Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

2 hours ago, goldberg said:

 

Ako nisi primetio, gotovo sve te lige su domace lige tih zemalja, ne mogu da se ukinu cak i da hoce.

 

Jedina liga koja je izuzetak je VTB, a VTB je inace veoma jaka liga i jos uvek ima mesto u EL.

 

ABA liga je, sa druge strane, sacinjena od nekoliko zemalja i par klubova koji ulazu da bi bili ispred ovih drugih (Crvena zvezda, Buducnost, Partizan, Cedevita) i ovih ostalih kojima je sve manje jasno sta dobijaju igranjem ABA.

 

 

Ne, po mojoj logici, tada je bilo vazno i polufinale i finale, ali necemo se lagati, vaznije je bilo polufinale.

 

Partizan je najvise pogodio gubitak polufinala 2014. godine, mnogo vise nego nas poraz u finalu 2013. godine.

 

 

Pa i to je sprdnja, ali za sada nema naznaka da se o tome razmislja osim spekulacija.

 

Sa druge strane, zatvorena EL sa milion klubova u ligi bez ispadanja je horor koji iz sezone u sezonu prozivljavamo i stanje je sve gore i gore.

 

 

Ma da, sprdam se, zvanicni kapacitet je skoro 20 hiljada posetilaca, a na sajtu EL stoji:

 

image.thumb.png.ff2e8bbb588de167a473e7b34e3d9e0a.png

 

Ovo nije ni 6000, ali nema veze, ne sprecava to nikog da masta da cemo puniti hale i gledati meceve kada u EL budemo na standardnih 4-8, a u ABA na 7-5 jer nije ni bitna.

Pa i VTB je ruska domaća liga, plus samo Cmoki Minsk i Astana, ako se ne varam bez guglanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tunji Awojobi said:

 

Mrzi me da to odgovaram na sve, samo ukratko:

 

Primecujem da nemas sta da dodas na konstataciju da se ne mogu porediti grcka, francuska i ABA liga.

 

Quote
  • u finalu u kome su ova tima već izborila EL, niko, po tebi, nema šta da izgubi. 

 

Nemoj da pises stvari koje nisam tvrdio.

 

Samo sam napisao da je polufinale bilo mnogo bitnije od finala - nije tu bitna samo EL nego i mogucnost da protivnik ostane bez dobrog dela sredstava sledece sezone. To je veoma bitan udarac i donosi novu dimenziju u vaznosti tih meceva.

 

Quote
  • Takođe, Super liga šampiona u fudbalu je mnogo, mnogo više od spekulacije.

 

Ta super liga sampiona je jedna najobicnija tlapnja koja se ne moze ostvariti jer vec postoji PL koja je sama sebi dovoljna.

 

Sta dobijaju ti klubovi ako se zatvore i igraju izmedju sebe 38 meceva, pri cemu ce neki Chelsea biti 14., a Borussia 17.? Pa nista, a svi ostali klubovi ce igrati bez njih i onda ce ovi moliti da se vrate pod okrilje UEFA.

 

Quote
  • 6000 je bio kapacitet Pionira pre proširenja. 

 

Nesto veca brojka pise ovde:

 

image.png.0d00d861e0ae69719db420415a5f0bee.png

 

Bolje priznaj da je poseta protiv Bamberga bila bas mala i da je hala zvrjala skoro pa prazna nego da tu cepidlacis koliki je kapacitet Pionira.

 

Sve to nije ni bitno - predstavlja se kao da je Crvena zvezda jedan gigant u odnosu na konkurenciju u ABA ligi, klub koji moze da zaradjuje od posete, da pravi spektakle u Areni, a realnost je da sa budzetom od 5-6 miliona evra najverovatnije necemo biti konkurentni i da nikakve Arene onda necemo puniti.

 

Navijace ovde mozes da kupis samo mogucnoscu zestokog neuspeha (kao u ABA seriji) ili velikog uspeha, necemo mi da punimo hale u nekom 17. kolu sa 5-11 skorom.

 

2 hours ago, svarozicslo said:

Pa i VTB je ruska domaća liga, plus samo Cmoki Minsk i Astana, ako se ne varam bez guglanja.

 

Mislim da igra i Kalev, ali eto, ako je to ruska domaca liga jos bolje - svakako ne moze da se raspadne i svakako ce da se igra.

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

Primecujem da nemas sta da dodas na konstataciju da se ne mogu porediti grcka, francuska i ABA liga.

 

Sa aspekta zanimljivosti lige i pored toga što jedan ili više timova ima licencu, naravno da mogu da se porede. 

 

Ako je jedini smisao postojanja ABA lige mesto u Evroligi, onda ili nek se raspadne, ili nek se igra kao kvalifikacini turnir u predsezoni i -- rešen problem. 

 

8 hours ago, goldberg said:

Nemoj da pises stvari koje nisam tvrdio.

 

Samo sam napisao da je polufinale bilo mnogo bitnije od finala - nije tu bitna samo EL nego i mogucnost da protivnik ostane bez dobrog dela sredstava sledece sezone. To je veoma bitan udarac i donosi novu dimenziju u vaznosti tih meceva.

 

Ali si u prethodnom postu tvrdio da ABA liga nema smisla ako neko ima licencu jer onda nema šta da izgubi, iz čega logički proizilazi da ni finale onda nije imalo smisla, jer takođe niko nije ima ništa da izgubi. 

 

Naravno da ima smisla. I naravno da je liga šest država u interesu svima nama, sa ili bez Evrolige. 

 

8 hours ago, goldberg said:

Ta super liga sampiona je jedna najobicnija tlapnja koja se ne moze ostvariti jer vec postoji PL koja je sama sebi dovoljna.

 

Očigledno ne pratiš fudbal.

 

8 hours ago, goldberg said:

Bolje priznaj da je poseta protiv Bamberga bila bas mala i da je hala zvrjala skoro pa prazna nego da tu cepidlacis koliki je kapacitet Pionira.

 

Sve to nije ni bitno - predstavlja se kao da je Crvena zvezda jedan gigant u odnosu na konkurenciju u ABA ligi, klub koji moze da zaradjuje od posete, da pravi spektakle u Areni, a realnost je da sa budzetom od 5-6 miliona evra najverovatnije necemo biti konkurentni i da nikakve Arene onda necemo puniti.

 

Navijace ovde mozes da kupis samo mogucnoscu zestokog neuspeha (kao u ABA seriji) ili velikog uspeha, necemo mi da punimo hale u nekom 17. kolu sa 5-11 skorom.

 

Bila je mala -- za standarde Crvene zvezde. Za standarde velike većine drugih klubova, bila je prosečna.

 

Pritom je to jedna od najgorih poseta koje smo imali u EL, što ne izvučeš prosek?

Link to comment
Share on other sites

Veceras da se oduzimo Albi za onaj (najblaze receno) idiotski poraz iz prve runde. Mi smo ladno vodili 14 razlike u proslednjoj cetvrtini a oni na kraju pobedili. Dobronamerni bi rekli da je to dokaz da je kosarka nepredvidiv sport, ali ja kao nedobronamerni navijac mislim da je to bio veliki poraz trenera i strucnog staba.

Onaj Sikma se uvek povampiri protiv nas. Dosta je fizicki jak i inteligentan igrac. Navlaci odbranu na sebe odlicno i deli asistencije. Ne znam ko bi mogao od nasih da ga uhapsi/zaustavi u odbrani.

Ocekujem da ce njihovi plejevi do iznemoglosti igrati pik i izvlaciti nase centre, posto su dosta brzi i resavace lako Kuzmica i Nnoka. Tu ce Radonja da ubaci onda Kuridzu na centra a to nosi druge probleme. Ne znam sta je sa Ritom. Voleo bih da igra veceras. Mislim da bi on dobar balans bio za ove situacije.

Sa druge strane Nnoko nam je pokazao u utakmici sa Makabijem da njemu prijaju fiziki slabiji protivnicki centri. Mnogo ih lako zagradjuje i postavlja se kako hoce ispod kosa i u odbrani i u napadu. Ne secam se 100% ali mislim da i Alba ima fizicki slabije centre. Tu ocekujem od Nnoka da u najmanju ruku ponovi partiju protiv Makabija.

Odbrana je naravno kljuc (napad nam dosta skripi ove sezone). Uz ozbiljan pristup od samog pocetka (a ne od druge cetvrtine) ocekujem pobedu.

Naravno uz jos jedno zakucavanje Dobrica u stilu Klajda Drekslera

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Chucky said:

Veceras da se oduzimo Albi za onaj (najblaze receno) idiotski poraz iz prve runde. Mi smo ladno vodili 14 razlike u proslednjoj cetvrtini a oni na kraju pobedili. Dobronamerni bi rekli da je to dokaz da je kosarka nepredvidiv sport, ali ja kao nedobronamerni navijac mislim da je to bio veliki poraz trenera i strucnog staba.

Onaj Sikma se uvek povampiri protiv nas. Dosta je fizicki jak i inteligentan igrac. Navlaci odbranu na sebe odlicno i deli asistencije. Ne znam ko bi mogao od nasih da ga uhapsi/zaustavi u odbrani.

Ocekujem da ce njihovi plejevi do iznemoglosti igrati pik i izvlaciti nase centre, posto su dosta brzi i resavace lako Kuzmica i Nnoka. Tu ce Radonja da ubaci onda Kuridzu na centra a to nosi druge probleme. Ne znam sta je sa Ritom. Voleo bih da igra veceras. Mislim da bi on dobar balans bio za ove situacije.

Sa druge strane Nnoko nam je pokazao u utakmici sa Makabijem da njemu prijaju fiziki slabiji protivnicki centri. Mnogo ih lako zagradjuje i postavlja se kako hoce ispod kosa i u odbrani i u napadu. Ne secam se 100% ali mislim da i Alba ima fizicki slabije centre. Tu ocekujem od Nnoka da u najmanju ruku ponovi partiju protiv Makabija.

Odbrana je naravno kljuc (napad nam dosta skripi ove sezone). Uz ozbiljan pristup od samog pocetka (a ne od druge cetvrtine) ocekujem pobedu.

Naravno uz jos jedno zakucavanje Dobrica u stilu Klajda Drekslera

Da dodam da sa pobedom konacno udjemo u TOP 16 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tunji Awojobi said:

 

Sa aspekta zanimljivosti lige i pored toga što jedan ili više timova ima licencu, naravno da mogu da se porede. 

 

Ako je jedini smisao postojanja ABA lige mesto u Evroligi, onda ili nek se raspadne, ili nek se igra kao kvalifikacini turnir u predsezoni i -- rešen problem. 

 

Ti se valjda secas istorije ABA lige - ona najpre nije davala mesto u EL, pa je dobila 3+2 i sada ima ovo jedno.

 

Nije cak ni problem da ABA nema nijedno mesto u EL, ali ako ima jedno mesto, taj jedan tim ce imati drasticno veci budzet od drugih i onda ostale ekipe nista ne obavezuje da igraju tu ligu.

 

Inace, stav "neka se raspadne" bas i nije konstruktivan. Opstanak ABA lige je od vitalne vaznosti za klupsku kosarku u Srbiji, bez nje zaista nema sta da se prati u sezoni osim EL, a i to postaje besmisleno nakon 4-8 ili 5-11.

 

4 hours ago, Tunji Awojobi said:

 

Ali si u prethodnom postu tvrdio da ABA liga nema smisla ako neko ima licencu jer onda nema šta da izgubi, iz čega logički proizilazi da ni finale onda nije imalo smisla, jer takođe niko nije ima ništa da izgubi. 

 

Ne, napisao sam da za nas, navijace Crvene zvezde, nema vise draz pracenje necega ako nemamo sta da izgubimo.

 

Naravno da bi finale i dalje bilo vredno pracenja, ali sta do toga - da prosto ne pratim ligu jer smo ionako sigurni u PO? Pritom, tesko da ce liga postojati - jedan od razloga sto niko nije dobio licencu je sto Cedevita, Buducnost, Partizan i Crvena zvezda mogu da osvoje ligu i nijedan od tih klubova ne odskace drasticno od ostalih.

 

4 hours ago, Tunji Awojobi said:

Naravno da ima smisla. I naravno da je liga šest država u interesu svima nama, sa ili bez Evrolige. 

 

Toliko je u interesu da se stalno glozimo medjusobno i sad cemo se naprasno smiriti jer je jedan klub dobio sve, a svi drugi nista. Pa ostali mogu samo da kazu da za njih vise nema smisla da igraju, a EC ce se ionako raspasti, pa ce svi igrati FIBA LS.

 

4 hours ago, Tunji Awojobi said:

 

Očigledno ne pratiš fudbal.

 

Ako mislis da ne pratim sta se prica po raznoraznim portalima - pratim, ali necu da im verujem jer mi tako odgovara ili jer sam naucen da verujem portalima.

 

Fudbal nije isto sto i kosarka - sta ces sa PL ako postoji zatvorena LS?

 

4 hours ago, Tunji Awojobi said:

 

Bila je mala -- za standarde Crvene zvezde. Za standarde velike većine drugih klubova, bila je prosečna.

 

Pritom je to jedna od najgorih poseta koje smo imali u EL, što ne izvučeš prosek?

 

Mi sa tom posetom ne mozemo nista i nismo uopste atraktivni kao sto to izgleda - to sto drugi imaju manju posetu je zato sto igraju u manjim halama.

 

Inace, prosecna poseta u toj sezoni:

 

image.png.8e7e78fc5adec51713171cd8e9d1cc6d.png

 

Lako je za druge klubove, evo Barcelona i Efes imaju odakle da finansiraju troskove sezone.

 

Mi dobijamo dobar deo budzeta i od karata - osim ako ne budemo imali veliku posetu, samo cemo upasti u dugove, a ako mislis da ce drzava stalno da dotira ostatak onda imam veoma losu vest za tebe - seti se konferencije Radonjica 2017.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

Ako dobijemo 7 razlike ulazimo u Top16! :whistling:

ako pobedimo bilo kojom razlikom, a PAO izgubi sve do kraja mi smo TOP 15 !

43 minutes ago, Kankkunen said:

Spali smo na SK-3 ... bruka.

SK je izgubio kompas.

Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...