Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

10 minutes ago, Bugl Khan said:

Kako ne. Spominjao sam (baš na ovoj temi, čini mi se)glumca koji je glumio Pikca kao najbolje skinutog đanera u povijesti kinematografije. 

Bojan Dimitrijević.

Inače, sjajna gluma cele ekipe, ipak, Mira Banjac, Vesna Trivalić, Sonja Savić, Rale Milenković, i tako BiH mogao dve da ih naređam.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bugl Khan said:

Maratonci? Ko to tamo peva?

Ko to tamo peva. Ne može se to tvrditi sad kao nekakva činjenica, ali u našem narodu je taj film dobio takav status. Možda zato što mu je uvijek bila naklonjena masovna publika, a isto tako je bio cijenjen i kod ljudi koji gledaju više kritički na filmove. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Betolingar Misdongard said:

Ko to tamo peva. Ne može se to tvrditi sad kao nekakva činjenica, ali u našem narodu je taj film dobio takav status. Možda zato što mu je uvijek bila naklonjena masovna publika, a isto tako je bio cijenjen i kod ljudi koji gledaju više kritički na filmove. 

Daj 5 karata 😂😂😂😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Zvezdinho said:

Odgledah prve 2 epizode Aleksandra od Jugoslavije. Teska tankoza od serije, bas lose. Doduse mozda zbog toga sto sam mnogo vise oeckivao.

A zasto je serija takva,deo odgovora se krije i u ovom threadu. Jeste da je poduzi,ali preporucujem da se procita.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Stose tice novih glumaca, dobri su oni. Mozda nema jos legendi kao Paja Vujisic ili Bata Stojkovic, ali to zavisi dosta i od rezisera, scenarija, kvaliteta filmova.

Npr koji film je snimljen u poslednjih 10 godina da je nivoa Maratonaca ili makar priblizno. Trenutno je trend serija, gdje su i zahtjevi manji, pa se onda i fuseri.

 

Inace zavrsam cetvrtu sezonu zagrebacke sreije Crno bijeli svijet i preporucujem svima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Betolingar Misdongard said:

Ko to tamo peva. Ne može se to tvrditi sad kao nekakva činjenica, ali u našem narodu je taj film dobio takav status. Možda zato što mu je uvijek bila naklonjena masovna publika, a isto tako je bio cijenjen i kod ljudi koji gledaju više kritički na filmove. 

I to više vredi od bilo kakve nagrade koju je mogao dobiti.

Sećam se jedne od projekcija u Studenjaku, sedeli smo po podu koliko je ljudi došlo, pola filma je bilo nemoguće čuti jer je cela sala izgovarala replike uglas i pre glumaca :classic_biggrin: 

Edited by alcesta
  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/22/2021 at 12:51 PM, Chaos Is Me said:

Muškarci još i nekako al deluje mi da je stanje među glumicama mlađe generacije prilično čemerno, pa bih voleo da mi neko skrene pažnju ako postoji neka mlađa glumica koja zavređuje pažnju svojim umećem, možda donekle Jovana Stojiljković i Isidora Smijonović.

Meni se sviđa(la) Katarina Radivojević. Gledao sam neku našu sapunjaru samo radi nje. Ono, na kompu sam ili nešto čitam dok se ona ne pojavi na ekranu. To je bilo vrijeme prije snimalica.

 

Link to comment
Share on other sites

Odgleda Aleksandra do kraja. Scenarista je imao jako puno umetnicke slobode, a u nekim situacijama to deluje cak i smesno, kao kada Aleksandar pali svecu za Obrenovica i Dragu.:classic_ninja: Realno , nisam drugo ni ocekivao od Draskovica.

Ima u seriji puno nelogicnosti, kao docek Aleksandra u Parizu uz pruski mars, ali dobro, ima takvih gresaka i u drugim serijama. Gluma je generalno losa, Miki Krstovic koji nikada nije ubrajan u velike glumce, moze da drzi lekcije glume mladjim generacijama. Suvise  puno uloga koje su deljene poznatim glumcima , a mogli su da ih odigraju i statisti, jer im se uloga svodi na 2-3 minuta i par recenica. Anica Dobra konacno pocela da stari.:smiley53:

Rezija mi ne deluje na Sotru, mada je on stavio potpis. Gledanje glumaca u kameru kada vode medjusobni dijalog mi ne deluje na njega, nije to ranije koristio pa sumnjam da je to uradio prvi put u 88moj godini. To obracanje publici kroz kameru se smanjivalo kako se serija blizila kraju, tako da sam stekao utisak da je vise ljudi radilo na reziji. Bulajic se poboljsao i negde od 5 epizode je poceo vise da se usresredjuje na glumu , a manje na to da izgleda kao Aleksandar. Sve u svemu, serija nije dosadna, ali sumnjam da ce ostati kao nesto sto se pamti. 

 

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Bugl Khan said:

Meni se sviđa(la) Katarina Radivojević. Gledao sam neku našu sapunjaru samo radi nje. Ono, na kompu sam ili nešto čitam dok se ona ne pojavi na ekranu. To je bilo vrijeme prije snimalica.

 

ona je vec srednja generacija, vreme leti😁.iz te generacije Marija Vickovic je meni okej, s tim sto mislim da nikad nije dobila ulogu kako treba..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DJORDJE said:

.... Gledanje glumaca u kameru kada vode medjusobni dijalog mi ne deluje na njega, nije to ranije koristio pa sumnjam da je to uradio prvi put u 88moj godini.

 

Ovo sam i ja primetio posle ove dve što sam pogledao. I pride ti kadrovi traju predugo do te mere da onda i gluma izgleda ekstremno loše. Ovo je ogroman previd, nadao sam se da će toga manje biti u kasnijim epizodama ali ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tek sad vidim da je termin za porodicu u terminu Aleksandra na novoj. Šta bi sa nedeljnim terminom u 20h na RTS zar nije to oduvek bio prime time za nove serije ?

 

Što se tiče trailera čini mi se da je sloba predstavljen kao žrtva a vlada kao hijene. Nadam se da imam pogresan utisak.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

Pa nije losa ova serija "Kalkanski krugovi". Ima rupa kao i svaka nasa serija, ali je gledljivija od mnogih.

 

Veliki fejl ova sinocnja epizoda sa onom scenom u sumi i kanapom. A tek sto su se raskokodakali, u sumi se to cuje na kilometar, nisu na trotoaru. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Stiletto said:

Ja od ove serije očekujem punu rehabilitaciju Kasapina za srbski živalj i kamaru komentara sutradan na pijaci "jadan naš Sloba, šta mu uradiše žuti lopovi."

Boris Isaković, Mirjana Karanović i Milan Marić ne bi prihvatili tako nešto.

 

Ne sumnjam da će pokazati i ljudsku stranu, ali i istaći i te kako ono negativno.

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...