Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

27 minutes ago, Eddard said:

Jer je jel’te biti peder isto što i biti (pravo)vernik. 
 

Sramotan si.

 

Nije isto, naravno na ulici niko neće tući ljude pravoslavne vere samo zato jer su pravoslavne vere (bar ne u Srbiji); ali ako govorimo o bivstvovanju na forumu: princip je isti, sve su ostalo nijanse. 

 

Očigledno je da na ovom PDF-u moderacija igra po nekoj svojoj melodiji koja svira nevezano za to šta forumaši, koji zapravo učestvuju u diskusijama, misle. Ako je već tako, nema problema, ali neka daju poseban pravilnik za ovaj deo foruma jer on očigledno postoji. Ljudi se odstranjuju sa foruma jer moderacija ima sposobnosti da nam ulazi u glavu i zna šta smo mi tačno mislili. A ja ovde živim u uverenju da čak ni psiholozi ne čitaju misli. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Radonja said:

201496_1111-1000x0_f.jpg?v=1608134625

Ko će da pohvata ko daje ostavku, koga smenjuju i koga postavljaju. No sam edard napisa da se ne pita više ništa ovde( što čisto sumnjam) pa rekoh da pitam. Ako sam porušio sneška izvinjavam se nije namerno.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Eddard said:

Jer je jel’te biti peder isto što i biti (pravo)vernik. 
 

Sramotan si.

Cekaj, nije sramotno raspaljivati po svim vernicima spc. Ovde je bilo postova gde su se prozivali apsolutno svi vernici jer se nisu kao ogradili od  onog kretena Nikanora. Jeste, ona baba iz neke selendre koja ide u crkvu, slavi slavu i moli se bogu je trebala da protestuje na tviteru, pa time zasluzi da je ne prozivaju ovde.

Sprdas se sa pravovernicima ali i to su ljudi koji imaju svoja prava. Koga ugrozava ta neka baba, pa da je ovde neko napusava? Ponavljam,  ovde je bilo postova u kojima su se prozivali SVI vernici.

Ili mozda nemaju nilakva prava, pa bi ih trebalo... Komunisticki metodi... Ovde se cesto glorifikuje taj Brozov rezim, nego nesto se ne secam kakva prava su tada imali pripadnici lgbt populacije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Perkos2 said:

Nema veze samo eto da znam učestvuješ li u ovoj diskusiji kao moderator uz konsenzus celog mod tima ili iznosiš svoje lične utiske. Ne moraš da odgovoriš ako ti to predstavlja problem

 

 

2 minutes ago, Perkos2 said:

Ko će da pohvata ko daje ostavku, koga smenjuju i koga postavljaju. No sam edard napisa da se ne pita više ništa ovde( što čisto sumnjam) pa rekoh da pitam. Ako sam porušio sneška izvinjavam se nije namerno.


Smenjen sa pozicije moderatora by MetalHead i unapređen u “sivu eminenciju” foruma by perkos. 

 

1 minute ago, berti said:

Cekaj, nije sramotno raspaljivati po svim vernicima spc.


Biti vernik je stvar izbora, biti gej nije. Ako ti tu ne vidiš suštinsku razliku onda jebiga.

  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Dakle, govorimo o forumu i postovanju necijih prava. Na forumu je dozvoljeno vredjati prava vernika na svaki nacin i to nekaznjeno. Ako svi treba da imaju ista prava, zasto to ne vazi na forumu. To apaolutno nema veze sa tim da li neko nesto po izboru ili rodjenju. Svi treba da imaju ista prava. Ili mozda ne. Zasto su neki zasticeni a drugi ne. Zasto su neki vredniji od drugih? Zasto ta diskriminacuja. 

Ponavljam, rec je o odnosu na forumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

pravovernicima

 

Šta su pravovernici?

Ozbiljno, neka fora kao suprotnost krivovernicima?

A šta / ko su onda krivovernici..?

 

4 minutes ago, berti said:

prozivali SVI vernici

 

Mislim da je istinitije da se konstatovalo kako se niko od vernika nije ogradio od baljezgarija dotičnog nego da se to "zahtevalo" baš od svih vernika...

 

7 minutes ago, berti said:

Ovde se cesto glorifikuje taj Brozov rezim, nego nesto se ne secam kakva prava su tada imali pripadnici lgbt populacije.

 

Uh, uh... Kad ne znaš šta ćeš (ne ti nego en general) onda opali po Brozu & režimu... :lol_2:

 

Nema veze - za vreme Broza je status LGBT bio otprilike kao i u Evropi tada, više manje jadan. Nije da je bilo nekih zvaničnih proganjanja, ali se pravilo da ne postoji. 

 

70ih, je još uvek gay populacija podvođena pod kliničku dijagnozu, po Svetskoj Zdravstvenoj Organizaciji, šifre - 302.0  (302.x su, koliko se sećam, razne mentalne smetnje)

To je ukinuto dosta kasnije. Ne znam da li je i kod Broza to važilo, ali važilo je npr. u Britaniji.

 

Pa se posle ljudi čude zašto se prave Prajdovi - zato što su do skora bukvalno oni bili ljudi 2. reda.

 

Ja to vrlo dobro pamtim, 78, 79 i 80 sam leta provodio u Engleskoj, dosta se pričalo na te teme u koledžima.

Link to comment
Share on other sites

Naziv pravovernici je upotrebio Eddard, ja sam se samo nadovezao.

Sto se tice Brozovog rezima koji mnogi glorifikuju, eto da vidimo kakav je bio. U odnosu na lgbt mozda slican evropskom, u drugim stvarima ne.

I dalje bez odgovora zasto je na forumu neko zasticeniji od drugih. Zasto se vredjau vernici, a na druge stvari se itekako reaguje, cak se ulazi u glave necije da se procitaju stavovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Eddard said:

 


Smenjen sa pozicije moderatora by MetalHead i unapređen u “sivu eminenciju” foruma by perkos. 

 


Biti vernik je stvar izbora, biti gej nije. Ako ti tu ne vidiš suštinsku razliku onda jebiga.

Stvarno nisam ispratio tu "borbu" aa Metalheadom pa ke iznenadilo kad sam pročitao da se ništa ne pitaš na forumu. Pošto su te "funkcije" moderatora ionako samo obaveza koja ne donosi neku ćar možda je i bolje da se na izvesno vreme menjaju forumaši na tim pozicijama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, fancy said:

Nema veze - za vreme Broza je status LGBT bio otprilike kao i u Evropi tada, više manje jadan. Nije da je bilo nekih zvaničnih proganjanja, ali se pravilo da ne postoji. 

Za vreme Broza, seksualni odnos sa osobom istog pola, je predstavljao krivično delo. Nije mali broj ljudi koji je po KZ SFRJ bilo kažnjeno i ležalo zatvor. Čak su se i u SUP-ovima vodile evidencije homoseksualaca.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mrd said:

Obrisemo Puzigacu i problem ne postoji.

084932-head-in-sand.jpg&ehk=8RLiVyRB3doa

Ako misliš da ne postoji pismeniji, kulturniji način da se ukaže na odredjeni problem, ajde....da se j..emo uzduž i popreko po forumu..nama Nišlijama ne nedostaje "kvalitetna terminologija" kad bih hteo bio bi više nego ravnopravan učesnik. Ali za sve postoji granica, zajebi tu demagogiju, a ne zaboravi da na forumu učestvuje, i to vrlo aktivno, nekoliko dama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

Za vreme Broza, seksualni odnos sa osobom istog pola, je predstavljao krivično delo. Nije mali broj ljudi koji je po KZ SFRJ bilo kažnjeno i ležalo zatvor. Čak su se i u SUP-ovima vodile evidencije homoseksualaca.

 

Da, eto, fora je što je to bio apsolutan tabu pa se nije ni pričalo o tome sa klincima (tj. tada mojom generacijom) i saznanja o problematici sam sticao tek na letnjem školovanju van SFRJ...

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, fancy said:

 

Da, eto, fora je što je to bio apsolutan tabu pa se nije ni pričalo o tome sa klincima (tj. tada mojom generacijom) i saznanja o problematici sam sticao tek na letnjem školovanju van SFRJ...

 

Ne znam koja si ti generacija, kad sam ja bio tinejdžer osamdesetih godina prošlog veka, na filmu i TV gej osobe su uglavnom služile za sprdnju i smeh, bilo domaćim (Nikola Simić u Ćao inspektore) bilo stranim produkcijama (poručnik Gruber u Alo Alo, Stiven Karington u Dinastiji...). 

 

A u realnom životu su, što Koča napisa, u Jugoslaviji gulili robiju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Ako misliš da ne postoji pismeniji, kulturniji način da se ukaže na odredjeni problem, ajde....da se j..emo uzduž i popreko po forumu..nama Nišlijama ne nedostaje "kvalitetna terminologija" kad bih hteo bio bi više nego ravnopravan učesnik. Ali za sve postoji granica, zajebi tu demagogiju, a ne zaboravi da na forumu učestvuje, i to vrlo aktivno, nekoliko dama.

Primetio si da vise ni ne pisem ovde. Isto tako znas da skoro nikada nisam napisao psovku ili bilo sta u tom kontekstu. Takodje se da primetiti, da je dosla neka interesantna filozofija da ako lepo zvuci, onda je ok. 

Tema o US je postala pisanija blagoglagoljivih pljuvaca necega sto ne razumeju. Forum vidi samo posledice, a uzroci su pod vodom, na ovaj nacin. Vidi sliku:

I2DKS4M=&risl=&pid=ImgRaw&r=0

Prica se o onome iznad vode, a ovo ispod niko ni ne zamislja. Kao vrhunac dodje puzigaca koji nam kaze:"E, budale, pogledajte ispod vode!" a drustvo padne u ropac i zove mamu:"Mamaaa, rekao je P#$k@"

Mozda svi malo razmislimo da li je pampers dobro resenje, ili nauciti da se ide na nosu.

Damama ne smeta ovo izrazavanje, posto su sigurno u Srbiji na poslu cule i izlozene su ovoj komunikaciji na svakom "muskom" koraku. 

Stvarno"Poje bate pod pendze!"

Pozz odoh ja u off, jos ce da me banuju jer je car GO.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Stiletto said:

 

Ne znam koja si ti generacija, kad sam ja bio tinejdžer osamdesetih godina prošlog veka, na filmu i TV gej osobe su uglavnom služile za sprdnju i smeh, bilo domaćim (Nikola Simić u Ćao inspektore) bilo stranim produkcijama (poručnik Gruber u Alo Alo, Stiven Karington u Dinastiji...). 

 

A u realnom životu su, što Koča napisa, u Jugoslaviji gulili robiju.

 

Sve je to ok, ali ja sam govorio o 70-im, post pre toga lepo piše...za vreme JBT.

 

Doduše, Stiven Karington je malo pomerio stvari :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

 


Smenjen sa pozicije moderatora by MetalHead i unapređen u “sivu eminenciju” foruma by perkos. 

 


Biti vernik je stvar izbora, biti gej nije. Ako ti tu ne vidiš suštinsku razliku onda jebiga.

Ne znam zbog cega ali si se opasno zamjerio nekim forumasima. Kao sto vidis nisi vise moderator ali te i dalje  zestoko napadaju jer branis svoja ubjedjenja svoje stavove. Neka ih. Mozda ne trebaju neka pravila sto ti zastupas, neka ovi sto se ljute naprave svoja pravila. Nesto mi ovo ne lici kao slucajno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mozda sva ova prica nije stvar moderature ?

Jos na onom starom forumu postojala je podela na "dve Srbije" - domacinsku i modernu.

Cetnike i partizane, pravoverce i krivoverce, poziciju i opoziciju, one koji su ostali u Srbiji i emigrante, patriote i izdajnike,

narodnjake i rokere, surove i sirove i ugladjene ...

Sada se samo prosirilo na pro Ukrajince i pro Putinovce, ili pro Zapadnjake i kontra NATOvce.

Pa se onda gleda svaki zarez i svaka nepodopstina one "druge" strane, bilo stvarna, bilo lingvisticka.

 

Stari forum je barem u svojim pocecima bio opoziciono nastrojen, ovaj novi nisam pratio od pocetka, ali je verovatno nastao kao reakcija na

uvlacenje starog foruma u vladajuce *** strukture.

Posto je drustvo u Srbiji takvo kakvo jeste, ovakav forum nema sanse da opstane, sto se vidi i po broju clanova koji ucestvuju u diskusijama

i to nema toliko veze sa moderacijom. Kakva Srbija takvi i forumi.

Premalo je onih koji bi zastupali neki, hajde da kazemo, pro-evropski pogled na svet (najcesce oni koji su ionako van Srbije), a oni koji zastupaju, uslovno receno pro-srpski pogled se osecaju progonjeni i hoce nekim bojkotom da promene pocetno usmerenje foruma, cime bi zapravo samo ustanovili fakticko stanje na terenu tj. u Srbiji. Postoji li neka mogucnost za "kompromis" ? Tesko, jer i jedni i drugi su ubedjeni da je njihovo vidjenje jedino ispravno. I oboje su u pravu, jedino sto su ta dva pogleda "u pravu", na otprilike 1000 km udaljenosti jedno od drugih. A neutralaca zapravo nema.

 

Ovaj forum moze najbolje da funkcionise (kao sto je verovatno bilo na pocetku), preko konkretnog, licnog upoznavanja oko "nevaznih" zivotnih tema - humora, jela, pica, odgajanja dece, uspomena iz detinjstva (bivsa YU), muzike, sporta, ekonomije (ali vec tu radi politika)... i ako se zaobilaze (ili izoluju) vruce teme poput politike, jer svi smo mi ipak ljudi, koji, hocu da verujem, ne zele drugome lose i zlo.

PS

Forum definitivno ima haoticnu strukturu, sto ne doprinosi boljem razumevanju i diskusiji.

Ugledajte se na forum.hr

 

Edited by Dragan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Smenjen sa pozicije moderatora by MetalHead

 

3 hours ago, Perkos2 said:

Stvarno nisam ispratio tu "borbu" aa Metalheadom pa ke iznenadilo kad sam pročitao da se ništa ne pitaš na forumu.

 

Necemo siriti dezinformacije.

 

 

@Eddard > prijateljski (nadam se, barem sam ja to tako skapirao) smo se rastali, i voleo bih da tako ostane. 

Mogu da te podsetim, ako zelis pogledaj opet nasu prepisku u privatnim porukama sta si mi odgovorio na moje pitanje da li nastavljas sa moderisanjem, gde si provrteo neke scenarije i zakljucio sa "tako da u svakom slučaju za mene je ovo kraj moderisanja". Tu sam ako ima nekih neduoumica. 

 

  

@Perkos2 > za nekog ko toliko visi na forumu cudno da si propustio desavanja. Bila je objava ovde, doduse ne eksplicitno ko nije vise moderator, ali zato imate potpise funkcija ispod avatara.  

A imate i ovo:

https://vox92.net/forum/index.php?/staff/

Link to comment
Share on other sites

Evo da se nadovežem na kolegu @Dragan.

Nije baš da nema neutralnih.

Ja sam ne samo pro-zapadno orijentisan nego sam i half half, dakle iz katoličko pravoslavne porodice, sa očeve strane su mi iz Italije i Nemačke a mamini su iz Srbije ,a ja sam živeo u Srbiji 9 godina.

Ipak sam tolerantan na različita mišljenja.

Smatram da na forumu treba da imamo širok spektar mišljenje i time bi to trebalo da vodi(valjda?) do kvalitetnijih diskusija.

Od  svoje 23 godine koliko se sećam čitam forum, i eto, učestvujem od pre god, godinu i po, i moram da kažem da sam u mladosti bio naivan i zaveden srpskim nacionalizmom a da su mi upravo ljudi sa foruma i njihove diskusije bili jedni od mehanizama sagledavanja realnosti i hvala Bogu (zamislite vernik sam 😂) bežanja od nacional-klerističkih stavova.

Inače, apropo SPC i nekog kao vredjanja vernika, meni je mnogo veća uvreda da ljudi koji se predstavljaju kao Božija administracija imaju antiljudske i anticivilizacijske stavove.Mene je stid sveštenstva SPC kad već njih nije.

I u diskursu teme da dodam, biti LGBT nije stvar izbora, nego se sa tim čovek rodi.Budite sigurno da je tako.

I evo još jednom da ponovim, ja pozdravljam što nismo imali ni jedan ban dobrih 15 dana do ovog slučaja, to je što je, moderacija je oterala bukvalno mnogo sjajnih ljudi odavde, ovaj dotični član lično nije ostavio neke impresije na mene iako je uvek bio pristojan diskutant.

Nadam se da će moderacija imati više sluha za suprotne stavove i da ćemo imati opet neke lepe diskusije kao ranije.

i naravno,  veliki pozdrav i eto, poziv od mene nekim starim kvakama da se vrate i pišu opet sa nama.

uvek se rado setim ljudi kao što su @marejosip i @Stoned Laki21 itd..

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, MetalHead said:

 

 

Necemo siriti dezinformacije.

 

@Eddard > prijateljski (nadam se, barem sam ja to tako skapirao) smo se rastali, i voleo bih da tako ostane. 

Mogu da te podsetim, ako zelis pogledaj opet nasu prepisku u privatnim porukama sta si mi odgovorio na moje pitanje da li nastavljas sa moderisanjem, gde si provrteo neke scenarije i zakljucio sa "tako da u svakom slučaju za mene je ovo kraj moderisanja". Tu sam ako ima nekih neduoumica. 

  

@Perkos2


Jesmo se mi prijateljski rastali, ali nisu dezinformacije jer me jesi ti smenio sa funkcije moderatora jer ti, zaboga, nisam odgovorio na poruku u roku od 48h. To je činjenica. A da sam ja to na kraju i iskoristio kao povod da se definitivno povučem, što sam odavno i hteo, i to je činjenica, jer, između ostalog, nisam hteo više da budem Mod dok si ti Admin i to sam ti i rekao (ili što bi ti rekao provrteo neke scenarije). No, nije ni bitno, jer zaista više nisam ni hteo da se bavim ovim sizifovim poslom, opterećivalo me previše. Ovako je lepše. Može @Constantin neometano da me pecka 😜

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...