Jump to content

Domaće serije


deez nuts.

Recommended Posts

1 hour ago, Azazelkg said:

Zbog? 

 

Gde da krenem...

1. Neadekvatan cast: Djindjic, Kostunica...

2. Nebalansirani likovi (Za Jovanovica, Djindjica, Kostunicu... treba potpis ispod da se provali ko je u pitanju, za Milosevica i Markovic ne treba, a negde u sredini spektra je Popovic recimo). Ja ne znam da li je to umetnik tako hteo ili se desilo, ali definitivno jako lose izgleda. 

3. Uvodna spica

4. Na nekim mestima tanak kontinuitet

5. Prica (posluga daje sugestije iako joj je izricito receno da ne radi to) :classic_rolleyes:

6. Mene da je neko pitao sta mislim koji lik Maric tumaci, ne bih pogodio iz hiljadu pokusaja. Sreca, napisali su.

7. Kamera vrlo dobra

8. Scenografija jeziva

 

Mozda je druga ep. bolja. 

Edited by momohyoideus
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Maric je u trecoj epizodi imao vise prostora, i moram da priznam da mi se sada prilicno dojmio. Odlicno je skinuo Cedin govor tela. Zapravo, svi u vili Mir su mi bas dobri (naravno, ne politicki!) -

Sloba, Mira, Marija, Bane i Ceda. Verno su interpretirani. Ostalo, izuzev Bebe, bas tanko. Medjutim, u jednom trenutku sam nekako iskljucio cinjenicu da se radi o stvarnim ljudima i dogadjajima, gledao sam kao cistu fikciju, i iz te perspektive serija je skroz ok. Uglavnom, daleko od toga da je najgora serija sa istorijskom tematikom kod nas (bacite samo pogled na onaj odron od Aleksandra), ali daleko i od toga da je najbolja. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Harmonika said:

Mira Karanovic je dvolicna i namazana, gostovanje na Pinku je i najmanji problem..

Paušalna ocena, mislim bez ikakvog osnova, no svako vidi javne ličnosti na svoj način.
Mira je pre svega glumica i to vrhunska, profesor na akademiji kažu cenjena, ne mogu da kažem ništa o tom segmentu, jedva da sam čuo par puta da je pomenula svoj rad na akademiji, humanitarni aktivista,po meni zaslužuje sve pohvale i podršku.

Šta joj se zamera, nije dovoljno jaka srpkinja? Imamo dovoljno jakih, ne treba nam više.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Marić odličan u ulozi Chadde, baš me prijatno iznenadio. Ako bi još više zamuckivao kao što Chadda inače radi, to bi pretilo da postane previše karikaturalno i da mimika pojede glumu, kao u slučaju Uliksa u ulozi Đinđića. 

 

Isaković je izdominirao stvarno. Ne samo da je uspeo da skine do detalja Zlobin način govora, izraz lica, način hoda i držanje, već ni malo time ne gubi glumački flow i ne preglumljuje. 

 

Serija je daleko od nekog spektakla, ali i daleko od smeća za sada.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Crni Bombarder said:

Videh juce kratku najavu za "Kalkanske krugove" dok je isao reklamni blok. Zaintrigiralo me vidjeno + ovde su forumasi pisali o seriji sa pozitivnim utiscima.
Moje pitanje je: da li se serija bavi i natprirodnim fenomenima?

 

Za sada deluje da je tako. Videcemo. Mene Zabran podseca malo na Zonu iz Stalkera, a s druge strane, glavna glumica (Vojinova cerka) bi trebalo da bude neka srpska verzija Lare Kroft. Klinci ce resavati sve, kao u Goonies ili Stranger Things, s tim sto su, kako bi tu mogla da se nafiluje i neka ljubavna prica i da bi serija dobila na ozbiljnosti, stavili da su punoletni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Za sada deluje da je tako. Videcemo. Mene Zabran podseca malo na Zonu iz Stalkera, a s druge strane, glavna glumica (Vojinova cerka) bi trebalo da bude neka srpska verzija Lare Kroft. Klinci ce resavati sve, kao u Goonies ili Stranger Things, s tim sto su, kako bi tu mogla da se nafiluje i neka ljubavna prica i da bi serija dobila na ozbiljnosti, stavili da su punoletni.

Sper zvuci.

Jel ima na RTS Planeti? Koliko je uopste epizoda emitovano?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Crni Bombarder said:

Sper zvuci.

Jel ima na RTS Planeti? Koliko je uopste epizoda emitovano?

 

Nije lose za gledanje, nemamo mi puno ovakvih serija ili filmova pa je sa te strane zanimljivo. U poplavi krimica, ipak je neko osvezenje. Ne znam stvarno gde moze da se gleda, emituje se na RTS i na Superstar TV. 

Link to comment
Share on other sites

I konacno da u "Porodici" vidimo slike:
-inflacije
-novcanica sa devet nula
-NIS u plasticnim flasama i kanisterima
-narod koji se otima za hleb
-tenkove na ulicama Beograda
-slike razaranja
-zgrade u plamenu

Trebalo je sve ovo u uvodnu spicu,ali nije ni ovako lose.
Ostala jos jedna epizoda..nadam se da kraj nece biti ispod dosadasnjih epizoda

P.S.jebes mi sve ako onaj mali decak iz serije,Djordje,nije zapravo Boris Malagurski :lol_2:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Crni Bombarder said:

Trebalo je sve ovo u uvodnu spicu,ali nije ni ovako lose.

 

Mislim da se malo masi poenta uvodne spice. Serija se zove "Porodica", pa zato uvodna spica pokazuje snimke jedne obicne srecne porodice iz ex-yu vremena - vencanje, letovanja, igranje sa decom...Poenta spice je da se napravi antiteza porodici o kojoj se u seriji radi.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Mislim da se malo masi poenta uvodne spice. Serija se zove "Porodica", pa zato uvodna spica pokazuje snimke jedne obicne srecne porodice iz ex-yu vremena - vencanje, letovanja, igranje sa decom...Poenta spice je da se napravi antiteza porodici o kojoj se u seriji radi.

Postujem ovakvo tumacenje.
(moja opservacija je ocito isla ka tome sta bih ja voleo)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Mislim da se malo masi poenta uvodne spice. Serija se zove "Porodica", pa zato uvodna spica pokazuje snimke jedne obicne srecne porodice iz ex-yu vremena - vencanje, letovanja, igranje sa decom...Poenta spice je da se napravi antiteza porodici o kojoj se u seriji radi.

 

Ideja je dobra, ali realizacija nije dobra. Jako je tesko izmontirati takav kolaz razlicitog kvaliteta, kolorita, formata i sadrzaja da izgleda reprezentativno za uvodnu spicu. Sa druge strane, nemam trenutno ideju kako uraditi bolju, a niko mi nije ni trazio da se bavim time. 😄 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo naterah se, ponukan porukama ovde, da pogledam poslednju epizodu Porodice, iako dosad nisam gledao nijednu.

Više od 20 minuta nisam izdržao. Majko mila, koje đubre. Koje pranje Kasapina u varikini, beli se ko anđeo iz Mileševe. Pere kosu Mariji pre odlaska, Mira pri pretresu drami ko engleska kraljica, Đinđić drži govor ko najavu za Pesmu Evrovizije i iznenada nestaje uz praznu stolicu, a onda kreću Ambasadori i Zemljo moja uz traktorijadu, razaranja i rušenja. E tad sam morao da odem da se ispovraćam.

Napisah ranije, ciljano napravljena serija za rehabilitaciju Kasapina. Ovih 20 minuta je samo potvrda. I to na kvadrat.

Edited by Stiletto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pre nego sto napisem vise o kraju i seriji u globalu da odgovorim @Stilettoda mislim kako preterujes u oceni. Nisi prvi od kojeg sam cuo ovakve komentare,ali po meni rehabilitacije ovde ipak nema. Da li je bracni par zlobnika mogao biti prikazan vise onakvima kakvim ih pamtimo i kakvi zaista jesu bili - mogao je. To necu da poreknem. I ne mi ni smetalo;dapace. Ali ja ne vidim njihovu amnestiju kroz ovu seriju..

Bois Isakovic. 
U poslednjih godinu dana odigrao:
- sluzbenika Centra za socijalni rad koji oduzima decu ("Otac")
- Ratka Mladica ("Aida")
- Slobodana Milosevica ("Porodica")
Dajte coveku beneficirani staz za ovo :Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radnja serije je svedena na dane pred hapšenje. Da bi se prikazalo koliko su Milosevići unazadili Srbiju treba serija koja će krenuti od njegovog dolaska na vlast. U ovim danima oko njegovog odvodenja u zatvor prikazuje se ta situacija i koliko je neko svestan situacije. Ne znam sta se sve desavalo oko tih pregovora i ko je sve tu bio umesan i ispada da su se samo on i čedica dogavarali. Verujem da je tu bilo mnogo vise toga ali ovako prikazano on je ipak ispao iole razuman za razliku od ostatka porodice.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Ta'veren said:

I propustio si najbitniji deo na kraju epizode.

Evo premotah i ostatak, tebi za ljubav.

Šta je to najbitnije na kraju? Da je odseo u delu CZ-a zvanom Hajat (gde danas verovatno leže Velja Nevolja i njegova ekipa) i u off-u šta je bilo s njima u budućnosti. Još jednom, šta je tu najbitnije?

Link to comment
Share on other sites

Pogledao prve dve epizode. Apsolutno sve teorije zavere koje su socijalisti i radikali posle toga pričali su usvojili na onim mestima za koje nema dokaza kako su se desili. Čak je i Legija predstavjen kao čovek za razliku od DOS-a. Glumački i režiserski nije loše no detaljnije sutra kada pogledam preostale tri.

Link to comment
Share on other sites

@Stiletto mislim da su te malo ponele emocije. Da ti kazem ja to razumem, kad gledas seriju o coveku koji ti je unistio najlepse godine zivota, i ne mozes da ne budes ostrascen. Ali stvarno ne vidim pranje Milosevica. Sto rece @Perkos2, sama premisa serije je takva da prati samo tih par dana, pa deluje istrgnuto iz konteksta njegovog lika i dela. Ali da uzmemo bilo kog zlocinca - kod svakog bismo mogli da nadjemo jedan dan u njihovim zivotima u kome su oni delovali razumno. Mada nista razumno kod njega ni u seriji nisam video - od vike, dreke, mahanja pistoljem, uvreda... To sto je na kraju posao sa njima - pa, to se stvarno desilo, zar ne? Btw, mislim da je i taj detalj sa pranjem kose istinit. Sto se Djindjiceve prazne stolice - jasno je sta se htelo reci . Na kraju, Milosevic je zavrsio u kratkom i vasljivom zatvorskom krevetu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Pre nego sto napisem vise o kraju i seriji u globalu da odgovorim @Stilettoda mislim kako preterujes u oceni. Nisi prvi od kojeg sam cuo ovakve komentare,ali po meni rehabilitacije ovde ipak nema. Da li je bracni par zlobnika mogao biti prikazan vise onakvima kakvim ih pamtimo i kakvi zaista jesu bili - mogao je. To necu da poreknem. I ne mi ni smetalo;dapace. Ali ja ne vidim njihovu amnestiju kroz ovu seriju..

Bois Isakovic. 
U poslednjih godinu dana odigrao:
- sluzbenika Centra za socijalni rad koji oduzima decu ("Otac")
- Ratka Mladica ("Aida")
- Slobodana Milosevica ("Porodica")
Dajte coveku beneficirani staz za ovo :Hail:

Aidu nemam nameru da gledam posto je rec o jasnoj propagandi

Zaboravio si ulogu u Kostima mnogo jaka uloga

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...