Jump to content

Moderacija


Recommended Posts

Da i ja nesto kazem na ovu temu. 

 

Podrzavam ovo sto su vec izneli drugovi "branitelji" @Liska Manjina - smesno je ovo nazivati antisemitizmom. Ne znam za minuli rad, ali ovo, ako citam samo taj post, ni "a" od anitsemitizma nema. Mozda se nije izrazio 100% pristojno, vise je ironicno nego nepristojno, ali to je druga prica, opet ni to nije ovako kaznjivo. 

 

Dozvoljavate svakakve gluposti da se pisu, samo zato sto su "lepo upakovane", a u sustini su bullshit i cak vredjaju i inteligenciju i emocije. Kada se to reportuje i skrene paznja na to, eventualno se obrise, a ovde se prilicno brzo reagovalo jer ste ga vi upakovali u kutiju kojoj ne pripada. 

 

Ostavljam prostor da je mozda bilo jos nekih postova koje ne vidimo, i tog minulog rada za koji ja ne znam, ali ako je onaj post jedina stvar zasto je banovan, mislim da treba opet da promislite o tome. 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da i ja nesto kazem na ovu temu. 

 

Podrzavam ovo sto su vec izneli drugovi "branitelji" [mention=470]Liska Manjina[/mention] - smesno je ovo nazivati antisemitizmom. Ne znam za minuli rad, ali ovo, ako citam samo taj post, ni "a" od anitsemitizma nema. Mozda se nije izrazio 100% pristojno, vise je ironicno nego nepristojno, ali to je druga prica, opet ni to nije ovako kaznjivo. 

 

Dozvoljavate svakakve gluposti da se pisu, samo zato sto su "lepo upakovane", a u sustini su bullshit i cak vredjaju i inteligenciju i emocije. Kada se to reportuje i skrene paznja na to, eventualno se obrise, a ovde se prilicno brzo reagovalo jer ste ga vi upakovali u kutiju kojoj ne pripada. 

 

Ostavljam prostor da je mozda bilo jos nekih postova koje ne vidimo, i tog minulog rada za koji ja ne znam, ali ako je onaj post jedina stvar zasto je banovan, mislim da treba opet da promislite o tome. 

 

Da je bude trajni i ja se slažem da ovaj nije bio za eptru sankciju. Sam oonekad naoipem iz lenjosti napišem post, koji se shvati na pogrešan način.

Ditto

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, zoran59 said:

 

Moze se naci, ako ne u postu. onda u "minulom radu."

 

Ovde covek (forumas?) lako upadne u zamku tzv. "generalizacija" ili odgovora na takve stvari.

 

Generalizacija je cesto uopsteno i uprosceno kazivanje. Recimo, Srbi su bombardovali Sarajevo. Ma, jesu. Ali vecina moje sire familije su Srbi - i niko od njih nije ni metka opalio, nisu ni bili u BiH.

Treba se cuvati logickih pogreski. Pripisavanja pojedinacnog opstem ili obrnuto.

 

Zato, kad neko napise da je XY uradio nesto a XY je Jevrej pa su onda Jevreji krivi, to je za ban - tj. antisemitizam.

 

Ja sam po precima (otac i majka) Hrvat. Po opredeljenju, jos od '60-ih, Jugosloven (znam, ima nas malo i uskoro cemo izumreti). A po drzavljanstvu sam vec dugo Amerikanac. Ipak, jebiga, nisam licno bombardovao ni Irak ni Avganistan. Ni Srbiju '99.  ni Sloveniju ili Hrvatsku pre toga.

 

Svejedno, ne bunim se kad neko napise Ameri/Srbi/Hrvati jer razumem da pise o drzavama i politici a ne o meni licno.

 

Nacionalno poreklo nekakvog komandanta je nebitno, ali nije kad se smesti u kontekst. No svrstavanje nacije u "svi su oni takvi" jeste za ban, trajni.

 

 

 

16 hours ago, Angelia said:

Ja sam predpostavila da je ukupni rad, ili da je postojao neki post koji nisam videla. 

Bilo je ocekivano gde prica ide... recimo ovo o napalmu... ali definitivno ponavljanje price koju koriste anti-semiti o "kradji zemlje" 

 

Edit: ja generalno ne volim banovanje sve dok komunikacija moze da postoji, tako da ja na osnovu postova koje sam videla, a priznajem nisam mnogo, ne bi ga banovala. Ali moderacija ima bolji uvid, i verovatno razloge.

Ok je to što ste napisali, ali to nije navedeno kao osnovni razlog za trajni ban. Osnovni razlog je antisemitizam u postu koji je citiran. Samo, u tom postu nema tragova istog. Nema ni generalizacije gde se targetiraju "Zli Izraelci". Uini je objasnio bolje od mene pa pogledajte njegov post.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Knipex said:

 

Ok je to što ste napisali, ali to nije navedeno kao osnovni razlog za trajni ban. Osnovni razlog je antisemitizam u postu koji je citiran. Samo, u tom postu nema tragova istog. Nema ni generalizacije gde se targetiraju "Zli Izraelci". Uini je objasnio bolje od mene pa pogledajte njegov post.

Objasnila sam ti da u tom postu pise o otimanju zemlje - to jeste krilatica koju koriste anti-semiti.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Recimo, Hitler je zločinac ali ne i nemački narod.

Tači je terorista, ali ne i ceo albanski narod.

Milošević je zločinac, ali nije srpski narod zločinački.

Mladić je ubica i izvršilac genocida, ali nije srpski narod genocidan.

 

 

 

Cekaj cekaj cekaj...ovde nesto ne stima

Ako su ovi likovi od hitlera do mladica zlocinci i teroriste,

nesto kao da bas nije u najboljem redu ni sa pripadajucim narodom.

 

Ne moze se reci da su npr.nemci kao narod u doba hitlera bili normalni?

I naravno da se nikada ne radi o svakom pojedincu, ali o vecini se radi.

 

 

A u vezi anitsemi, u 21om veku anitsemitizam nije isto ono sto sto je znacio ranijih vekova.

Danas je antisemitizam negiranje i osporavanje prava na postojanje drzave izrael samim tim se osporava pravo na zivot gradjanima koji sacinjavaju tu drzavu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Angelia said:

Objasnila sam ti da u tom postu pise o otimanju zemlje - to jeste krilatica koju koriste anti-semiti.

 

ako cemo da se bavimo semantikom i nitpickujemo, ne pise otimanje zemlje 

 

Quote

Ipak su to miroljubivi Izraelci, da zanemarimo činjenicu da su ljudima oduzeli deo teritorije i tu napravili državu

 

inace, ja nikada nisam cuo za to, pa bi me zbog "otimanja zemlje" optuzili za antisemitism i banovali? smesno ali to svejedno ne pise. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je krajnje vreme da se moderacija oglasi. Ima dosta ovde argumenata da ban nije opravdan. Ima i onih drugih, doduše u manjini, ali mislim i ja da [mention=470]Liska Manjina[/mention] ipak treba da bude sa nama. Ovakav argument za banovanje, iskreno rečeno, ne bi prošao ni na jednom sudu, a pogotovu to ne bi trebalo da bude na diskusionom forumu. Možda moderacija može da kaže, naša odluka je konačna i prestanite više o tome.....ali bar nešto. Ovako to izgleda kao, blago rečeno, ignorisanje....Vi ste ozbiljni ljudi, normalni i verujem da ste već "prežvakali" ove naše postove...pa izvol'te.

Gde je [mention=13]Neme[/mention] i "veće staraca"...? :writing:

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, uini said:

 

ako cemo da se bavimo semantikom i nitpickujemo, ne pise otimanje zemlje 

 

 

inace, ja nikada nisam cuo za to, pa bi me zbog "otimanja zemlje" optuzili za antisemitism i banovali? smesno ali to svejedno ne pise. 

Pogledati odgovor @Mama_mia nemoj da se pravimo blesavi i sa semantikom, znamo da je to negiranje prava na postojanje izraela, a znamo i ko to koristi.

Isto kao kad neko negira Holokaust, pa kao argument koristi "pa ne znamo tacno sta se tu desilo", pa da onda ovako kao ti da argumentuje sa "pa nisam znao da ako kazem da ne znamo tacno...

Razumes? 

Covek je direktno rekao "oduzeli deo teritorije i tu napravili drzavu" znaci direktno negiranje prava na postojanje Izraela, da ne ulazimo u to da je istorijski netacno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Angelia said:

Pogledati odgovor @Mama_mia nemoj da se pravimo blesavi i sa semantikom, znamo da je to negiranje prava na postojanje izraela, a znamo i ko to koristi.

 

upravo se vas dve takvim tvrdnjama pravite blesave a ne ja;

ako neko napiše da je izrael okupirao dep palestine = to je činjenica koja stoji svugde od wikipedije do britanike, nije antisemi materijal, prosto zato jer se to desilo.

 

to ne negira postojanje izraelske države btw.

 

ako piše da je bačen napalm (ili ta neka fosforna varijanta), to nije antisemitizam, već istorijska činjenica, koja je dostupna svima.

 

bezobrazno je sve ovo ali hajde da odgovorim treći put isto.

malopre si nekoliko puta podmetala "otimanje zemlje" iako to ne piše. smanji malo sa moving goalposts ( :

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Pogledati odgovor @Mama_mia nemoj da se pravimo blesavi i sa semantikom, znamo da je to negiranje prava na postojanje izraela, a znamo i ko to koristi.

Isto kao kad neko negira Holokaust, pa kao argument koristi "pa ne znamo tacno sta se tu desilo", pa da onda ovako kao ti da argumentuje sa "pa nisam znao da ako kazem da ne znamo tacno...

Razumes? 

Covek je direktno rekao "oduzeli deo teritorije i tu napravili drzavu" znaci direktno negiranje prava na postojanje Izraela, da ne ulazimo u to da je istorijski netacno.

Mozda se misli na Golansku visoravan.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Pogledati odgovor @Mama_mia nemoj da se pravimo blesavi i sa semantikom, znamo da je to negiranje prava na postojanje izraela, a znamo i ko to koristi.

Isto kao kad neko negira Holokaust, pa kao argument koristi "pa ne znamo tacno sta se tu desilo", pa da onda ovako kao ti da argumentuje sa "pa nisam znao da ako kazem da ne znamo tacno...

Razumes? 

Covek je direktno rekao "oduzeli deo teritorije i tu napravili drzavu" znaci direktno negiranje prava na postojanje Izraela, da ne ulazimo u to da je istorijski netacno.


Mozda je covek referisao na to da je Izrael znacajno prosirio svoju teritoriju na stetu Palestine nakon podele iz 1946. godine. Iz njegovog upisa ne mozes da tvrdis da negira postojanje Izraela, jer moze upis i da se odnosi i na ovu cinjenicu.

Mozda je covek u nekom “minulom radu” pisao nesto sto ukazuje na antisemitizam, ali ovaj citat koji je predstavljen kao dokaz je u najmanju ruku neozbiljan za takvu tvrdnju. I samim tim je trajni ban preteran.

Mislim da nije poenta deliti banove na osnovu kriterijuma sta neko misli da neko misli, vec na osnovu toga sta taj neko pise, a ako realno pogledamo, ovde nema dovoljno osnova za takvu tesku optuzbu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mama_mia said:

Nisam znala da impozantan broj nickova misli slicno oko pitanja antisemi i staje u odbranu losih drustvenih pojava

 

(to kazem ironicno, naravno da sam znala videlo se po lajkovima takvim postovima)

Pa da, dosta nickova misli isto i protiv je antisemitskih stavova. Takodje i staje u odbranu losih drustvenih pojava, naprimer banovanja ofrlje.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Constantin said:

Mislim da je krajnje vreme da se moderacija oglasi. Ima dosta ovde argumenata da ban nije opravdan. Ima i onih drugih, doduše u manjini, ali mislim i ja da [mention=470]Liska Manjina[/mention] ipak treba da bude sa nama. Ovakav argument za banovanje, iskreno rečeno, ne bi prošao ni na jednom sudu, a pogotovu to ne bi trebalo da bude na diskusionom forumu. Možda moderacija može da kaže, naša odluka je konačna i prestanite više o tome.....ali bar nešto. Ovako to izgleda kao, blago rečeno, ignorisanje....Vi ste ozbiljni ljudi, normalni i verujem da ste već "prežvakali" ove naše postove...pa izvol'te.

Gde je [mention=13]Neme[/mention] i "veće staraca"...? :writing:

 

Izgleda da ovde vazi ona Sa Bara se niko ne vraca :classic_blush:

Link to comment
Share on other sites

Ah da, upleli smo se u pricu o antisem i sasvim sam zaboravila da se zapravo radi o banovanju i razlozima za ban

 

...oko liske manj. sam vec napisala misljenje tamo na pdf,

 

a za doka jos nisam uspela da shvatim o cemu se radilo, bila sam odsutna mesecima nisam pratila

pa sam zato samo cutala da ne kazem nesto o cemu nisam sigurna...pozdravljam ga inace

 

...i tako

Mozda je najbolje nikoga ne banovati, pustiti da se pise svasta bez ciscenja i brisanja ali takodje dopustiti i ostalima da mu odgovore na to `svasta`` ali bez pm opominjanja u fazonu (parafraziram) - nemoj tako u pitanju je ljudsko bice ima prava da lupeta

 

Najbolji postovi se `ispaljuju` upravo kao odgovor takvima koji pisu `svasta` :wink2: steta sto posle budu obrisani (jedan od par mojih slucaja)

 

 

 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

...i tako

Mozda je najbolje nikoga ne banovati, pustiti da se pise svasta bez ciscenja i brisanja ali takodje dopustiti i ostalima da mu odgovore na to `svasta`` ali bez pm opominjanja u fazonu (parafraziram) - nemoj tako u pitanju je ljudsko bice ima prava da lupeta

 

Najbolji postovi se `ispaljuju` upravo kao odgovor takvima koji pisu `svasta` :wink2: steta sto posle budu obrisani (jedan od par mojih slucaja)

 

po daleko mekšim kriterijumima nego što je ovaj ban (ne mogu da prevalim "trajni" preko posta, jer je za mene ključno pitanje šta je ovde ban generalno), ovo bi se zvalo relativizacija diskusije, samo kažem.

 

imam još neke primere ali hajde da sačekamo, moderacija je ionako u the long night, season 8, episode 3 fazonu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klipan said:


Mozda je covek referisao na to da je Izrael znacajno prosirio svoju teritoriju na stetu Palestine nakon podele iz 1946. godine. Iz njegovog upisa ne mozes da tvrdis da negira postojanje Izraela, jer moze upis i da se odnosi i na ovu cinjenicu.

Mozda je covek u nekom “minulom radu” pisao nesto sto ukazuje na antisemitizam, ali ovaj citat koji je predstavljen kao dokaz je u najmanju ruku neozbiljan za takvu tvrdnju. I samim tim je trajni ban preteran.

Mislim da nije poenta deliti banove na osnovu kriterijuma sta neko misli da neko misli, vec na osnovu toga sta taj neko pise, a ako realno pogledamo, ovde nema dovoljno osnova za takvu tesku optuzbu.

Nije, rekao je "Oduzeli ljudima deo teritorije i na njoj napravili drzavu". Direktna referenca na 1948.

 

To je istovremeno odgovor @uini i @Clash. Mozemo da se pravimo blesavi da "oduzeti' ne znaci "oteti" ali ajde - semantika.

I Golanska visoravan nije gde su napravili drzavu.

 

Ja ga ni nisam optuzila za anti-semitizam, nego sam mu postavila pitanja da pojasni. Ali mi je jasno zasto je moderacija mogla da donese taj zakljucak. Taj argument o oduzimanju teritorije za pravljenje drzave, je argument svih koji negiraju pravo postojanja za Izrael, bez obzira da li pominju kradju, oduzimanje ili otimanje.

 

Ovde sam usla u raspravu samo zato sto se namece da je moderacija pogresno konstatovala anti-semitizam. A inace sam rekla da sam protiv bana.

Ima dosta ljudi koji ponavljaju tu mantru jer ne znaju istoriju.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Nije, rekao je "Oduzeli ljudima deo teritorije i na njoj napravili drzavu". Direktna referenca na 1948.

 

To je istovremeno odgovor @uini i @Clash. Mozemo da se pravimo blesavi da "oduzeti' ne znaci "oteti" ali ajde - semantika.

I Golanska visoravan nije gde su napravili drzavu.

 

The Israeli occupation of the West Bank began on 7 June 1967 during the Six-Day War when Israel occupied the West Bank, including East Jerusalem, and continues to the present day.[a] The status of the West Bank as an occupied territory has been affirmed by the International Court of Justice and, with the exception of East Jerusalem, by the Israeli Supreme Court.[1] The official Israeli government view is that the law of occupation does not apply and it claims the territories are "disputed".[2][3] Considered to be a classic example of an "intractable" conflict,[6][c] the length of Israel's occupation was already regarded as exceptional after two decades and is now the longest in modern history.[7][d][8][9] Israel has cited several reasons for retaining the West Bank within its ambit: a claim based on the notion of historic rights to this as a homeland as affirmed in the Balfour Declaration; security grounds, internal and external; and the deep symbolic value for Jews of the area occupied.[10]

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Israeli_occupation_of_the_West_Bank

https://en.wikipedia.org/wiki/Israeli–Palestinian_conflict

 

koga ćemo sve da banujemo od informacija sa interneta?

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Btw, dali ta varianta (otimanje teritorije = negiranje na postojanje države) može da se primenjuje na sve, ili je rezervisana za Izrael?

 

Jer realno, države koje trenutno unutar svoje granice nemaju neki sporan teritorij, koji je pre pripadao nekome drugom se mogu nabrojati na prste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Angelia

Razumem sta zelis da kazes, samo sticem utisak da ne pricamo, barem ti i ja, o istoj stvari: cini mi se da ti sve vreme pricas o nastanku drzave Izrael, a neki su ovde pokusali da skrenu paznju da je to “oduzimanje” moglo da se odnosi na dogadjaje koji su sledili posle toga. Teritorija drzave Izrael danas i one iz 1948. se znatno razlikuje.

 

Evo @uinije izdvojio deo na koji je lako moglo da se odnosi to “oduzimanje”, a da nema apsolutno nikakve veze sa antisemitizmom i ne priznavanjem prava na postojanje Izraela, niti nesto slicno. 
 

Ne moramo mi da se slazemo 100% oko neke teme, svako od nas moze da ima svoj stav i misljenje oko necega, ali mislim da je potrebno ipak vise od jednog citata da bi za neku osobu mogli tvrditi da je antisemita, sto je ozbiljna optuzba. 
 

U krajnjem slucaju, moderacija je, za ova cetiri dana ove diskusije, mogla dati jos neki citat u korist svog stava iz tog “minulog rada” koji bi potvrdili takvu optuzbu, i mozda ne bismo ni imali ovu diskusiju. Ovako ispada da je dati citat jedini dokaz za neciji antisemitizam, a on je, bar za mene, nedovoljan za takvu optuzbu.

Edited by Klipan
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mama_mia said:

 

Cekaj cekaj cekaj...ovde nesto ne stima

Ako su ovi likovi od hitlera do mladica zlocinci i teroriste,

nesto kao da bas nije u najboljem redu ni sa pripadajucim narodom.

 

Ne moze se reci da su npr.nemci kao narod u doba hitlera bili normalni?

I naravno da se nikada ne radi o svakom pojedincu, ali o vecini se radi.

 

 

A u vezi anitsemi, u 21om veku anitsemitizam nije isto ono sto sto je znacio ranijih vekova.

Danas je antisemitizam negiranje i osporavanje prava na postojanje drzave izrael samim tim se osporava pravo na zivot gradjanima koji sacinjavaju tu drzavu.

 

To je jedno veoma kompleksno i tesko pitanje. Meni primer Nemacke govori koliko smo mi kao vrsta labilni i podlozni verovanju u razne price, a najvise u tu laznu pricu o posojanju nacije.

Kad jedan tako produhovljeni narod kao sto je nemacki moze sebi u periodu moralne labilnosti a opet u periodu najvece do tada zabelezene demokratije (Vajmarska republika) dozvoliti sebi da na celo drzave dovede jednog ludaka, onda je sve moguce.

 

Ne moze se reci da sa pripadajucim narodom nesto nije bilo u redu, jer smo svi ocigledno ranjivi po pitanju te bajke o dominantnim nacijama. I danas mnogi ljudi imaju misljenje da je, zaboga, njihov bas narod najbolji, najrazvijeniji, "visa vrsta" u odnosu na druge. Nacionalizam je kolektivna paranoja, izjavio je Danilo Kis. I to zaista jeste tako. Ne mozes na osnovu uzorka krvi odrediti pripadnost naciji i veri, kaze Rambo Amadeus, pa opet toliko nas na ovome svetu veruje toj iluziji. 

 

Tako da...tesko je predvideti i spreciti da se takve stvari desavaju. Verujem da mnogi Rusi i dan danas nisu protiv Ukrajine, pa opet...eto izabrali su takvog zlocinca kao sto je Putin. Zamisli Rusiju, kolevku naucnika i knjizevnika, koja bira krvnike.

 

Covek je veoma nesavrseno bice. Nismo krivi ali jesmo odgovorni, i ne moze nas biti briga gde i kako zivimo.

 

Sto se antisemitizma tice, to je pojam koji se danas previse olako upotrebljava, prosto se ljudi "gadjaju" tim karakterizacijama. Cesto se i zloupotrebljava u nedostatku argumenata. Mudar covek je oprezan covek, a oprezan covek se nikada ne stavlja na stranu necega sto je politickom demagogijom i marketingom oznaceno kao ispravno.

 

Izraelci, naravno, imaju pravo na zivot kao i svaki drugi narod, kao i Palestinci. Ja samo zelim da ljude ne markiramo ad hoc, jer reci za nekoga da je mrzitelj ili negator nacija, iako je sam pojam nacije globalna laz, ipak je velika uvreda.

 

Pozdrav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Klipan said:

Evo @uinije izdvojio deo na koji je lako moglo da se odnosi to “oduzimanje”, a da nema apsolutno nikakve veze sa antisemitizmom i ne priznavanjem prava na postojanje Izraela, niti nesto slicno. 

 

pitanje koje se samo nameće u ovoj rabbit hole raspravi, je, šta je to bilo? da li se prihvatanje navedenih činjenica računa u antisemitizam & koga onda sve treba da isključimo sa interneta, pošto bi morali x kompletan internet ali nekako ne možemo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

 

koga ćemo sve da banujemo od informacija sa interneta?

Nikakve veze sa njegovim postom. Izraelska drzava nije napravljena na West bank. Napravljena je 1948.

Ne mozes praviti drzavu na okupiranoj teritoriji ako drzava postoji 20 godina. West Bank ima autonomnu vlast.

36 minutes ago, Klipan said:

@Angelia

Razumem sta zelis da kazes, samo sticem utisak da ne pricamo, barem ti i ja, o istoj stvari: cini mi se da ti sve vreme pricas o nastanku drzave Izrael, a neki su ovde pokusali da skrenu paznju da je to “oduzimanje” moglo da se odnosi na dogadjaje koji su sledili posle toga. Teritorija drzave Izrael danas i one iz 1948. se znatno razlikuje.

 

Evo @uinije izdvojio deo na koji je lako moglo da se odnosi to “oduzimanje”, a da nema apsolutno nikakve veze sa antisemitizmom i ne priznavanjem prava na postojanje Izraela, niti nesto slicno. 
 

Ne moramo mi da se slazemo 100% oko neke teme, svako od nas moze da ima svoj stav i misljenje oko necega, ali mislim da je potrebno ipak vise od jednog citata da bi za neku osobu mogli tvrditi da je antisemita, sto je ozbiljna optuzba. 
 

U krajnjem slucaju, moderacija je, za ova cetiri dana ove diskusije, mogla dati jos neki citat u korist svog stava iz tog “minulog rada” koji bi potvrdili takvu optuzbu, i mozda ne bismo ni imali ovu diskusiju. Ovako ispada da je dati citat jedini dokaz za neciji antisemitizam, a on je, bar za mene, nedovoljan za takvu optuzbu.

Ako neko poveze oduzimanje zemlje i nastanak drzave Izrael, ja imam stvarno problem da to razumem kao "drugacije teritorije drzave".

Mislim, malo su vam siroka tumacenja. Ali ja sam vec rekla da ga ja ne bi banovala za to, iako sam iz prethodnih postova mogla da naslutim gde ide, on, ne moderacija.

Izmedju ostalog, on je u prethodnom postu insinuirao da prica o formiranju Izraela.

Izgleda da je moderacija imala kraci fitilj od tebe i mene.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Angelia said:

Nikakve veze sa njegovim postom. Izraelska drzava nije napravljena na West bank. Napravljena je 1948.

Ne mozes praviti drzavu na okupiranoj teritoriji ako drzava postoji 20 godina. West Bank ima autonomnu vlast.

 

to ne menja činjenicu da je izrael okupirao deo palestine, kao što je čovek i napisao.

on nije ni tvrdio da je izrael napravljen na toj situaciji, to je još jedan Tvoj moving goalpost.

 

međutim, to ovde nema ko da sankcioniše, niti da te upozori da obesmišljavaš ionako nadrealnu diskusiju.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Malo bih skrenuo sa teme, udaljio se od Izraela i ratova.

 

Da se vratimo na naslov: moderacija i/ili forum i svrha istog, da uopstimo.

 

Prvo, nemojmo da lajemo o "demokratiji" kako je banalno neka baba zamslja - da svi mogu da kazu sta im padne ne pamet.

Nisu sva misljenja ravnopravna. Ako neko ovde protura ideju da je Zemlja ravna ploca, treba ga banovati. Jeste taj slobodan covek, neka ga, ali zauzima vreme i (serverski) prostor i ne vredi sa takvim diskutovati.

 

Vise nas jebe relativno nedavna proslost.

Na sopstvenu nesrecu, iz "mesane" sam familije pa tako imam rodjake koji su proziveli RSK i Oluju, imaju skroz razlicita iskustva iz istih dogadjaja. Tesko je reci ko je okupirao, ko je najeb'o ni kriv ni duzan.

Tu se trebamo naci, tj. razgovarati i (barem pokusati) razumeti. Istoriju kao 1939. i Balkanske ratove pocetkom proslog veka necemo promeniti. Niti nastanak Izraela i bliskoistocnu politiku.

 

 

Da se vratim na naslov teme, tj. moderaciju.

 

Ovo je forum u privatnom vlasnistvu. Sasvim je OK da ima "uredjivacku politiku" ili kako se to vec zove. Kome se ne svidja, neka ide ide na ravnozemljaske ili balkansko-nacionalisticke forume, tamo ce naci istomisljenike.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...