Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

10 minutes ago, Princeton said:

 

On mi dolazi u paketu sa Brown III, pa da ne vrtim ista imena.

 

Na forumu prelazni rok uvijek aktivan, čak i u sredini finale serije povuce nagon za licitacijom imena. Nikad dosadno 😁

Vidiš da smo treću već izgubili, šta drugo da se radi ... :classic_smile:

Nije više prelazni rok što je bio, sad se sklapaju dogovori, kad se završi sezona onda je već kasno ... prošo voz.

Znači, gvožđe se kuje dok je vruće, ili ko pre devojci ... taj rad.

Edited by Kankkunen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ove tekme u PG ne vredi ni gledati...

 

Jasno je da se ide na 5 utakmica, doduse, i da je regularnije malo sudjenje, pitanje je dal bi ih dobili dole, tako da je sasvim realno da se igra majstorica. Ipak, obezbedili su i specijalce da se pobrinu da sve prodje u najboljem redu. 

 

Sto se tice prelaznog roka, mi iz ovog tima objektivno sve igrace sem Lojda mozemo da zadrzimo, sto i nije lose kada se uzme u obzir da smo ranijih godina obicno ostajali bez dva, tri glavna igraca. Radonja ce bar moci da selektira to. Ja sam svakako za Lazarevica malog pod obavezno na PF i nista vise ne bih dirao iz FMP-a. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mister-no said:

Jaramaz. Često su igrali i zajedno. 

 

Uvideo je to Radonja, ali šta vredi kad mu je Filip Višnjić uvalio Hola. Dobro je da nije i Lojda prebacio na keca koliko smo loši na pleju. Ovo prvo se slažem, krenuo je Volden kao plej kod Trinkija ali kako je sezona odmicala sve više je igrao sa Jaramazom i/ili na dvojci. Ovo iz malog mozga, bez statistike.

 

 

 

Evo ovdje vecina utakmica iz ABA lige:

 

https://www.youtube.com/c/ABAligajtd/search?query=partizan match 2019%2F20

 

Volio bih kad bi me upitili ti i @mmajstor na utakmicu gdje je Trinki stavio Voldena na dvojku i da mu se igra poboljsala, i da ga je od tog trenutka koristio na dvojci. 

 

Evo ovdje i derbi gdje igraju Jaramaz i Volden zajedno u petorci, gdje je ocigledno ko ovdje ima zadatke pleja, a ko sutera.

 

 

Poslije se u sezoni promijenili zadatci, i Jaramaz je postao plej, a Volden dvojka?

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam video ove sezone ni jednu asistenciju Waldena iz pnr ili da secira odbranu pasom (što je npr Hall radio protiv Budućnosti u nekoliko navrata u prvoj utakmici). Većina njegovih asistencija dolazi iz slash and kick igre, što verujem da bi i statistika potvrdila. On igra pleja silom prilika tj. prenosi loptu a i opasniji je kad je frontalno okrenut košu i to uglavnom radi poentiranja. On nema ni catch and shoot igru kao klasična dvojka, pa je glupo da se Loyd troši kao nominalni PG iako je daleko kreativniji od Waldena. Dakle, Walden je klasični kombo strelac, dobar slasher i koretan šuter iz driblinga. Kreacija za druge mu je baš skromna, a to je ipak glavna odlika PG.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

A gde je Gordic? 

 

Evo par postova povis tebe sam ti ostavio link-ove, nemoj da budes lijen. Ako samouvjereno istices nesto, vjerovatno i znas kad se to desilo. Samo kliknes na utakmicu gdje je igrao dvojku, kazes meni tu i tu.. pa da ostanes ozbiljan forumas koji se drzi svojih stavova. Ovako burgijamo bezveze, i skacemo sa teme na temu, sa citavom poentom da Radonja i nije neki trener, jer ne uvidja gresku koju je Trinki uvidio i poboljsao ekipnu igru drasticno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Princeton said:

 

Evo par postova povis tebe sam ti ostavio link-ove, nemoj da budes lijen. Ako samouvjereno istices nesto, vjerovatno i znas kad se to desilo. Samo kliknes na utakmicu gdje je igrao dvojku, kazes meni tu i tu.. pa da ostanes ozbiljan forumas koji se drzi svojih stavova. Ovako burgijamo bezveze, i skacemo sa teme na temu, sa citavom poentom da Radonja i nije neki trener, jer ne uvidja gresku koju je Trinki uvidio i poboljsao ekipnu igru drasticno.

Ti si jos mislis da kolega mmajstor je ozbiljan forumas? :D

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Princeton said:

 

Evo par postova povis tebe sam ti ostavio link-ove, nemoj da budes lijen. Ako samouvjereno istices nesto, vjerovatno i znas kad se to desilo. Samo kliknes na utakmicu gdje je igrao dvojku, kazes meni tu i tu.. pa da ostanes ozbiljan forumas koji se drzi svojih stavova. Ovako burgijamo bezveze, i skacemo sa teme na temu, sa citavom poentom da Radonja i nije neki trener, jer ne uvidja gresku koju je Trinki uvidio i poboljsao ekipnu igru drasticno.

 

Ma nije samouvereno, meni je ostalo u secanju da je on igrao zajedno sa jos jednim bekom/plejom i da su tada odlicno izgledali. Ne znam sto bi bio problem da kazem da si ti u pravu ako i ostali potvrde..to je valjda i svrha diskusije, jer nije ovde cilj da se dokazuje kakav je Radonjic trener, nego to da mi se cini da njegove organizatorske sposobnosti nisu bas tolike da moze da pomogne EL ekipi, nego kao sto je vec neko rekao - da pogadja i da probija kad mu se pruzi sansa, a to su vise karakteristike drugog beka. A voleo bih da i Radonjic to implementira, ako to ranije nije radio Trinkijeri, onda je to moja greska i argument manje, potrazicu cim budem imao vremena ako vec neko to ne uradi. 

8 minutes ago, 12Laki said:

Ti si jos mislis da kolega mmajstor je ozbiljan forumas? 😄

 

Kaki crni ozbiljan... pa to sam mogao i ja odmah da ti potvrdim. 🙂

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ja nisam video ove sezone ni jednu asistenciju Waldena iz pnr ili da secira odbranu pasom (što je npr Hall radio protiv Budućnosti u nekoliko navrata u prvoj utakmici). Većina njegovih asistencija dolazi iz slash and kick igre, što verujem da bi i statistika potvrdila. On igra pleja silom prilika tj. prenosi loptu a i opasniji je kad je frontalno okrenut košu i to uglavnom radi poentiranja. On nema ni catch and shoot igru kao klasična dvojka, pa je glupo da se Loyd troši kao nominalni PG iako je daleko kreativniji od Waldena. Dakle, Walden je klasični kombo strelac, dobar slasher i koretan šuter iz driblinga. Kreacija za druge mu je baš skromna, a to je ipak glavna odlika PG.

 

Imaju razlicite postavke napada koje ne zavise direktno od kreacije jednog igraca. Recimo Trinki i Sasa igraju veoma slicno, i koriste bekove na drugaciji nacin, nego Radonja. Kod Radonjica se tacno zna fizionomija postavke prvog i drugog unit-a, gdje kod druge postavke kreacija se prenosi na stranu, na 2-3 igraca, dok jedinica ima bas tu ulogu kao Walden (ili recimo Walters). Da ubrza tempo, povuce tranziciju, donese energiju, odigra jako i do samog kraja. Walden je Radonji kao pao sa neba, i on ce biti produzen i koristen bas u toj namjeri. Idealan i isproban kombo sa recimo Jovicem (ili sa nekim ko garantuje da ce biti zdrav tokom sezone).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Losmi17 said:

Ne slazem se ni sa ovim. Znaci idemo u PG rekreativno da odigramo 2 meca jer znamo da moramo biti bolji dosta da bismo jedva dobili jedan mec.

I onda odmazda u petoj.

Ja ne mogu da se slozim s ovim.

Pogresno si me shvatio...zelim da kažem da treba da odigramo opusteno i bez stresa, jer je pobeda njima moranje, a ne nama, i da uz ovakav opusten, a opet ozbiljan pristup mozemo da iscackamo jednu pobedu u PG, bez obzira na verovatno lose sudjenje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, Walden je igrao pleja u Partizanu, ali taj Partizan je igrao prilicno rudarsku kosarku i napad im sigurno nije bio jaca strana. Tako da ne vidim da to nesto ide u prilog Waldenu kao nekom organizatoru igre. Uostalom, imao je 1.8 asistencija u ABA ligi prosle sezone, to je stvarno bedno.

 

Takodje, Partizan je imao cetvoricu bekova od kojih su uvek bar dvojica na terenu + su imali krila koja bar u teoriji mogu da kreiraju (Zagorac i Peiners), a Walden kod nas malo malo pa igra u nekoj petorci gde jedini moze da spusti normalan dribling, i takva igra je cisto samoubistvo.

 

Meni gledanje Waldena na kecu predstavlja ozbiljno mucenje, neretko mi dodje da vicem na tv da pusti pas i prestane da probija parket driblingom. Pregled igre iz pika mu je uzasan, cak i kad pokusa neka dodavanja ka centru to je neko telefoniranje.

  • Like 14
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Inbox said:

 

Problem sa ledjima se ne resava lako, niti dijagnostika moze da garantuje da ce da izdrzi sezonu, a nije da nismo imali sa njim iskustava od ranije. 

Joviću je problem sa diskusom ustanovljen još u Radničkom. 

On je to kao mlađi, do pre 5-6 godina, solidno kontrolisao dok nije zaigrao top level gde su mu veliki broj tekmi, intenzitet i njegova uloga-minutaža naneli dodatnu štetu jer je vremena za oporavak bilo sve manje. I angažovanje u repki tokom leta je doprinelo dodatnom raubovanju. Po nekim pričama je i bio pred odlukom da to reši operativno pre nego je stigla ponuda Bajerna. Naravno da je sa godinama starosti taj limit sve jači. 

Ne treba nam veće iskustvo od one završnice sezone kada smo sa Dženkom probali da rešimo ispadanje Jovića iz stroja. Jedna je priča kada uzmeš ozbiljne novce stranim klubovima na talenat, statse i ime koje si izgradio u matičnom klubu ali koliko i njemu i nama treba ta avantura da u karijeri i drugi put ostavi taj isti klub na cedilu pa nek su to i sto puta opravdani zdravstveni razlozi.

Ne manje važna lekcija je i ko nam je menjao alfa pleja i koliko smo za to bili spremni i nakon ispadanja iz rotacije igrača: Jovke, Regland, Roč, Kolom...

Verovatno za narednu sezonu nećemo moći da obezbedimo pleja koji će biti najskuplji igrač u rosteru iz ranga (Lorenzo-Loyd) manje zbog budžetskog limita ali prvenstveno zbog deficitarnosti te pozicije. Plus nas ispadanje takvog pleja ostavlja na jako jeftinom bek-ap rešenju...i onda naravno: ,,spašavaj Woldene...''.

Pre bi se obradovao safe EC kombinaciji Kobs (Dee Boost)-Dimitrijević (Jaramaz) nego za verovatno istu sumu rizičnom paru Jović - Hall.

Edited by Wingwalker
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Predragdjape said:

Ma dobar decko sta vam je. Nije to on, poneo ga je trenutak. 

 

Ljigavko, floper. Da nije takav bio bi zaista vrhunski igrac. Kad ga vidim kako se bacaka...uzas. I to bez kontakta. Samo isflopuje.

 

Inace sudijski trio je ono bas... izgleda se Bokan bas uplasio. Izvukao je sve keceve iz rukava, bice cak pomalo i smesno kada budemo imali 17 faulova u prvoj cetvrtini a oni 3.

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Princeton said:

Na forumu je konsenzus da je Walden dvojka, dok on zadnjih 5+ sezona igra isključivo pg. Pretpostavljam da bi i Trinki ili Radonja uvidili da se bolje snalazi na dvojci, i da bi odradili tu promjenu makar jednom do sada? Vjerujem da ima razlog zbog čeka ga koriste na jedinici, i to im je do sada dobro funkcionisalo, pa eto da ga i ja u nekoj hipotetičnom timu iskoristim.

 

Kod Radonjica igra keca iz 2 razloga, zato sto nam ostala dvojica igraca na toj poziciji nisu dorasla za ozbiljan doprinos u mecevima ovog nivoa kosarke pa je svakako bolji od njih i na poziciji koja mu nije prirodna, a drugi i verovatno vazniji razlog je sto na poziciji 2 imamo najboljeg igraca ekipe i stvarno bi bilo glupo da oni podele minutazu u nekom odnosu 25-30: 15-10, a da za to vreme gledamo kako Hol pokusava da polozi u kontri 1 na 0 a da ne popije bananu, ili da ne pokvari kos kad sutira, odnosno kako Uskokovic gubi lopte na prenosu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mister-no said:

Ima li ko gif one sekire Šehovića nad Feldinom u Pg, kada Javor čini mi se ne sudi ni običan faul... Da se podsetimo tih bravura pošto se to brzo zaboravi.

 

 

Svirao je faul, ali obican. U isto vreme je svirao dva tri nesportska faula nama negde na prenosu lopte. Secam se faula Davidovcu jer ga je Ivanovic prosao, ovaj ostavio ruku, Ivanovic megaflopovao, i nesportska.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Ridji said:

Kod Radonjica igra keca iz 2 razloga, zato sto nam ostala dvojica igraca na toj poziciji nisu dorasla za ozbiljan doprinos u mecevima ovog nivoa kosarke pa je svakako bolji od njih i na poziciji koja mu nije prirodna, a drugi i verovatno vazniji razlog je sto na poziciji 2 imamo najboljeg igraca ekipe i stvarno bi bilo glupo da oni podele minutazu u nekom odnosu 25-30: 15-10, a da za to vreme gledamo kako Hol pokusava da polozi u kontri 1 na 0 a da ne popije bananu, ili da ne pokvari kos kad sutira, odnosno kako Uskokovic gubi lopte na prenosu.

 

Sve tacno, kao sporedni razlozi, a glavni je da nam igra keca, zato sto ga igra citavu svoju karijeru, i doveden je kod nas sa tom namjerom :) Njega kao individualca izvuci iz kontesta tima, i gledati mu mane kao da se prijavljuje na draft, po meni ne sluzi svrsi ove diskusije. To se odnosi na sve i jednog naseg igraca u (niskobudzetnoj) ekipi.

 

Nnoko, nema post igru, ledjima skoro nikakva prijetnja, kreativnost sa niskog posta nula, in&out igra nepostojeca. Da li je on centar ako nema niskog posta? Da li on kod nas doveden da igra niski post? Recimo za Radonjin sistem centar tih kvaliteta je pod moranje.

Kuzma, mogao bih mane da nabrajam na dvije stranice, spore noge, nije mobilan, nema napad licem, butter fingers, prilicno lose zavrsavanje svega >1m.

Dobric, da ga ostavimo Uiniju.. Davidovac cigar-man, tijelo prosecnog bankara, u odbrani spore noge, ne moze da isprati baku do supermarketa. Kuridza tvoj omiljeni, ti mozes da sastavis za njega nesto. Lazic sa ulazom jednog nespretnog Boska Buhe, Simon aka skakucem u odbrani kao skakavac, u napadu ispaljujem granate kao VBR. Da ne nastavljam dalje, ali kontas poentu, svi imaju mozda i vise mana nego vrlina, ali u sklopu cjeline sluze svrsi.

 

Walden je doveden sa idejom da bude jedan od bekova u Sasinom sistemu, sa odlicnom odbranom, brzinom, energijom, dobrim sutem.. Trebao je da se dopunjava sa ostalim bekovima (Lloyd, Pangos i Hall + Dobric/Lazic/Radanov). Kod Radonjica ima svoju ulogu, on treba da bude novi Walters, da vuce tranziciju, da napada u ledja, koristi ulaz, sut itd. Za tu timsku kompaktnu ulogu mu treba novi Jovic/Markus, i Guduric/Kinsey. Walden ima sklop svojih sposobnosti koji se idealno uklapaju u tu ulogu kod Radonjica, drugog PG-a. Njegove karakteristike se mogu uklapati u naziv kombo-point-krilni-bek-swinger, ali ima tu ulogu koja je u Dejinom sistemu drugi pg, a posto mi nemamo tog prvog (Pangosa/Jovica/Markusa), pa je on obavlja ulogu koja zahtijeva i neke karakteristike koje nisu bas u njegovom repertoaru jbga nije njegova greska.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mmajstor said:

Ma nije samouvereno, meni je ostalo u secanju da je on igrao zajedno sa jos jednim bekom/plejom i da su tada odlicno izgledali. Ne znam sto bi bio problem da kazem da si ti u pravu ako i ostali potvrde..to je valjda i svrha diskusije, jer nije ovde cilj da se dokazuje kakav je Radonjic trener, nego to da mi se cini da njegove organizatorske sposobnosti nisu bas tolike da moze da pomogne EL ekipi, nego kao sto je vec neko rekao - da pogadja i da probija kad mu se pruzi sansa, a to su vise karakteristike drugog beka. A voleo bih da i Radonjic to implementira, ako to ranije nije radio Trinkijeri, onda je to moja greska i argument manje, potrazicu cim budem imao vremena ako vec neko to ne uradi. 

 

Pa meni to pomalo zasmeta kod tebe, sto indirektno uvijek nekako pokusavas da potkacis Radonjica. Nevazno koja je tema, opet se vratimo na neku komparaciju trenera, i nekako dodjemo do toga da Radonja i nema tu ulogu kosarkaskog manitua. U ovom primjeru sa Walden-om, kako da Radonjic izvuce organizatorske sposobnosti iz igraca, ako to njemu nije forte, niti je on doveden da bi on "kreirao za druge"? On je tog igraca naslijedio, kao i jedno Spansko burence sa Covidom, jednog igraca koji izgleda naduvan kad god kroci na parket, i jednog mladog Aleksu Nejakog, koji mu donosi -10 kako kroci na parket. Kako on sad njih da ukombinuje u par plejeva koji bi pomogli EL ekipi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...