Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Quote

 

kkcz_insajder

Spremili smo za vas jedan brifing iz kluba zbog cele situacije posle poraza od Budućnosti:

Što se tiče glasina da je Saša ponudio ostavku, to nije tačno!

Takođe se pominjalo da je Čović želi da digne ruke od kkcz, ni to nije tačno!

Saša Obradović ima podršku kluba, iako niko ne beži od toga da je najviše odgovoran za nastalu situaciju i lošije igre. Ništa se neće lomiti preko kolena, Zvezda je ozbiljan klub. Takođe, svi u kk su svesni da su potrebne neke promene i na tome se uveliko radi. Plej se uveliko traži. Takođe, doći će je do pomeranja datuma odlaska Ročestija zbog obnovljene povrede Hola, koga neće biti neko vreme (uskoro ćemo objaviti koliko dugo). Ono što je sigurno, Johnny O'Brajant ostaje u timu i ozbiljno se na njega računa.
Možete očekivati još neke promene na visokim pozicijama ali o tome ćemo naknadno kada bude nešto konkretnije.
Ovim postom smo vam obuhvatili i pokrili nadamo se, sve dileme koje ste imali.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, realno *w said:

 

 

Obrajant je imao takmičarskih mečeva isto koliko i svi ostali igrači u Evropi, igrao za Lokomotivu do prekida sezone, ukupno 30 tekmi. Čak jedini u Lokomotivi nije propustio nijedan meč u sezoni i bio im je prvi strelac u oba takmičenja.

 

 

Prvi strelac i sesti po indeksu korisnosti u ekipi!

7 hours ago, realno *w said:

 

Sad ću ja ispasti njegov advokat.

 

Jasno mi je da ne igra dobro, ali ovo je ista tvrdnja kao i ona da nije igrao dugo. Na nivou sezone je imao 50% za dva i 38% za tri, što su jako dobri procenti. Imao je i 2 asistencije po meču, čak u VTB imao 2,6 asistencija po meču.

To su ozbiljno bolje brojke nego u Zvezdi. I da, bili su treći u VTB ligi iza CSKA i Himkija, u EC su ispali na koš razliku.

 

Neopani divljak jeste, ali eto Pašutin ga je koristio sasvim solidno. Nikako ne može biti krivica samo u njemu.

U evrokupu 44% za 2 i 34% za 3

U evroligi u makabiju 45% za 2 i 30% za 3

Pusti to sto je punio perm i kalev.

On je i sad drugi strelac zvezde u oba takmicenja. Docice on do svojih brojki samo je pitanje kako.

Nama bi na ovaj tim bolje legao sam dekker, ako je morao neko iz lokomotive. Cak bi nam i debeli alan williams resio pitanje skoka i poena iz reketa

Za sad karaicic najvece razocaranhe.

Edited by Nate
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

“And when Maccabi called, obviously it’s a really great franchise, and it was a no-brainer coming here and help this club win but also help myself get back to where I think I belong. I’m a really skilled player I didn’t get to really show it in the NBA, I can do passing and shooting, just bringing kinda an all-around big man to the team and a guy that can do a lot to help his team win”.

 

Covek je umislio da je NBA potencijal i to je ono najgore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler
On 12/5/2020 at 6:43 PM, Crni said:

Sta se desava sa Rocestijem, trebalo bi da mu je oprostajna sutra? 

 

On 12/5/2020 at 10:47 PM, Kankkunen said:

kkcz_insajder

Kao što smo vam još pre mesec dana najavili, Tejlor Ročesti neće produžiti s razlogom planirani kratkoročni ugovor sa kk Crvena zvezda. On je i doveden da pomogne, jer nažalost na tržištu nije bilo kvalitetnih opcija koje je klub mogao da priušti u tom momentu. Njemu ugovor istice 07.12. I utakmica protiv Budućnosti će mu biti poslednja u našem dresu. Hvala mu na svemu, čast nam je što je jedan takav as nosio dres našeg kluba, pamtićemo njegove sjajne igre iz prošlih sezona i želimo mu sve najbolje u daljoj karijeri i životu!
Ono što vas i najviše zanima a tiče se zamene na poziciji poziciji 1, klub aktivno radi na dovođenju ali situacija je jako teška na tržištu, pa ćemo videti šta će se dalje dešavati

 

 

 

On 12/6/2020 at 2:03 PM, Dropkick Murphys said:

Izgleda ostaje Roch i posle večerašnje utakmice. 

 

Ako lažu mene, lažem i ja vas. Živi bili pa videli. 

 

 

 

On 12/6/2020 at 4:05 PM, VISOKOLETAC said:

Meni drugar kaze da mu je prodao avionsku kartu za utorak. U svakom slucaju cemo za dan, dva videti na cemu smo.

 

10 hours ago, Dropkick Murphys said:

Rochestie trenutno.

giphy.gif

Quote

kkcz_insajder

Spremili smo za vas jedan brifing iz kluba zbog cele situacije posle poraza od Budućnosti:

Što se tiče glasina da je Saša ponudio ostavku, to nije tačno! 

Takođe se pominjalo da je Čović želi da digne ruke od kkcz, ni to nije tačno!

Saša Obradović ima podršku kluba, iako niko ne beži od toga da je najviše odgovoran za nastalu situaciju i lošije igre. Ništa se neće lomiti preko kolena, Zvezda je ozbiljan klub. Takođe, svi u kk su svesni da su potrebne neke promene i na tome se uveliko radi. Plej se uveliko traži. Takođe, doći će je do pomeranja datuma odlaska Ročestija zbog obnovljene povrede Hola, koga neće biti neko vreme (uskoro ćemo objaviti koliko dugo). Ono što je sigurno, Johnny O'Brajant ostaje u timu i ozbiljno se na njega računa.
Možete očekivati još neke promene na visokim pozicijama ali o tome ćemo naknadno kada bude nešto konkretnije.
Ovim postom smo vam obuhvatili i pokrili nadamo se, sve dileme koje ste imali.

 

 

Samo da napravimo jedan sažetak svega i kako to rade forumski insajderi kada se ispostavi da su u pravu.

 

 

Spoiler

a ja sam samo trolovao :lol_2:

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Princeton said:

Kakve su vijesti oko Hall-a, sta je problem i koliko ce dugo odsustvovati? - Interesantno je viditi vaznocu igraca, cak i kad se misli da nema nikakav impakt na igru, a u stvari je jedan od vaznijih klipova u masineriji.

Preliminarno 2 nedelje.

 

Edit: onaj lik KKCZ insajder cak i izmislja traceve oko Sase i Covica🥳

Ono je Nebojsa licno.

Edited by leki bg
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mmajstor said:

“And when Maccabi called, obviously it’s a really great franchise, and it was a no-brainer coming here and help this club win but also help myself get back to where I think I belong. I’m a really skilled player I didn’t get to really show it in the NBA, I can do passing and shooting, just bringing kinda an all-around big man to the team and a guy that can do a lot to help his team win”.

 

Covek je umislio da je NBA potencijal i to je ono najgore. 

 

Spoiler

mq53GqQ.gif

 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Aj neki kosarkaski pismeni covek da mi objasni sta smo mi to dobili u Teriju i sto je on bolji od Ristica, Jovanovica, Apica, Djordjevica, Simanica...? Ozbiljno pitam.

 

Dobili smo fantastičnog atletu i odličan materijal za obradu, nekoga ko poseduje ozbiljan defanzivni potencijal, može da brani pik na različite načine (posebno značajno što može da preuzima spoljne igrače), nudi i nešto rim protection-a, a na aktivnost i skočnost će i da pokupi koji skok. U napadu donosi vertikalni spejsing i fenomenalno trčanje tranzicije, al' te stvari još nisu potpuno otključane zbog našeg stila igre i ball handler-a koji ga prečesto ne vide kada se otvori, ili ga vide ali se muče da nađu ugao i tajming za dodavanje. Sirovost, nedostatak visine i mase, prepaljenost i neiskustvo ga u ovom trenutku ograničavaju da bude više od role player-a, ali je i takav koristan igrač za rotaciju + poželjan profil za današnju košarku. Ako mu se trener i stručni štab posvete i porade sa njim na ispravljanju nedostataka, može se od njega istesati ozbiljan defanzivni game changer (molim bez Filip Čović skečeva). Uz to je najmlađi igrač od ovih koji su u rotaciji i sa verovatno najmanje iskustva, posebno na ovom nivou, a potpisan je na dve sezone, tako da pretpostavljam da nije doveden kao klasično instant pojačanje, nego neko ko će vremenom napredovati i možda tek sledeće sezone dostići maksimum u našem dresu.

 

Igrači koje se pomenuo nemaju apsolutno nikakve sličnosti sa njim, ne donose ništa od navedenog ni u teoriji, mahom su spori, atletski loši, defanzivno šuplji i za modernu košarku prevaziđeni centri, osim Simanića koji je četvorka. Da su makar kvalitetniji igrači tog profila pa i da se razmisli o njima, ovako niti imaju kvalitet, niti se koncepcijski uklapaju.

  • Like 24
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Dobar post Guru, samo bih se nadovezao. Terry izgleda pogubljeno na terenu zbog radi par stvari:

 

- Ima brzinu, atletizam da iskoci visoko kod pnr-a, bukvalno moze da odradi po 3-4 slides sa igracem sa loptom, a uz to da se vrati na svog igraca. Problem nastane kada ne bude nikakve ispomoci nad njegovim igracem koji se otvara u reket sa weak side (vecinom Roch), i onda Terry ostane u nekosenom. Takodje kod vracanja na svog igraca izgubi vid lopte, mora ugao za nijansu da popravi da bi perifernim vidom vidio loptu i dalje. Imao bi vecu kontrolu svog kretanja, i bio bi prisutan bolje u situaciji. To je bukvalno sitnica, i koja ce se uz timske odbrambene kretnje korigovati, uz nesto jasniju komunikaciju i boljim odbrambenim suigracima, to ce biti nas timski veliki aset i Terijev doprinos timskoj igri.

 

- Druga stvar, nejacak donji dio tijela, i nemogucnost branjenja 1na1 na niskom postu. To se takodje mora rijesiti timskom odbranom, da se jasno zna sa koje strane dolazi ispomoc ili udvajanje. On kad se ostavi sam na niskom postu, jednostavno mora da anticipira krijetnje i poteze napadaca (skakuce), zatvara mu linije do kosa, i trazi sebi ugao za potencijalnu blokadu. Ova mana je pitanje struke, ili da se trazi bolji match-up, ili da se brani timski niski post. Njega ostaviti samog da to brani je isto kao ostaviti Bobija 1na1 vani sa nekim brzinskim igracem.

 

- U napadu ima odlicne kretnje, veliki je radnik, otvara dosta opcija bekovima, prisutan na skoku itd. Cudi me kako ovo nije prepoznato od foruma koji voli ovaj tip timskog igraca, ali dobro. Opet, on je jedan od igraca koji najvise pati zbog timske neuigranosti, cim skupimo koji trening zajedno i uhodamo bice on jedan od omiljenih igraca. Tako ne znam zbog cega ga ljudi tjeraju, ali za njegovu namjenjenu ulogu, njegov doprinos je i sad zadovoljavajuci, sa velikim potencijalom rasta.

  • Like 20
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Ridji featured and unfeatured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...