Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

8 hours ago, Laki21 said:

 

 

 

Zašto? Zato jer je treća faza ispitivanja fajzera zvršena sredinom oktobra meseca 2020. godine.

 

 

Vecina onih koji se nisu jos vakcinisali nisu antivakseri, vec im smeta bas ova cinjenica. Covece nesta je testirano u oktobru i to pitanje da li do kraja ili ne i vec u decembru je krenula vakcinacija. Jos uvek se ne zna ni da li stiti, u kojoj meri, koliko dugo i ti zameras ljudima sto ce malo da sacekaju. Po meni su svi ti sto su se vakcinisali u decembru, januaru, pa cak i februaru samo zamorcici. Na kraju krajeva predsednik ove zemlje, koji bi po difoltu trebalo da ima najvise informacija jos uvek nije vakcinisan a niko ne zna iz kojih razloga. Ako cak i zanemarimo njega, kao nekog ko mozda i nije merodavan, dolazimo do Putina koji je to uradio tek pre neki dan, a vakcina mu je dostupna cini mi se od septembra. Zbog cega su oni sacekali. Apsolutno razumem sve koji nisu ugrozena grupa, a resili su da sacekaju leto, jesen pa da se onda vakcinisu. Pogotovo ako su jos i prelezali bolest. I inace svaki tvrd stav u zivotu nije ni dobar, a ni razuman. Treba postovati razlicitosti, ali i ljudske strahove.

Ja sam recimo poprilicno siguran da je jedan od dvojice domacih koji su izricito protiv vakcinacije Kuzmic. Covek je imao strahovitu saobracajku u kojoj su mu ako se dobro secam bila povredjena pluca. Sta mi znamo u kakvom su stanju njegova pluca danas uopste i kakve je covek preporuke dobio od svog lekara. A ovde su ta dva igraca proglasena za "pametnjakovice". 

Edited by kokodakalo
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Momci, imam jedno ozbiljno pitanje za sve vas. Zašto ovde govorite o vakcini? Pre neki dan na lajvu tokom utakmice bilo je nekih ogavnih i uvredljivih komentara koji ič nemaju veze ni sa utakmicom, ni sa Zvezdom, ni sa čim... Ali itekako imaju veze sa aktuelnostima koje se tiču vakcinacije. 

Sve i da sam u poziciji da na ovom forumu određujem ko, gde i kako može da piše, nikom ne bih zabranjivao da ISKAŽE SVOJ STAV, ali na za to adekvatnom mestu (podforumu). 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Čvarkov said:

 

Šta misliš Laki zašto je tako? Zato što nas vole pa nam dele vakcine šakom i kapom ili pak imamo sposobnog predsednika?

 

Zato što su se jednom u istoriji zvezde poklopile pa se isplatilo naše sedenje na više stolica.

 

Jeste da primamljivo zvuči ali ipak jbga nije teorija zavere 😞

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da stignem da blokiram sve antivaksere na tviteru, pa sad moram i ovde. Savremena nauka i medicina, koja pokušava da omogući normalan život, izmedju ostalog i vraćanje publike u sportske arene VS Slavica iz Pičkovca, čija se zaovina ujna navodno vakcinisala i umrla od vakcine. Jbg, ja prednost dajem nauci. Jebi se, Slavice.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Ulicni basketas said:

Ne mogu da stignem da blokiram sve antivaksere na tviteru, pa sad moram i ovde. Savremena nauka i medicina, koja pokušava da omogući normalan život, izmedju ostalog i vraćanje publike u sportske arene VS Slavica iz Pičkovca, čija se zaovina ujna navodno vakcinisala i umrla od vakcine. Jbg, ja prednost dajem nauci. Jebi se, Slavice.

 

E baš sam na ovo mislio, priča koja nema veze sa košarkom...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Wingwalker said:

 

 Uzgred...šta se to desilo sa James-om?...dal bi ga trpeli gospodari svlačionice Simke&Laza i traži li na kraju meseca više od Pengosa...?

 

 

 

 

Lazi se nije svidela uloga pa minirao Obradovica, isto kao sa Anticem onomad Alimpijevica.. 😂 Kako bi jedan obican James prosao protiv Lazica i drugara iz zadnje klupe.. 3 do 4 utakmice maks.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Čvarkov said:

 

Šta misliš Laki zašto je tako? Zato što nas vole pa nam dele vakcine šakom i kapom ili pak imamo sposobnog predsednika?

 

Nema trece? 🙂  Ovo je kao ono pitanje na koje moras da odgovoris sa DA ili NE, a pitanje je "Da li ti roditelji znaju da si gej?"

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prijatelji, braćo, drugovi... Slažem se sa novim kolegom, @svarozicslo, baš ga preteraste, vezano samo s tim što je neko iz našeg kluba pozitivan na koronu, a ni ne znamo ko.

Juče se vraćam sa druge doze vakcine, odremam i pročitam nekoliko stranica da vidim šta je sa Voldenom, Ritom, pa i ovogodišnjim grejačem stolica pored klupe, kad ono... Otvorim danas, ono - isto.

Dakle, da se vratimo na glavni kolosek - gde je Volden?

spacer.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Predragdjape said:

Lazi se nije svidela uloga pa minirao Obradovica, isto kao sa Anticem onomad Alimpijevica.. 

Onda mu se uloga nije svidela od samog početka...na prvih deset tekmi u EL imao je prosek od 1,5 poena.

Od 32 kola odigrao je svaku tekmu sa 16mpg i deset završio bez poena, a od prvih 12 tekmi na 8 je bio u PIR minusu....sad na kraju ga je nagruvao na 1,6.

...a da, i uhapsio je Vilbekina u trijesdrugom kolu. 

Nama je sve jedno...i da je ove sezone potpisao za Asesoft iz Ploeštija mi bi ga već naredne vratili kao Simketa na revitalizaciju. Neka ga tu, ionako ne košta više od 250k a trebaće nam proveren kadar iznutra kada budemo terali i Radonju.

 

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kokodakalo said:

Vecina onih koji se nisu jos vakcinisali nisu antivakseri, vec im smeta bas ova cinjenica. Covece nesta je testirano u oktobru i to pitanje da li do kraja ili ne i vec u decembru je krenula vakcinacija. Jos uvek se ne zna ni da li stiti, u kojoj meri, koliko dugo i ti zameras ljudima sto ce malo da sacekaju. Po meni su svi ti sto su se vakcinisali u decembru, januaru, pa cak i februaru samo zamorcici. Na kraju krajeva predsednik ove zemlje, koji bi po difoltu trebalo da ima najvise informacija jos uvek nije vakcinisan a niko ne zna iz kojih razloga. Ako cak i zanemarimo njega, kao nekog ko mozda i nije merodavan, dolazimo do Putina koji je to uradio tek pre neki dan, a vakcina mu je dostupna cini mi se od septembra. Zbog cega su oni sacekali. Apsolutno razumem sve koji nisu ugrozena grupa, a resili su da sacekaju leto, jesen pa da se onda vakcinisu. Pogotovo ako su jos i prelezali bolest. I inace svaki tvrd stav u zivotu nije ni dobar, a ni razuman. Treba postovati razlicitosti, ali i ljudske strahove.

Ja sam recimo poprilicno siguran da je jedan od dvojice domacih koji su izricito protiv vakcinacije Kuzmic. Covek je imao strahovitu saobracajku u kojoj su mu ako se dobro secam bila povredjena pluca. Sta mi znamo u kakvom su stanju njegova pluca danas uopste i kakve je covek preporuke dobio od svog lekara. A ovde su ta dva igraca proglasena za "pametnjakovice". 

Jos da dodam i Angelu Merkel. Nije se htela vakcinisati AZ jer je vakcina onda bila zabranjena za starije od 65godina, ona ima 66 tako je rekla. :) a sad kad ljudi umiru zbog zgrusavanja krvi i tromboze, sad je AZ izricito za starije od 60godina, ne za mladje. Onda nakon svega dobijes odgovor da se ona nije htela vakcinisati jer ne zeli da nekome uzme vakcinu. LOL Pa ona je jedna od najvaznijih osoba na ovoj planeti, i svojim gestom vakcinacijom je trebala pokazati svima da je vakcina dobar izbor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kokodakalo said:

Vecina onih koji se nisu jos vakcinisali nisu antivakseri, vec im smeta bas ova cinjenica. Covece nesta je testirano u oktobru i to pitanje da li do kraja ili ne i vec u decembru je krenula vakcinacija. Jos uvek se ne zna ni da li stiti, u kojoj meri, koliko dugo i ti zameras ljudima sto ce malo da sacekaju. Po meni su svi ti sto su se vakcinisali u decembru, januaru, pa cak i februaru samo zamorcici. Na kraju krajeva predsednik ove zemlje, koji bi po difoltu trebalo da ima najvise informacija jos uvek nije vakcinisan a niko ne zna iz kojih razloga. Ako cak i zanemarimo njega, kao nekog ko mozda i nije merodavan, dolazimo do Putina koji je to uradio tek pre neki dan, a vakcina mu je dostupna cini mi se od septembra. Zbog cega su oni sacekali. Apsolutno razumem sve koji nisu ugrozena grupa, a resili su da sacekaju leto, jesen pa da se onda vakcinisu. Pogotovo ako su jos i prelezali bolest. I inace svaki tvrd stav u zivotu nije ni dobar, a ni razuman. Treba postovati razlicitosti, ali i ljudske strahove.

Ja sam recimo poprilicno siguran da je jedan od dvojice domacih koji su izricito protiv vakcinacije Kuzmic. Covek je imao strahovitu saobracajku u kojoj su mu ako se dobro secam bila povredjena pluca. Sta mi znamo u kakvom su stanju njegova pluca danas uopste i kakve je covek preporuke dobio od svog lekara. A ovde su ta dva igraca proglasena za "pametnjakovice". 

 

Još ovo, pa da završim sa temom.

 

Pošto nemaš odgovor na "jao kuku šta ćemo vakcina traje samo 6 meseci, ko će da se bode non stop", sada smo prešli na "joj kuku šta ćemo vakcina nije ispitana".

 

Postoji jedna sjajna poslovica, tačna 100% i primenljiva u svim situacijama. Ona glasi: "Ko želi, nađe način, ko ne želi, nađe izgovor."

 

Mogu ja ovde da prosipa argumente - zdravorazumske, medicinske, bilo kakve za vakcinisanje i njegov benifit - tim gore po argumente, jer će uve da se nađe neki odgovor koji glasi: "Jao kuku šta ćemo jer...".

 

Te tri tačke su u stvari ključne jer zamenjuju poslovično "ali".

 

Dodaću samo još ovaj link, koji govori o prvoj velikoj zdravstvnoj studiji o zdravstvenom stanju i rizicima ljudi koji su PRELEŽALI kovid.

 

Šture brojke koje se svode na par reči - ko je preležao kovid poprilično je najebao budući da su se praktično svi zdravstveni rizici u poređenju sa zdravim ljudima umnogostručili. 

 

https://www.facebook.com/groups/scienceinserbia/permalink/3952769224772072/

 

Tako da sada već može slobodno da se obriše dupe sa mišljenjem "preležao sam kovid, lakša prehlada, ko ga jebe". Na žalost, ovde će jedino kovid biti jebač po sistemu ne jebe lep nego uporan.

 

No, sasvim sigurno je da ima gomila genijalaca koji će i nakon ovoga reći da njima ne treba vakcina.

 

I to je apsolutna istina, jer vakcina koja bi sprečila glupost i dalje nije izmišljena.

 

PS

 

Spoiler

BERLIN – Nemački epidemiološki institut „Robert Koh” objavio je da kod ljudi vakcinisanih protiv koronavirusa nema nekog rizika od prenosa zaraze nakon čega je nemački ministar zdravlja Jens Špan danas najavio ublažene mere za vakcinisane.

„Ko je u potpunosti vakcinisan on se u budućnosti mora tretirati kao i osobe sa svežim negativnim testom na korona virus”, rekao je Špan u razgovoru za nedeljno izdanje dnevnika „Bild”.

On se pritom pozvao na izveštaj državnog epidemiološkog instituta „Robert Koh” iz koga proizlazi da je kod osoba koje su u potpunosti vakcinisane mogućnost prenošenja koronavirusa manja nego kod osoba koje su testirane negativno, preneo je Tanjug.

Prema najnovijim saznanjima, rizik prenosa koronavirusa kod osoba koje su vakcinisane, najkasnije 15 dana nakon primanja druge doze vakcine, manji je nego kod osoba sa negativnim testom na koronavirus, proizlazi iz izveštaja instituta „Robert Koh”.

Prema mišljenju tog instituta, osobe koje su primile i drugu dozu vakcine, trebalo bi da budu oslobođene obaveznih testova i karantina.

Nemački ministar zdravlja je rekao kako je izveštaj Instituta poslat juče saveznim pokrajinama kako bi se što pre osobe koje su vakcinisane oslobodile obveze testiranja i samoizolacije.

Vakcinisane osobe bi tako mogle da imaju pristup uslugama poput frizera ili ulaska u prodavnice ili muzeje gde se zahteva aktuelni negativni test.

„Mi bi sledećih nedelja u razgovoru sa pokrajinskim vlastima trebalo da nove mere sprovedemo u delo”, rekao je Špan 

 

Edited by Laki21
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jošilo je iz EL Partizana pošao kao klinac jer je bio svestan da neće skoro imati ozbiljniju ulogu i minutažu...skoro je izjavio da se ne bi vraćao samo da bi opet obukao taj dres već samo ako je to jedna ozbiljna sportska priča, sa jasnim planom i ako može da bude bitan član rotacije. Zavijeno u celofan - mrka kapa.

A što se nas tiče...pre će Gudura da raskine ugovor sa Fenerom da bi se vratio u KKCZ nego što će uprava narednu sezonu početi raskidanjem važećih ugovora sa Lazom, Dobrivojem ili Dedom kako bi napravila mesta za Jošila.

Još ako nas Simke bude spašavao u plej-ofu i uzme pehar legalnim putem...onda je sve jasno.

Otprilike...sve će nam trebati za narednu sezonu sem trojke.

  

Jošilo u ABA ligi ima 11,3ppg i 61,4% za tri...ne znam zašto bi ga Igokea pustila.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...