Jump to content

Bagovi i funkcionalnosti foruma


Recommended Posts

On 12/13/2020 at 2:10 PM, Div said:

Treba pritisnuti Alt+Shift. Komplikovano.😊

Ja se, pa sećam dobijanja da se instaliraju YU fontovi, pa onda potera po tastaturi gde je đ, š, nj, a trebalo je, ako ništa drugo, pravilno pisati ime i prezime, Mica i Mića nije isto.

Ovde, na forumu, svejedno mi je kako ko piše.

 

Pa vidi komplikovano je ako ti je 90% komunikacije an engleskom. Sad kad god krenem da odgovorim na neki post jer imam malo vremena treba da prebacim na Yu fontove, pa kad krenem da kucam mail da prebacim opet na engleski ....i tako mnogo puta dnevno.

Inace znam neke ljude koji funkcionisu tako dvojezicno - ali obicno imaju mnogo veci % komunikacije na drugom jeziku, pa je korisno i vredno zezanja.

 

Ali Neme odlucio tako da....nepotrebna diskusija.:classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

Ne znam tačno šta je problem s našim slovima - imaju telefoni, imaju računari?

Na poslu mi je qwertz sa našom latinicom, isto mi je na laptopu, dok mi je na kućnom desktopu qwerty, sa našim slovima desno i... nikad se ne zeznem. Kao da je problem paziti dok kucaš... i na telefonu je lako staviti naša slova. Qwerty / Qwertz (ne moraju ni da se vide naši karakteri) tastatura, duži pritisak na d, c, z, s i eto ti naših slova.

Ne mora sve da se kuca svetlosnom brzinom kad ti nešto padne napamet. Malo više vremena odvojiti na kreiranje posta, neće nikom da škodi - izgledaće lepše, a i sadržaj će biti kvalitetniji. Znam da ovo zadnje zvuči neverovatno, ali najgore je izbacivati tok misli i žuriti s postovima... Neće ništa da pobegne 😉

Sent from my phone using their app
 

desertacija je to. :lol_2:

Ja lepo objasnio problem. Toliko mi se puta desi da kucam na pogresnom kompjuteru, a zamisli sad jos nekome umesto [3x+4] dan otkucam š3x*4đ. Ma ludilo 😛 

Link to comment
Share on other sites

... zamisli sad jos nekome umesto [3x+4] dan otkucam š3x*4đ. Ma ludilo [emoji14] 


Pa zato kažem... Napišeš poruku, izbrojiš do 10, pročitaš je još jednom pre nego klikneš "Post"/"Reply" ispraviš [ ] i š, đ ako treba...i natenane pošalješ.

...osim ako te neko baš proganja po forumu pa si u adrenalinskom naletu :wicked:

Sent from my phone using their app

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, fancy said:

 


Pa zato kažem... Napišeš poruku, izbrojiš do 10, pročitaš je još jednom pre nego klikneš "Post"/"Reply" ispraviš [ ] i š, đ ako treba...i natenane pošalješ.

...osim ako te neko baš proganja po forumu pa si u adrenalinskom naletu :wicked:

Sent from my phone using their app
 

 

Ја лепо рекао да ми је то компликовано, али видим да је и теби компликовано да разумеш.

Нема везе, може и монолог, а и рецитација. 😛 

Link to comment
Share on other sites

Dobro bre ljudi, ajd da ne trubimo u nedogled. I ja sam zagovornik pisanja ispravnim “neošišanim” pismom, ali razumem ljude što pišu i ošišanim, nije propast sveta, razumemo se.

 

Dakle, apel od moderacije i administracije da se piše punim pismom stoji, ali nikakvo pravilo ili zabranjivanje.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

pritisnite i držite space na andoid telefonu i izaći će vam meni da promenite font. bukvalno 2-3 klika u 3 sekunde. Meni ne smeta ćelava latinica ali vidim da neki misle da je menjanje fonta na telefonu veliki posao pa reko da im pomognem.

 

Gboard na tabletu i mogu do preksutra da drzim prst, z nece postati ž

 

Ako neko ne bude razumeo sta sam napisala osisanom latinicom,  javite se, prevescu u dugokosu latinicu

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

prst držiš na "space" i onda ti iskoči popup meni da odabereš drugi font.
Drugo je telefon. Computer služi za rad i menjanje tastature svaki put kad počneš da pišeš je komplikaoija. Evo ti slika tastature za cell, koja sve ima zajedno.3fad04c69b7df35e541a4a07e710cb31.jpg

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ako je neko imao posla sa AZERTY tastaturom, znaće kakve su to muke Tantalove. To je francuska tastatura, na kojoj je pola slova izmešteno. Da stvar bude još gora, za zareze i tačke mora svaki put Shift. Ima još idiotarija ali davno beše pa se pozaboravljalo. Jedno vreme sam je koristio jer nisam imao izbora, a nigde nije mogla da se kupi standardna QWERTY/Z. Noćna mora jebena, slavio sam dan kad mi je stigla na adresu... :ajme: 

 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Nije problem kucanje na jednoj tastaturi, vec kad moras da se prebacujes s'jedne na drugu. 🙂

@Eddard

Baci nas na topik za tehnicke probleme, ili neko drugi od modova. Bas smo oprali nova pravila. 🙂 

'my bad.

Edited by mrd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2020 at 1:33 PM, Klotzen said:

prst držiš na "space" i onda ti iskoči popup meni da odabereš drugi font.

 

@Sunshine State

Pre toga se mora instalirati željeni jezik, tipa Srpski Latinica jer po defaultu tu je samo jezik koji je odabran pri prvom pokretanju sistema

 

Nije na svakom telefonu/tabletu isto ali ide se na, na primer, Language&input - gboard - Languages - Add keyboard - Serbian (Latin)

Edited by Knipex
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Whitnail said:

 

A, sory nisam ispratio. 

 

Pa opravljaj Metalni, izlizao sam ekran od skrolovanja. 😁

Ja sam pokušavao da uhvatim neki patern, pošto nekad normalno prebaci stranicu a nekad baci na zadnji post. Nisam uspeo. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...