim da je ivanovic bio

Bio je to Popovic i bio je cist faul odbrane. U svakom slucaju sudjenje je korektno.  Bili su i koraci Edzima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Loyd je u trećoj četvrtini promašio 4 vezana šuta, pa je dao 2 i onda je promašio još 2 u četvrtoj.

 

Dobrivoje je promašio sva 3 šuta u trećoj i prva dva u četvrtoj. Posle je odigrao vrhunski.

 

Generalno, ušla je voda u uši svima, od igrača do trenera i svi su gledali u Loyda, da on napravi nešto i sve se podredilo njemu. A to je, naravno, znala i Budućnost i sav fokus je bio na njemu, pa je od ovih 6 šuteva bar 5 imao van balansa. Ume on takve šuteve i inače da uzima, ali sad mu je baš bio sužen prostor da odradi šut onako kako treba, pa, po mom mišljenju, nema govora o nekoj njegovoj uplašenosti, da su se skupila muda i slično, već je takva situacija bila na terenu.

Tu mi je nedostajala neka igra iz reketa za centre. Previse se silovalo sa sutem, mada je tu bilo sasvim rezonskih, otvorenih suteva koje se u pravilu "moraju" uzeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, drakon1 said:

Slazem se. Raspao se jeste, ali pljuvanje nije zasluzio. Mada, da smo izgubili, pitanje je kako bismo bili velikodusni sa razumevanjem za masakr u napadu u 3. cetvrtini.

Lojd u tom trenutku nije znao gde je levo kao i ostala četvorica na parketu...ali kao prva violina je preuzeo na sebe završnice. Ipak je trebao bar nešto da udene od te serije hero balls.

Šta nam znače svih 4-5 pobeda u EL koje je skoro sam dobio ako sada ne može da napravi razliku. 

Večeras je opet Ognjen bio Lojd. Nek u sledećoj dobijemo i Dejana Lojda...samo da dobijemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Od najbolje cevrtine u ovoj godini do one trece i rasula, nekako imam utisak da smo napustili postulate sa kojima smo usli u utakmicu i krenuli u izolacije bez timske igre, nikako da se naucimo da ne pomazemo sa Nikolica ali opet svaka cast za ovu pobedu koju smo porodili.

Iskren da budem nisam verovao da cemo da pobedimo. 

Ovo sto je Nnoko odigrao u prvom poluvremenu samo pokazuje koliko bi bila rsterecenija igra dca imamo smislenog do solidnog playa koji bi spajao igrace sa kosem.

I da svaka cast ovaj put Simonovica, ona sekvenca u zadnjoj cetvrtini je bila izvrsna, realno nisam mislio da ima hrabrosti da spusti loptu na parket a on ona dva ulaza.

Mozda bi bilo najbolje da se u Podgoricu ne vodi Walden da bi se skroz zalecio i bio spreman za majtosicu ako do nje dodje, opet karma je to jebem li ga.

Da imam vremena sada bih krenuo da citam ono sto je pisano na live temi cisto sportski😛

I da stvarno, vrlo korektna atmosfera izmedju ekipa imajuci u vidu sta se sve desavalo u proslosti, samo da ne ureknemo.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mister-no said:

Drakone utisak mi je da su im u prvom poluvremenu sudije držale glavu iznad vode. Sudili su sve pa i najblaže kontakte. U drugom već nije bilo potrebe. Ja bih potpisao ovakvo suđenje da imamo dole. Iz obe utakmice. Koga guja ujede i guštera se plaši.. Kad se samo setim one sekire Šehovića na Feldinu.. Umesto namernu ni faul nisu sudili jbt
No, samo mirno i ići na pobedu, pametno, iz odbrane graditi.. Ne ulaziti u paniku, doći će i šut..

Ima nesto do toga, ali i mi smo igrali agresivnu odbranu. To vuce automatski faulove. Bilo je tu nekoliko cudnih odluka, a oni su uglavnom davali koseve sa linije slobodnih bacanja. Ipak, to ne bi imalo nikakvo uticaja da mi nismo bili u kanalu citavu 3. cetvrtinu. ali, kad se lomilo na kraju sve je bilo ok cak i malo u nasu korist (opet tu mislim na korake Ejima).

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam na live temi na poluvremenu da smo imali 16 asistencija što nismo imali na dosta utakmica ni na kraju. I onda samo 4 asistencije u drugom poluvremenu. Slika totalnog raspada tokom 3/4. Ono što sam takođe napomenuo kao bitan faktor je da se nastavi sa izvođenjem slobodnih bacanja u visokom procentu i to smo uspeli. Na poluvremenu je bilo 14 od 15 a na kraju 25 od 27, izvanrednih 92.6%. Na poluvremenu smo imali izvanrednih 20 skokova, čini mi se 7 više od Budućnosti a na kraju nas je Budućnost nadskočila sa 36 skokova u odnosu na naših 34 uz čak 13 u napadu. Kako smo mi preživeli onaj slobodni pad iz aviona bez glavnog padobrana sa samo pomoćnim pričaće se dugo u avionu kojim se vraćaju igrači Budućnosti u Podgoricu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...