Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

37 minutes ago, Gudura said:

Finale ce odlučiti duel Radonjić -Milojević, gde se ja uzdam u tradicionalno "majstorstvo" Miloja kad je gusto😀

Da je ostao Mijović, pre ove finalne serije bih se češao i gde me ne svrbi🙄

Nazalost finale ce odluciti igraci i selekcija prethodnih trenera.

Gospodin Mijovic je tu odradio odlican dok onaj drugi...

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Kad Budućnost zaigra sa Kobsom i Ivanovićem u tandemu, isprobijaće nam odbranu na perimetru kako god požele, pitanje je samo hoće li sami završavati ili će proslaviti nekog Zorana Nikolića. 

 

Da se Klemons nije povrijedio, ne bi bilo ništa od naše famozne odbrane, sreća pa je ušao Pot da guzelja, pa smo izgledali čvrsto i na perimetru i pod obručem.

 

Klemons je jedini agilan bek u Igokei, njegovim izlaskom zatvorili smo meč. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Losmi17 said:

Gotovo izvesno.

Pa ja sam to napisao ovde jos u decembru.

 

Zestoko precenjivanje Buducnosti i zestoko podcenjivanje nas. Mi smo izbacili u polufinalu sigurno najbolji tim ove sezone u aba ligi. Ne po kvalitetu vec po uigranosti, po taktici, recju po poslozenosti rostera.

 

Mi imamo Lojda, Voldena, Noka, Davidovca, Dobrica, Lazica. Ostali su manje vazni u rotaciji.

 

Oni imaju Kobsa, Ivanovica, Edzima, Rida, De la Valea i Nikolica (krilnog centra). Ostali su manje vazni u rotaciji.

 

Dakle, njihova poprilicna prednost je pozicija 1. Na 2 i 3 smo mi bolji. Na 4 malo oni. Na 5 je tu negde. 

 

Da je Buducnost domacin bilo bi 60-40 za njih. Ovako je bukvalno 50-50. Oni mogu da nas dobiju u Beogradu, ali ne bas tako lako kao sto bi neko pomislio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ladno smo dosli do toga da ljudi sa sezonskom ne mogu u halu, zato sto su previse kulturni, odnosno ne arlaucu dovoljno.

Sa druge strane Vakcinisani, tj prijatelji kluba ulaze bez problema. Pitam se koji je kriterijum za ovu gospodu:

 

1. Vakcina ili prc (grok grok) test,

2. Teleca glava bez vrata naravno,

3. Hvala ti Aco

4. Vokalne sposobnosti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Princeton said:

Radonja magija! Imao je punu kontrolu utakmice od pocetka do kraja, sve je imao u svojim rukama, odlicno pripremljena, odlicno vodjena. Majstor svog zanata!

 

Ja trenerski pecat mogu da vidim samo nakon odredjene specificne igre u nekom kontinuitetu. Imam odredjeni problem da magija postoji samo u Beogradu a ne postoji u gostima. Takodje je problematicno da sa +18 za kratko vreme dodjemo na +4 i da dalji tok utakmice odredi da li ce uci Dobriceva ili Josilova trojka. Ali dobro, mozemo reci da se to desava, i da je opustanje normalno kada se dosta povede, mada znacaj ove utakmice ne bi trebalo da dozvoli tako nesto. Bili smo bolji, popravili odbranu a u napadu dobili na bravure Davidovca i Dobrica. Nismo videli nista sto nismo videli u eri Milana Tomica, i niko to nije nazivao Tomicevom magijom. I ne treba, kao sto ne treba ni sada previse uzletati. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Biće baš teško zaustaviti i Cobsa i Ivanovića, ali rekao bih da Budućnost nema rupu ni na jednoj poziciji za ovaj nivo košarke. Italijan nije uopšte loš igrač, Popović je takođe korektan, odličan u odbrani a zna da doprinese ozbiljno i u napadu. Pa onda odlični Ejim, solidni Nikolić koji se protiv nas redovno pretvara u Mirotića i na kraju pozicija centra gdje se svakako izdvaja Reed kao najbolji centar lige.

 

Uopšte nemam dilemu da sa izdanjima kao protiv Igokee ispadamo, ali se uzdam u prednost na klupi i našu ipak bolju košarku u finalu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, VISOKOLETAC said:

Cini mi se da je kapiten, posle tehnicke i kratke rasprave sa Radonjicem istog oterao na jedno mesto......., sad skroz izgoreh da li ce i njega JOBovati ili ipak postoje dvostruki standardi 🙂

 

Meni se cini da je sudiju psovao a ne Radonju. Ako je Radonju onda bi morao da bude kaznjen od samog kluba. Mada ja ne verujem da je to uradio.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Cavani said:

Ladno smo dosli do toga da ljudi sa sezonskom ne mogu u halu, zato sto su previse kulturni, odnosno ne arlaucu dovoljno.

Sa druge strane Vakcinisani, tj prijatelji kluba ulaze bez problema. Pitam se koji je kriterijum za ovu gospodu:

 

1. Vakcina ili prc (grok grok) test,

2. Teleca glava bez vrata naravno,

3. Hvala ti Aco

4. Vokalne sposobnosti

Ja nekako verujem da ce pustiti vakcinisane sa sezonskim.

Ima do nedelje jos dosta.

Bumo videli.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Losmi17 said:

Ja nekako verujem da ce pustiti vakcinisane sa sezonskim.

Ima do nedelje jos dosta.

Bumo videli.

 

Takve odluke se donose na nivou države,a ne kluba.

Ne razumem zbog cega bi bila bitnija serija protiv Budućnosti i puštanje publike na tih par mečeva u odnosu na zdravlje nacije i svih napora koji se ulazu da bi se suzbila ova pandemija?

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

 

Takve odluke se donose na nivou države,a ne kluba.

Ne razumem zbog cega bi bila bitnija serija protiv Budućnosti i puštanje publike na tih par mečeva u odnosu na zdravlje nacije i svih napora koji se ulazu da bi se suzbila ova pandemija?

Pa i bice donete na nivou drzave.

Broj zarazenih se prilicno smanjio, uslov neki je da bude ispod 1000.

Trenutno je tu negde.

Kafici rade sad u fulu, ne samo baste.

Ja mislim da postoje dobre sanse, al ajd da vidimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Losmi17 said:

Pa i bice donete na nivou drzave.

Broj zarazenih se prilicno smanjio, uslov neki je da bude ispod 1000.

Trenutno je tu negde.

Kafici rade sad u fulu, ne samo baste.

Ja mislim da postoje dobre sanse, al ajd da vidimo.

Navijacka grupa 'vakcinisani' radi posao Covicu za sada, sumnjam da ce to razvodnjavati sa kulturnim ljudima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Licno mi se gadi sinocno vredjanje Marka Josila...ali da ga jebem zbog cega?

 

Ne volim ni vredjanje trenera Igokee, mada je i on na kraju ispao sisica, kad si profesionalno u sportu jasno ti je da ce biti uvreda sa tribina.

 

Pozeleo bih i prijateljsku atmosferu u finalu ali naravno nisam blesav da to ocekujem od Covica i Bokana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najvecu prednost Buducnosti vidim na pleju, jer sa povredjenim Woldenom mi ostajemo na Hallu I Uskokovicu, mozda I Davidovac bude prebacen povremeno da odradi minute na toj poziciji. S druge strane, odbrana koju igraju Ivanovic I Cobbs je neresiva misterija za Halla I Uskokovica, bicemo bukvalno odseceni od centarske linije koja bi trebala da nam donese blagu prednost. 

Ono sto vidim kao nasu prednost je neki EL ritam utakmica I sto vise rastezemo seriju imamo vece sanse, jer su nam igraci naviknutiji na takve napore.

Ove nekosarkaske stvari bih voleo da ostavimo po strani, ali se plasim da ce I one igrati veliku ulogu u finalu, na zalost.

 

Btw, valjda makar Dobric resi problem sa povredom do finalne serije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baron23 said:

Kad Budućnost zaigra sa Kobsom i Ivanovićem u tandemu, isprobijaće nam odbranu na perimetru kako god požele, pitanje je samo hoće li sami završavati ili će proslaviti nekog Zorana Nikolića. 

 

Da se Klemons nije povrijedio, ne bi bilo ništa od naše famozne odbrane, sreća pa je ušao Pot da guzelja, pa smo izgledali čvrsto i na perimetru i pod obručem.

 

Klemons je jedini agilan bek u Igokei, njegovim izlaskom zatvorili smo meč. 

 

A gde je bio taj Clemons u prvom poluvremenu kad smo nabili 18 razlike?

 

Naravno da bi bilo teže dobiti utakmicu da se on nije povredio. Ali ne treba ni preterivati i prikazivati ga sad kao nekog ko bi sigurno okrenuo utakmicu u drugom poluvremenu, ali eto imali smo mnogo sreče pa se povredio...

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Verujem da nam Budućnost kao ekipa i njihov stil više leže nego Igokea. Igokea je fizički impresivna ekipa i peglaju strašnu odbranu, ali Budućnost je mnogo bolja ekipa kada je u pitanju širina roostera i individualni kvalitet igrača. Sigurno su Kobs i Ivanović napadački bolji duo od Klemonsa i Atića, ali isto tako su defanzivno daleko slabiji. Pogotovo se oduzima mogućnost napadanja Lojda sa niskog posta gde naš glavni napadač gubi dosta snage u duelu sa daleko višim i težim protivnikom. Ima Budućnost Petra Popovića kao defanzivnog specijalca, ali njegovim ulaskom dosta gube u ofanzivnom delu. Takođe na poziciji 4 Budućnost nema igrača poput Ilića, tu su Nikolić i Mitrović. Dača Nikolić je strašan šuter koji daje posebnu širinu napadu Budućnosti, ali u defanzivi nije u mogućnosti da da doprinos poput malog Ilića koji je bio neprelazan za naše bekove, jednostavno nema te lateralne kretnje. Luka Mitrović bi nam mogao napraviti probleme sa niskog posta protiv Davidovca i Simona, ali opet nije nikakva pretnja sa distance pa ostaje prostor za skupljanje kada je on u igri. Sa druge strane Luka donosi nešto bolju odbranu na postu od Nikolića (nikakvu opciju da napadnemo post sa pozicije 4) i malo bolji doprinos u građenju i skoku.

 

Mi smo ekipa koja živi i umire od bekova, a Igokea je daleko bolje konstituisan tim za odbranu perimetra, uz dodatak strašnog Ilića kao strane pomoći. Sa druge strane Budućnost je ofanzivno najpotentnija ekipa lige, sa strašnom širinom. Treba reći da nam je Ilić oduzimao i mogućnost spuštanja lopte na centra nakon pika 4 (Davidovac) i 5 gde je Ilić legitimno mogao da čuva našeg centra.

 

Najviše me brine Vili Rid, bio je strašan u dvomeču protiv Mornara, čovek je leteo po terenu. Kod preuzimanja solidno preuzima protivničke bekove tako da verujem da će mo primarno napadati Nikolića kroz pik igru, pogotovo zbog činjenica da može forsirati pop sa Davidovcem i Simonovićem. Nadam se da ćemo ostvariti fizičku dominaciju preko Noka i da će uspeti da ga napadne sa posta, pogotovo ako nas bude služio šut pa protivnik ne bude u mogućnosti da skupi odbranu. Verujem da su i Noko i Kuzmić snažniji od njega, ali igra na postu nije baš naš trejdmark. Sa druge strane Rid je mnogo bolji pik igrač od Karmajkla, kada se na sve to doda opasan bekovski par Kobs/Ivanović i širina koju donosi Nikolić, dobije se strašna ofanzivna petorka. Nisam pametan kako protiv pika protivnika, ali svakako da će nam posao u napadu biti lakši.

 

Ejim je druga stvar koja me brine kod protivnika, strašan "glue guy" sa strašnim procentima šuta, a postoji mogućnost i da ga spuste na poziciju 4 ako Davidovac bude pravio previše problema Nikoliću. Ove sezone ima najbolje procente šuta u karijeri, odličan defanzivac (kada hoće) i odličan u skoku. U poslednje 4 utakmice drastično su mu opali procenti šuta za tri, a pre toga je bio na nerealnih 43%. Nije on loš šuter, ali brate mili to su procenti za strašnog šutera, a on to svakako nije. Ako bude u kamenjar modu biće to veliki bonus pošto ćemo moći pomagati sa njega.

 

Očekujem dobre utakmice Lojda.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...